Grootste pasar malam van Zeeland aan het Veerse Meer Stoere binnenvaart als inspriratie Surrender rockt tijdens solexrace Kortingsbon De Faam JAZZ BY THE SEA Architectuur houdt open dag Beekman op orgel Oostkerk CINE CITY VLISSINGEN Speelmiddag in teken van Alice in Wonderland Barokconcert in Catharinakerk Wilhelmina in Manhuistuin SCHUTTERSHOF MIDDELBURG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG 14 t/m 19 september www.jazzbythesea.nl Lord Of The Rinj Marathon Die Another Day Whale Rider O Ladykillers Two Brothers Mindhunters Shrek 2 originele versie Shrek 2 Nederland se versie Raising Helen Eurotrip ©®®G 50 First Dates The Day After Tommorrow Harry Potter 3 Nederlands gespro ken Harry Potter 3 Originele versie Sneak Filmzomer: White Oleander Het Surinaamse Legioen The Mother Lekkernijen Buikdanseres Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 2,50 euro korting op de toegang tot de Pa sar Istimewa op vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 juli in Kamperland. Woensdag 30 juni 2004 de Bevelander Pagina 11 OOSTKAPELLE - In het Zeeuws Biologisch Museum wordt zaterdag (3 juli) een speelmiddag gehouden. In het museum is al enige tijd de tentoonstelling 'Alice in Wonderland' te zien. Ook de speelmiddag staat in het te ken van het beroemde kin derboek van Lewis Caroll. Kinderen en hun ouders kun nen vanaf 14.00 uur terecht in het museum voor een op treden van Theatergroep Oostkapelle. De Maartse Haas, de Gekke Hoedenma ker, de Hartenkoningin, de Kollumer Kat ,en het Witte Konijn zijn in levende li|ve aanwezig. Muziek, een lange tafel met theepotten en heel veel kopjes en een grote stoel maken het spel steeds span nender. Rond 16.00 uur is het afgelopen. Toegang kost 3,95 euro voor kinderen en vijf euro voor volwassenen. Aan melden kan via 01 18- 582620. ZOUTELANDE - In de Sint Catharinakerk in Zoutelande wordt donderdag (1 juli) een barokconcert gehouden. Sopraan Nel van de Broeke, barokvioliste Joanna Huszca, hoboïst Gilberto Caserio, cel list Alberto Kanji en organist Jos Vogel, dit keer te horen op clavicimbel, brengen muziek stukken uit de baroktijd ten gehore. Ieder speelt daarbij ook op instrumenten uit deze tijd. Zo zullen werken van Bach, Handel en Heinichen de revue passeren. Het concert begint om 20.30 uur. GOES - Brassband Wilhel mina uit Colijnsplaat speelt op zondag 4 juli in de Man huistuin in Goes. Het optreden duurt van 12.30 tot 13.30 uur. De toegang is gratis. De ingang van de Manhuistuin bevindt zich bij het poortje rechts van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11 (voorzijde) of bij het hek in het Schutters- hofgebied (achterzijde). Bij minder goed weer wordt uit geweken naar de R.K. Maria Magdalenakerk. Veere, Grote Kerk, Het Zeeuws Orkest, 'Rachmani- nov', 20.00 uur. Middelburg, Abdijkerken, Willy Feytel, Henk de Buck en Marian Beinema, miniconcert, 15.00- 15.30 uur. Zoutelande, Sint Catharinakerk, Nel van den Broeke, Joanna Huszca, Gil berto Caserio, Alberto Kan ji en Jos Vogel, barokconcert, 20.30 uur. Middelburg, Oostkerk, Bram Beekman, orgelconcert, 12.30-13.00 uur. Vlissingcn, De Concurrent, De Lekke Band, 19.00 uur, Juke Joints, 21.00 uur. Middelburg, Markt, Terras Brazilis en Diferente, 20.00 uur. Vlissingen, Bellamypark, gas- tbeiaardconcert, Pieter Maassen, 12.00-13.00 uur. Middelburg, Balans, toneel- cn zangvereniging Amazone, 14.30-15.00 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Barokensem- ble Padovana, 15.00 uur. Middelburg, Koorkerk, Ma drigaalkoor en blokfluiten