Trendh opper Jongeren Zeeuwse Komedie in de race voor landelijke theaterprijs De Splenter Zeeuw Meisje is als herboren Gesjoemel met subsidies en donaties 'Te veel fietsers verongelukken' Start opruiming RICHÈL Model-serie schoenen I li leeuw vanuit 1 m Walcheren geeft aan handicap.nl Marktconcert met Stripe Band Bouw Hof van Pieter begonnen Dagje zwarte markt Beverwijk Grandpa Nick sluit seizoen Iguana krijgt geld van De Wissel Mobieltjes van voor ziekte Duchenne Walvis expositie in Oostkapelle Souburgse tocht in de rolstoel Koopzondag Vlissingen 27 juni www.winkelcentrumvlissingen.nl 0118-419367 Serviceclubs op bres voor SEK Weer nieuwe gynaecoloog in ziekenhuis Wandeling rond het Veerse Meer Weekkrant voor Walcheren Highland Sterke mannen kreunden en steunden in Souburg Win vrijkaarten voor het Makoare-weekend in Cine City fEK-voetbal 15 I Lourdeskaars steunt Oranje- Arnemuiden brasserie PANNEKE Knus... gezellig... romantisch...! Gelegen aan het meest geheime pleintje van Middelburgde Lammerensteeg xt zoeken meer dan waard... rente v.a. zeker voor uw hypotheek W www.fdcRichel.nl mmtmG gestart MIDDELBURG GOES efano Stefano s www.fotoschuilwerve.nl Moonlight Cruises 7 en 14 augustus 2004 www.rederii-diikhuizen.nl BreakAway Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 Win een... Weekendje Gevaarlijk Wegener huls-san-hulskranten DE AAM V Woensdag 23 juni 2004 - 26/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 info/reserveren: 0118-625287 SOUBURG - De collecte van handicap.nl heeft in Oost- en West-Souburg 1923,13 euro opgeleverd. In Grijpskerke verzamelden de vrijwilligers 461.46. De opbrengsten wor den gebruikt voor mensen met een functiebeperking die het ondanks de bestaande regelin gen financieel niet redden. VEERE - De muziekvereni ging Veere's Genoegen heeft de Stripe Band uit Boxtel op bezoek. Daarom verzorgen beide orkesten zaterdag 26 ju ni een concert op de Markt in Veere. Het publiek kan een gevarieerd programma ver wachten met muziek en zang. Het begint om 19.30 uur. Bij ongunstig weer voor het bui tenconcert wijken de ensemb les uit naar Het Akkoord aan de Oudestraat in Veere. MIDDELBURG - Wethouder Hannie Kool-Blokland van Middelburg heeft vorige week het officiële startsein gegeven voor het Hof van Pieter in Middelburg. Woongoed Middelburg elf appartementen en tien herenhuizen. Het pro ject ligt aan de Sint Pieter straat. VLISSINGEN - de Vlissingse gezelligheids- Ontspan ningsvereniging De Doordou wers hebben voor zaterdag 25 september een busreis naar de Zwarte Markt in Beverwijk op het programma staan. Wie mee wil kan zich (voor I juli) opgeven bij Netty de Nooyer in Vlissingen. 0118-467558. Na die datum wordt de bus gevuld met introducees. MIDDELBURG - Grandpa Nick Sessieband treedt zondag 27 juni voor het laatst op voor de zomerstop in café Brooklyn in Middelburg. Het optreden begint om 19.30 uur. De band speelt een aantal thema's die het afgelopen seizoen de revue passeerden. VLISSINGEN - De kortgele den gehouden fancyfair op ba sisschool De Wissel in Vlissin gen heeft het mooie bedrag van vijftienhonderd euro op geleverd. Directeur E.J. Kwast van Dc Wissel overhandigt het bedrag donderdag 24 juni aan Ad Bom van Iguana, die er wel het een en andere mee kan doen. Tijdens de kortgeleden gehouden fancyfair werden zelfgemaakte tuinmeu bels en andere huisvlijt van de wintermaanden verkocht. Daar naast werd gretig gebruik ge maakt van de versterkingen voor de inwendige mens.Alles stond die dag in het teken van de rep tielenzoo in Vlissingen. MIDDELBURG - Leerlin gen van de afdeling VMBO van Nehalennia hebben sinds maait honderdzeventig mo bieltjes verzameld. Daarvoor krijgen ze Van Bruna 3,50 euro per stuk. Dat geld wordt weer doorgesluisd naar het Duchenne Parent Project. Dat instituut doet onderzoek naar de genezing van de spierziekte Duchenne. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum heeft in zijn Open depot een tentoonstelling ingericht over walvissen. Een bijzondere be zienswaardigheid is dc narwal- schedel die in bruikleen is ver kregen van het Zoölogisch Mu seum in Amsterdam. Een nar wal is een tandwalvis die leelt in de wateren boven Noord-Ca nada en rond Groenland. VLISSINGEN - ln Oost-Souburg wordt woensdag 23 juni vanuit Zorgcentrum De Zoute Viever een rolstoeltocht gehouden. Vertrek van de tocht is om 19.00 uur. ver zamelen om 18:30 uur bij Zorgcen trum De Zoute Viever aan de Don- gestraat. Na afloop is er een bingo, ledereen die wil deelnemen aart de tocht (bijvoorbeeld om te helpen duwen) is van harte welkom. Nadere informatie bij Jaap Berre- voets, activiteitenbegeleider in Ter Reede: 0118-448 448. (advertenties) Financieel Diensten* entk BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... Blauwedijk 1 Middelburg (naast Kwantum) Buitenruststr. 20 0116-674010 Woonboulevard Marconistr. 26 0113-213132 mdcüffé ara www.stefanos.nl (0118) 418 019 Als voorgerecht krijgt u onze heerlijke aspergesoep Hierna kunt u genieten van gebakken zalm met asperges en passend garnituur En als dessert een chocoladetruffel VLISSINGEN - De jongerengroep van De Zeeuwse Komedie in Vlissingen is genomineerd voor de landelijke Theater4daagse die in oktober wordt gehouden. door Ellen De Vriend Uil 120 amateurtheatervoorstcllingen zijn de zes beste gekozen, die kans maken op de Arend Hauer Theateiprijs. Dc Theater4daagse is een jaarlijks terug kerend evenement dat steeds in een andere stad wordt gehouden. Na Arnhem en Leeuwarden is dit jaar Maastricht aan de beurt, van 7 tot en met 10 oktober. Daar strijden zes toneelgroepen om de Arend Hauer Theaterprijs. Eén daarvan is de Zeeuwse Komedie, met de voorstelling 'The Kiss and Cry Benclf, onder regie van Softe van Scheijen. Daarin staan sport en emoties centraal. De voorstelling, die in lien repetities tot stand kwam. is geen bestaand theaterstuk. „Het is een montage voorstelling", vertelt Van Scheijen. "We hebben uit eenlopende sfeerbeelden gezocht die te maken heb ben met sport. Winnen en verliezen, mensen worden gemaakt of juist gebroken, hoe voelt het fatale mo ment of die absolute overwinning. We hebben teksten gesclireven, beelden gemaakt en muziek gevonden en gemonteerd tot een dynamisch geheel." De regisseur werd in Middelburg geboren en studeerde in 1993 af als docent drama aan de Hogeschool Eindhoven. De spelers moeten ervoor zorgen dat in Maastricht een spetterende voorstelling wordt gebracht. Een vak jury beoordeelt de zes voorstellingen en reikt de Arend Hauer Theaterprijs ter waarde van vijfduizend euro uit. De regisseursjury is afkomstig uit Limburg. Zij kent vier prijzen toe, één voor de beste mannelijke acteur, één voor de beste vrouwelijke acteur, een prijs voor het meest bijzondere moment en een prijs voor de beste vormgeving. Van Scheijen noemt de nomi natie een opsteker voor het Zeeuwse amateurtoneel. (advertenties) Zie de Reis Recreatie pagina in deze krant MELISKERKE - In het Zijdemuseum in Meliskerke werd zater dag de 'Fashion by the Sea-Award' uitgereikt voor het mooiste moderne Zeeuws Meisje. Twaalf genomineerde studenten van het Amsterdam Fashion Institute bedachten de meest uiteenlopende creaties om het aloude symbool van Zeeland nieuw leven in te bla zen. De jury, onder leiding van de Zeeuwse gedeputeerde H van Waveren. mode-ontwerper Peter George dAngelino Tap, redacteur Coco Bouwmeester (Textiel Plus) en Anke Tamhatu van Omroep Zeeland riepen Anouk IJfs uit tot winnares. De tweede prijs werd in de wacht gesleept door Anna Maartje van der Veen en de derde prijs is gewonnen door Claire Vijent. Alle twaalf inzendingen zijn tot en met 28 juli te zien in het Zijdemuseum te Meliskerke. VLISSINGEN - Van fraude of gesjoemel is volgens voor zitter Frits Prins van de Stichting Werkgroep Ge handicapten Walcheren (WGW) geen sprake. Toch is door de verdwijning van een donatie van 2500 euro uit het Monuta Charity Fund en dure aanschaffen van apparatuur een bestuur scrisis ontstaan. door Ellen De Vriend Het bestuur van de werkgroep kocht vorig jaar van de subsi die een digitale camera (296 euro), een scanner (100 euro) en een printer (211 euro). In april kwam daar nog een kopi eerapparaat bij voor de som van 772 euro. Vragen over MIDDELBURG - De Soropti- inistclubs Walcheren en de Bevelanden hebben 9300 