Chatten met Adrie van 't Westeinde Wegwijs in het stadskantoor Aangepaste route Adresgegevens Oproep vrijwilligers voor verkeerswerkg roepen Watertonnendag Controle inbraakveiligheid Infobus over peuterspeelzalen en kinderdagverblijven Vrijwilligerswerk Middelburg start campagne Gemeenteraadsvergadering Middelburg werkt aan verkeersplan Verlengen parkeervergunning Woensdag 16 juni 2004 De Faam Pagina 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Verkeer en vervoer zijn onder werpen die in gemeente Middelburg voortdurend de aandacht blijven vragen. De op stoppingen bij de kanaalkrui singen, het verkeer door de stad en verkeersveiligheid zijn voorbeelden van steeds terug kerende vraagstukken voor be woners, bezoekers en het ge meentebestuur. De verant woordelijkheid om deze proble matiek op te lossen ligt in eer ste instantie bij de overheden. Daarom heeft gemeente Middelburg het Integraal Mobi liteitsplan Middelburg (IMM) ontwikkeld. Het is een veelom vattend plan waarin het ver- keers- en vervoersbeleid van Middelburg voor de komende jaren wordt uitgestippeld. De kern van het mobiliteitsbeleid is het mogelijk maken dat mensen zich op een verantwoorde en vei lige manier kunnen verplaatsen en goederen kunnen transporte ren. De negatieve gevolgen van het verkeer zoals verkeersonvei ligheid en milieubelasting moeten zoveel mogelijk worden beperkt. De gemeente wil meer gelijk waardigheid tussen de verschil lende verkeersdeelnemers, zodat het even aantrekkelijk is om je met de fiets of de auto te ver plaatsen. De kwaliteit van de Middelburgse samenleving staat voorop. Dat betekent enerzijds goede bereikbaarheid, maar an derzijds ook hogere verkeersvei ligheid, kwaliteit van het milieu, een fijne leefomgeving en garan tie van basismobiliteit. Verkeer en vervoer zijn onder werpen die iedereen bezig houdt. Velen hebben een me ning over wat goed en fout is met het verkeer. Daar wil ge meente Middelburg actief mee gaan werken. In sommige wijken bestaan al ver- keerswerkgroepen en ook een aantal wijkbeheergroepen heeft leden die zich met verkeer bezig houden. Hier overlegt de ge meente al regelmatig mee. Maar niet alle wijken hebben dit. De ge meente wil in alle wijken een ver- keerswerkgroep instellen. De verkeerswerkgroepen zullen bestaan uit een aantal bewoners, maar ook betrokken organisaties (zoals scholen), die om de drie maanden overleggen met de ge meente over verkeer- en ver- voerszaken op wijkniveau. Het mobiliteitsbeleid van de gemeen- Afgelopen zaterdag was het Zeeuwse Watertonnendag. Middelburgers haalden hun bestelde regenton dan op bij het Milieuinformatiecentrum in Vlissingen waar de tonnendag onderdeel uitmaakte van de themamiddag 'MicMec Mondi aal'. In Middelburg en Vlissingen zijn dit jaar 66 kunstof en en 16 hou ten regentonnen verkocht. Via Novib gaat van elke verkochte regenton 5 euro naar drinkwater projecten in Bangladesh. Daar naast heeft de leverancier van de houten vaten een gebaar ge maakt door 3,75 euro per ver kocht vat ter beschikking te stel len voor het goede doel. Kijk voor meer informatie over het project eens op www.eenton- voorwater.nl Op vrijdag 18 juni er een spe ciale schoolbus in Middel burg. In de bus krijgen ou ders informatie over de Middelburgse peuterspeelza len en kinderdagverblijven. Als een kind vier jaar is, mag het naar de basisschool. Een kind hoeft gelukkig niet met le ren te wachten tot het naar school gaat. Ook peuters leren elke dag nieuwe dingen. Ou ders kunnen daarbij helpen door liedjes te zingen, verhalen te vertellen en spelletjes te doen. Maar ouders staan er niet