INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN *ÊÈL gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 30 juni 2004 De Faam Pagina 14 INFORMATIE den OVERHEID AANVRAGEN KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende kapver- gunning-aanvragen ontvangen: twee essen, openbaar gebied aan de noordzijde van het perceel W. van Hall straat 17; één esdoorn en één eik, Noordweg 398; vijf esdoorn, Grootmede (openbaar ge bied t.o.v. huisnr. 80 t/m 90). Belanghebbenden kunnen binnen veer tien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverle ning en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over de ze aanvragen is verkrijgbaar bij de vak balie van die afdeling, telefoonnummer 67 53 85 of 67 53 64. VRIJSTELLINGSPROCEDURE MEDIAMARKT PDV-LOCATIE MORT1ERE Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen van het Consortium Mortiere ten behoeve van het oprichten van een gebouw voor de tailhandel in bruin- en witgoed en huis houdelijke apparaten voor Mediamarkt op de PDV-locafie Mortiere achter de vestiging van Mc Donalds aan de Bos- schaartsweg. Het voorgestane gebruik van het gebouw voldoet niet aan het ter-plaatse vigerende bestemmingsplan 'Mortiere'. Ingevolge artikel 7, lid 8 onder a van ge noemd bestemmingsplan zijn burge meester en wethouders bevoegd vrijstel ling te verlenen voor de vestiging c.q. uit oefening van detailhandel in onder ande re bruin- en witgoed en elektrische huis houdelijke artikelen, waarvoor vanwege de omvang en aard van het gevoerde as sortiment een groot oppen/lak nodig is voor de uitstalling daarvan en die uit dien hoofde niet binnen de in de gemeente in het kader van haar ruimtelijke ordening aangewezen c.q. aan te wijzen winkel concentratiegebieden gevestigd kunnen worden, met dien verstande dat de distri butieve structuur niet wordt aangetast en er vooraf overleg heeft plaatsgevonden met de stuurgroep binnenstad. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens met inachtneming van het voren staande van deze vrijstellingsmogelijkheid gebruik te maken. In verband hiermee ligt het ontwerpbe sluit, alsmede het bouwplan en het Distri butie Planologisch Onderzoek (DPO) van af vrijdag 2 juli 2004 gedurende 2 weken ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3 (melden bij de centrale balie). Gedurende deze periode kunnen belang hebbenden naar keuze schriftelijk of mon deling bedenkingen indienen tegen het ontwerpbesluit bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. WET MIUEUBEHEER/WET VER ONTREINIGING OPPERVLAKTE WATEREN Ter inzage legging beschikkingen Burgemeester en wethouders van de ge meente Middelburg en het dagelijks be stuur van het Waterschap Zeeuwse Eilan den maken, gelet op artikel 3:44, tweede lid van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat door hen onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het mi lieu c.q. de kwaliteit van het ontvangende oppervlaktewater, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer respectievelijk Wet verontreiniging oppervlaktewateren is verleend naar aanleiding van de aanvra gen: om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer ten behoeve van een 150/10 kV transformator-schakelstation van Delta N.V. aan het adres Elektraweg 20 te Middelburg; om een vergunning ingevolge de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) van voornoemd bedrijf voor het lozen van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Inzage De beschikkingen en andere terzake zijn de stukken liggen vanaf 1 juli tot en met 11 augustus 2004 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de.vak balie van de gemeente Middelburg, Ka naalweg 3 te Middelburg en elke avond van 18.00 tot 21.00 uur bij de receptie van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes. Inzage 's avonds dient vooraf telefonisch te wor den aangevraagd (telefoonnummer Ge meente Middelburg (0118) 67 52 48, telefoonnummer Waterschap Zeeuwse Ei landen (0113) 24 14 11). Desgewenst kan door de betreffende af delingen een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Wij maken u erop attent dat de beschik kingen ten opzichte van de ontwerp-be- schikkingen niet zijn gewijzigd. Beroep Van 2 juli tot