Nienke van Hichtumlaan wordt veiliger Nieuw podiumproject voor jong muziektalent Sint Jacobsdag dit jaar extra bijzonder in Vlissingse kerk BV WALCHEREN Geen zorgen in Australisch café SB Bedrijventerrein bijna bouwrijp Musical Jackpot Uitbreidifg Beau Visage Vlissingen Eerste Sociotoop Nachtmarkt Grando Keikens verhuist terug IN DE STERREN mm Ram Stier Tweelingen Kreeft Leeuw Maagd Weegschaal Schorpioen Boogschutter Steenbok Waterman Vissen Dat terrein is ongeveer vier hectf- re groot en zal in het najaar gered zijn voor bebouwing. De boerdl- iij die op het terrein stond is 01- langs gesloopt. "Voor het terren hebben we op dit moment éoi concrete klant", vertelt ambtenaar Hans van Dam van de gemeere Vlissingen Hij wil niet zeggn om welk bedrijf het gaat zola g de transactie niet is afgerond, 'n september 2001 werd begonnjn met het bouwrijp maken van ltt nieuwe bedrijventerrein Soubug. Het is de bedoeling dat het wodt doorgetrokken tot aan het krus- punt van de A5S met de Veerlit- venweg. In totaal krijgt het bedrj- venterrein Souburg een bruto cp- pervlakte van circa vijftien heea- re. Inmiddels is daarvan vijf hec tare uitgegeven. In mei 20(L be trok AutobedrijfKuzee een vieuw pand op het terrein, een jaa* later gevolgd door bouwmateiialen- handel Anker Desein en Murre- Moens afwerksystemen. BURGHSLUIS - Het team van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij, KNRM, station Noordland/Burgsluis bestaat uit een schipper en vijftien vrijwilligers. Allemaal man nen wier hart op het water ligt en die zich in willen zetten om een ander te helpen. De team leden zijn op zoek naar drie nieuwe 'redders', opstappers die overdag beschikbaar zijn om bij oproep binnen een kwartier aan boord van de reddingboot op Neeltje Jans te zijn. "Werk voor gewone men sen," zegt schipper I. Breen. Door Wil Obbink Opstapper bij de KNRM. Bij weer. en meestal 'geen weer' in een snelle boot het water op en heldhaftige daden verrichten. Zo zien velen het werk van deze Woensdag 7 juli 2004 De Faam -w—-i OOST-SOUBURG - De tweed, fase van de ontwikkeling val het bedrijventerrein Souburj langs de A58 is in volle gang Het terrein, vanaf Anker Deseii tot de w atergang aan de oostzij de van het Olau terrein, word bouwrijp gemaakt. Reddingsmaatschappij heeft ruimte voor drie nieuwe opstappers MIDDELBURG - Jonge Zeeuwse talenten in de klassie ke muziek en de jazz de kans geven podiumervaring op te doen. Dat is het doel van het nieuwe project van Scoop, Het Zeeuws Jeugdorkest en het Zeeuws Instituut voor Sociale en Culturele Ontwikkeling. In dc provincie zijn wel projecten om Zeeuwse raptalenten en be ginnende rockbands te promoten. Die projecten. Hooikoorts en Kiek Virus, vormen de basis voor het nieuwe Classic!Fever, zegt R. de Dreu die bij het project betrok ken is. "Tijdens de voorrondes van Hooi! koorts en Kiek Virus zijn we heel wat jongeren tegen gekomen die met klassieke mu ziek, jazz of wereldmuziek bezig zijn. Onder die jongeren leeft een behoefte om op te treden, op een podium te staan." Gedupteerde H. van Waveren geeft op 10 juli tijdens festival Pastorale in Nisse dc aftrap voor Classic!Fever. Jongeren laten dan onder andere flamencomuziek, klassieke muziek en jazz horen. In oktober beginnen de echte voorrondes. Die zijn in 's-Hee- renhoek en Veere. Volgend jaar doet ook Terneuzen mee. De fi nale is in mei 2005. "Het is de be doeling dat we het klassieke gen re uit de sfeer van oubolligheid halen", legt De Dreu uit. De op tredens zijn dan ook bijvoorbeeld in discotheken. "Dat jongeren zich met alleen met rock en rap bezighouden zagen we ook tij dens Hooilkoorts en KiekVirus", zegt De Dreu. "Zo won Essence Flooilkoorts met jazz-achtige mu ziek." VLISSINGEN - Het kinderkoor van de Zeeuwse Muziekschool regio Walcheren presenteert op woensdag 14 juli de musical De Jackpot. De uitvoering is in het Arsenaaltheater in Vlissingen en begint om 19.30 uur. vrijwilligers. Maar dal imago wil I. Breen, schipper van station Noordland/Burgsluis, als eerste kwijt. In zijn ploeg zitten onder andere een slager, verpleegkun dige, timmerman, verkeersleider en een boer, maar geen mannet jesputters en zeker geen solisten. "Wij zijn