2,4 Aviamarkt Zeeland Airport na twintig jaar in ere hersteld Campings ontdekken strandvolley Toeristendagen Vlissingen trekken veel publiek Dansfestijn ontgroeit lokaal karakter Maandmenu 23 I Achtergrond 13 RICHÈL Schilderijen bij Studio Meestoot Ruilbeurs dinky toys, vracht- en miniatuurauto's Boek over wel en wee Welzinge Maaltijdservice houdt actie Toernooi dam- en schaakclub Sportklassen Scheldemond zijn 'n succes Koudekerke als Amerikaans dorp schoenen -F - In verwachting? 0118-419367 RjjgTftyiVMIT HET STAT4W Schaaktoernooi Hogeschool Werk stadhuis nog niet klaar Coach houdt eerste cageball competition WEEKKRANT VOOR WALCHEREN Walcheren Hippe waterfiets doet het niet alleen goed bij toerist Nieuws 19 1 Moderne kolonie Bomvol kunstenaars be yh s fflbjmr programma strijkt neer voor bouwers in Veere Speelstad expert Kamperman Overal gezocht, bij Expert gekocht zeker voor uw hypotheek rente v.a. www.fdcRicheI.nl Tegen inlevering van deze bon 10% extra KASSA KORTING Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118- 628378 i Chemistry é0Èk zie pag 2 Moonlight Cruises 7 en 14 augustus 2004 VLISSINGEN 3 V/e e 3 m yi$0 e reefi l en Frituur 't Puntje Luegener huLs-aan-hulskranten DE I AAM ^randcafé begint met onze heerlijke Stefano's verse Franse uiensoep www.stefanos.nl Hierna volgen twee heerlijke (0118) 418 019 sliptongetjes met gepast garnituur En als dessert een verse fruitsalade met ijs en slagroom Woensdag 28 juli 2004 - 31/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 MIDDELBURG - Acryls en aquarellen van Frans Peeters zijn te zien bij Studio Meestoot aan de Meestoot3 in Middelburg. De expositie Zomertuinen II is te bekijken op zaterdag 31 juli en zon dag I augustus, tussen 14.00 en 17.00 uur. KRUININGEN - Ruilbeurs Zee land houdt op 11 september een internationale ruilbeurs van mi niatuurauto's in Kruiningen. De beurs wordt voor de vijfentwin tigste keer gehouden. Trucks, luxes, landbouwvoertuigen, folders, waartransport en dinky to ys, is zomaar een greep uit het aan bod van de ruilbeurs. Het begint om 9.30 uur. Al vijfentwintig jaar wordt het evenement op dezelfde plaats gehouden, in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat 3 in Kruiningen. De beurs duurt lol 14.30 uur. Meer in formatie is verkrijgbaar via: 0113- 572713. MIDDELBURG - Het nieuwe boek 'Het wel en wee van Wel zinge', van auteur G. Spijker boer, wordt gepresenteerd op donderdag 26 augustus in Middelburg. G. Spijkerboer reikt het eerste exemplaar van zijn boek uit aan de Vlissingse burgemeester Anneke van Dok. De boekpresentatie vindt plaats om 16.00 uur in het Zeeuws Museum, Abdijcomplex (ingang via SPQM-poortje) in Middelburg. VLISSINGEN - De Maaltijdser vice van de Stichting Werkt voor Ouderen in Vlissingen houdt een actie. Mensen die nog geen klant zijn, kunnen voor 10 euro de service drie dagen lang proberen. De maaltijdservice is bedoeld voor mensen van 65 jaar of ouder of mensen met een functiebeper king. Zij moeten wonen in de ge meente Middelburg of Vlissingen of in Koudekerke. Iedereen die aan deze criteria voldoet en nog geen gebruik maakt van de maal tijdservice, kan voor tien euro de maaltijden drie dagen proeven. Normaal koste een koelversmaai tijd vijf euro per dag in de ge meente Vlissingen en 5,25 euro voor bezorging daarbuiten. De ac tie geldt tot en met 31 december 2004. Informatie is verkrijgbaar via: 0118-448424. OOSTKAPELLE - De dam- en schaakclub Oostkapellc houdt op donderdag 29 juli liet traditionele zomertoernooi. Het toernooi is bestemd voor de recreatiespelers, thuisspelers en dammers en schakers van de clubs. Ook doen de laatste jaren veel jongeren mee uil de regio en het buitenland. Gespeeld wordt in een zaal van de Zions- kerk, aan de Duinweg 36A te Oostkapelle. Daar kunnen deel nemers inschrijven vanaf 18.30 uur. Later inschrijven is niet mo gelijk door de spelersindeling. Gespeeld wordt een Zwitsers- toernooi over acht ronden. Het speeltempo is vastgesteld op 10 minuten per spelers per partij. Er zijn een aantal prijsjes beschik baar. Meedoen kost 2,50 euro. VLISSINGEN - De Sport klassen van de Stedelijke Scholengemeenschap Schel demond in Vlissingen hebben kontend schooljaar meer leerlingen dan het afgelopen jaar. 110 leerlingen hebben zich ingeschreven. Het afgelopen schooljaar telden de drie sportklassen in totaal 82 leerlingen. Komend schooljaar worden dat 110 leerlingen. "Dat betekent dat het school