en met 11 augustus 2004 kan beroep worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de be schikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State kan, indien beroep is ingesteld en onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, worden verzocht een voorlopi ge voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een be roepsschrift als het verzoeken om een voorlopige voorziening moet griffierecht worden betaald. WET MIUEUBEHEER/WET VER ONTREINIGING OPPERVLAKTE WATEREN Ter inzage legging ontwerp beschikkin gen Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg en het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Ei landen maken, gelet op artikel 3:19, tweede lid van de Algemene wet bestuurs recht bekend dat zijn ontvangen: op 5 februari 2004 het verzoek om een vergunning voor de duur van vijf jaar ten behoeve van een grondwaterzuiverings- installatie ingevolge de Wet milieubeheer van de gemeente Middelburg geproject eerd aan de Kanaalweg 12 te Middel burg; op 2 maart 2004 het verzoek om een vergunning ingevolge de Wet veront reiniging oppervlaktewateren (Wvo) van voornoemde gemeente ten behoeve van het lozen van afvalwater afkomstig van een tijdelijke grondwaterzuiveringinstalla tie op het gemeenteriool. Zowel burgemeester en wethouders van Middelburg als het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden zijn voornemens om de gevraagde vergun ningen te verlenen, onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het mi lieu c.q. de kwaliteit van het ontvangende oppervlaktewater. Inzage De aanvragen, de ontwerp-besluiten en alle relevante stukken liggen vanaf 1 tot en met 28 juli 2004 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vak balie van de gemeente Middelburg, Ka naalweg 3 te Middelburg en elke avond van 18.00 tot 21.00 uur bij de receptie van hef Waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes. Inzage 's avonds dient vooraf telefonisch te worden aangevraagd (telefoonnummer Gemeen te Middelburg (0118) 67 52 48, telefoon nummer; Waterschap Zeeuwse Eilanden (0113)24 14 11. Desgewenst kan door de betreffende af delingen een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Bedenkingen In de periode ingaande 2 toten met 29 ju li 2004 kunnen gemotiveerde bedenkin gen tegen de ontwerpbeschikkingen schriftelijk door een ieder ingediend wor den bij: het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg ter attentie van de afdeling Vergunningverlening en Hand having, over het ontwerp-besluit ingevol ge de Wet milieubeheer; het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes over het ontwerp-besluit inge volge de Wet verontreiniging oppervlak tewateren. Degene, die schriftelijke bedenkingen in dient, kan schriftelijk verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien behoefte bestaat kan in deze peri ode, indien daarom wordt verzocht, tele foonnummer (0118) 67 52 48 m.b.t. de milieuvergunning en telefoonnummer (0113) 241411 m.b.t. lozingsvergun ning, over de ontwerp-besluiten van ge dachten te worden gewisseld. Tijdens de ze bijeenkomsten), waarbij de aanvrager in de gelegenheid wordt gesteld aanwe zig te zijn, kunnen mondelinge bedenkin gen worden ingediend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of monde ling) bedenkingen hebben ingebracht te gen de ontwerpbeschikking(en) kunnen later beroep instellen bij de afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) be denkingen in te brengen, dan wel de be sluitvorming straks afwijkt van het voorne men. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge arti kel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn in gekomen voor: •het gedeeltelijk vernieuwen van voorge velkozijnen en ramen op het perceel Blin- denhoek 7; •het bouwen van een serre/kelder op het perceel Singelstraat 19; •het vernieuwen van de gevelbekleding, •het vervangen van de dakbedekking en •het plaatsen van een toegangshek t.p.v. de noodtrappenhuizen van het apparte mentencomplex op het perceel Hoge Geere en Lange Geere; •het bouwen van een bedrijfspand op het perceel Diodeweg ongenummerd; het bouwen van een carport op het per ceel Benensonstraat 24; •het aanbrengen van gevelreclame voor •het perceel Mortiere, Boulevard gebouw 6 (Schroeweg/Torenweg); het uitbreiden van de woning op het per ceel Maisakker 15 te Amemuiden; •het vergroten van de woning op het per ceel Sint Janstraat 14; •het gedeeltelijk vernieuwen van de vloer balken en plaatsen nieuwe keuken op het perceel Seisdam 34. Informatie over deze bouwplannen is ver krijgbaar bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, telefoon 67 53 85 of 67 53 64. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): •het uitbreiden van de bedrijfshal op het perceel Herculesweg 28 (21 -6); •het in gebruik nemen van het pand als kerkgebouw op het perceel Kerkiaan 4 te Amemuiden (21-6); •het in gebruik nemen van het pand als gebedshuis/kerk op het perceel Dau- wendaelselaan 35 (21-6); •het wijzigen van een eerder verleende vergunning d.d. 14 mei 2004 voor het vervangen van ramen en het aanbren gen van ladderhaken, duivenpinnen en een alarmkast op het perceel Rouaanse- kaai 9 (22-6); •het aanbrengen van lichtreclame op het perceel Park Veldzigt 75-77 (22-6); •het vernieuwen van vloeren en het her stellen van kozijnen, ramen en deuren op *het perceel Verwerijstraat 12/14 (22-6); •het handmatig openkappen en op nieuw voegen van de slechte delen van het voegwerk op het perceel Vlissingse- straat 54 (23-6); •het bouwen van een woning met schuur op het perceel Prooijenseweg 6 (23-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. AANVRAAG OM MONUMEN TENVERGUNNING Van 2 juli 2004 tot en met 15 juli 2004 (2 weken) ligt bij de vakbalie van de af deling Vergunningverlening en Handha ving van de dienst Ruimte de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het vervangen van een verroeste stalen H-balk op het perceel Korte Noordstraat 29. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en ge motiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. STADSGEWESTELIJKE WEL- STANDSNOTA-WELSTANDSBE- LEID MIDDELBURG In zijn vergadering van 22 juni 2004 heeft de raad van de gemeente Middel burg, overeenkomstig het bepaalde in artikel 12a van de Woning, besloten om een welstandsnota vast te stellen. De Welstandsnota heet 'Welstandsbeleid gemeente Middelburg 2004' en treedt met ingang van donderdag 1 juli 2004 in werking. PRINCIPE VAN HET WELSTANDS BELEID Om welstandstoezicht te kunnen blijven uitoefenen moet de gemeenteraad een welstandsnota vaststellen. Met zo'n wel standsnota weet de burger beter dan voor heen waaraan hij zich met zijn bouwplan heeft te houden. Belangrijk in de nieuwe regelgeving voor het welstandstoezicht is dat alleen de in de welstandsnota opgeno men welstandscriteria de grondslag voor de welstandsbeoordeling kunnen vormen. Niet langer mag dus de normstelling op het terrein van de welstand plaatsvinden nadat het bouwplan is ingediend. Altijd moet van tevoren uit de welstandsnota dui delijk inzicht verkregen kunnen worden welke welstandseisen er gelden voor het bouwen van bouwwerken. Nadere informatie De nota ligt ter inzage bij de informatie winkel in het stadskantoor van de gemeen te Middelburg aan de Kanaalweg 3. Meer informatie over de welstandsnota is ook te verkrijgen aan de vakbalie ruimte van de gemeente Middelburg. De vakbalie van de gemeente Middelburg is eveneens ge vestigd in het stadskantoor aan de Ka naalweg 3. De nota is verder integraal (incl. aparte documenten voor kaartmate riaal) via de webpagina van de gemeente Middelburg (www.middelburg.nl) te raad plegen. Er moet wel eerst dubbelgeklikt worden op de tekst 'bouwen en wonen' en daarna op de tekst 'Woningwet'. Foldermateriaal en afzonderlijke webpagina Nu de raad het welstandbeleid heeft vast gesteld zal gewerkt gaan worden aan ge bruiksvriendelijke folders over de (on)mogelijkheden van verschillende bouwwerken en aan een webpagina over het welstandsbeleid. Het is de bedoeling dat een raadpleger van de webpagina binnen 5 'klikken' weet waar zijn bouw plan qua welstand aan zal worden ge toetst en dus aan zal moeten voldoen. Aangetekend wordt dat er altijd ruimte zal zijn voor de toetsing van afwijkende plan nen. Kijk voor meer gemeentelijke informatie op pagina 5 in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Tele tekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn in gekomen t.b.v.: A) Lichte bouwvergunning: 1het verbouwen van een woning plaatsen dakkapel Wielingenlaan 15 2. het renoveren van de gevels Lange Zelke 91 -05 3. het bouwen van een garage Koop mansvoetpad 25 4. het plaatsen van een tuinhuis Rijsen- burg 2 5. het plaatsen van een dakkapel Nieuwendijk 28 6. het plaatsen van een dakkapel Verdi- laan 41 7. het verbouwen van een zijgevel Zee aster 1 8. het plaatsen van een dakkapel Ro- senburglaan 290 Reguliere bouwvergunning: 1het verbouwen van een woning Kie- vietsprenk 68 2. het bouwen van diverse woningen 1 e fase) Willem Klooslaan 68 t/m 72 Vredehoflaan 852, 854 en 856 Sint Maartenlaan 18 t/m 30 en 21 t/m 31 VERLEENDE BOUW,- SLOOP en GEBRUIKSVERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgen de vergunningen verleend: 1het plaatsen van een dakkapel en het opbouwen van een garage Dongestraat 60 03 juni 2004 (rectifi catie) 2. het verbouwen van een woning Le pelstraat 4 18 juni 2004 3. het verbouwen van een garage Su- ze Groeneweglaan 73 18 juni 2004 4. het verbouwen van een schuur Ger- brandystraat 164 18 juni 2004 5. het vervangen van houten deuren en kozijnen Westerzicht 18 juni 2004 9. het vernieuwen van kozijnen, het wij zigen van een dakkapel en het bouwen van een dakkapel Groenew- oud 12 18 juni 2004 7. het verbouwen van een woning Adriatischezeestraat 19 18 juni 2004 8. het uitbreiden van een woning Westerzicht 317 18 juni 2004 9. het verbouwen van een woning Beursstraat 49 18 juni 2004 10. het bouwen van een vrijstaande wo ning Duinpan 6 18 juni 2004 11. het verbouwen van een recreatie"- woning Westduin 14 21 juni 2004 12. het bouwen van een kantoorpand Edisonweg 2 21 juni 2004 13. het verbouwen van een woning Gerbrandystraat 190 22 juni 2004 14. het verbouwen van een woning Hendrikstraat 25 22 juni 2004 Tegen dit besluit kan door een recht streeks belaghebbende binnen de ter mijn van 6 weken na de dag van ver zending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het colle ge van burgemeester en wethouders. VERLEENDE MONUMENTENVER GUNNING: in de afgelopen periode is de volgende vergunning verleend: 1het verbouwen van een horecapand Beursplein 11 22 juni 2004 2 het vervangen van een houten vloer Oude Markt 2 24 juni 2004 WELSTANDCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandcommissie is op 8 juli 2004. Uw plan moet tenminste een week voor de vergadering bij bouw- en woning toezicht ingediend KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning ingevolge art. 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) is ontvangen van Fam Hullu voor het ver wijderen van een walnoot uit de achter tuin van Vondellaan 8, het college van burgemeester en wethouders voor het verwijderen van 2 populieren en een es doorn uit de tuin van Bellamypark 19 te Vlissingen, mevr. Vijfhuizen voor het verwijderen van een ceder uit de achter tuin van Burchtstraat 28 te Oost-Sou burg. Wij zijn voornemens deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de di rectie Grondgebied afdeling Beheer telefoon 487373. VESTIGING HUISVERBONDEN- BEDRIJF KANAALSTRAAT 81 Op grond van artikel 4 van de voor schriften van de herziening 'Regeling huisverbonden beroepen en bedrijven', behorende bij het bestemmingsplan Oost-Souburg, en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht maken wij het volgende bekend. Er is een verzoek ontvangen voor de uit voering van een huisverbondenbedrijf, zijnde een IT-Servicebedrijf, vanuit het pand Kanaalstraat 81De onderneming verleent dienstverlening op het gebied van ICT. De werkzaamheden zullen voornamelijk buiten het woonpand wor den verricht. Tevens zal op genoemd adres geen klantenbezoek plaatsvin den. De beoogde vestiging voldoet aan de regeling en de voorwaarden, gesteld in de artikelen 2 en 3 van genoemde planherziening 'Regeling huisverbon den beroepen en bedrijven'. Wij zijn dan ook voornemens de ge vraagde vrijstelling te verlenen. Daartoe leggen wij de op deze vestiging betrek king hebbende stukken gedurende een periode van vier weken, van 1 juli 2004 tot en met 28 juli 2004, ter inzage op ons kantoor Coosje Buskenstraat 200. Gedurende deze periode kunnen be langhebbenden hun zienswijze bij ons indienen. VERORDENINGEN