geen helden, maar nor male mensen die anderen die in nood zitten willen helpen. We vormen een hecht team." En dit team heeft overdag te weinig op stappers, onder andere omdat twee van hen vanwege een ge wijzigde werksituatie niet meer beschikbaar zijn. Een opstapper, man of vrouw, hoeft niet te be schikken over een reeks diplo ma's, maar moet overdag wel ruim inzetbaar zijn en zich dan binnen een afstand van 15 kilo meter van de Neeltje Jans bevin den. Breen benadrukt dat de KNRM zelf de benodigde cur sussen aanbiedt. "Iemand kan hier zelfs de zeevaartschool vol gen en schipper worden." Een opstapper is na aanstelling me teen inzetbaar en krijgt als op- roepapparaat een pieper. Het is de bedoeling dat hij bij vijftig procent van het aantal oproepen aanwezig is en dat komt neer op vijftig keer per jaar. "We gaan er van uit dat het inwerken twee jaar duurt. En aangezien twee mensen van ons team binnenkort de leeftijd van vijfenvijftig jaar bereiken moeten we nu al voor vervanging zorgen." Bij die leef tijd moet de vrijwilliger name lijk zijn pieper inleveren. Schipper Breen is de enige be roepskracht van het station Noordland/Burgsluis. Hij is ze ven dagen per week gedurende 24 uur bereikbaar en heeft een weekend in de maand vrij. Dan moet hij vervangen worden. Hij heeft de beschikking over vijf tien vrijwilligers, waarvan er vier bevoegd zijn om hem te ver vangen als schipper. Zoals ge zegd zijn het mannen, er werken (nog) geen vrouwen, van allerlei pluimage. Ze hebben een ding gemeen: ze houden allemaal van water. J. van der Laan uit Veere is zo'n vrijwilliger. Hij begon in 1998 als opstapper en weet nog precies hoe de eerste inzet ging. "Het was west tien en een jachtje kreeg motorstoring. We hebben het begeleid tot een ander team het overnam." Van der Laan heeft vroeger gevaren en is mo menteel hoofd verkeersleider. "Mijn hart ligt op zee. Nu kan ik deze liefde combineren met het me nuttig maken voor de maat schappij." Ook collega H. Saa- man weet nog precies hoe het al lemaal begon: "Al jaren wilde ik bij de reddingmaatschappij. Ik genoot van de verhalen van mijn tante, die vertelde dat de mannen tijdens een kerkdienst opgeroe pen werden. Dat moest toch wel geweldig zijn. Ik heb jaren ge soebat om erbij te mogen. Tot er eindelijk een plaatsje vrij was." Saaman is politie-inspecteur en kan diverse overeenkomsten vinden in beide activiteiten. "Je verleent hulp aan mensen en hebt de beschikking over mooi materiaal." De ogen van alle drie mannen schitteren als ze vertellen over de trainingsweek in Schotland, de maandelijkse oefendag en de regionale trainingsdagen. Dat de onkostenvergoeding net vol doende is om de reiskosten te drukken mag niet deren, de man nen hebben een hobby om van te watertanden. Op korte termijn organiseert het reddingstation een informatieavond voor geïn teresseerden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij schipper Breen 0111-653101 Of 0622209543. V LISSINGEN - De Sint Ja cobsdag, vernoemd naar de apostel Jacobus de Meerde re, wordt gehouden op zon dag 25 juli in de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen. Vanaf twee uur 's middags kan een kijkje worden genomen in de kerk en de toren worden be klommen. "De Sint Jacobsdag valt dit jaar op een zondag, waardoor dit jaar voor alle pelgrims een heilig jaar is", legt woordvoer der Rien Mondeel uit. Hij verwacht dat veel Zeeuwen, die de tocht naar Santiago de Compostela maakten, naar Vlissingen ko men. In de kerk zijn verschil lende activiteiten, met veel aandacht voor de ervaringen van pelgrims die ooit te voet of per fiets vanuit Nederland de tocht naar het graf van de heilige Sint Jacobus in Santia go de Compostela in Spanje maakten. Merijn Vermast, die enkele jaren geleden geduren de de wintermaanden de voet tocht naar Santiago ondernam, zal onder meer vertellen wat deze indrukwekkende ervaring nog steeds voor hem betekent. Verder wordt een film ver toond van de belevenissen van een Middelburgse pelgrim, die een voettocht maakte van Se- villa naar Santiago. Ook is er een tentoonstelling met foto's en documenten over de pel grimstocht en een expositie van iconen gemaakt door de Bulgaarse