alleen voor: de Middel burgse peuterspeelzalen of het kinderdagverblijf werken graag mee. Op de peuterspeelzaal en de kinderdagverblijven wordt heel bewust gewerkt aan de ontwik keling van kinderen. Met speci ale programma's, waardoor ze spelenderwijs leren, zodat het kind geen achterstand heeft als het naar school gaat. Op een peuterspeelzaal of kinderdag verblijf krijgt een kind dus een goede start. Wilt u meer weten over dit onderwerp of overweegt u uw kind aan te melden bij een peu terspeelzaal of kinderdagver blijf? Breng dan op vrijdag 18 juni een bezoek aan de school bus. De bus staat van 10.30 uur tot 12.15 uur bij Palet (Zuid). U kunt daar ook een kijkje nemen in de peuterspeelzaal in Palet die dan open is. Van 13.30 uur tot 16.30 uur staat de bus voor het oude stadhuis op de Markt. (foto: Mieke Wijnen) Onderscheid Bij de uitwerking van het mobili teitsplan is onderscheid gemaakt in een beleidsdeel en een pro- grammadeel. Het programmadeel is een concrete vertaling in maat regelen van de visie die beschre ven staat in het beleidsdeel. Er wordt onderscheid gemaakt in bereikbaarheid voor de diverse -verkeersdeelnemers (auto, fiets, voetganger etc.), verkeersveilig heid en verkeersleefbaarheid (mi lieu). Aan de hand van deze be schrijvingen is een prioriteitsstel ling aangebracht in de te nemen maatregelen. Enkele projecten die voorrang krijgen zijn parkeer- maatregelen uitbreiden en ont wikkelen, aanpassen Schroebrug, uitvoering vier-in-één-project en actieve beleidsvoering ter realisa tie van de N57. Inzage Het mobiliteitsplan is van 17 juni tot en met 17 juli 2004 in te zien in de centrale hal van het stadskan toor aan de Kanaalweg 3. Het plan is ook op www.middel burg.nl te lezen. Uw schriftelijke opmerkingen kunt u richten aan het college van bur gemeester en wethouders, post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Daarnaast wordt er op 29 juni in het stadskantoor een informatie markt gehouden over het plan. Meer info hierover leest u volgen de week op deze pagina. Heeft u nu al vragen over het mobiliteits plan? Dan kunt u bellen naar de heer R. Kosters, telefoon 67 53 18 of stuur een e-mail naar r.kosters@middelburg.nl Het vrijwilligerssteunpunt in Middelburg is gestart met de campagne 'Gezond en veilig vrijwilligerswerk'. Met de campagne wil het steunpunt duidelijkheid geven over de arbeidomstandigheden van vrijwilligers. Vanaf 1 januari 2005 is de arbo- wet voor vrijwilligersorganisa ties een feit. Vrijwilligers vallen dan onder de arbeidsomstan dighedenwet (arbo). Deze wet geldt voor iedereen die in Nederland betaald of onbetaald werk verricht. Een van de verplichtingen van de arbowet is het opstellen van een risico inventarisatie- en evaluatie. Dit is een onderzoek dat de risico's van vrijwilligers werk in kaart brengt. Met be hulp van checklisten kunnen vrijwilligersorganisaties het onderzoek zelf uitvoeren. De ar- bo-check staat in de arbokrant. De wetswijziging kan vragen bij vrijwilligers oproepen. Speciaal voor hen organiseert het steun punt, bij voldoende belangstel ling, een informatieavond. Het punt roept vrijwilligersorganisa ties op om door te geven of zij interesse voor zo'n avond heb ben. Het vrijwilligerssteunpunt Mid delburg is gehuisvest in winkel centrum Dauwendaele. Het punt is geopend op maandag, dinsdag en donderdag van 13.00 tot 16.00 uur, telefoon 62 67 57. Coolfm Coolfm zendt donderdag 17 juni om 21.00 uur een programma uit over vrijwilligerswerk op Wal cheren. De zender is te beluiste ren via de etherfrequentie 105.3, 107.1, 107.7. te is vraaggericht; dus wat de be