www.vaartland.nl m de Faam MULDER BINNENHUIS gordijnen tapijt Mulder Hydradermie Lift grootste aanbod perfecte service hoge inruilprijzen Tapijtaanbieding NIEUW! Profiteer van onze Zomeraktie "Sfftiumvs H rrrm niet ontvangen Zeer zware kwaliteit gordijnstof, 50 kleuren Introductieprijs 49,90 (280 hoog) so% katoen/50% polyester Luxe kwaliteit gordijnstof'Suèdelook' Maar liefst 50 kleuren en héél soepel vallend Aktieprijs 24,95 (140 breed) 100% polyester Parade tapijt 'Verona' 4004-500 breed 16 modieuze tinten. NU 10% KORTING Speciaal voor Seniorenflats aanbevolen 'Bonaparte' fijn bouclé tapijt. Duet 400+500 breed Sterk en probleemloos - easy cleaning 'Novilon VT wonen Naturel' modern eigentijds en probleemloos Héél veel aanbiedingen in vitrages en inbetweens 280 hoog vanaf 29,95 gemaakt binnenhuis Tel: 0164-68 16 30 Wij bekleden ook uw meubelen. Zeker nu is het tijd voor uw zonwering. Luxaflex - Multisol - Velux etc. Kijk ook eens naar onze nieuwe Axminster tapijten. Engels gedessineerd speciaalzaak in vloer- en vensterdecoratie 4331 PA Middelburg Kromme Weele 21-23 tel/fax 0118-614077 www.mulderbiimenhuis.nl RH. Mulder - J.G. Mulder voor advies en service De beste plek voor het vinden van werk is nog altijd JobTrack.nl t^lobTrack.nl Ter kennismaking: 10% korting op Een jonger gezicht Gladder voorhoofd Expressierimpeltjes vervaagd Scherper afgetekend gelaatscontour Milica Lazarova huidverzorging Meestoof 14 Middelburg tel: 634479 Woensdag 14 juli 2004 De Faam Pagina 16 vakgaragc occasiondealer Kinderen als koopwaar Wereldwijd worden miljoenen kinderen verhandeld. Op allerlei manieren worden zij behandeld als koopwaar. Een object, dat iemand zichzelf kan toe-eigenen om zijn seksuele lusten op te botvieren. Een gebruiksvoorwerp, dat ingezet kan worden om huishoudelijke klussen te verrichten. Een investering, die geld oplevert door het te laten werken als prostituee, drugsdealer, of bedelaar. Terre des Hommes maakt zich ernstige zorgen over de toenemende internationale handel in kin deren. Zo is uit onderzoek van de kinderhulpor ganisatie gebleken dat in Indonesië de handel in baby's steeds ernstiger vormen aanneemt. Zwan gere vrouwen worden geronseld en opgesloten. Direct nadat de vrouwen zijn bevallen, worden de baby's afgenomen en verkocht. Yanti is een |onge moeder die op het nippertje de dans wist te ont springen" "Ik was al wel gevangen gezet, maar na dat ik van mijn dochtertje Neha was bevallen, kon ik gelukkig ontsnappen. Ik waarschuwde de politie en die is erin geslaagd om de andere zwangere vrouwen te bevrijden." Ook in Europa worden kinderen slachtoffer van handelaren, die hen vervoeren van de ene plaats naar de andere, vaak over landsgrenzen heen om hen uit te buiten. Bijvoorbeeld voor prostitutie en pornografie, gedwongen arbeid, illegale activitei ten zoals stelen en drugssmokkel, bedelarij en ille gale adoptie. Een kwestie van verantwoordelijkheid Terre des Hommes stelt deze ernstige schendingen van kinderrechten aan de kaak en roept de ver antwoordelijke overheden op hun verplichtingen na te komen. Zo werd de VN-rapporteur voor Kindermisbruik op de hoogte gesteld van praktij ken van babyverkoop in Indonesië en de Indo nesische regering werd rechtstreeks aangespro ken op haar verantwoordelijkheid om deze prak tijken te stoppen. Ook in Europa wil de kinderhulporganisatie dui delijke actie. Kinderhandel is een internationaal fenomeen.Wanneer dit alleen lokaal wordt aange pakt, zullen de resultaten miniem zijn. De EU speelt daarom een belangrijke rol in het halt toe roepen aan deze ernstige schending van kinder rechten.Terre des Hommes wil dat Nederland, als voorzitter van de EU. het probleem oppakt. Terre des Hommes dringt er bij de Nederlandse regering op aan om zich tijdens haar EU voorzit terschap hard te maken voor de bekrachtiging en implementatie van internatio nale regelgeving betreffende kinderhandel 2. een betere samenwerking en coördinatie binnen de EU betreffende de aanpak van