kunstenaar Christo Popkostadinov. Bovendien treedt de Zeeuwse troubadour Anja Kopmels op en kan onder leiding van een gids een stadswandeling door Vlissingen worden gemaakt. De toegang tot de kerk en de activiteiten is gratis. MIDDELBURG - Het eerste nummer van 'Sociotoop, scha kel van Zeeland', wordt don derdag 8 juli om 11.15 uur ge presenteerd. De voorzitter van de redactiecommissie, E. Ge- lok, biedt het eerste exemplaar aan gedeputeerde G. van Heu- kelom aan. Sociotoop is een gezamenlijke uitgave van Scoop, RPCZ en GGD Zeeland en wil een informatieve spreek buis zijn in de sociale en cultu rele sector in Zeeland. Het blad verschijnt drie keer per jaar in een oplage van 750 exempla ren. MIDDELBURG - De Nacht- markt in Middelburg wordt op vrijdag 16 juli, tussen zeven en twaalf uur, gehouden. Op de Markt staan ongeveer 140 kra men met een gevarieerd aantal artikelen en (streek)producten. Bovendien luisteren standwer kers en Zuid-Amerikaanse mu ziekgroepen de markt op. Voor de kinderen is er een draaimolen en een springkussen. Mattie Molenaar, (fot: Jaap Wolterbeek) Schipper I. Breen: "Opstapper zijn op een reddingsboot is werk voor gewone mensen." (foto: Luan Eazliu) MIDDELBURG - Vroger was het een housecafé, maar tegenwoor dig draaien ze bij No Worries in Middelburg Australische rock en allerlei andere rustig' muziek. Mattie Molenaar uit Eindhoven opende het café aan e Vlasmarkt 18 in mei. Het idee voor een Australisch café heeft tij van een vriend, die in Breda een soortge lijke gelegenheid heft. No Worries mikt op het 25-plus publiek. Het etablissement heft een gezellige houten bar niet vijftien zit plaatsen. circa dertig toelen en een aantal pokertafels. Flet terras biedt plaats aan twintg gasten. Opvallend in het café zijn de abori ginal tekeningen aan e wand en het Australische biermerk Fosters dat wordt geschonken Molenaar heeft zelfs Australische wijnen op de kop weten te tikka. No Worries is dagelijks geopend van 16 tot 2 uur en gesloten op insdag. ook kunnen ambulances of brandweerauto's niet door de straat. Ook heeft de straat maar aan één kant een trottoir waardoor, voor de vele kinde ren die in de buurt wonen, een gevaarlijke situatie ontstaat. Zij steken tussen de geparkeerd staande auto's over." De vereniging van eigenaren klopt al sinds 2001 tevergeefs aan bij de gemeente met het ver zoek de onveilige situatie aan te pakken. "Uiteindelijk hebben onze inspanningen geholpen", zegt Haagberg verheugd. "Vori ge week hoorden we van de ge meente Vlissingen dat er vier parkeerplaatsen aan de oostzijde van de Nienke van Hichtumlaan komen en dat aan de westzijde van de rijbaan een trottoir wordt aangelegd." De omwonenden hebben rond de zestig handteke ningen verzameld om de werk zaamheden zo snel mogelijk te laten beginnen. J. van Oorsoot en S. Verhoeven, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEf - Jéan van Oorschot is met Sabine Verhoeven van schoonheidsalon Beau Visage in Vlissingen een samenwerkings verband aanegaan. Van Oorschot beeft vijf jaar als zelfstandige gewerkt en cgamseerde zakelijke bijeenkomsten. Na een snelle pri- vé-opleidinsgevolgd te hebben, is zij sinds kort schoonheidsspeci aliste. Zij gat zich om te beginnen richten op de standaard schoon- heidsbehanelingen en wil proberen meer mannen in de schoon heidssalon krijgen. Haar collega voert ook gespecialiseerde be- handelinga uit zoals elektrisch ontharen cn cndomologie (voor verminderig cellulitis). Nieuw in de salon is het product Environ, dat zorgt vor huidverbetering bij acné en littekens. Een behande ling bi] Beu Visage kan alleen op afspraak. De salon is gevestigd aan de Sipel 34/36 in Vlissingen. MIDDELBURG - Gando Keukens opent op donderdag 1 juli aan de Buitenruststraat n Middelburg een nieuwe zaak. In de show room staan naast d Grando keukens ook keukens van het merk Keuken Kanjer opgsteld. "Dat zijn kwalitatief goede keukens voor een billijke prijs", telt eigenaar John Gerritsen. Zijn zoon Dylan neemt het nieuwe bukenconcept onder zijn hoede. Grando Keu kens is door de venuizing weer terug op de oude stek, die in de cember 2001 werdferlaten. Gerritsen wilde zich toen vestigen op het bedrijventerrei