200 burgemeesters openen stadskantoor in Miniatuur Walcheren Nieuw fietspad Kanaalweg klaar Walcheren krijgt eigen archeoloog Langs bomen in de Stromenwijk Maatregelen voor Streetparade Nieuwe plannen voor Kanaalgebied Chatten Woensdag 21 juli 2Ü04 De Faam 5 Deze informatiepagina van de Gemeente het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 De Walcherse burgemeesters tekenen voor een Walcherse archeo loog. Foto: Mieke Wijnen Er komt een archeoloog voor Walcheren. Daarvoor teken den de burgemeesters van Veere, Vlissingen en Middel burg vorige week een over eenkomst waarin de afspraken voor het aanstellen van de ar cheoloog zijn vastgelegd. De colleges van Veere, Vlissin gen en Middelburg stemden be gin dit jaar in met het voorstel een beleidsarcheoloog aan te stellen voor de drie Walcherse gemeenten. De gemeenten be sparen hiermee veel tijd en geld op het gebied van archeologisch onderzoek. Na de aanstelling van 1 jaar vindt de oprichting van de Walcherse Archeologische Dienst (WAD) plaats. Nu schakelen de gemeenten voor onderzoek archeologische bureaus in. Deze bureaus kam pen vaak met tijdgebrek en hun onderzoeken zijn kostbaar. Door de invoering van de nieuwe ar- c.heologiewet in 2005 komt er een grotere vraag naar archeolo gisch onderzoek in Nederland. De archeologische bureaus krij gen het nog drukker. Door de af hankelijkheid van de Walcherse gemeenten van hen, nemen de vertragingen van projecten en kosten toe. Door de WAD heb ben de gemeente zelf de kennis in huis om archeologische onderzoeken te beoordelen en hoeft niet meer gewacht te wor den op goedkeuring van de Pro vinciaal Archeoloog. Ook kan de WAD zelf archeologisch onder zoek doen. Hierdoor hoeven minder vaak bureaus ingescha keld te worden. Dit kan veel tijd en geld besparen. Iedere gemeente stelt 35.000 euro beschikbaar voor het op richten van de WAD. De beleidsarcheoloog wordt or ganisatorisch ondergebracht bij de gemeente Middelburg. Zijn kantoor is in het Zeeuws Archief. De Gemeenten Vlissingen en Veere huren door middel van een 'contract de archeologische diensten in. Archeologen stuitten vorige week op het Abdijplein op woningrestan ten en overblijfselen van de ringwal. Foto: Mieke Wijnen De Wijkbeheergroep West heeft er voor gezorgd dat de bomen in de Stromenwijk aan dacht krijgen. Onlangs is het boekje 'Bomenroutes in de Stromenwijk en het Park Too- renvliedt' verschenen waarin drie bomenroutes staan be schreven. De belangrijkste en meest bij zondere bomen staan met hun kenmerken in het boekje be schreven. Zo kan je als wande laar de bomen leren herkennen. De gids is voor euro 2,50 ver krijgbaar op het Wijkondersteu- ningspunt (Wop) West in de Kee tenstraat 4. Het Wop is geopend op maandagmiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur en op woens dag- en vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Het wijk- ondersteuningspunt is vanwege de zomervakantie gesloten van 26 juli tot en met zondag 5 sep tember. Het boekje is tot stand gekomen dankzij de vereniging voor Natuur en Milieu-educatie, afdeling Walcheren, de gelden van Woongoed Middelburg en de Wijkbeheergroep West. De wijkbeheergroep heet het idee voor een bomenroute in de Stro menwijk gelanceerd. Snoeien Groen mag niet ontbreken in een wijk. Het openbaar groen wordt onderhouden door de gemeente en soms door Woongoed of L'E- te. Het komt echter regelmatig voor dat bewoners hun struiken en bomen te groot laten groeien, zodat de takken over het trottoir gaan hangen. Dit is vervelend voor wandelaars, maar met na me voor mensen met rollaters en scootmobielen. Vooral wanneer het donker is, wordt overhan gend groen nog al eens over het hoofd gezien. Ook bij de Wijkondersteunings- punten komen hier vaak meldin gen over binnen. Let daarom op overhangende takken die voor bijgangers van uw tuin kunnen hinderen. Middelburgers kunnen iedere donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur op www.middelburg.nl terecht om met een bestuurder te chatten. Via de startpagina van de gemeentelijke website kunt u direct doorklikken naar de chatbox. U kunt er voor kiezen om te chatten, maar u kunt de gesprekken ook als toeschou wer volgen. Wie aan de beurt is leest u wekelijks op deze pagina. Donderdag 22 juli is wethouder Adrie van 't Westeinde online. Met hem kunt u onder andere chatten over cultuur en milieu in Middelburg. Op zaterdag 24 juli is de binnen stad toneel van de inmiddels tra ditionele Streetparade en City party. De parade, met vijftien wagens met muziek en dansers gaat 's middags stapvoets door de binnenstad. Aansluitend wordt op het Hof van Tange een Cityparty gehouden. Voor het eerst is er op de dag ervoor, dus op vrijdag 23 juli, een evenement als opwarmer en promotie voor de Streetparade en Cityparty on der de naam Yorin Café Pre Par ty. Om een goede en veilige verloop van de activiteiten mogelijk te maken heeft de gemeente en de organisatie een aantal maatrege len genomen. De straten op de startlocatie en op de route van de Streetparade zullen kort voor alle verkeer zijn afgesloten. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouw- en opruimtijd afgesloten van donderdagavond 22 juli tot maandag 26 juli om 12.00 uur. Omwonenden van het Hof van Tange worden van tevo ren schriftelijk door de Stichting Streetparade Middelburg over de inhoud van de activiteiten in gelicht. De houders van een par- keervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke af sluiting door de gemeente inge licht. Pre Party De Yorin Café Pre Party is op vrijdag 23 juli op de Markt tussen 16.00 en 23.30 uur. Er wordt live radio gemaakt en er zijn optre dens. De toegang is vrij. De acti viteiten vinden alleen op het marktplein zelf plaats. De Markt en de omliggende panden blij ven voor iedereen normaal toe gankelijk. Meer info over het evenement op www.streetparademiddelburg.nl In navolging van de ontwikke lingen in het Stationsgebied wil de gemeente Middelburg de rest van het Kanaalgebied meer allure geven. Het bureau Palmboom en van den Bout heeft een structuurschets ge maakt voor het Kanaalgebied. Het gaat hierbij echt om een eerste ontwerp: de schets geeft in hoofdlijnen weer wat de plannen zijn. Deze plannen worden de komende tijd per deelgebied verder uitgewerkt. Er zijn vier deelgebieden: Veerse watergang, Ramsburg, Groene Dijk (noordelijke ka naaloever) en Punt Arnestein (zuidelijke kanaaloever). Tussen de Veerseweg en de Oostperkweg ligt een relatief smalle strook land. In dit gebied loopt ook de Veerse watergang. Deze vormt de verbinding tussen de bolwerken en het landschap. Op de landstrook wil de ge meente een woonbuurt realise ren. Hoe deze eruit komt te zien, is nog niet bekend. Wel zijn al een paar schetsen gemaakt. Vast staat in elk geval dat het sil houet van de stad - met Lange Jan, Oostkerk en Molen - goed zichtbaar moet blijven. De be staande kavels langs de Veerse weg worden in het plan geïnte greerd. Ramsburg Het bestaande bedrijventerrein zal voor een deel "van kleur ver schieten" en een aantrekkelijk woon-werkgebied worden. Als je vanuit Veere onder de N57 door rijdt richting centrum, kom je in een mooie "parklaan" met wisselende bebouwing en groen. Een mooie entree van de stad. Groene Dijk (noordelijke ka naaloever) Tussen het kanaal en Ramsburg ligt een groene dijk. In deze om geving wil de gemeente wonin gen realiseren, waarbij de dijk in tact blijft. De gedachten gaan daarbij uit naar appartementen complexen. De woningen steken uit boven de groene dijk, zodat toekomstige bewoners profite ren van het uitzicht op het kanaal en de ligging op het zuiden. Ver der is de gemeente van plan om een brug voor langzaam verkeer te bouwen tussen de oevers. Punt Arnestein (zuidelijke ka naaloever) De Punt Arnestein wordt be grensd door het kanaal, de Kle- verskerkseweg, de N57 en het stadskantoor. Op deze strook wil de gemeente een woonpark aan het water maken. De huidige ie pen op de Punt Arnestein vor men in het nieuwe plan de belij ning van een nieuwe openbare route langs het kanaal. Daarach ter komen acht stadsvilla's die "het uitzicht over het kanaal vie ren". Langs de Kleverskerkse weg zijn zogeheten "akoestische woningen" gepland. Tussen het nieuwe woonpark en het aqua duct van de N57 komt een nieu we haven. Op de kop van deze haven vormt een appartemen tengebouw van vijftien verdie pingen het "slotakkoord" van het Stationsgebied. Aan de oostzij de van de haven is plaats voor watersportgebonden bedrijvig heid. Hoe gaat het nu verder? Op basis van opmerkingen van omwonenden en bestuurders past de ontwerper de plannen aan Het aangepaste plan wordt dit najaar besproken in de commis sie Ruimte: vervolgens stelt de gemeenteraad de opzet vast 2005 - 2006: verdere uitwerking van de plannen 2007: begin van de uitvoering De gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat de inwoners van de stad op een zo veilig mo gelijke manier toegang hebben tot de belangrijkste voorzienin gen in hun directe woonomge ving. Uit onderzoek naar aspec ten van veiligheid blijkt dat inwo ners van de stad vooral vragen om een fysiek en sociaal veiliger verkeersomgeving. In het bijzon der voor de zwakkere verkeers deelnemers