WET WERK EN BIJSTAND. Bekendmaking o.g.v. de Algemene wet bestuursrecht en de Tijdelijke referen- dumwet. De gemeenteraad van Vlissingen heeft in zijn vergadering van 27 mei 2004 de "Afstemmingsverordening Wet werk en bijstand" en de "Reïntegrafieverorde- ning Wet werk en bijstand Gemeente Vlissingen" vastgesteld. In de Afstemmingsverordening wordt bepaald wat de gevolgen zijn voor de uitkering van iemand o.g.v. de Wet werk en bijstand indien deze de infor matieplicht dan wel andere opgelegde verplichtingen niet of niet juist worden nakomt of op andere wijze ongenoeg zaam besef voor de verantwoordelijk heid van het bestaan wordt betoond. In de reïntegratieverordening is vastge legd op welke wijze de gemeente men sen met een gemeentelijke uitkering, met een uitkering op grond van de Al gemene nabestaandenwet en werkloze ingezetenen zonder uitkering onder steunt bij het verwerven van werk of bij deelname aan sociale activering. Op grond van de Tijdelijke referendum- wet kan over dit besluit een referendum gehouden worden. Kiesgerechtigden van de gemeente Vlissingen kunnen binnen drie weken na de dag van deze bekendmaking een inleidend verzoek indienen tot het houden van een refe rendum. De formulieren tot het indienen van een inleidend verzoek zijn verkrijg baar bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Coosje Busken straat 200, te Vlissingen. Dit verzoek dient in persoon te worden ingediend bij genoemde afdeling. Deze verordeningen treden - indien er geen inleidend verzoek tot een referen dum wordt ingediend of onherroepelijk is vastgesteld dat er geen referendum zal plaatsvinden - in werking op 01 -09- 2004. De verordeningen liggen voor een ieder ter inzage bij de afdeling Publieksza ken, Coosje Buskenstraat 200, te Vlis singen. Kopieën van deze stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. Ten aanzien van het besluit van burge meester en wethouders van Vlissingen dat de mogelijkheid bestaat tot het hou den van een referendum over dit raads voorstel kan een belanghebbende tegen betaling van griffierecht binnen zes da gen na de dag van bekendmaking be roep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-GRAVEN- HAGE. VOORBEREIDINGSBESLUITEN Burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend dat de gemeente raad in zijn vergadering van 24 juni 2004, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft besloten dat een herziening van een be stemmingsplan wordt voorbereid voor het Scheldeterrein, zoals deze staat aangegeven op de bij dit besluit beho rende tekening. Voornoemd voorberei- dingsbesluit treedt in werking daags na deze publicatie, dus met ingang van 1 juli 2004. Het besluit met het raadsvoor stel en de bijbehorende tekening liggen, met ingang van 1 juli 2004 voor een ie der ter inzage in het gemeentelijk kan toor aan de Coosje Buskenstraat 200. Het besluit is op aanvraag kosteloos verkrijgbaar.Tegen dit besluit kan door belanghebbenden, op grond van de Al gemene wet bestuursrecht, gedurende een periode van zes weken na de da tum van deze publicatie, een bezwaar schrift worden ingediend bij de ge meenteraad. Tevens kan de voorzienin- genrechter van de Arrondissements rechtbank te Middelburg, sector Be stuursrecht, worden verzocht een voor lopige voorziening te treffen. PUBLICATIE: AANLEG GE HANDICAPTENPARKEER PLAATSEN Wij zijn voornemens om gehandicap tenparkeerplaatsen aan te leggen in de directe nabijheid van de entree van de volgende woningen: Pres. Rooseveltlaan 238 en Singel 31 te Vlissingen; Nagelenburgsingel 101 te Oost-Sou burg. Op deze plaatsen geldt -uitge zonderd het voertuig van de gehandi capte- een parkeerverbod. Belangheb benden worden in de gelegenheid ge steld hun zienswijzen binnen vier weken na deze publicatie mondeling of schrif telijk naar voren te brengen. Reacties kunnen worden gezonden aan het col lege van burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen, Directie Grondge bied.