semble Alma del Core, con cert. 20.00 uur. Mifddelburg, Koorkerk, Vo caal Ensemble Elancore, 14.00 uur. Goes, Manhuis tuin, Brassband Wilhelmina, concert, 12.30-13.30 uur. Vlissingen, Bellamypark, The Lau Band Tripoli, 20.30 uur. Vlissingen, Dijktheater, Odd Enjinears, 'Kletter, Touw, Tijd en Palen', 22.15 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Vlissin gen, Bellamypark, Ivo Papa- sov His Wedding Band Support_Act, 20.30 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Bauer, 'Baueresque', 21.00 uur. Vlissingen, Oude Markt, Etxea, Frederic Etcheverry et Gloria Aras, Inexhib, 22.00 uur. Vlissin gen, Dijktheater, Odd Enjine ars, 'Kletter, Touw, Tijd en Pa len', 22.15 uur. advertentie Zondag 12.00 uur. Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuurzee van Mount Doom wer pen, om de legers van Sauron te stoppen. Zaterdag 13.45 uur. James Bond nieuwste missie leidt hem naar een paleis in Ijs- land. het paleis van Gustav Gra ves. James ontdekt daar een nieuw hi-tech wapen met onge kende krachten die hij zal moe ten elimineren. Zondag 12.00 en 15.30 uur Whale Rider is het verhaal van een Maori stam in een klein kustpiaatsje in Nieuw Zeeland. Première H Dagelijks 18.45 en 22.00 uur. Professor Dorr (Tom Hanks) huurt een kamer bij een gelovi ge oude dame. Hij is van plan een casinoboot te beroven door een tunnel te graven naar de on dergrondse kluis. Haar kelder is een perfecte plek om de graaf werkzaamheden uit te voeren. Voorpremière Woensdag 13.45 en 16.15 uur. Twee tijgerwelpjes worden ge boren tussen de ruines van een oude tempel midden in de jung le. Een vreselijke speling van hel lot maakt dat ze van elkaar worden gescheiden. Voorpremière Een groep FBI agenten worden voor een laatste training ver scheept naar een afgelegen ei land om de opgedane kennis toe te passen in de praktijk. Daar eenmaal aangekomen worden ze zelf het doelwit van moord aanslagen. Een moeilijk zaak om op te lossen, zeker als blijkt dat de moordenaar deel uit maakt van hun groep. Première Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Shrek en zijn prinses Fiona rei zen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en ko ningin van het Koninkrijk Ver. Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets anders in gedach ten voor zijn dochter en pro beert alsnog zijn eigen versie te creëren van 'en ze leefden nog lang en gelukkig'. Première Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Shrek en zijn prinses Fiona rei zen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, dc koning en ko ningin van het Koninkrijk Ver, Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets anders in gedach ten voor zijn dochter en pro beert alsnog zijn eigen versie te creëren van 'en ze leefden nog lang en gelukkig'. Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdag en woens dag 16.15, 19.00, 21.45 uur Zondag 13.45, 21.45 uur. Helen, een vrouw met een droomleven, krijgt onverwacht de verantwoording voor drie opgroeiende kinderen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, dinsdag, woensdag 13.30, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Zondag en maandag 21.45 uur Een babbelboxvriend van de Amerikaanse Scotty blijkt in werkelijkheid een vrouw te zijn. Zijn zoektocht naar haar voert door heel Europa. Dagelijks 19.00 uur. Henry Roth, de eeuwige vrijge zel valt als een blok voor de charmes van Lucy Whithmore, die aan korte termijn geheugen verlies lijdt. Om een relatie met haar aan te knopen moet Henry dus elke dag zijn best doen, op dat Lucy telkens weer verliefd op hem wordt. Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag 13.30, 16.15, 19.00 22.00 uur. Zaterdag 16.15, 19.00, 22.00 uur. Zondag 16.15, 19.00 uur. Woensdag 13.30, 19.00, 22.00 uur. Het noordelijk halfrond van on ze planeet gaat veranderen in een ijslandschap. Klimatoloog Jack Hall trekt noordwaarts om zijn zoon te redden, maar hij is niet voorbereid op wat hij on derweg tegenkomt. Dagelijks 13.30, 16.15 uur. Harry en zijn maatjes Ron en Hermelien gaan terug naar Zweinsteins Hogeschool voor hun derde studiejaar. De tieners worden gedwongen om hun ergste angsten onder ogen te zien als ze op een gevaarlijke ontsnapte gevangene stuiten. Dagelijks 13.30, 16.00, 19.15, 22.00 uur. Maandag niet om 22.00 uur. Harry en zijn maatjes Ron en Hermelien gaan terug naar Zweinsteins Hogeschool voor hun derde studiejaar. De tieners worden gedwongen om hun erg ste angsten onder ogen te zien als ze op een gevaarlijke ontsnapte gevangene stuiten. Troy 'te- Donderdag, vrijdag, zaterdag, dinsdag, woensdag 15.15, 18.45, 21.45 uur. Zondag, maandag 18.45 en 21.45 uur. Twee werelden trekken ten strij de voor eer en macht. Duizenden zullen het leven laten en voor de liefde zal een natie met de grond gelijk gemaakt worden. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voorde liefhebber. Donderdag 20.00 uur. Zater dag 19.30 uur. Door mede- en tegenwerking van diverse pleeggezinnen groeien Astrids moed en on afhankelijkheid als haar strijdbare moeder (Michelle Pfeigger) in de gevangenis belandt. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Dinsdag en woens dag 20.00 uur. Ze zijn bekend en geliefd: de Surinaamse profvoetballers. In deze documentaire wordt de band tussen hen en hun moederland in beeld gebracht. Vrijdag 22.00 uur. Zondag en maandag 20.00 uur. De net weduwe geworden May begint op 62-jarige leef tijd eindelijk te leven en bloeit op, mede door haar liefde voor een dertig jaar jongere man. GOES - Omdat het de Dag van de Architectuur is, houden ver schillende Zeeuwse architec- tenbureau's zaterdag 3 juli een open dag. Belangstellende kunnen een kijk je achter de schermen nemen. Medewerkers beantwoorden vra gen en laten zien hoe een archi tectenbureau werkt. Iedere be zoeker krijgt de Zeeuwse Archi- tectuurkalender mee naar huis. Tussen 10.00 en 14.00 uur zijn open voor publiek: De Koeijer Laban, Klaproos 2 en Huibcrs Bouwmanagement Architec tuur, Vroonlandseweg 58 in Ka- pelle. Laboratorium voor Archi- tektuur, Molstraat 2 en Rothuizen van Doorn 't Hooft, Stadsschuur 2 in Middelburg, WTS Architec ten, A. Gogelweg 12 en Architec ten Alliantie Vlissingen, Dr Sta- vermanstraat 43 in Vlissingen en Architecten Alliantie Goes, Sta tionspark 32 in Goes. René Shuman en Angel Eye treden tijdens de pasar malam in Kamperland op. (foto: pr) KAMPERLAND - Pal aan het Veerse Meer bij Kamperland is op 16, 17 en 18 juli de eerste Pasar Istimewa. Het festijn moet de grootste pasar malam van Zeeland worden. Veel muziek, cultuur en lekker eten. Volgens organisator Wout Nijland mikt de organisatie met dit evenement niet alleen op In dische Nederlanders en vakan tiegangers, maar ook op de au tochtone Zeeuwen. De liefhebbers van de oosterse keuken komen volop aan hun trekken. Op het terrein bij het Waterskiscentrum in Kamper land verrijzen vijf buitenrestau rants met vijfhonderd zitplaat sen. Op de overdekte markt zijn allerlei oosterse snuisterijen en lekkernijen te koop. Speciale gast op de Zeeuwse pa sar is Blue Diamond Riem de Wolff. Behalve een muzikaal