Trendhoppe r De Splenter 2,5 VLISSINGSE KERMIS TOERISTENDAGEN Provincie kort WCT plannen in Andere auto nodig? Lekker badderen in Speeltuin Meiveld 'Mijn voorouders overleefden het' Uitverkoop schoenen Maandmenu 23 Zomerfeest in de Meanderhof Rommelmarkt in Aagtekerke Noormannen prestatieloop Zomerconcert fanfareorkest Nieuw plein voor Burcht- Rietheim Nieuwe rotonde Westhove open 0118-419367 Boek voor Sint Jacobskerk Zomerverkoop voor Roemenië Kerkdienst op een weiland Begin expositie textiele beelden Weekkrant voor Walcheren Woensdag 21 juli 2004-30/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Walcheren Middelburger als televisieheid naar de Antillen Breeduit Wereldberoemde wandtapijten in Zeeuws Museum Nieuws Zeeuwse havens veilig genoeg voor ISPS FilNALE OPRUIMING MIDDELBURG GOES Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 rente v.a. BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... mm.fdcRicheI.nl efano's 9roentebouillon Moonlight Cruises 7 en 14 augustus 2004 Vr. 23, za. 24 zo. 25 juli U vindt 'm in het Zeeuws Autojournaal (voorheen ADC) Dit weekend weer in uw brievenbus Wegener huls-aan-hulskranten deFaam (naast Kwantum) Buitenruststr. 20 0116-674010 Woonboulevard Marconistr. 20 0113-213132 MIDDELBURG - Een hinder- nisbaan, bungeerunbaan en allerlei andere spelen zijn te vinden op het Zomerfeest dat op zaterdag 24 juli wordt ge houden in de Meanderhof in Middelburg. De dag staat volgens organisator Rob Dreessen in het teken van sportiviteit en gezelligheid. Dreessen is nog op zoek naar vrijwilligers om toezicht te hou den bij de speeltoestellen. Aan melden kan bij 0118-636322. AAGTEKERKE - De werk groep Dorcas Walcheren houdt op zaterdag 24 juli een grote rommelmarkt aan de Pe- kelingseweg 6 in Aagtekerke. De opbrengst van de markt is bestemd voor de opleiding van landcoördinatoren en regiodirec teuren in Oost-Europa en Afrika. De rommelmarkt begint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. WESTKAPELLE - Voetbal vereniging De Noormannen in W'estkapelle houdt op vrijdag 30 juli haar jaarlijkse presta tieloop. De lopers kunnen kiezen uit drie afstanden. Voor de jongste is er een loop over twee kilometer, terwijl de geoefende trimmers uit vier of acht kilometer kunnen kiezen. De loop van acht kilo meter gaat over het laatste ge deelte van de kustmarathon. In schrijven kan in het Kasteel van Batavia vanaf 18.00 uur. De wedstrijd begint om 19.30 uur. VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt op vrijdag 23 juli het jaarlijkse zomerconcert. Het fanfareorkest van Veere's Genoegen (onder leiding van Bram van Overbeeke) en het fanfareorkest Accelerando uit Sint Annaland (onder leiding staat van Steven Wiclié) bren gen verschillende soorten mu ziek ten gehore, van pop tot klassiek. Het concert begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de Grote Kerk aan de Oude straat in Veere. De toegang is gratis. OOST-SOUBURG - Na een jaar verbouwen en renove ren is het schoolplein van basisschool de Burcht-Rie- theim in Oost-Souburg afge lopen donderdag (15 juli) ge opend. "Het schoolplein is veranderd in een aantrekkelijke speel plaats voor de kinderen, met nieuwe speeltoestellen, een oversteekplaats met een echt stoplicht en nieuwe betege ling", vertelt Yvonne Waleson van de ouderraad. Ze is blij met alle ouders, kinderen een leerkrachten die hebben ge holpen. Tijdens de opening waren er tal van activiteiten zoals bal lonnen met helium, muziek en sportwedstrijden. Leden van de fanfare Vlijt en Volharding gingen in een optocht over liet nieuwe plein. OOSTKAPELLE - De nieu we rotonde en parkeer plaats bij kasteel Westho ve, tussen Domburg en Oostkapelle, is vorige week