zoals ouderen, kin deren en mensen met een licha melijke of geestelijke beperking. Dit was voor de gemeente aan leiding om in juni 2003 het pro ject 'Veilige Linten' te presente ren. In het kader van dit project stelt de gemeente een zogenaamd groeiboek Veilige Linten op. Het richt zich in de eerste plaats op het veilig bereikbaar en toegan kelijk maken van belangrijke voorzieningen voor ontplooiing, ontmoeting en ontspanning. Hierbij moet u denken aan 'at- tractiepunten' zoals scholen, kerken, zorginstellingen, winkel centra en sportaccommodaties. Veilige linten zijn dus veilige ver bindingsroutes naar deze loca ties, zowel sociaal als fysiek. Bewoners krijgen bij de vormge ving van de veilige linten een prominente rol. Bij het benoe men van de routes en de te tref fen maatregelen worden de wijk- tafels en verkeerswerkgroepen nauw betrokken. Burgers wor den ingeschakeld bij het veilig maken en houden van de linten. Samen met bewoners is voor Dauwendaele en de Stromenwijk al een inventarisatie van de hui dige knelpunten gemaakt. In overleg met de wijktafels en ver keerswerkgroepen is getracht voor alle wijken attractiepunten aan te geven die nu niet of onvol doende fysiek en sociaal bereik baar zijn. Gemeente Middelburg zoekt nog vrijwilligers voor de verkeers werkgroepen van alle wijken. U kunt zich opgeven bij de heer Rob Kosters, telefoon 67 53 18 of stuur een bericht naar r.kos- ters@middelburg.nl Voor meer informatie over Veili ge linten kunt u bellen met Arian- ne van Galen, telefoon 67 57 61 a.van.galen@middelburg.nl Fietsers kunnen sinds vorige week gebruik maken van het nieuwe fietspad op de Kanaal weg. Via het pad is het nieuwe stads kantoor veilig te bereiken. De Kanaalweg is inmiddels ook voor automobilisten weer van twee kanten te berijden. Voor al uw gemeentelijke zaken kunt u terecht in het Stadskan toor aan de Kanaalweg 3. Alle diensten op een paar kleine uit zonderingen na, zijn daar ge huisvest. Alle loketten van gemeente zijn iedere werkdag geopend van 8.00 tot 15.30 uur en donder dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tijdens de openingsuren van de loketten kunt u terecht voor uw paspoort of rijbewijs, maar bijvoorbeeld ook voor een bouw- of parkeervergunning. Het postadres en de algemene telefoon- en faxnummers zijn: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Tel: (0118) 67 50 00 Fax: (0118) 62 37 17 Alle andere postbusnummers zijn vervallen. Twee onderdelen van de ge meente zijn niet mee verhuisd. Dat zijn de Gemeentelijke Kre dietbank, die zijn verhuisd naar het adres: Lange Noordstraat 16 en de buitendienst, waaronder stadsreiniging, blijft gehuisvest aan de Waldammeweg 11 Resultaat Om snel resultaten te boeken zal bij de realisatie van de veilige lin ten aangesloten worden bij het fysiek veilig maken van de grote re routes. Daar wordt al aan ge werkt. Van daaruit worden de lin ten doorgetrokken de wijken in, naar de attractiepunten. De ge meente begint in twee wijken. De keuze voor deze pilotwijken zal plaatsvinden aan de hand van de urgentie van de problematiek en de aanwezigheid van actieve verkeerswerkgroepen in deze wijken. Het streven is om de eer ste veilige linten komend voor jaar te realiseren. Eind 2005 wor den de pilots afgerond en geëva lueerd om vervolgens te beslis sen over de aanpak in de andere wijken. Het nieuwe fietspad op de Kanaalweg. (foto: Communicatie) Afgelopen vrijdag vond in Minia tuur Walcheren de opening plaats van het miniatuur stads kantoor van de gemeente Middelburg. Voor de kinderen van medewerkers was hierbij een bijzondere plaats wegge legd: zij kregen een spoedcursus 'miniatuur burgemeester'. Ver volgens mochten alle 200 burge meesters tegelijkertijd het minia tuur stadskantoor openen. Het miniatuur stadskantoor is een exacte kopie op schaal 1:20 van het nieuwe stadskantoor van de gemeente Middelburg. Het gebouw, ontworpen door ar chitect Thomas Rau, heeft veel weg van een schip met vier to rens. Het gebouw is een opval lende verschijning in Miniatuur Walcheren, zowel door het uiter lijk als door de afmetingen. Het heeft een mooie plaats gekregen in het park: aan het kanaal, zoals in het echt. De gemeente Middelburg heeft een bijdrage geleverd om het gebouw te kun nen realiseren. In het echte stadskantoor aan de Kanaalweg 3 in Middelburg zijn sinds begin juni alle gemeente lijke diensten gevestigd, met uit zondering van de buitendienst (Realisatiebedrijf I en II) en de gemeentelijke Kredietbank. Voor die tijd zaten de medewerkers verspreid over zeven locaties. (foto's: Communicatie)

de Faam | 2004 | | pagina 5