kinderhandel 3. de aanpak van onderliggende oorzaken van kinder handel om zo kinderhandel te voorkomen 4. een betere bescherming van en hulp aan slachtof fers van kinderhandel binnen de EU Want kinderen hebben rechten" recht op gezond heidszorg, recht op onderwijs en recht om te spelen. Maar ook recht op bescherming tegen verkoop, prostitutie en pornografie. Deze rechten zijn vastgelegd in verschillende internationale ver dragen, waaronder het VN Kinderrechtenverdrag uit 1989. Door ondertekening van dit verdrag wordt het verbeteren van levensomstandigheden van kinderen een verantwoordelijkheid: lidstaten verplichten zich de rechten van kinderen te waar borgen. Successen en vervolg Al sinds 1996 voert Terre des Hommes Nederland campagne tegen kinderen als koopwaar. Met publi citeitscampagnes, beleidsbeïnvloeding en projec ten strijdt Terre des Hommes tegen kinderhandel en kinderprostitutie wereldwijd Sindsdien zijn er op internationaal niveau verschillende nieuwe verdragen opgesteld Zo heeft de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) in 1999 het verdrag aan genomen over de ergste vormen van kinderar beid. In 2000 werd er een aanvullend protocol opgesteld inzake kinderhandel, prostitutie en por nografie bij het VN Kinderrechtenverdrag uit 1989. Bovendien werd in datzelfde jaar een protocol opgesteld bij het VN verdrag tegen grensover schrijdende georganiseerde criminaliteit ter voor koming en bestraffing van mensenhandel. Toch moet er nog steeds campagne gevoerd worden om de schendingen van de rechten van kinderen aan de kaak te stellen, aangezien kinderhandel nog altijd in omvang toeneemt. U kunt ons helpen! Vindt u kinderen als koopwaar ook onaanvaard baar? Surf dan naar onze website www.terredeshommes.nl en teken de steunbetui ging in de strijd tegen kinderhandel 'Hart voor kinderen, oog voor resultaat.'Vanuit deze gedachte zet kinderhulporganisatie Terre des Hommes zich sinds haar oprichting in 1965 in voor kinderen over de hele wereld. Terre des Hommes steunt wereldwijd ruim 275 projecten die worden bedacht opgezet én uitgevoerd door lokale organisaties en dus nauw aansluiten bij de praktische problemen van de bevolking. Daar naast voert Terre des Hommes nationaal én inter nationaal campagne voor kinderrechten. Soms alleen, soms samen met lokale partnerorganisa ties, om een nog krachtigere stem te laten horen. Ui hart voor kinderen oog voor resultaat Op onderstaande adressen kunt u hein ophalen: Meermarkt Dekker Dorpsplein 17 Aagtekerke Golff Supermarkt Langstraat 57 Arnemuiden C-1000 Voordeelmarkt Singel 6 Domburg Attentmarkt Sanderse Kerkring 17 Grypskerke Golff Badhuisstraat 6 Koudekerke Meermarkt Boone Torenstraat 5 Meliskerke Spar Oosterscheldestraat 53 Middelburg Primera Anthony Burger K. Delft 7 Middelburg Tourist Shop Markt 65C Middelburg De Drukkerij Markt 51 Middelburg Loek's Boekhandel L. Delft 7 Middelburg Carfo Stationsstraat 5 Middelburg Primera v/h Westeinde Winkelcentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 87 Middelburg Golff Welsinge J.W. Thibautstraat 35 Middelburg Golff Supermarkt Vrylandstraat 51 Middelburg Aldi Euromarkt 8 Middelburg Jumbo Supermarkt Sir. W. Churchilllaan 49 Middelburg Bakkerij Steketee Euromarkt 6 Middelburg P. de Visser en Zn. Dorpsstraat 20 Oostkapelle Openbare Bibliotheek Kanaalstraat 58 Oost Souburg Meermarkt Serooskerke Torenstraat 41 Serooskerke Wal Bliek Meesterbakkers Markt 24 Veere Albert Hcijn A. Dekenstraat 16 Vlissingcn Bibliotheek Spuistraat 6 Vlissingen Bruna Geijsen Walstraat 101 4381 GG Vlissingen Cinema Group BV Spui kom weg 1 Vlissingen Golff Paauwenburgweg 63 Vlissingen Plus Corbijn Fort den Haakweg 12 Vrouwenpolder Spar Markt Koestraat 14 Westkapelle Meermarkt v d. Berg Langstraat 30 Zoulelande W Kansen genoeg. Mis de jouwe niet. Hydradermie Lift, vooreen mooie strakke huid zonder cosmetische ingrepen! In plaats van 80,- betaalt u nu slechts 72,- De kennismakingsactie loopt t/m 31 juli a.s.

de Faam | 2004 | | pagina 16