woners, ondernemingen en maat schappelijke organisaties nu pre cies willen, wordt centraal ge stéld. De bedoeling is dat na de zomer de officiële installatie van de di verse verkeerswerkgroepen zal plaatsvinden. Om de kennis over verkeer en vervoer voor alle werk groepleden op een gelijkwaardig niveau te krijgen, zal bij de instal latie ook een workshop over ver keer en vervoer worden gehou den. Daarnaast zal de gemeente de verkeerswerkgroepen hulp bieden om de dialoog tussen werkgroepleden en gemeente zo goed mogelijk te laten verlopen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de heer Rob Kosters van gemeente Middel burg, telefoon 67 53 18, r.kosters@middelburg.nl. De gemeenteraad vergadert maandag 21 juni. Het ge meentebestuur nodigt iedere Middelburger van harte uit om de vergadering bij te wo nen. De vergadering begint 19.30 uur in de raadszaal van het stadskantoor aan de Ka naalweg. De ingang is aan de kopse, Arnemuidse kant van het pand. De agenda: 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 19 april 2004 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Onttrekking aan de open baarheid van de zogeheten Leeftkuil te Nieuw- en Sint Joosland 5. Onttrekking aan de open baarheid van het P&R-terrein te Middelburg, gelegen evenwijdig aan de Segeerssingel 6. Middelburgse visie milieu 7. Beschikbaar stellen krediet Middelburgers kunnen iedere donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur op www.middelburg.nl terecht om met een bestuurder te chatten. Via de startpagina van de ge meentelijke website kunt u direct doorklikken naar de chatbox. U kunt er voor kiezen om te chat ten, maar u kunt de gesprekken ook als toeschouwer volgen. Wie aan de beurt is leest u wekelijks op deze pagina en op middel burg.nl Donderdag 10 juni is wethouder Adrie van 't Westeinde online. Met hem kunt u onder andere chatten over kunst en cultuur in Middelburg. Bewoners van de Magistraatwijk ontvangen deze week van Stich ting Stadstoezicht een brief met aanmeldkaart om hun woning op inbraakveiligheid te laten contro leren. Belangstellenden moeten rekening houden met een wacht tijd van een maand. Stichting Stadstoezicht is vanaf eind juli zes weken gesloten. Voor meer info kunt u bellen met Stadstoe zicht, telefoon 41 31 28. Meld u zich eerst bij de centrale balie m het stadskantoor. Daar verwijst een medewerkster u door naar een snel- of vakbalie. Ook vjanneer u een afspraak met een ambtenaar heeft moet u eerst naar de centrale balie. (foto: Mieke Wijnen) Wanneer u het stadskantoor aan de Kanaalweg binnen stapt, komt u in de centrale hal. Hoe verloopt een be zoek verder? Loopt u eerst naar het hart van de hal. Daar is de centra le balie. De medewerkster zal u vragen hoe zij u kan helpen. Wanneer u een afspraak heeft, roept zij de ambtenaar op. De ambtenaar komt u dan ophalen. Wanneer u om een gemeentelijk product komt, verwijst de medewerkster u door naar een snel- of vakba lie. Snelbalie Bij de snelbalie komt u terecht als u om een product komt dat u direct mee kunt nemen, bijvoorbeeld een rijbewijs of een parkeervergunning. Het gaat om zogeheten 'klaar-ter- wijl-u-wacht-producten'. Vakbalie Bij de vakbalie komt u voor een product dat meer tijd in beslag neemt, of als het gaat om een product waarvoor meer specialistische kennis nodig is. Denkt u bijvoorbeeld aan de aanvraag van een bouwvergunning. In de hal van het stadskantoor is ook de informatiewinkel. Hier is de algemene informa tie over de stad verkrijgbaar, zijn maquettes te bekijken en hier zijn ook de ter inzage lig gende stukken te bestuderen, n de winkel staat een leestafel met stoelen, zodat u rustig met een bakje koffie de infor matie kunt doornemen. onderhoudsvoorzieningen binnenkant gebouw S.W. Chur- chilllaan CSW) 8. Toekomst Concert- en Ge hoorzaal 9. Fusie kunsteducatie 10. Verzoek planschadevergoe ding ex artikel 49, lid 1 WRO 11Stadspromotieplan 12. