Maandmenu 23^ m Nieuwbouw D-Day niet helemaal nagespeeld in Westkapelle ZRTI is deels in gebruik Marjolein sprakeloos door doop Amalia Derde orgel voor Sint Jacobskerk Parasolda 2,5 Wijkdag manege Kunstenaars te zien in Galerie T Odulphuskerk toegankelijk Backstage is beste mini- onderneming GRATIS RUIT REPAREREN? 17,18 19 juni 200 Gebreken na een beroerte Goud van Oud in De Concurrent Cursus tango Interkerkelijke jongerendienst razend populair Rommelmarkt met actiedag in Aagtekerke Ziekenhuis wint Bekkum-prijs Wandeling rond zonnewende expert (m) Kamperman Overal gezocht, JUNI - AKTIE Sauna's 10% korting I Breeduit 15 In verwachting? Stad van Beleving 2004 Weekkrant voor Walcheren (srandcci/fé Mefano s Regio Bekroond programma kluistert peuters aan radio Nieuws 31 Nieuwe appara Southpark tuur voor Radio- Festival zet Therapeutisch Middelburg-Zuid Instituut op zijn kop Personeelsfeesten Themafeesten Karaoke Zeskamp Zeilorrangementen FEESTJE? Springkussens Attracties Rodeostier Decors Draaimolens Zie elders in deze krant Middelburg Binnenin Seniorenkrant Bomen en bos in Thuiszorgland Actieve ouderen in "Woelige werf" Wie doet mee aan leeskring? pagina 22 TAURANT HET STAT tfëfT yCees- en yisgerecfïten rente v.a. BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... www.fdcRichel.nl bij Expert gekocht KEUKENS BADKAMERS D\v. vloertegels 15% korting Luegener huls-aan-hulskranten de Faam www.stefanos.nl (0318) 418 019; v -"E Als voorgerecht krijgt u onze heerlijke aspergesoep Hierna kunt u genieten van 1 gebakken zalm met asperges en passend n als dessert een Woensdag 16 juni 2004 - 25/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 1 www.vitaevent.nl EVENT. FUN ENTERTAINMENTI Oil 8 - 635 443 VLISSINGEN - Bij het Zeeuws Radio-Therapeutisch Instituut (ZRTI) in Vlissingen zijn maandag twee nieuwe be stralingsapparaten aangeko men uit de Verenigde Staten. Ook is deze week een deel van de nieuwbouw in gebruik ge nomen. Het ZRTI heeft nu tot 2010 voldoende capaciteit. In het instituut worden bijna twintigduizend bestralingen per jaar gedaan. VLISSINGEN - Manege Paardoes houdt zaterdag 19 juni voor de vijfde keer een Wijkdag. Onder het motto 'voor elk wat wils' kan ie dereen een kijkje komen nemen in de manege aan de Bosweg in Vlis singen. Er zijn Zeeuwse ringrij- ders, paarden mogen geknuffeld worden en bereden en er worden schapen geschoren. Daarnaast is er bungee-run, een klimpiramide, een draaimolen, portrettekenen en allerlei kramen. Ook is er muziek, onder meer van de salsaband Dife- rente. Paardoes is die dag tussen 09.00 en 17.00 uur. MIDDELBURG - Galerie 'T' aan de Turfkaai in Middelburg heeft tot 26 juni werk van veertien kun stenaars te kijk gezet. Getoond worden schilderijen, keramiek, monoprints en bronzen. De galerie is open van donderdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. MELISKERKE - De Odulphus kerk in Mcliskerke is nog tot en met 11 september elke woensdag en zaterdagmiddag open voor pu bliek. Beide dagen tussen half twee en half vijf. De kerk heft geen toegang, maar hoopt op een vrijwillige bijdrage van de bezoe kers waardoor de kas van het restauratiefonds gespekt kan wor den. Tijdens de openstelling van de kerk is de fototentoonstelling 'Zestig jaar bevrijding Walche ren' te bezichtigen. Op de zaterd agen is er tevens orgelspel. door Ellen De Vriend Maandag werden twee enorme SmartBeam machines