Bediening bruggen "Terug van weggeweest", Provincie Zeeland milieureeks nummer 27 5090,- wmmmmmmmmm. r\ Massaal ingekocht! keukens en inbouw apparatuur van hoge kwaliteit keukenzpecialist «■Officiële Mededelingen Delta InZicht Milieu Ontwerp-beschikking ontgronding 't Hooge Duyn Domburg Provinciale Staten Zeeuwse Milieuprijs 2003-2004 MAANDAG GESLOTEN Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 32/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij In verband met de aanpassingen in het openbaar vervoer is de bedieningsregeling van de brug gen over het Kanaal door Walche ren aangepast. Met name de Keersluisbrug in Vlissingen de draaibrug in Souburg en de Stationsbrug in Middelburg krij gen te maken met andere blok- tijden. Tijdens de bloktijden is de brug alleen beschikbaar voor wegver keer, zodat een trein gehaald kan worden, bussen kunnen passeren en het spitsverkeer verwerkt kan worden. In Vlissingen wordt elk uur de Keersluisbrug toegankelijk gehou den voor het wegverkeer van .14 tot .22 en van .44 tot .52. Voor de draaibrug in Souburg geldt dit van 6.24 tot 6.29, van 6.45 tot 6.50 en van 7.24 tot 7.29 en daarna elk uur van .49 tot .56 en van .24 tot .30. Over de stations- brug in Middelburg kan verkeer passeren van 6.28 tot 6.37, van 6.49 tot 6.59, van 7.27 tot 7.35, van 7.53 tot 8.05 en van 8.05 tot 8.28 (met uitzondering van de zomervakantie voor scho len) en van 8.28 tot 8.36 uur. Vervolgens elk uur van .53 tot .05 en van .28 tot .36. De Sloebrug in Vlissingen kent geen bloktijden, maar de brug wordt alleen geopend vooruitlo pend of aansluitend op de ope ning van de Keersluisbrug om ontgronding betrokken belangen. De aanvraag, de ontwerpbeschik king en de overige stukken liggen van 5 augustus tot en met 2 sep tember 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. Na 2 september 2004 tot einde beroepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantooru ren. ongeveer .22 uur. De Schroebrug in Middelburg kent maar één bloktijd van 7.51 tot 8.22 uur, eveneens met uit zondering van de zomervakantie periode voor scholen. Op de Schroebrug en de stations- brug gelden alleen voor de recre atievaart: bloktijden tijdens spits uren in de ochtend, tussen de middag en 's avonds. De bedieningstijden voor de scheepvaart zijn van maandag tot en met zaterdag van 6.00 tot 22.00 uur. Op zondagen. Ie en 2e Kerstdag en Nieuwjaarsdag van 10.00 tot 19.00 uur. In de periode van 15 juni tot en met 15 september, 2e Paasdag, de zondag na Hemelvaart en 2e Pinksterdag van 9.00 tot 21.00 uur. De recreatievaart kan om ca. .22 uur de Keersluisbrug passeren als er aanbod is van vijf of meer jachten, bij de Schroebrug is dat om .56 uur het geval en de sta tionsbrug opent voor de recre atievaart vooruitlopend en aan sluitend op de opening van de Schroebrug. Voor de beroepsvaart bestaat de mogelijkheid om buiten deze tij den per marifoon te vragen om extra bediening van de bruggen. Als hieraan medewerking wordt verleend kan de recreatievaart meeliften. De provincie Zeeland heeft samen met de provincies Noord- Brabant en Zuid-Holland de inte grale visie Deltawateren opge steld. Met de nieuwsbrief Delta inZicht wordt informatie gegeven over de voortgang van het pro ject. In de negende nieuwsbrief een interview met de heer Zandbrink van het ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij over het nut van het gezamenlijk zoeken naar nieuwe slimme oplossingen. De heer Adriaanse van Rijkswater staat, directie Zeeland geeft een toelichting op het "Leven met water project Delta". De heer Zonderland van de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland doet verslag van de ingebruikname van het doorlaatmiddel in de Zandkreek- dam en duurzame zoetwatervoor ziening voor de landbouw in het Deltagebied. In de nieuwsbrief verder aandacht