Tango in Veere is lust voor ogen en oren Historische tijden herleven in Veere Nubian Gents dragen missie uit Staatscircus Moskou-Holiday reist door Midden-Zeeland Cine City Vlissingen SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Slagwerkgroep ONDA in concert Zomerconcert brassband OKK Brass in muziek tent Molenwater Auto's onwelkom op Southpark Pannenkoeken in Aagtekerke Folkloristische dag Middelburg Promotie voor mandolineorkest DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Filmzomer: Good Bye Lenin! Girl with the Paerl Earring The Mother Spiderman 2 Paniek Op De Prairie Mean Girls Nederlands gesproken Two Brothers Nederlands gesproken Shrek 2 Nederlandse versie Raising Helen Eurotrip ©©O The Day After Tommor- row Harry Potter 3 Nederlands gesproken Harry Potter 3 Originele versie TROY Back to gaya Nederland gesproken Mindhunters Ladykillers Shrek 2 originele versie Sneak Danspaar Woensdag 14 juli 2004 De Faam Pagina 9 Middelburg, Abdij kerken. Meet 5 Read, saxolbon kwin tet, miniconcert. 15.00-15.30 uur. Middelburg, Oostkerk, Jonathan Kooman. orgel concert, 12.30-13.00 uur. Vlissingen, café Groen Licht, Jackie D, bluesrock, 21.00 uur. Westkapel Ie, Markt, slagwerkensemble OKK. concert, 19.00 uur. Zoute- lande, Cathannakerk, vocaal ensemble Voci Miste, con cert, 20.30 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Jonathan Oldengarm, orgel bespeling, 12.00 uur. Middelburg, Meiveld, South- park Festival, vanaf 13.00 uur. Goes, Ambachtscen trum, houtblaaskwintet Quin- kunxt. 14.15-14.45, 15.00- 15.30 uur. Middelburg, Mo lenwater, muziektent, brass band en jeugdorkest ON- DA, concert, 14.30-16.15 uur. Veere, Grote Kerk, St. Nieu we Muziek, Septeto Tango Dorado, Mariano en Marie ke, dans. 16.00-21.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. WESTKAPELLE - Het slag werkensemble van muziekver eniging ONDA uit Nieuw en Sint Joosland treedt op don derdag 15 juli op in VVestkapel- le. Het slagwerkensemble wordt ge leid door Cora Knuijt Het optre den begint om 19.00 uur op de Markt. Bij slecht weer wordt het verplaatst naar de zaal Westka- pelle Herrijst. WESTKAPELLE - De brassband van OKK houdt op vrijdag 23 juli samen met brassband ONDA uit Rit- them een zomerconcert in Westkapelle. Het zomerconcert wordt ge houden op vrijdag 23 juli op 'het Kerkplein aan de Markt en begint om 20.00 uur. Bij slecht weer wordt het concert in de kerk gehouden. MIDDELBURG - De brass band en het jeugdorkest van ONDA uit Middelburg hou den op zaterdag 17 juli een Molenwaterconcert. De orkesten brengen muziek ten gehore van de componist Philip Sparke en thema's uit de film muziek van James Bond. Het optreden vindt plaats in de mu ziektent tegenover Miniatuur Walcheren en duurt van 14.30 tot 16.15 uur. MIDDELBURG - Het eerste Southpark Festival wordt op zaterdag 17 juli gehouden in Middelburg. De organisatie houdt rekening met enkele duizenden bezoe kers. Omdat het festival in de woonwijk Middelburg zuid wordt gehouden, wordt bezoe kers verzocht om niet met de auto te komen. AAGTEKERKE - De ZWO- werkgrocp van de NH kerk in Aagtekerke houdt op dinsdag 27 juli een pannenkoekènfeest. Het festijn begint om 17.30 uur in de feesttent aan de Pekelingseweg. De opbrengst is bestemd voor een aidsproject in de buitenwijken van Kampala, de hoofdstad van Oe ganda. Donderdag 20.00 uur. Vrijdag en zaterdag 22.00 uur. Terwijl Alex' moeder, een overtuigd communiste, in coma ligt, valt De Muur. Dan wordt ze wakker en Alex laat haar ge loven dat de DDR nog bestaat. Zaterdag 22.00 uur. Maandag en woensdag 20.00 uur. Een film als een beeldschoon schilderij over Vermeer en het Meisje met de Parel. Vrijdag 19.30 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. De net weduwe geworden May begint op 62-jarige leeftijd ein delijk te leven en bloeit op. me de door haar liefde voor een dertig jaar jongere man. Première Dagelijks 13.30. 16.15. 