Provincie Zeeland Slavernijverleden Gebiedende wijsheden SCHOONGENOEG Spaanse Gitaar 9 NIEUW DAK IN 24 UUR! Webprint ©nl Scheldekrant In beroep wsêsêê-'., 111 ill Officiële Mededelingen Afdrukken digitale foto's per stuk mm wmmmmmmmm m i mm m m l Provinciale Staten Zeeuwse Milieuprijs 2003-2004 mm Diversen Ontheffing Flora- en faunawet Milieu Bodemverontreiniging bedrijfsterrein Herculesweg 35 te Middelburg Ontwerp-besluit intrekking vergunning Bodemverontreiniging Stadhuisplein en omgeving te Vlissingen Chem-Dry reinigt en houdt uw tapijt als nieuw %cr Chem-Dry Brooymans Tel.: 0113-229020 Muziekcentrum Middelburg Woensdag 14 juli 2004 De Faam Pagina 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland. nr. 29/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Gebouw van de voormalige Oost-Indische Compagnie (VOC) Middelburg. Begin juli is het Jaar van het Zeeuwse slavernijverleden ge opend. Van juli 2004 tot juli 2005 wor den diverse activiteiten georgani seerd. In hét Zeeuws Archief is tot 8 ja nuari de tentoonstelling 'Geboeid door het Zeeuwse slavernij verleden'te bezichtigen. Het thema van de expositie is de transatlantische driehoekshandel. Er wordt aandacht besteed aan de aankoop, het vervoer en de verkoop van Afrikanen en het leven aan boord van een slaven schip. In Middelburg is een speurtocht uitgezet, die voor €2.50 verkrijg baar is bij het Zeeuws Archief. Middelburg heeft veel gebouwen die aan het Zeeuwse slavernijver leden herinneren. Aan de hand van korte verhaal tjes met illustraties worden kinde ren langs de geschiedenis van het Zeeuwse slavernijverleden geleid. In de loop van het jaar zijn et nog andere activiteiten, zoals discus siebijeenkomsten, lezingen en een literaire tocht lang Zeeuwse scholen door een Antilliaanse en Surinaamse schrijver, waarin de slimme spin Anansi een hoofdrol speelt. In juni 2005 wordt een driedaags internationaal congres georgani seerd onder de titel 'Slavery from within'. Het jaar wordt 1 juli 2005 afge sloten met de onthulling van het Zeeuwse slavernijmonument op de Balans in Middelburg. Op de website www.zeeuws- slavernijverleden.nl kan alle infor matie over de activiteiten worden nagelezen. ■De Scheldekrant is een initiatief van het Schelde Informatie Centrum en het Scheldefonds, beide Vlaams-Nederlandse or ganisaties met als doel de be trokkenheid van bevolking met de Schelde te vergroten. In de krant is aandacht voor de dijkversterking langs de Wester- schelde. Veerman Ronny van Hemelrijk van het-veer Sint Amands wordt geïnterviewd. Er is een rubriek met Scheldecultuur en -literatuur en er wordt informa tie geboden over Scheldetrips. In aparte rubrieken worden de natuur en de economie op en rorid de Schelde beschreven. De krant is gratis en kan bij alle bibliotheken en gemeentehuizen langs de Westerschelde worden afgehaald. Ook bij het provinciaal informatiecentrum is de krant beschikbaar: Nieuwe Burg 42 in Middelburg. Bij veel toeristenbureaus en bezoekerscentra kan de krant eveneens gratis worden meege nomen. Via e-mail kan de krant besteld worden bij info@scheldenet.nl of bij info@scheldenet.be. Onder de naam'GeSledende Wijsheden' is een evaluatie gemaakt van het integraal gebiedenbeleid in de provincie Zeeland. Dinsdag 20 juli houdt de adviescommissie bezwaarschriften zitting in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De commissie hoort om 14.30 uur Ronald Zwolle Makelaars te Middel burg tegen de gedoogbeschikking voor het veranderen en in werking hebben van Scheepswerf Reimerswaal B.V. te Hansweert voor scheepsbouw- en reparatiewerkzaamheden. Vogelbescherming Zeist wordt om 15.30 uur gehoord over het besluit van gedeputeerde staten dat geen milieu-effectrapportage nodig is voor de uitvoering van verbeteringswerkzaamheden van de gezette steenbekleding van de Everinge-, Zuid- en Baarlandpolder in de ge meente Borsele Meer informatie kan tijdens kantooruren gegeven worden door de secretaris van de adviescommissie mevrouw C.W. Ramondt, telefoon 0118-631377 of 631274. De zittingen zijn openbaar. Gebiedenbeleid is er voor Schou wen, Walcheren, het Veerse Meer en