voor lopende zaken, zoals over de start van het Interregproject COMCOAST dat, met financiële steun van Europa, inspeelt op kli matologische en maatschappelij ke ontwikkelingen in de kustzone. Het blad eindigt met een nieuws flits, waar onder andere de aan dacht wordt gevestigd op het Deltaspel. Via www.zeeland.nl/omgevings- plan kan door middel van een spel de Delta ingericht worden, waarbij de consequenties van keuzes zichtbaar worden ge maakt. De nieuwsbrief Delta InZicht, de brochure 'Terug van wegge weest" en de brochure "Zeeuwse Milieuprijs" kunnen aangevraagd worden bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door Bosch Slabbers BV te Middelburg namens 't Hooge Duyn B.V. te Domburg aange vraagde vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet voor het uitvoeren van ontgrondingswerk zaamheden ten behoeve van het reconstrueren van de gracht op landgoed 't Hooge Duyn te Dom burg, verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij de Tot en met 2 september 2004 kan een ieder gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp beschikking indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ontwerp-beschikking van ge dachten wil wisselen of mon deling bedenkingen wil inbren gen, kan een telefonische af spraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). VMm/zm. WALCHEREN Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A, 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376 (bij Sportpunt Zeeland en Praxis) Nieuws De nieuwste uitgave in de milieureeks is een brochure over natuurbeleid in Zeeland en ontwikkeling van natuurgebieden. Het Zeeuwse landschap is na de Tweede Wereldoorlog ingrijpend veranderd. Het afsluiten van zee armen, de ontwikkeling van indus triegebieden, ruilverkavelingen en uitbreiding van dorpen en steden zijn er mede oorzaak van dat een groot deel van de oorspronkelijke Zeeuwse natuurwaarden verloren zijn gegaan. Natuur was alleen nog te vinden in natuurgebieden (duinen, bosge bieden, graslanden) die ook nog eens kampen met problemen als verdroging, verzuring, vermes ting, verontreiniging en versnippe ring. Met de achteruitgang van de natuur groeide ook het besef dat de verworven welvaart een keerzijde heeft en dat er ingegre pen moest worden om te voorko men dat er nog meer verloren zou gaan. Dit heeft geleid tot een ambitieus natuurbeleid, zowel landelijk als provinciaal. Aan de ene kant is dat beleid erop gericht nog be staande natuur te behouden, aan de andere kant om nieuwe natuurwaarden te ontwikkelen. De brochure "Terug van wegge weest" gaat over natuurontwikke ling en bestaat uit twee delen. Het eerste deel gaat over het beleid, waar de natuurontwikke ling plaatsvindt en wie erbij betrokken zijn. Het tweede deel behandelt voorbeelden uit de praktijk: van natuurontwikkeling in Schouwen-Duiveland tot de plan nen in Zeeuwsch-Vlaanderen, van brak kleimoeras, bloemrijke gras landen tot hoger gelegen bosge bieden. Beleidskader In Zeeland is het beleidskader voor natuurontwikkeling vanaf 1990 vastgelegd in een aantal beleidsstukken, met als laatste het Natuurgebiedsplan Zeeland van 20Q1. Het landelijk natuurbeleid is vast gelegd in het Natuurbeleidsplan van 1990. De kern wordt ge vormd door de realisatie van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS). Een groen/blauw netwerk van natuurgebieden en verbin- dingszones van oost naar west en van noord naar zuid, waardoor de Nederlandse natuur versterkt en versnippering tegengegaan wordt. Hiervoor stelt het rijk tot 2018 zo'n vijf miljard Euro beschikbaar. De aanleg van de EHS houdt in dat er landelijk 150.000 hectare aan nieuwe natuur bijkomt. De precieze invul ling van het aantal hectares nieu we natuur per provincie wordt overgelaten aan de provinciale overheden. Voor Zeeland komt dit neer op 5500 hectare, waar bij