(487235 of fsr@vlissingen.nl) Vlissingen, 30 juni 2004. Burgemeester en wethouders van Vlis singen, Postbus 3000, 4380 GV VLIS SINGEN. Zie voor meer informatie van de ge meente Vlissingen de informatiepagi na 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. GEMEENTE Postbus 1000 Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@Veere.nl VEE* www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeen tehuis, Traverse 1 te Domburg. Ope ningstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden be zwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellingen). Dat moet schriftelijk, ge motiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden ver zonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeen teraad. Naast het indienen van een be zwaarschrift kunt u de voorzieningen- rechter van de Rechtbank, sector Be stuursrecht, in Middelburg ook verzoe ken een voorlopige voorziening te tref fen als er sprake is van spoed. Hier voor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLING O.G.V. ARTIKEL 19, LID 3 VAN DE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING VOOR DE VESTIGING VAN EEN GROEPSACCOMMODATIE IN HET VOORMALIG GEMEENTE HUIS TE WESTKAPELLE Wij hebben besloten om vrijstelling ex artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen voor het in gebruik nemen van het voorma lig gemeentehuis in Westkapelle als groepsaccommodatie voor met name judog roepen. Dit besluit ligt, met de bijbehorende stukken, van 1 juli t/m 11 augustus 2004 gedurende 6 weken ter inzage in het gemeentehuis. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden tegen dit be sluit bezwaar maken. AANVRAAG MONUMENTEN VERGUNNING Er zijn aanvragen binnengekomen om vergunning op grond van de Monu mentenwet 1988 voor: - het gedeeltelijk veranderen van een kap en de zolderverdieping en het uit voeren van restauratiewerkzaamheden Markt 1 te Domburg; - het gedeeltelijk veranderen van kozij nen in de zijgevel Dunoweg 14 te Oostkapelle; De aanvragen liggen van 1 juli t/m 14 juli 2004 voor iedereen tijdens de ope ningstijden ter inzage. Tijdens deze pe riode kunt u schriftelijke zienswijzen over het plan indienen bij het college. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het slopen van een woonhuis Westho- venseweg 9; Domburg .- het oprichten van een vakantiehuis Jhr. De Casembrootplein 11 - het gedeeltelijk veranderen van kap en zolderverdieping Markt 1 - het vergroten van een zomerwoning Jhr. De Casembrootplein 27A; Gapinge - het vernieuwen van een tuinmuur Kraanstraat 8-10; Koudekerke - het vervangen van een GSM-mast Braamweg; - het oprichten van een garage/ber ging Dishoek 2; Oostkapelle - het oprichten van een berging Lants- heerstraat 8; - het gedeeltelijk veranderen van kozij nen zijgevel Dunoweg 14; Serooskerke - het oprichten van een bedrijfspand De Zompe; - het oprichten van 18 bedrijfsunits De Zompe; Veere - het oprichten van 34 appartementen Sandenburghlaan 2; - het gedeeltelijk veranderen van een aanlegsteiger Kaai 2; - het oprichten van bedrijfsruimte met kantoor Zanddijkseweg 25; Vrouwenpolder - het vergroten van een zomerhuis Hopman de Rijklaan 93; Wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE BOUW/ SLOOP/AANLEG)VE RGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUN NINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - het plaatsen van een centrumgebouw Zuiverseweg 2,(15-6) Biggekerke - het oprichten van een woning met ga rage Koudekerkseweg 2;( 15-6) Grijpskerke - het gedeeltelijk slopen van een wo ning en bijgebouwen Hondegemsweg 23,(15-6) - het oprichten van een ligboxenstal Zwanenburgseweg 1,(15-6) - het ontginnen, verlagen, afgraven, ophogen of egaliseren van de bodem ter uitvoering van de ruilverkaveling van een perceel aan de Zandvoortse- weg;(24-6) Koudekerke - het oprichten van een kweekkas Bree- weg 2115-6) Meliskerke - het oprichten van een vrijstaande wo ning Rapenburgweg 7,(15-6) Oostkapelle - het gedeeltelijk veranderen van een woning Aagtekerkseweg 5;( 15-6) - het oprichten van een serre achter de woning Blauwe Reiger 3,(14-6) - het veranderen van een garage naar kantoorruimte Groene Specht 20,(14- 6) Serooskerke - het plaatsen van een schuurtje/ber ging Smidswegje 2B;( 14-6) - het slopen van twee schuren met as besthoudende dakbedekking Gapings- eweg 1,(14-6) Veere - het plaatsen van keerwanden Zand dijkseweg 10,(15-6) Vrouwenpolder - het vergroten van een woning Palster straat 8,(14-6) - het oprichten van een berging