Geef uw carrière een impuls nr"- avans Super sterke Alstroemeria's per bos 1P 2 bossen 3?° Hortensia Leuke vaderdagcadeaus vanaf 4,99 Moeiteloos stoppen met roken kan Voor kamer en terras schitterende per bos v.a. open AVOND donderdag 17 in". Hogeschool Brabant en Hogeschool 's-Hertogenbosch zijn per 1 januari 2004 Avans Hogeschool. 299 Beauté Lange Zelke 50 4381 GA Vlissingen Deeltijdopleidingen: Duale deeltijdopleidingen: bloemenhuis Start 19.00 uur HEAO Breda: Sociaal Agogisch Onderwijs: Gezondheidszorg Onderwijs: Academie voor ICT Management: PABO Breda: Academie voor Kunst Vormgeving/ St. Joost: Inloopavond van 19.00-21.00 uur Faculteit Techniek Natuur: Meer weten? www.avans.nl hogeschool Vlissingen Scheldestraat 17a Vlissingen Winkelcentrum 'Paauwenhof' Oost-Souburg Kanaalstraat 75 Oost-Souburg Paspoortstraat 38 Middelburg Euromarkt 2 Middelburg Winkelcentrum 'bauwendaele' Middelburg Pottenbakkerssingel in de Konmar Lange Delft 64 4331 AR Middelburg UW VERHUIZING VERDIENT DE GROOTSTE ZORG GERARD BOUWENSE De specialist in kunstgebitten Tandprotheticus J.P.A. Rossël v.o.f. Voor nieuwe gebitsprothesen Vergoedingen lopen vanaf 75% of meer door alle Ziekenfondsverzekeringen ook voor particulieren Telefonische afspraak: 0118-414533 Hobeinstraat 52, Vlissingen Woensdag 16 juni 2004 De Faam Pagina 6 Hogeschoollaan 1, Breda Hogeschoollaan 1, Breda Verbeetenstraat 42, Breda (behalve Fysiotherapie) Lovensdijkstraat 63, Breda Dr. J. Ingen Houszplein 2, Breda Beukenlaan 1, Breda Prof. Cobbenhagenlaan 13, Tilburg (uitgezonderd de bouwopleidingen) Lovensdijkstraat 61, Breda Informatie over het programma? Kijk op onze website www.avans.nl of bel het Studie Informatiecentrum, tel. (076) 525 05 50. óók voor rouw- en bruidsarrangementen L: Rozen 1." Aanbiedingen geldig t/m 20 juni a.s. Zetfouten voorbehouden, i Dit matrrubd vanjuni l/m 20jun> 2004 ophangen. Voert uw verhuizing correct uit onder garantie tegen een betaalbare prijs. Verhuur - verkoop verhuisdozen. Ladderlift TEVENS MEUBELOPSLAG TEGEN SCHERPE PRIJZEN IN SCHONE DROGE BOXEN 0118-626919 Fax 0118-627880 ELEKTRAWEG 5 MIDDELBURG kijk op www.gerardbouwense.nl Door Margon van den Berg Vlissingen- Roken? We weten het allemaal. Het stinkt, het is duur, het is slecht voor je gezondheid, het levert je afkeurende blikken en commentaar op en je bent - mocht je ze hebben - een slecht voorbeeld voor je kinderen. En mocht je toevallig langs een spiegel lopen terwijl je er één in je mond hebt, dan wend je toch het allerliefst direct je hoofd af! Het is toch geen gezicht, zo'n bungelend wit walmend stokje in je mond?! Maar als je eenmaal in die fuik van het roken bent terechtgekomen, zal je dat alle maal om het even zijn. Je vindt het lekker, zeg je, en je wimpelt alle gevaren die het roken met zich mee brengt af met een laconiek 'je moet toch ergens aan dood gaan'. Geld besparen? Geef je het niet aan ene uit, dan wel aan het andere. Het valt allemaal best mee. Intussen beloof je je kinderen wel duizend euro of hun rijbewijs als ze voor hun achttiende niet zullen roken en raak je in paniek als je vlak voor het slapen gaan merkt dat je pakje leeg is. Het liefst stapje dan nog gauw even in de auto. Gelukkig zijn er altijd nog benzinestations die dag en nacht geo pend zijn. Je moet er toch niet aan denken de volgende dag mis te grijpen? „Wie rookt, herkent zich in dat verhaal," vertelt Ilona Nijman. „Ik was niet anders." Tot een vriendin haar op de auriculo methode wees. Ilona zette de stap en kan nu zeg gen: ik was een zware rook ster. Toen