natuurcompensatie niet is meegerekend. Hoe de natuurontwikkeling, de verwerving van gronden en de inrichting en beheer van de ge bieden gestalte krijgt is in de bro chure te lezen, evenals de huidi ge stand van zaken. Natuurgebieden In het tweede deel aandacht voor gebieden waar natuurontwikkeling heeft plaatsgevonden, plaatsvindt of plaats gaat vinden, zoals de zuidkust van Schouwen (Plan Tureluur) en de Scherpenisse- polder in Tholen. Op Walcheren de Beekhoeksepolder, Oranje bosch en de Zandvoortseweg. In Zeeuwsch-Vlaanderen de Willem- Leopold- en de Sophiapolder, de inlaag Hoofdplaat en de Braak manpolder-Noord, evenals West- dorpe-Noord, het Eiland van De Meijer en de Dries Arendskreek. Zeeland mtatmmmmmm Een maal per twee jaar wordt door de provincie Zeeland de Milieuprijs uitgereikt. Deze Milieuprijs is in 1997 ingesteld op initiatief van de statencommissie Ecologie en Water (voorheen Milieu). Doel Het doel is het stimuleren van: - initiatieven en activiteiten met als doel het milieubewustzijn te vergroten of het maatschappe lijk draagvlak voor de uitvoering van het milieubeleid te verbre- den; - vernieuwende ontwikkelingen of werkwijzen die bedoeld zijn om de kwaliteit van het milieu duur zaam te verbeteren; - activiteiten op het gebied van natuur- en milieu educatie; - duurzame landbouw. Criteria De jury beoordeelt de inzendin gen en baseert zich op vier crite ria: - het innovatieve karakter; - de mate van milieubesparing; - het uitstralingseffect; en - de samenwerkingsvorm. Daarnaast moet het project in Zijn geheel of grotendeels zijn af gerond in de periode 2003/ 2004. Een andere voorwaarde is dat deelnemers aan een project of anderen die betrokken worden bij een project zich bewust worden van de gevolgen voor het milieu van hun gedrag. Om voor een prijs in aanmerking te komen moet een project aan meer dan één van de genoemde criteria voldoen. Prijs De eerste prijs is een kunstwerk, speciaal ontworpen door een Zeeuws kunstenaar en een geld bedrag van 4.000 euro. De tweede prijs is een geld bedrag van 2.500 euro en de derde prijs van 1.000 euro. Voordragen van genomineerden Voordrachten voor een project dat voor de Zeeuwse Milieuprijs 2003-2004 in aanmerking komt, kunnen vóór 15 november 2004 gericht worden aan: Statengriffie t.a.v. de voorzitter van de commissie Ecologie en Water Postbus 6001 4330 LA Middelburg Het aanmeldingsformulier en een brochure zijn aan te vragen bij de commissiegriffier mevrouw M. Trimpe, tel. 0118-631437 of e-mail: statencommissie@zeeland.nl Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: wvw.zeeiand.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Pergola's Serres Veranda's Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Goed advies Diverse stijlen Accurate planning Levering volgens planning Eigen montage team Garantie Goede service CBIV erkend Emet geprofileerd deurfront eikast, integrale afzuigkap, werkblad en spoelbak INBOUW- VAATWASSER Volledig geïntegreerd, A-Klasse Sfeemolle en uiterst praktische hoek knik en voor zien van hoge hangkastai. komen- en glaskasten Compleet met afwasautomaat, koelkast, oven, kookplaat, schouw, multiplex werkblad met spoel bak en kraan. MAXI-line ktiiken waarin u naar hartelust kunt kokkerellen. Overzichtelijke bergruimte in de brede Itomenkasl. Compleet met glaskast, combimagne tron, keramische kookplaat, koelkast. 90 cm schouw, afwasautomaat ai multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Amundsenweg 47, 4462 GP Goes, de Poel 2 Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag van 09.30 - 17.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Vanaf heden ook 's maandags geopend! Afbeeldingen kunnen afwijken Prijs- en zetfouten onder voorbehoud Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage. IHDSI

de Faam | 2004 | | pagina 11