geopend. Het heeft negen jaar geduurd voor de plannen gerealiseerd werden. De modderige parkeer plaats voor het Zeeuws Bio logisch Museum is veran derd in een nieuw parkeer terrein met een overzichte lijke toegang vanaf een ro tonde. Op het terrein is plaats voor driehonderd auto's. Op het nieuwe par keerterrein moeten bezoe kers drie euro betalen voor een hele dag parkeren en twee euro voor een halve dag. Op het oude terrein kon gratis worden gepar keerd. De directie van het Zeeuws Biologisch Mu seum is niet blij met de in voering van het betaald par keren omdat bezoekers hierdoor meer geld kwijt zijn hun bezoek. De rotonde en parkeerplaats kwamen tot stand door een samenwerking tussen de gemeente Veere, het water schap Zeeuwse Eilanden, Staatsbosbeheer en de pro vincie Zeeland. Het oude parkeerterrein wordt herin gericht als fietsparkeer plaats. (advertenties) Blauwedijk 1 Middelburg wwwistefanos.nl (0118) 418 019 raniïcafé be9'nt met een heerlijke Hierna volgen vers gekookte mosseltjes met frites, salade en drie sauzen En als dessert een perzik met vanille ijs en slagroom den Os: "Elke slaaf was een individu met een eigen verhaal." Monique Brasdorp en Reggie (foto: Jaap Wolterbeek) ziekenhuis, dus we zijn gewend te graven." Via de familienaam van Moni que wist Nel de plantage van haar voorouders te traceren: plantage Dordrecht. Op de emancipatielijst die de eigenaren van de plantage vóór de vrijla ting in 1863 moesten maken, (advertenties) www.rederij-dijkhuizen.nl zijn ze te vinden: de eerst beken de Brasdorp: Lotje Elizabeth, geboren 1805, veldmeid, haar kleindochter Klazina Dorothea van vijf, de twaalfjarige Theodo- rus Jacobus, die in de suikerfa briek van de plantage werkte en nog vele anderen. .lees verder op pagina 13... (advertenties) MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten van Zeeland gaan verder met de ontwikke ling van de Westerschelde Container Terminal (WCT). Het provinciaal bestuur neemt de uitkomsten van een extern onderzoek over dat een ver korte zeekade adviseert. Dit bleek maandag tijdens een ge sprek met ambtenaren. Het definitieve besluit van Gede puteerde Staten stond op het moment van drukken van deze krant nog niet vast. door Jacco van Maldegem VLISSINGEN - 'Santiago met Support', heet het boek dat Wil- ma Knuist uit Baarland op zon dag 25 juli aanbiedt aan de Vrienden van de Sint Jacobs kerk in Vlissingen. Vier jaar geleden begon Wilma Knuist aan haar voettocht naar Santiago. Zij kreeg toen in de Sint Jacobskerk het eerste stempel in haar pelgrimspaspoort. In haar boek doet de schrijfster uitvoerig verslag van de drie maanden du rende tocht. De overhandiging van het boek is onderdeel van het programma in het kader van de viering van de naamdag van Jacobus de Meerdere in de Sint Jacobskerk. Het begint om 14.00 uur. AAGTEKERKE - De Stichting Hulp aan Roemenië uit Aagte kerke verkoopt woensdag 28 ju li, tussen 9.00 en 16.00 uur, twee dehands en nieuwe spullen. De opbrengst is bestemd is voor Roemenië De stichting verkoopt onder meer tweedehands boeken, serviesgoed en kleding. Verder zijn er kramen met zelfgemaakte poppenkleertjes en riet en aardewerk uil Roemenië Bovendien staat er een springkus sen, het welbekende altijd-prijs- spel en een palingroker. De op brengst van de verkoop is bestemd voor de armste gezinnen in Roe menië. De stichting is dit jaar een landbouwproject begonnen in het dorpje Olosig. Voor dit project is al een trekker en enkele landbouw werktuigen gekocht. Voor de aan schaf van andere werktuigen is nog ongeveer 12.000 euro nodig. De zomerverkoop wordt gehouden op het terrein van aannemersbe drijf Minderhoud aan de Burge meester Bosselaarstraat 22 te Aag