19.00 en 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Tobey Maguire keert terug als de onopvallende Peter Parker, die continue op zoek is naar de balans tussen zijn dubbelleven als student en bovenmenselijke misdaadbestrijder. Voorpremière Woensdag 13.45. 16.15 uur. Op een ranch in het Wilde Westen zijn de dieren bang dat ze aan de plaatselijke vlcesfa- briek verkocht worden. Ze smeden een plan om de ranch te redden van de ondergang. Dagelijks 13.45. 19.00. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Na twaalf jaar in Afrika te heb ben gewoond gaat Cady Heron voor het eerst naar North Sho re High School in Illinois. Ze heeft er geen idee van hoe het er toe kan gaan in de beschaaf de wereld tot ze het pad kruist van de berekenende Regina George. koning had heel iets anders in gedachten voor zijn dochter en probeert alsnog zijn eigen ver sie te creëren van 'en ze leef den nog lang en gelukkig'. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Shrek en zijn prinses Fiona rei zen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en koningin van het Koninkrijk Ver, Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets anders in gedachten voor zijn dochter en probeert alsnog zijn eigen ver sie te creëren van 'en ze leef den nog lang en gelukkig'. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag 13.45 uur. Helen, een vrouw met een droomleven, krijgt onverwacht de verantwoording voor drie opgroeiende kinderen. Zaterdagnacht 24.15 uur. Een babbelboxvriend van de Amerikaanse Scotty blijkt in werkelijkheid een vrouw te zijn. Zijn zoektocht naar haar voert door heel Europa. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag 16.15, 19.00, 21.45 uur. Maandag 16.15, 19.00 uur. Het noordelijk halfrond van onze planeet gaat veranderen in een ijslandschap. Klimato- loog Jack Hall trekt noord waarts om zijn zoon te redden, maar hij is niet voorbereid op wat hij onderweg tegenkomt. Dagelijks 13.30, 16.15 uur. Harry en zijn maatjes Ron en Hermeiien gaan terug naar Zweinsteins Hogeschool voor hun derde studiejaar. De tie ners worden gedwongen om hun ergste angsten onder ogen te zien als ze op een gevaar lijke ontsnapte gevangene stui ten. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag 16.00, 19.00, 21.45 uur. Woensdag 19.00, 21.45 uur. Harry en zijn maatjes Ron en Hermclien gaan terug naar Zweinsteins Hogeschool voor hun derde studiejaar. De tie ners worden gedwongen om hun ergste angsten onder ogen te zien als ze op een gevaar lijke ontsnapte gevangene stui ten. Dagelijks 16.15 uur. Twee tijgerwelpjcs worden ge boren tussen de ruines van een oude tempel midden in de jun gle. Een vreselijke speling van het lot maakt dat ze van elkaar worden gescheiden. Dagelijks 13.45 uur. Animatiefilm voor de jeugd. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Een groep FBI agenten worden voor een laatste training ver scheept naar een afgelegen ei land om de opgedane kennis toe te passen in de praktijk. Daar eenmaal aangekomen worden ze zelf het doelwit van moordaanslagen. Een moeilijk zaak om op te lossen, zeker als blijkt dat de moordenaar deel uit maakt van hun groep. Dagelijks 19.00 uur. Professor Dorr (Tom Hanks) huurt een kamer bij een gelovi ge oude dame. Hij is van plan een casinoboot te beroven door een tunnel te graven naar de ondergrondse kluis. Haar kel der is een perfecte plek om de graafwerkzaamheden uit te voeren. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Woensdag 13.45, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Shrek en zijn prinses Fiona rei zen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en koningin van het Koninkrijk Ver, Heel Ver Van Hier. De Dagelijks 21.45 uur. Twee werelden trekken ten strijde voor eer en macht. Dui zenden zullen het leven laten en voor de liefde zal een natie met de grond gelijk gemaakt worden. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. MIDDELBURG - Versierde paarden die sjezen voorttrek ken met rijders in Zeeuwse klederdracht'en hoefgetrappel in de straten rond het Abdij plein. Op donderdag 15 juli wordt in Middelburg de eerste folkloristische dag gehouden. Het ring- en sjezenrijden is tij dens de Folkloristische dag een traditie. De paarden met sjezen rijden via de route: Abdijplein, Balans, Korte Burg, Groen markt, Onder de Toren en het Koorkerkhof terug naar het Ab dijplein. De straten worden ge heel of gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. Verder worden de Balans, Bogaardstraat. Bachtensteene, Walplein, Nieuwe Kerkgang, Koorkerkstraat en de Reiger- straat afgesloten voor het door gaand verkeer. De Bleek is al leen opengesteld voor verkeer vanaf de Zuidsingel. Op het Ab dijplein binden de ringrijders hun strijd aan. De Folkloristi sche dag begint om 9.00 uur. VLISSINGEN - Mandolineor kest Con Amore uit Vlissingen houdt op maandag 19 juli een openbare repetitie. Hel mandolineorkest heeft de af gelopen maanden een promotie tour gemaakt langs diverse basis scholen in de gemeente Vlissin gen. Het orkest heeft elf jeugdle den in de leeftijd van negen tot dertien jaar en wil nog graag een aantal nieuwe leerlingen inschrij ven. Toekomstige leerlingen worden lesinstrumenten ter beschikking gesteld, zowel mandoline als gi taar. De opleiding wordt gegeven door mandolinedocente en diri gent Marina Eckhardt. De repeti tie wordt gehouden in gebouw De Kwikstaart aan de Nagelenburgs- ingel in Oost-Souburg en begint om 19.00 uur. VEERE - "Het spel van de tango is nooit saai. Het is meer dan de ritmische muziek en de sensuele dans alleen", zegt Huibert- Jan Vader van de stichting Tango Al Azar uit Middelburg. Zondag 18 juli houdt de stichting in Veere in samenwerking met Stichting Nieuwe Muziek Zeeland een Grote Salon met live muziek van Septeto Tango Dorado. Door Ellen de Vriend De Grote Salon begint om 16.00 uur in de Grote Kerk in Veere. "Plet is een grote dynamische dansmiddag", zegt Huibert-Jan Va der. "Het meeslepende spel van de tango moet samen beleefd wor den. Om de tango goed te kunnen dansen, moetje elkaar goed aan voelen. Het is een eigen taal tussen een man en een vrouw. Een fy sieke spanning die ook de omgeving voelt en daarom zo fantastisch is om naar te kijken." Het orkest Septeto Tango Dorado zorgt er voor dat het evenement ook voor toeschouwers een lust is voor ogen én oren. "Ze spelen geweldig", stelt Vader. Tango Dorado bestaat uit zeven muzikanten en is daarmee een van de weinige grote tango ensembles van Nederland. Artistiek leidd en bandoneonist Christiaan van Hemert is geïnspireerd door de Ar gentijnse tango in ai zijn facetten. Het orkest speelt alle mogelijke tangostijlen, van de oude meesters tot de modernisten van nu. De unieke samenstelling van twee bandoneons, twee violen, piano, contrabas en elektrische gitaar was voor dit doel een absoluut ver eiste. Tango Dorado treedt op met het danspaar Mariano Diaz en Marie ke lest, het nummer een tangodanspaar van Nederland. I let concert van Tango Dorado is zowel voor de geoefende tango luisteraar als voor de beginnende een waar avontuur en neemt de luisteraar mee op een reis door de geschiedenis van de tango. Speciale aandacht verdient het experimentele repertoire van Piazzolla's 'Octeto de Buenos Aires" dat voor het eerst sinds 1954 weer wordt uitgevoerd door Tango Dorado. In dit repertoire zijn naast de typische tango klank ook elementen aanwezig uit de jazz en de klassieke muziek. Vader verwacht ongeveer tweehonderdvijftig dansers uit Neder land en België. De tangoscène in Middelburg is in de vier jaar dat Al Azar bestaat, gegroeid tot honderdvijftig dansers. Het dansevenement duurt tot 21.00 uur. Kaarten kunnen besteld worden bij Stichting Nieuwe Muziek via 01 18-623650. Nadere in formatie over het evenement is verkrijgbaar via: 01 18-615527 of www.alazar.nl. VLISSINGEN - De step- streetdancegroep Nubian Gents uit New York is van 13 tot 18 juli in Zeeland. Vrijdag 16 juli zijn de dansers te zien in Vlissingen. 