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2004 13. Verordening Baatbelasting Kernwinkelgebied 14. Gemeentelijke Welstands nota 15. Exploitatie sporthal Arne- muiden 16. Beleidsverslag Abw 2003 17. Aankoop perceel grond met opstallen gelegen aan de Van Cittersweg 2A t/m 2C te Arne- muiden Op dinsdag 22 juni behandelt de gemeenteraad om 19.30 uur de Kadernota 2005-2008. Wan neer de raadsvergadering van maandag uitloopt, dan worden dinsdag eerst de onbehandelde punten besproken. De raads stukken liggen ter inzage. Bij de snelbalie haalt u bijvoorbeeld een parkeervergunning op. (foto: Mieke Wijnen) Fietsers en voetgangers kun nen het Stadskantoor de eer ste twee maanden via een al ternatieve route bereiken. Aangezien het Waterschaps kantoor nog in de steigers staat, was het niet mogelijk het fiets- en voetpad op tijd klaar te hebben. Er zijn twee alternatieve routes. Voor voet gangers is dat de zogeheten 'avontuurlijke route' en de omleiding voor fietsers heet 'het Stadskantoor van alle kanten'. Voetgangers kunnen ter hoogte van de fietstunnel afdalen in de parkeergarage onder het Water schap. Onder de grond gaat de route helemaal onder het Water schapskantoor en het midden gebied door. Bij het Stadskan toor gaat het pad weer naar bo ven om uit te komen op de hel- lingbaan richting de hoofdin gang. De route is goed verlicht. Stadskantoor van alle kanten Fietsers krijgen de kans het Stadskantoor vanuit verschillen de kanten te bekijken. Zij van gen alvast een glimp op voordat ze de fietstunnel induiken. Rij den vervolgens aan de andere kant van het spoor richting Ar- nestein alwaar zij vanaf het fiets pad kijk hebben op het pand aan de andere zijde van het spoor. Vervolgens gaat de route bij de eerste gelegenheid weer het spoor over richting het ka naal om via de fietsbaan langs de Kanaalweg weer terug te ke ren richting het Stadskantoor. Ter hoogte van het tankstation krijgt de fietser wederom zicht op het nieuwe kantoor. De fiets- en voetpaden over de Kanaalweg komen in de loop van de zomer gereed. Voor al uw gemeentelijke za ken kunt u terecht in het Stads kantoor aan de Kanaalweg 3. Alle diensten op een paar kleine uitzonderingen na, zijn daar ge huisvest. Het nieuwe bezoekadres is: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Het postadres en de algemene telefoon- en faxnummers zijn ge lijk gebleven: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Tel: (0118)67 50 00 Fax: (0118)62 37 17 Alle andere postbusnummers zijn vervallen. Alle loketten van gemeente zijn ie dere werkdag geopend van 8.00 tot 15.30 uur en donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het kan toor is open van 8.00 tot 17.00 uur, gedurende deze uren zijn we ook telefonisch bereikbaar. Twee onderdelen van de ge meente zijn niet mee verhuisd. Dat zijn de Gemeentelijke Krediet bank, die zijn verhuisd naar het adres: Lange Noordstraat 16 en de buitendienst, waaronder stadsreiniging, blijft gehuisvest aan de Waldammeweg 11 Vergunninghouders die aan de singels (blauwe zone) wo nen moeten hun parkeeront- heffing in het stadskantoor la ten verlengen met een jaar. Dit kan direct afgehandeld wor den. Neem uw oude vergun ning mee. De kosten blijven gelijk aan vorig jaar, namelijk euro 12,03. MMBW—

de Faam | 2004 | | pagina 5