op treden geeft hij op zaterdag 1 7 en zondag 18 juli een kookdemo. Op de twee podia treden ook an dere artiesten en bands op zoals Bersatu, Jimi Bell Martin, Ruth Haumahu het Two Aces huisor kest, de Nightbreakers, Danny Everett en Hula, Ger en The Je ans en René Shuman en Angel Eye. Bezoekers kunnen zich verder verwonderen aan demonstraties oosterse vechtsport en een span nend optreden van buikdanseres Aviya. Ibi Agaats laat op het strand zien hoe in Indonesië ge vliegerd wordt. Bovendien kun nen de bezoekers aan de pasar gratis paintballen en is er op za terdag om 19.00 uur een Indone sische kindermodeshow. In een speciaal paviljoen vragen verschillende Papua hulporgani saties aandacht voor hun projec ten. Dat doen ze met een exposi tie van Papuakunst. De pasar malam is op vrijdag 16 juli van 13.00 tot 22.30, zaterdag van 12.00 tot 23.00 uur en zon dag van 12.00 tot 20.30 uur. En tree kost 7,50 euro, kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. Vijfenzestigplussers be talen zes euro. Lezers van Dc Faam en De Bevelander krijgen tegen inlevering van de bon el ders op deze pagina een korting van 2,50 euro. Meer informatie is te vinden op www.wnproduc- tions.nl MIDDELBURG - Net als vori ge zomer zijn er vanaf I juli weer wekelijkse pauzeconcerten in de Middelburgse Oostkerk. Organist Bram Beekman bijt het spits af op hel De Rijckere- orgcl uit 1782. Tussen 12.30 en 13.00 uur brengt hij werken ten gehore van Bach cn Mozart. Ook speelt hij een improvisatie. Het concert is gratis. Bram Beekman, (foto: pr) MIDDELBURG - Scheep vaart is een thema dat al hon derden jaren terugkeert in de kunst. Maar het zijn vooral beelden van de zeevaart: oor logsgaljoenen, het ruige vis sersleven. Echter de binnen vaart is ook een boeiend thema willen ze bij Gallery Maritime in Middelburg met een exposi tie bewijzen. De stoere schoonheid van de binnenvaart is de titel van de tentoonstelling. Kunstenaars blijken geboeid door de symmetrie van de re ling, het bocisel, de wonderlijke scheepsnamen, de stoere ankers aan imponerende kettingen en de strakke lijnen van de boeg. Tijdens dc expositie van 4 juli tot en met 31 augustus zijn schil derijen van vrachtschepen en werkboten te zien. Naast mari tieme schilderijen van Jack Vreeke, Ben Meulman, Ron Beumer en Johan Meeske zijn er ook sculpturen en publicaties over maritieme kunst te zien. Marion Kicft maakt wonderlijke bootjes en ook die zijn tijdens de expositie te bewonderen. HEINKENSZAND - Ronken de motoren, nostalgie en rock and roll. Het zijn de ingre diënten van de solexrace op zondag 11 juli in Heinkens- zand. De eerste racers verschijnen met hun solexen om 15.00 uur aan de start. Na de race is er een de monstratie minimotorracen. Verder staat er nog een motor stunt op het programma. Bij motorgeweld hoort ook een muzikale storm. Daar zorgt de Zeeuwse dialectgroep Surren der voor. De leden van de band laten niet alleen verbaal van zich horen, ze doen ook als het Surrender Solex Team mee aan de race. Het optreden is in de tent aan het parcours bij café De Blauwe Reiger aan de Dorp straat. De toegang tot de race, de demonstratie en het optreden van Surrender zijn allemaal gra tis te bezoeken. Op de solex gaat het ook hard. (foto: pr) De scheepvaart op de Westerschelde biedt kunstenaars veel inspiratie, (foto: pr) Gallery Maritime aan de Gort- van donderdag tot en met zodag meer informatie: 06-22591452 straat 43 in Middelbrurg is open van 12.00 tot 18.00 uur. Voor ofwww.gallerymaritime.nl.

de Faam | 2004 | | pagina 11