jaar begint met vier Sportklas sen", vertelt directeur Unit-1 Eugene Fagg. Slechts enkele brugklassers kwamen niet door de selectie heen. Scheldemond kent sinds au gustus/2003 hel fenomeen Sportklassen, waarin leerlingen extra mogelijkheden krijgen zicli ook op sportief gebied te ontwikkelen. De school heeft samen met twee andere scholen uit het voortgezet onderwijs een convenant gesloten met de sportopleiding CIOS om de leerlingen nog meer te bieden op sportgebied dan voorheen. KOUDEKERKE - Voor het twee de jaar wordt Koudekerke omge toverd tot een klein Amerikaans dorp. Hierbij staan Amerikaanse auto's, Harleys en militaire voer tuigen centraal (op het Dorps plein) opgesteld. Hiernaast wordt er Amerikaanse voedsel zoals sui kerspinnen, hamburgers en pop corn verkocht, een dj draait Ame rikaanse muziek cn net als in 2003 zijn er linedancers van de partij. Het motto van de dag is 'Ameri can beauty, music, food and fun. (advertenties) Financieel Diensienc BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... Blauwcdijk 1 Middelburg ander onderdeel: het publiek. "We hebben dit jaar veel ener gie gestoken in landelijke be kendheid. Commercials, adver tenties in landelijke media en veel contacten leggen. Zo heb ben we feestorganisator Che mistry aan weten te trekken om mee te doen aan dit evenement. Normaal doen zij alleen de gro te feesten zoals Dance Val ley...", legt organisator Martin Priem uit. En dit alles lijkt vruchten af te werpen. Want op het feestterrein zijn vele Neder landse dialecten te verstaan. ...lees verder op pagina 3... (advertenties) h.JT www.rederii-diikhuizen.nl ARNEMUIDEN - Zeeland Airport, ofwel Vliegveld Midden-Zeeland, houdt op zaterdag 21 augustus een Aviamarkt. Het vliegveld, be drijven en clubs zetten tijdens de beurs hun deuren open. De markt werd voor het laatst ge houden in 1986 "We hebben geen idee van het aantal vliegtuigen dat die dag op Zeeland Airport landt. Maar gezien de combinatie van de Aviamarkt en de MosselFly- In van de Aero Club Zeeland, verwachten wij heel wat meer vliegtuigen dan op een gewone zater dag", vertelt Frank Pot van de Belangen Organisa tie Zeeland Airport BOZA). Behalve vliegtuigen uit Nederland en België verwacht Pot ook een stil en zuinig nieuw vliegtuigtype uit Frankrijk, dat aangedreven is door een dieselmotor. De Aviamarkt is een beurs voor zowel de beroeps luchtvaart als voor de luchtvaartenthousiast. Te koop zijn zowel modellen en boeken als hele vliegtuigen. Verder zijn er demonstraties van de modelvliegclub Delta uit Vlissingen en kunnen bezoekers antieke tweedekkers zien evenals een Pilatus lesvliegtuig van de Koninklijke Lucht macht. Bezoekers die het vliegveld van alle kanten willen bekijken, kunnen een rondvlucht maken met een vierpersoons Cessna. "De laatste Aviamarkt werd in 1986 gehouden op initiatief van de, toen nog, kleine groep onderne mers op het vliegveld. Later is de organisatie van een markt er niet meer van gekomen", vertelt Pot. Hij vervolgt: "Maar nu de ondernemers en cluhs op het vliegveld sinds twee jaar zi jn verenigd in dc BOZA, vonden we het voor de hand liggen om dc draad weer op te pakken." Toegang kost twee euro en een familiekaart acht euro. 8-8- De hoogste tijd om bij te tanken? Wat dacht u van onbeperkt mosselen eten voor 15,00? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel.: 0118-465909 VROUWENPOLDER - Het eer ste Zeeuws Camping Beach Vol leybal Kampioenschap wordt vrijdag 6 augustus gehouden in Vrouwenpolder. Het weekend daarna strijkt voor de tiende keer het Beach Volleyball Circuit neer bij strandpaviljoen Breezand. FIct campingtocmooi wordt van 12.00 tot 18.00 uur gehouden. Teams bestaand uit vier personen kunnen meedoen. Inschrijven kan tussen 11.00 en 11.30 uur op het VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland houdt vanaf zaterdag 7 augustus het schaaktoernooi 2004. Het toernooi trekt al jaren lang internationale topspelers, ta lentvolle jeugd en veel bezoekers. De Hogeschool Zeeland is te vin den aan de Edisonweg 4 in Vlissin gen. Het toernooi begint op zater dag 7 augustus om 16.