euro bijeen gebracht voor Stich ting Europa Kinderhulp (SEK). De clubs, beiden onderdeel van 's werelds grootste serviceor ganisatie voor vrouwen, vier den op 15 mei het 55-jarig be staan. Om het jubileum luister bij te zetten zamelden de leden met verschillende acties geld in. Zo hielden de clubs een filmavond, een kleding- en een boekenbeurs, een loterij en een concert van het Byzantijns Koor. De ruim negen mille is afge lopen week aan Europa Kinder hulp overhandigd. Deze stich ting met ruim driehonderd vrij willigers organiseert elk jaar vakantiereizen voor kinderen die liet niet makkelijk hebben. Dat kan zijn door financiële of sociale omstandigheden. Meer dan 2500 buitenlandse kinderen worden jaarlijks ge trakteerd op een onbekommer de vakantie in Nederland. Daarbij is de stichting afhanke lijk van Nederlandse gastgezin nen die de kinderen een tijdje opvangen. Europa Kinderhulp is ook in Zeeland actief. openheid van zaken betreffen de de aankopen werden weg gewimpeld en leidden over en weer tot beschuldigingen van malversaties. De voorzitter legt uit dat dc kantoorapparatuur nodig is voor de werkzaamheden. "Vanzelfsprekend maken wij er privé ook wel eens gebruik van. De camera is aangeschaft om het onlangs opgestelde toegankelijkheidsrapport toe te lichten met beeldmateri aal." Verder wordt de penning meester van de stichting ervan beschuldigd te hebben gesjoe meld met de boekhouding. Niet alleen las hij de PZC op kosten van de stichting en klopte de boekhouding niet, ook blijkt de donatie van 2500 euro uit het Monuta Charity Fund te zijn verdwenen. ...lees verder op pagina 3... VLISSINGEN - Per 1 juli begint J.A.G. Moorthamers als vierde gynaecoloog in liet Ziekenhuis Walcheren. Hij volgt S. Meijer op. Moorthamers komt uit Bel gië. De laatste jaren werkte hij in een kliniek in Wille broek. VEERE - Wijkhuis 't Prae- thuus in Veere is zaterdag 26 juni starlbureau voor de zestig kilometer lange wandeltocht Mars rond het Veerse Meer. De wande laars vertrekken om 08.00 uur. Deelnemers krijgen indien nodig medische ver zorging door de EHBO. Een passende herinnering is de beloning voor het uit lopen van de tocht. MIDDELBURG - In Zeeland komen te veel fietsers en bromfietsers om bij verkeers ongelukken. Dat vindt het Re gionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ). Om het tij te keren trekt het ROVZ 82.000 euro extra uit voor pro jecten gericht op die doel groep. Vorig jaar vielen in de provincie zesentwintig verkeersdoden te betreuren. Veertien slachtoffers waren voetganger, fietser of bromfietser. De categorie zwak kere verkeersdeelnemer noemt liet ROVZ die. Het aantal dode lijke verkeersongelukken in Zee land daalt de laatste jaren welis waar maar dat geldt niet voor de categorie fietsers en bromfiet sers. "Al jaren zien we een groot aandeel van die groep onder de verkeersdoden. En het daalt niet", zegt secretaris H. Rheber- gen. "Nog dit jaar willen we pro jecten opzetten om dat getal naar beneden te krijgen." Het ROVZ kende een financiële meevaller, zegt Rhebergen. Dat geld wordt nu ingezet. Het gaat daarbij om projecten die het ge- Fietsers zijn erg kwetsbaar in het verkeer (toto: Jaap Wolterbeek) drag van fietsers en bromfietsers beïnvloeden. Zo is er een project om kinderen op scholen te laten oefenen in hun rij vaardigheden. En er zijn plannen om ouderen tijdens fietstochten voorlichting te geven en hun fiets goed af te stellen. Verder wil het ROVZ (advertenties) samenwerken met het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets (ZCF). Rhebergen: "Er komen steeds meer fietsroutes bij. Het moet uiteindelijk komen lot een aan sluitend netwerk. Het is goed dat er meer routes komen, maar die moeten ook veilig zijn. Als er een oversteek op een route is ge pland waarbij je van tevoren al weet dat die gevaarlijk is, dan is het beter om de route iets te ver leggen zodat die wel veilig is." Overigens constateert het ROVZ ook een ander probleem in het Zeeuwse verkeer. "Vorig jaar belandden 375 mensen in het ziekenhuis. Dat aantal is al jaren hoog en dat krijgen we niet naar beneden. Dat baart ons zorgen.

de Faam | 2004 | | pagina 1