Elzen- oordlaan 3,(14-6) Zoutelande - het oprichten van een garage/ber ging Majoorwerf;(l 5-6) Belanghebbenden hebben een wette lijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum be zwaar te maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het ge meentehuis te Domburg. WET MILIEUBEHEER ONTWERP-VERANDERINGS- VERGUNNING TOLWEG 9 TE BIGGEKERKE Wij maken bekend dat, van 2 juli 2004 t/m 30 juli 2004 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg, het voornemen om vergun ning te verlenen aan Boogaard - Vader v.o.f. voor een loon- en constructiebe drijf gelegen aan de Tolweg 9 te Big gekerke. Buiten de openingstijden kun nen de stukken ingezien worden na telefonische afspraak (cluster Grond gebied, tel. 0118 - 555447). T/m 30 juli 2004 kunnen gemotiveer de bedenkingen tegen de ontwerpbe schikking schriftelijk door iedereen bij ons college worden ingediend. Wan neer u niet wilt dat uw persoonlijke ge gevens bekend worden gemaakt, dient u dit tegelijk met het indienen van uw bedenkingen kenbaar te maken. Op verzoek kan t/m 30 juli 2004 over het ontwerp van de vergunning van ge dachten worden gewisseld met ons col lege, de aanvrager en eventuele ande re aanwezigen. Alleen als u tijdig (schriftelijk of mon deling) bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking kunt u beroep instellen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij u kunt aantonen dat u re delijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. BESLUIT ACCEPTEREN MEL DING FREDERIK BARBA- ROSSAWEG 1 TE GRIJPS KERKE Wij accepteren de melding op grond van art. 8.19 lid 2 Wet milieubeheer die is ingediend door de heer P. Wou ters te Meliskerke. De melding betreft het vervangen van de windturbine. Wij zijn van mening dat de verande ringen van de inrichting of de werking daarvan niet leiden tot andere of grote re nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting ingevolge de ver gunning en de daaraan verbonden be perkingen en voorschriften mag ver oorzaken. Het besluit, de melding en de overige stukken liggen vanaf 2 juli 2004 tot en met 13 augustus 2004 voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis in Dom burg (zie inzage en openingstijden) en 's avonds na telefonische afspraak (cluster Grondgebied, tel. 0118- 555447). Belanghebbenden kunnen t/m 13 au gustus 2004 tegen het besluit een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij ons college. Alleen zij die tijdig een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage (hieraan zijn kosten verbonden). BESLUIT ACCEPTEREN MEL DING GALGEWEG 5 IN KOUDEKERKE Wij accepteren de melding op grond van art. 8.19 lid 2 Wet milieubeheer die is ingediend door de heer Joziasse. De melding betreft de bouw van bun kers voor de opslag van vuurwerk. Wij zijn van mening dat de verande ringen van de inrichting of de werking daarvan niet leiden tot andere of grote re nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting ingevolge de ver gunning en de daaraan verbonden be perkingen en voorschriften mag ver oorzaken. Het besluit, de melding en de overige stukken liggen vanaf 2 juli 2004 voor iedereen ter inzage in het gemeente huis in Domburg (zie inzage en ope ningstijden) en 's avonds na telefoni sche afspraak (cluster Grondgebied, tel. 0118-555447). Belanghebbenden kunnen t/m 13 au gustus 2004 tegen het besluit een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij ons college. Alleen zij die tijdig een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage (hieraan zijn kosten verbonden). KENNISGEVING MELDIN GEN ARTIKEL 8.41 WET MI LIEUBEHEER De volgende meldingen hebben wij ontvangen: - "Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer": 1de heer Maljers voor het van toe passing worden van het besluit op de inrichting aan de Achillesweg 14 in Westkapelle; - "Besluit horeca-, sport- en recreatie inrichtingen milieubeheer": 2. Badmotel 't Groentje voor het van toepassing worden van het besluit op de inrichting aan de Badstraat 1 in Domburg; 3. Stichting Nieuwe Muziek voor het oprichten van een inrichting aan de Oudestraat 26 in Veere; 4. de heer Tülek voor het oprichten van een inrichting aan de Badhuisweg 1 in Domburg;

de Faam | 2004 | | pagina 14