zij de - letterlijke - opluchting voelde dat óók zij kon stoppen, terwijl ze zo'n beetje leefde op nicotine, meldde ze zich aan bij Yvonne Bakker, coördinatri ce van de Stichting 'Make it Easy'. Ilona volgde de oplei ding en is nu zelf therapeute bij 'Make it Easy'. De auriculo-therapie is geen acupunctuur, maar heeft er wel overeenkomsten mee. Het woord auriculo staal voor oorschelp. Op en rond het oor zijn meer dan 200 acupunc- tuurpunten, die verbonden zijn met specifieke delen van het lichaam. Met een elektro nisch biepertje zoekt Ilona bepaalde zenuwbanen op. Zodra dit zoekertje een sig naal afgeeft, drukt hij - razendsnel en absoluut pijn loos - er drie heel kleine, ste riele puntjes in. De puntjes worden geplaatst op de uit einden van de zenuwbanen die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de hersenen stu ren. De puntjes onderbreken dat signaal. Door deze pun tjes meerdere malen per dag met een magneetje te active ren, verdwijnt de behoefte om te roken. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te gaan eten of snoepen. Daarnaast krijgt iedereen een boekje mee naar huis. Ter ondersteuning, want op hel moment dal de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke verslaving alleen, maken ook de psycho logische aspecten deel uit van de behandeling. Door de auriculo-therapie is het dus mogelijk zonder afkickproblemen of dik te worden, te stoppen met roken. Het slagingspercenta ge ligt tegen de 95%. Natuurlijk zijn er altijd men sen die na verloop van tijd weer een sigaretje opsteken. Wie dat overkomt, kan altijd terugkomen, want 'Make it easy' geeft levenslange garantie op de behandeling. Mocht men om de één of andere reden gedurende de eerste drie maanden toch de fout in gaan, dan is een hcr- halingsbehandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar worden gratis behandeld. Make it Easy heeft tot doelstelling Nederland rookvrij te maken. En waar kun je dan beter beginnen dan bij de jeugd? „Ik ben zo enthousiast over deze methode, omdat ik uit Bij iie auriculo-therapie die Ilona Nijman han teert. wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti-rookpuntenHierdoor worden de lichamelijke ontwenningsverschijn selen meteen onderdrukt. ervaring wéét dat moeiteloos stoppen met roken kan," besluit Ilona. „Sceptisch? Nogmaals, Make it Easy durft levenslange garantie te geven. Dus pak die telefoon en maak een afspraak. Gegarandeerd, twee weken na de behandeling zult ook u opgelucht kunnen zeggen: ik was een zware roker." Ilona Nijman werkt uitslui tend op afspraak en heeft een eigen praktijk in Rockanje en Barendrechl. Make it Easy wordt inmiddels door ver schillende zorgverzekeraars erkend en heeft eveneens ervaring met groepsbehande lingen voor bedrijven. Zowel het actualiteitenprogramma Vijf in het land (RTL 5) als Gezondheidsplein (Avro) ondersteunden de auriculo- therapie zoals deze door de Make it easy' wordt gegeven door er in hun programma's positieve aandacht aan te geven. Ilona Nijman werkt uilslui tend op afspraak. Dinsdag 22 juni is zij aanwezig in Speeltuinvereniging Lammerenburg, Zuidbeekse- weg 18 in Vlissingen. U kunt dan 's middags of 's avonds terecht en dat geldt ook voor de vervolgbehandeling die op dinsdag 29 juni plaatsvindt, eveneens in Speeltuin vereniging Lammerenburg in Vlissingen. Voor alle verdere informa tie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur worden gebeld naar 0174-213202 of naar 06-51579683. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasv.nl.

de Faam | 2004 | | pagina 6