tekerke. Het belangrijkste element in het advies van FTT Procesontwik keling uit Delft is het inkorten van de zeekade tot twee kilome ter om het milieu te sparen. Hel oorspronkelijke idee ging uit van een terminal van 2600 meter. Met het inkorten van de kade hoopt de provincie een levens vatbare terminal te creëren en te gelijkertijd de natuur te sparen. Voor de inkorting zijn twee vari anten bedacht. Ofwel een twee zijdig inkorting waarmee én het fossielenstrandje de Kaloot én de jonge duinen ten oosten en ten westen van de toekomstige terminal worden gespaard, ofwel een eenzijdig inkorting waarmee de jonge duinen in het oosten zich ongestoord kunnen ontwik kelen. ...lees verder op pagina 3... AAGTEKERKE - De Protestantse Gemeente van Aagtekerke houdt op zondag 25 juli in een tent op een weiland in Aagte kerke een kerkdienst voor jong en oud. De open-tentdienst wordt gehouden in een tent op het weiland op de hoek van de Pekelingseweg en de Aagtekerkseweg. De dienst begint om 10.00 uur. Voorganger is R. Set- te uit het Belgische Sint Kruis. Muzikale medewer king wordt verleend door het combo Second Chan ce. Het thema is 'Genieten: een bijbelse opdracht!' Tijdens de dienst is er kin deropvang en na de dienst iets te drinken. MELISKERKE - De exposi tie 'Textiele beelden' van Mieke Werners wordt op za terdag 31 juli om 16.00 uur geopend in het Zijdemuseum aan de Dorpsstraat in Melis- kerke. (advertentie) Mocht u het Zeeuws Autojournaal niet hebben ontvangen bel dan 0113 274014 Vanaf deze week verkrijgbaar bij uw Oranjevereniging Kijk naar de bon in uw weekblad GOES - Het jaar van de sla vernij is voor Monique Bras dorp uit Biezelinge en Reggie den Os uit Goes niet zomaar een herdenkingsjaar. Via hun voorouders hebben ze een di recte band met het slavernij verleden. Door Bettie Hollestelle De betbetovergrootmoedcr van Monique's vader was een slavin in Suriname. Reggie's over grootmoeder was het kind uit een relatie tussen een plantage houder en een slavin. In hun speurtocht naar het verleden pro beren ze de geschiedenis een ge zicht te geven. Monique: "We zoeken de mensen achter de sla ven. Elke slaaf was een individu met een eigen verhaal." Precies het juiste kaartje uit een overvolle kaartenbak pikken, boeken die spontaan op de goede bladzijde openvallen, een verre kennis van Nel die jaren later fa milie van Reggie blijkt te zijn. Toeval bestaal niet. Daar zijn ze inmiddels van overtuigd. Neem alleen al de manier waar op ze elkaar hebben ontmoet. Reggie was samen met zijn vrouw Nel van Leijen op vakan tie in Suriname om onderzoek naar zijn voorouders te doen. Nel: "Terug op mijn werk had ik een nieuwe collega: Monique, zelf afkomstig uit Paramaribo. Het klikte meteen en al snel ver telde ze me dat ze ook bezig was haar Surinaamse voorouders op te sporen". Beiden zoeken graag dingen na. "We werken op het archief van het Oosterschelde- M1DDELBURG - 't Raar weer, merkte die moeder het afgelopen weekend op in de Middelburgse speeltuin. Zo regent het nog dat het giet en zo schijnt de zon weer. Haar kinderen trekken zich er niets van aan en leven zich naar hartelust uit in het nieuwe peuter badje van Speeltuin Meiveld. Dat werd vorig jaar al geopend, maar was nog niet helemaal klaar. Inmiddels is er een ruim hekwerk rondom de waterspeelplaats gezet en zijn alle apparaten in orde. Alleen de afwerking van het voetenbad, dat ervoor moet zorgen dat geen vieze voetjes het schone zwemwater betreden, laat nog op zich wachten. Het bestuur van de speeltuin verwacht het voetenbad nog in dit zomerseizoen te kunnen te kunnen afronden. In de tus sentijd is het peuterbad gewoon open. (foto: Jaap Wolterbeek)

de Faam | 2004 | | pagina 1