's Middags hou den de Amerikanen een work shop voor jongeren. De groep Nubian Gents bestaat uit twintig Amerikaanse jon gens. Momenteel zijn ze op tournee door Europa om het streetdancen te promoten. Bo vendien dragen de jongeren een missie uit. Ze willen bruggen bouwen van vriendschap en ge loof en willen in steden met groeiende multiculturele proble men een lichtpuntje zijn. De jongens zijn of waren leer lingen van de Junior High School 231, een school in een van de probleemwijken van Brooklyn waar veiligheidsagen ten de ingangen van de school bewaken. Docent Lamont O'N- eil merkte dat steeds meer leer lingen met drugs en straatben des in aanraking kwamen. Hij richtte in 1996 de Nubian Gents op. Flet step-streetdance team was in eerste instantie alleen voor jongens, maar inmiddels heeft de school ook een meis jesteam. Van de jongeren wordt een enorme discipline vereist. In de zomer van 1999 kwamen de Nu bian Gents voor het eerst naar Europa op uitnodiging van At lantic Bridge in Kruiningen. De ze organisatie promoot het step pen in Europa. Bijna elke zomer komt nu een team van de Nubi an Gents naar Europa. Vrijdag 16 juli treedt de groep om 19.30 uur op in de Berea Ge meente aan de Gildeweg 29 in Vlissingen. Van 15.00 tot 18.00 uur wordt een workshop steppen gehouden voor jongeren vanaf twaalf jaar. Meedoen kost vijf euro. Aanmelden kan via aby- outh@zeelandnet.nl VLISSINGEN/ KAMPER LAND - Het Staatscircus van Moskou-Holiday toert door Zeeland. Het gezelschap is 27 en 28 juli te zien in het Noord- Bevelandse dorpje Kamper land. Op 11 en 12 augustus is het circus in Westkapelle. Het Staatscircus Moskou-Holi day brengt een spectaculair, voornamelijk klassiek program ma. Honden, paarden, huiskat ten maar ook Bengaalse tijgers zijn te bewonderen met hun trai ners. Verder een trapeze-num mer van de Russische Viazovs, die zonder vangnet werken. De luchtacrobaten Irina en Olena Domashkenko vertonen hun kunsten aan het verticale koord boven de piste. Opzienbarend is de Roemeense groep Milieus. De leden geven op humoristi sche wijze het aloude touwtjes- springen een nieuwe dimensie. Natuurlijk ontbreken ook de clowns niet. De huisclowns van het Staatscircus Moskou-Holi- day zijn Dennis en Vladimir Stoliarov zijn meerdere keren te zien tijdens de voorstelling. Het programma werd samenge steld door circusdirecteur Hans Martens, een neef van de vorig jaar overleden oud-circusdirec- teurToni Boltini. Het Staatscir cus Moskou-Holidya reist met een tent waar twaalfhonderd be zoekers in kunnen. Op koude dagen wordt deze verwarmd. Kaarten zijn in tie voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV-kantor- ren in Midden-Zeeland. VEERE - De historische marktdagen in Veere, met het ouderwetse snoepgoed, sfeer volle kramen, oude ambach ten en verkopers in ouderwet se kledij trokken in voorgaan de jaren vele duizenden bezoe kers. Vanaf 13 juli tot en met 31 augustus is de markt elke dinsdag tussen 10.00 en 17.00 uur weer te bezoeken. De historische marktdagen wor den voor hel zevende achtereen volgende jaar gehouden in Vee re. Babbelaars, yoghurt, stroop wafels, mosterd en broodfiguren worden gemaakt. Ook wordt on der meer wol gesponnen, paarden beslagen en schapen geschoren en toont een vakman de werking van oud gereed schap. Daartussen staan kramen met streekproducten, schapen kaas, vis en groenten naast stands vol met antiek, ouderwets snoepgoed en oude boeken. "De historische sfeer wordt nog be nadrukt door onder andere een zwerver, monnik, omroeper en houthakker in authentieke kle ding", vertelt organisator Rinus Welleman. In totaal staan er cir ca vijfentwintig kramen met uit eenlopende koopwaar. Het Russische dansensemble Druzba treedt op 20 juli op. En Stichting Het Walcherse Costuum luistert op 3 en 17 au gustus de Historische Markt om 19.30 uur op met een show. De ze stichting zet zich in voor het behoud van de authentieke Wal cherse kleding en behoud van het Zeeuws erfgoed. Discipline en schoonheid van Irina en Olena Domashenko uit de Oekraïne, (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 9