West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Doel van het beleid is verschillen de partijen, elk met hun eigen belangen, een ontwikkelingsplan voor een deelgebied van de pro vincie te laten maken en te laten uitvoeren. Deelnemers zijn door gaans de provincie, de gemeen ten en het waterschap in het gebied, de georganiseerde land bouw- en recreatieondernemers, de natuur- en milieubeweging, de kamer van koophandel, rijkswa terstaat en de dienst landelijk gebied. De evaluatie van de regionale aanpak moet een bijdrage leve ren aan het omgevingsbeleid dat voor heel Zeeland gaat gelden. Conclusies Uit het rapport, dat in opdracht van het provinciaal bestuur is ge maakt door NovioConsult, komt naar voren dat de gebiedsgerich te benadering wordt gewaar- deerd. Vooral omdat partijen gezamenlijk de problemen in het gebied analyseren en er oplossin gen voor zoeken. Wel zou er meer aandacht moeten zijn voor de economische en sociale aspècten; nu ligt nog te veel de nadruk op de ruimtelijke orde ning. Aan het begin van het proces zou de provincie de te stellen doelen en de volgorde waarin zij ver wezenlijkt kunnen worden, duide lijker moeten aangeven. Daarbij moet onderhandelingsruimte wor den geboden aan de partijen. Een lastig element in het geheel m wmmmmM i •j:: wordt gezien in de taken voor de projectsecretarissen die zowel inhoudelijk als procesmatig moe ten werken. Bij de uitvoering van de projecten blijken persoonlijke factoren soms een grote rol te spelen. Dat kan bij een personele wisse ling leiden tot problemen bij de voortgang. Doordat vooral de financiering vanuit het rijk met altijd even hel der is, is het moeilijk de uitvoe ring van het gebiedenbeleid te plannen. Aanbevelingen De provincie blijkt, volgens het rapport, uitstekend in staat om een regisseursfunctie te vervul- len, maai voor de proceskennis moet naar externe oplossingen worden gezocht. Voor een goede integratie van beleid moeten ruimtelijke ontwik kelingen niet langer los worden gezien van economische en sociale factoren. Gedurende het planproces moe ten ijkmomenten worden inge bouwd die kunnen leiden tot bij stelling van de plannen. Partijen verwachten dat de pro vincie ook het uitvoeringstraject organiseert. Dat kan ze eventueel uitbesteden, maar ze blijft wel de eindverantwoordelijke in het hele proces. ■■■■■■■■■Zeeland Een maal per twee jaar wordt door de provincie Zeeland de Milieuprijs uitgereikt. Vanaf 1997 is op initiatief van de statencom missie Ecologie en Water (voor heen Milieu) deze Zeeuwse Milieu prijs ingesteld. Doel Het doel van het uitreiken van deze prijs is het stimuleren van: - Initiatieven en activiteiten met als doel het milieubewustzijn te vergroten of het maatschappe lijk draagvlak voor de uitvoering van het milieubeleid te verbre den; - vernieuwende ontwikkelingen of werkwijzen die bedoeld zijn om de kwaliteit van het milieu duur zaam te verbeteren; - activiteiten op het gebied van natuur- en milieu educatie; - duurzame landbouw. Criteria De jury beoordeelt de inzendin gen en baseert zich op vier crite ria: het innovatieve karakter, de mate van milieubesparing, het uit stralingseffect en de samenwer kingsvorm. Daarnaast moet het project in zijn geheel of grotendeels zijn afge rond in de periode 2003/2004. Een andere voorwaarde is dat deelnemers aan een project of anderen die betrokken worden bij een project zich bewust worden van de gevolgen voor het milieu van hun gedrag. Om voor een prijs iri aanmerking te komen moet een project aan rneer dan één van de genoemde criteria voldoen. Prijs De eerste prijs is een kunstwerk, speciaal ontworpen door een Zeeuws kunstenaar en een geld bedrag van €4.000. De tweede prijs is een geldbe drag van €2.500 en de derde prijs van €1.000. Voordragen van genomineerden Voordrachten voor een project dat voor de Zeeuwse Milieuprijs 2003-2004 in aanmerking komt, kunnen voor 15 november 2004 gericht worden aan: Statengriffie t.a.v. de voorzitter van de commissie Ecologie en Water Postbus 5001 4330 LA Middelburg Het aanmeldingsformulier en een brochure zijn aan te vragen bij de commissiegriffier mevrouw M. Trimpe, tel. 0118-631437 of via e-mail: statencommissie@zeeland.nl. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.ni onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg tÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^^^^^^^m m Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke •schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan J. Maljaars te Aagtekerke voor het opzettelijk verontrusten van ree en damhert op een per ceel maïs en suikerbieten, aari de Westhovenseweg te Domburg, gemeente Veere, zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven. De ontheffing wordt verleend tot de gewassen zijn geoogst, doch uiterlijk tot 15-12- 2004. Bezwaar De ontheffing ligt van 16 juli 2004 tot en met 26 augustus 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 26 augustus 2004 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port ontvangen van Hercules International Ltd. te Rijswijk met betrekking tot bodemverontreini ging op het voormalige Hercules terrein, thans bedrijfsterrein van Eastman Chemical B.V., aan de Herculesweg 35 te Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als een ernstig'geval van bodemveront reiniging te beschouwen (artikel 29 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 14 juli tot en met 11 augustus 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaal- weg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 17-21 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de Ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736 Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van Dé Jonge Sebra B.V. gedeeltlijk intrekken. De reden hiervoor is dat een ge deelte van de huidige inrichting, gelegen aan de Uijterschootweg 8 te Middelburg, verkocht is aan een andere exploitant. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631769) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water. Een ieder kan tot en met 28 juli 2004 schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J.Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging ter plaatse van het Stadhuisplein te Vlissin gen twee gevallen van niet-ernsti- ge bodemverontreiniging betreft (artikel 29 Wet bodembescher ming). De bodemverontreiniging in de Paul Krugerstraat ter hoog te van het Stadhuisplein behoort tot het geval van verontreiniging, waarvan reeds in een besluit van 17 augustus 2000 is vastge steld, dat het een ernstig geval van bodemverontreiniging betreft. In dit besluit is tevens met het saneringsplan voor het geval van verontreiniging in de Paul Kruger straat ingestemd. De beschikking ligt van 14 juli tot en met 25 augustus 2004 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 25 augustus 2004 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde WMwmmm, Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 26 augus tus 2004 in werking, tenzij bin nen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). DE FAAM (WALCHEREN) Dubbele garantie voor optimaal resultaat Reinigt op natuurlijke basis, veilig voor mens en milieu Verlengt levensduur van tapijt en meubelstoffen 0 Zorgt dat tapijt binnen een uur weer droog is 0 Reinigt aan huis of kantoor 0 Speciale behandeling voor Perzen en Berbers 0 Houdt tapijt langer schoon met vuilwerende protector 0 Tevens reiniging van meubels ZKl.lWKUKKNI) PATROON /ir\ oVVW P01® 10 JAAR nfnr.TAt/A Zonder uw bestaand dak af te breken, geplaatst in één dag in alle weersomstandigheden. Vuurvast, wind- en hagel-bestendig, geluidswcrcnd en isolerend. OOK PLATTE DAKEN EN DAKGOTEN. JAAR FAMILIEBEDRIJF In samenwerking met Van Zantvoort-Libert en Gocdons uit Geetbets, A3DAK uit Putte (NL) en Boets uit Tongeren KREDIET MOGELIJK - VOOR INFO BEL NR. 0032-36589621 BON voor gratis prijsbestck of documentatie Naam: Adres:. ..Nr.:.. Postnummer:...Plains:Tel. privc: l.AÜDI BVBA - Koningsiiolk'i 15 2900 Schoten - www.laudi.be Alk^vefefajiq) 7_3fHoig3.(l(l jmr._ Formaat 10x15 In één dag op de post naar je toe Kijk op www.webprint.nl Foto's afdrukken met het gemak van internet. Slechts Met voor 1 een gitaarhoes Handgemaakte Spaanse Muziekschoolgitaar 179 Lange Delft 80 Telefoon ÓI18 63 52 52 www mcmiddelburg.nl

de Faam | 2004 | | pagina 15