Morticre in Middelburg en betrok in afwach ting van de bouw en tijdelijk pand aan de Veerseweg. "Ik geloof niet meer in de Mctiere", zegt Gerritsen. Zaterdag 3 juli is de nieu we Grando Keukes feestelijk heropend, met onder meer kookde monstraties. VLISSINGEN - De onveilige verkeerssituatie in de Nienke van Hichtumlaan in de Vlis singse wijk Rosenburg wordt binnenkort aangepakt. De vereniging van eigenaren van de Josine Reulinglaan rea geert verheugd op het besluit van de gemeente Vlissingen. Aan de verkeersoverlast in de Van Hichumlaan komt gauw een eind. (foto: Jaap Wolterbeek) Omwonenden zijn de verkeers situatie in de Nienke van Hich tumlaan, gelegen tussen de Han Diekmannlaan en de Josine Reulinglaan, al jaren beu. "Het deel van dc straat is erg smal. Bovendien worden er, vanaf een uur of drie 's middags, be stelbusjes en auto's van men sen uit de buurt geparkeerd", vertelt woordvoerder Gerard Haagberg van de vereniging van eigenaren van de Josine Reulinglaan. "Al die gepar keerd staande voertuigen be lemmeren niet alleen dc door stroming van het verkeer, maar Pagina 17 U bent in een ondernemende periode en daardoor kunt u voor ingrijpende veranderin gen komen te staan. U. bent ie mand die zich steeds opnieuw kan inleven en aanpassen. Er is deze week een aantal plezie rige gebeurtenissen op komst die helpen minder prettige din gen te vergeten. Het contact met mensen om u heen loopt wat stroef deze week en dat betreurt u. U bent zelf de laatste tijd wat ver moeid en prikkelbaar en dat komt de verstandhouding niet ten goede. Probeer wat meer rust te nemen en u een beetje te ontspannen. U krijgt waardering van ie mand in uw omgeving. Door dat u erg hard werkt verbetert uw financiële situatie aardig. U laat echter de minder inte ressante klusjes achter u aans lingeren. Dat komt doordat u het druk genoeg heeft. Toch kunnen er belangrijke zaken bij zitten. Concentreer u op wat u wilt bereiken. Bent u in uw hoofd al langer bezig met een verma geringskuur? Wellicht is dit een goed moment om er ook echt aan te beginnen. Doen dus want dc discipline is er en dan komt u door de moeilijke momenten heen. U loopt heel ontspannen door het leven. Dat komt goed uit want dit wordt een opwinden de week voor hartszaken. Sommige leeuwen vinden de grote liefde, anderen beginnen aan een huwelijk of denken over een minnaar/minnares. Financieel loopt niet alles op rolletjes. U moet er wat aan dacht aan geven. Plannen waar u mee rondloopt kunnen deze week een goede start maken. U ziet ineens wat de beste aan pak is. Bedenk dat u met alles alleen aan kunt, al zou u dat prettig vinden. U bent teleurgesteld in een kwestie waarin u te goed van vertrouwen was. Blijf daar met in hangen, er is nu een maal wat onrust om u heen. Belangrijk is dat u standvastig blijft. U zou kunnen overwe gen 'nog eens op de zaak terug te komen als dat u oplucht. Al uw inspanningen worden deze week met succes be loond. Laat u niet van uw stuk brengen. Het einddoel is in zicht. In de kring om u heen is veel onrust waar u buiten staat, maar waar u ondanks uzelf mee te maken krijgt. Een week om vol vertrouwen tegemoet te zien. Alles gaat voor de wind. Mogelijk zelfs een financiële meevaller. Ie mand in uw omgeving wil veel geld uitgeven aan iets dat u niet ziet zitten. Houd voet bij stuk, maar wees wel tactvol. Uw leven is niet helemaal in balans. Probeer voldoende nachtrust te krijgen en eet ge zond en evenwichtig. Zo lang u niet te impulsief handelt loopt alles naar wens. Vrien den doen een beroep op u. Ondanks het vele dat op u af komt in deze periode, waarbij een aantal goede kansen, moet u wat tijd voor ze vrij maken. In uw vriendenkring staat er nogal wat te gebeuren. Speel daar op een rustige manier op in. Geef aandacht, maar blijf stevig op uw eigen benen staan. U heeft zelf te veel achterstallige klusjes opge spaard en u moet daar vooral uw aandacht aan geven. Wees alert, vooral in de relatie met uw vrienden of met uw partner, er staan positieve din gen te gebeuren. Toon geen aarzeling en ga er met de volle honderd procent tegenaan. U heeft het tij mee. Tegen het eind van de week valt alles op zijn plaats.

de Faam | 2004 | | pagina 17