afgele verd bij het ZRTI. De apparaten kosten elk ruim tweeëneenhalf miljoen euro. De nieuwe ramen moesten uit hun sponningen worden gelicht om de toestellen naar binnen te krijgen. "In sep tember kunnen de eerste kanker patiënten bestraald worden met de apparaten", zegt hoofdlabo rant Peter Jongens. Tot die tijd wordt de versneller eerst uitge test en afgesteld. Ook worden de radiotherapeutisch-laboranten getraind in het werken met de nieuwe apparatuur, die iets meer mogelijkheden biedt dan de hui dige bestralingsapparatuur. In april werd ook al een tweede si mulator aangeschaft, die bepaalt waar bestraald moet worden. ...lees verder op pagina 3... VLISSINGEN - ROC-voorzit- ter J.J. Lilipaly heeft vorige week de leerlingen en beden kers van de mini-onderneming B@ckstage op de eerste plaats gezet. B@ckstage is een pro ject van het cluster CIOS in Goes. Het winnende project verzorgt dansworkshops bij bedrijven, scholen en op feesten. Volgens de pry De wedstrijd werd ge houden onder de titel 'Leren in de praktijk: de ondernemende leerling' en is bedoeld om de ROC-leerlingen een dosis prak tijkervaring te geven waarmee ze later in het bedrijfsleven voordeel kunnen doen. De jury onder leiding van Lili paly beoordeelde negen projec ten. De als tweede geëindigde groep ging met zelf ontworpen kaarten in op het item 'Wonen in Zeeland' en de derde prijswin naar maakte een schaalmodel van een graafarmcombi onder de titel Protopilot. Voor deze drie mini-ondernemingen waren geldprijzen van respectievelijk driehonderd, tweehonderd en honderd euro beschikbaar. WESTKAPELLE - iZoveé volk op d'n diek en aol voe niks', mopperde een bejaarde Westkappelaar teleurgesteld. 'Als ze het zestig jaar geleden zo hadden aangepakt, waren alle troe pen neergeschoten.' Duizenden inwoners en toeristen kwamen donderdag af op de her denkingslanding in het kader van D-Day in Westkapelle. Vele mensen vonden het vreemd en jammer dat de mariniers niet aan land gingen, want daar was eigenlijk wel op gerekend. De weer somstandigheden lieten het echter niet toe. Zie ook pagina 3: Herdenkingslanding D-Day in Westkapelle VLISSINGEN - Marjolein Ve neman (13) uit Vlissingen dacht dat de uitnodiging voor de doop van prinses Amalia een grapje was. Ze heeft genoten van de doopplechtigheid en de konink lijke familie op een meter af stand gezien. door Ellen De Vriend "Toen de brief kwam met de uit nodiging voor de doop van Ama lia. heeft mijn moeder die wegge legd door de drukte van onze ver huizing. Een paar dagen later kre gen we een telefoontje van het Koninklijk Muis. We dachten eerst dat het een grapje was. Ik kon het bijna niet geloven, maar ik was wél superblij", vertelt Mar jolein. "Om tien over half zeven werd ik opgehaald door de taxi, die mijn moeder en mij naar de bus bracht. Daarna moesten we de veertien andere kinderen in Zeeland nog ophalen. Rond half elf waren wc in het Congrescentrum in Den Haag." Daar kwamen zaterdag de driehonderd kinderen uit het hele land die de doop bij mochten wo nen bij elkaar. "Toen we naar de kerk reden, stonden er veel politieagenten en fotografen. De kerk was heel Marjolein Veneman (13) uit Vlissingen was bij de doop van Amalia: "De koninklijke familie liep op een meter afstand", (foto: WHK) VLISSINGEN - De Sint Jacobskerk is een kistorgel rijker. Tijdens een Meer-Orgel- Festijn op 28 juni wordt het derde orgel voor de Vlissingse kerk