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats op 14 augustus om 17.30 uur. Meer in formatie is verkrijgbaar bij R. Hekhuis via: 0118-467595 VLISSINGEN - Aan het lawaai, de zandstormen, de slechte be reikbaarheid en andere onge makken op en rond het stadhuis plein in Vlissingen komt pas te gen oktober een eind. Als de werkzaamheden volgens dc planning verlopen, kan de Paul Ki'ugerstraat vanaf zaterdag 31 juli tot en met zondag 29 augustus weer worden gebruikt. Tijdelijk geldt dan wel een snelheid van 30 kilometer. Na de bouwvakantie wordt de Paul Krugerstraat weer voor circa twee weken afgesloten om de toplagen op het wegdek van het Stadhuisplein en de Paul Kru gerstraat aan te brengen. Daarna moeten nog wat kleine werkzaam heden worden uitgevoerd. Onge veer eind september 2004 is alles gereed, behalve de bomen, die me dio november worden geplant. Ambtenaar J. Wiltenburg bena drukt dat de genoemde data indica tief zijn, omdat de werken afhan kelijk zijn van veel factoren. In de periode van 31 juli t/m 22 augustus kan er op beperkte schaal gepar keerd worden op het Stadhuis plein. strand. Meedoen kost 17.50 euro per team. De wedstri jden worden georganiseerd door Hotel Duinoord en strandpaviljoen Breezand in Vrouwenpolder, in samenwerking met Free Time Promotions. Aan de winnaars van de eerste prijs stelt Hotel Duinoord een wcckendarran- gement beschikbaar voor vier per sonen. Op 7 en 8 augustus wordt op het strand van Vrouwenpolder ter hoogte van strandpaviljoen Bree zand het Lipton Ice Tea Beach Vol leyball toernooi gespeeld op diverse niveaus. Vorig jaar is de categorie twee tegen twee mix op alle niveaus (hoog, midden cn laag) gereali seerd. Dit jaar is daar de categorie twéé tegen twee jeugd bi jgekomen. Het Beach Volleyball Circuit trekt van 29 mei tot en met 29 augustus langs de Nederlandse Noordzee kust. Jaarlijks doen ruim 9.200 teams en 40.000 mensen mee aan de wedstrijden. Nadere informatie is te vinden op de website www.be- achvolley.nl. MIDDELBURG - Een voet balwedstrijd van tien minu ten, die bovendien wordt ge speeld in een kooi. Coach in Middelburg introduceert de ze nieuwe manier van voet ballen. De cageball competi tion wordt gehouden op za terdag 31 augustus op de Markt in Middelburg. "Dit is het eerste jaar dat het toernooi wordt gehouden. Maar het is de bedoeling dat het een jaarlijks terugkerend evenement wordt met een zo mer en een wintereditie", ver telt organisator Niels Wisse van Coach. Hij vervolgt; "Het idee voor een cageball compe tition komt van een aantal jon gens die al eerder een toernooi organiseerden. We hebben nu een team gevormd. Dat heb je zeker nodig als je iets goeds wilt neerzetten." Het toernooi is bedoeld voor de jeugd. Dc cageball wedstrijden begin nen om 11.00 uur. Behalve voetbal is er tijdens het toer nooi ook ruimte voor muziek en dans van Zeeuwse talenten. Meer info: 06-50275849 (advertentie) Geheel vernieuwd! aan het einde van de Piet Heinkade Vlissingen kom langs en geniet van het adembenemende uitzicht over de Westerschelde VLISSINGEN - De Vlissingse binnenstad stond de afgelopen week in het teken van dc Toeristendagen. Behalve een kermis wa ren er ook volop kraampjes in het hart van de Scheldestad te be wonderen. Vooral zondag, toen het bovendien nog eens koopzon dag was, trok er veel publick naar Vlissingen. En het bruist nog even door in Vlissingen. Zo is het volgende week weer Visserijdag en staan ook Speelstad en Rescue 2004 weer op het programma. Daarover leest u elders in deze krant. Hou De Faam in dc gaten, want we berichten u binnenkort ook alvast over Film by the Sea en Small Sail. MIDDELBURG - "Areyou re ady Middelburg? Clap your hands for Mental Theo! Jump, jump, jump", schreeuwt zan geres Marjon van Iwaarden door de luidsprekers over het Hof van Tange, boven de snoeiharde house-muziek uit. Waar doorgaans toeristen parkeren, circusdieren gra zen, of kermis-exploitanten na een drukke werkdag hun trai ler opzoeken, deint nu een kleurrijke mensenzee. Van daag is de hoofdstad van Zee land, voor even, een danspa radijs. De vierde editie van de Dance- parade had grotendeels dezelfde onderdelen als voorgaande jaar gangen. Zo was er 's middags de bonte optocht met geluids wagens door de stad, daarna tot elf uur "s avonds de City Party op het Hof van Tange en aan sluitend tot in dc vroege uurtjes vele afterparty 's in het centrum. De opzet van het feest bracht zo - afgezien van een mooiere aan kleding en een voorfeest op vrijdag - weinig nieuws. Want de formule blijkt goed, het feest staat stevig op dc benen. Dc or ganisatie richtte dit jaar dan ook haar pijlen voornamelijk op een Middelburg staat op de nationale aganda van house-liefhebbers. (foto: Jaap Wolterbeek)

de Faam | 2004 | | pagina 1