in gebruik genomen. De aanschaf van het kistorgel is een initiatief van de Vlissingse Oratorium Vereniging (VOV). In een gezamenlijke wervingsactie van VOV, Vocaal Ensemble Elancore en de Evenementen commissie van de Sint Jacobskerk werd geld in gezameld. Naast het bestaande Flentrop-hoofd- orgel en het Slooff-koororgel was er vraag naar een orgeltje geschikt voor de begeleidingspartij en, zgn. continuo-partijen, bij uitvoeringen met werken uit de barok. Bij oratonumconceiten kon het bestaande koororgel niet worden ingezet, omdat plaatsing ervan in het orkest uitzicht ont neemt en geen contact tussen dirigent en orga nist mogelijk is. Een kistorgel moest om die re den altijd worden gehuurd. Na advies van organist Jos Vogel werd besloten de orgelkas van het te bouwen kistorgel zelfs nog uit te breiden, zodat een breder klankenpalet van het instrument mogelijk zou worden en een uitbreiding voor de toekomst niet bij voorbaat onmogelijk zou zijn. Het Meer-Orgel-Festijn omvat een gevariëerd programma met orgelconcert (met orkest) van G.F. Handel. Twee koren laten werken van Rui ter, Grieg, Fauré, Mozart, Franck en Mendels sohn horen. Aan het orgel festival werken mee de Vlissingse Oratorium Verening o.l.v. Lukas Groen, het Vocaal Ensemble Elancore o.l.v. Leo Smit, het Rijnlands Symfonie Orkest en organist Jos Vogel. Het begint maandag 28 juni om 20.15 uur. groot en mooi versierd met veel bloemen. Toen Willem-Alexan- der en Maxima dc kerk binnen kwamen ging iedereen staan, maar dat moest helemaal niet. We moesten blijven zitten. Daar is erg om gelachen. Omdat ik aan de rand zat, naast de doorgang in de kerk, liep de koninklijke familie op één meter afstand langs mij. Ik was sprakeloos. Die beroemde mensen zie je alleen op televisie en nu kon ik ze bijna aanraken." De scholiere van Scheldemond genoot en vond het een hele eer om bij de plechtigheid te mogen zijn. "Ik heb Amalia ook heel (advertenties) goed gezien, ze is heel hef." Maijolein heeft zich niet verveeld. Ze vond de doop van de jonge prinses zelfs leuker dan het uitje naar Maduradam dat volgde. "Ik bewaar alles van dc doop, de uit nodiging, dc button die we kregen en alles wat er in de kranten komt. Ik vond het geweldig om dit mee te mogen maken." /0&L, zie pag 12 ljT (advertenties) www. middelburg .nl c=e=i\si Stichting Evenementen Middelburg zie het programma verderop in deze krant VLISSINGEN De hoogste tijd om bij te tanken? Wat dacht u van verse asperges met liani en ei, of met zalm op een bedje van lamsoren voor 14,50? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel.: 0118-465909 MIDDELBURG - Verpleeghuis 't Gasthuis in Middelburg is za terdag 19 juni weer de ontmoe tingsplaats voor mensen die ge troffen zijn door een beroerte en hun partners. De psycholoog Tanja de Waard-van Noort spreekt dan over 'verborgen ge breken'. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. VLISSINGEN - Café De Con current heeft dj Hans van walra ven uitgenodigd om donderdag 18 juni Goud van Oud te komen draaien. Het begint om 21.00 uur. Van Walraven is (vroeger) bekend van Twenty One en de Amstelhoek. OOST-SOUBURG - Liefheb bers van dc tango kunnen vanaf vrijdag 10 september in Wijk centrum de Zwaan in Oost-Sou burg hun hart ophalen. Vanaf die dag geeft het echtpaar Wim en Siska Sinke er lessen in de Ar gentijnse tango. Het is bij deze dans de bedoeling dat de dansers leren omgaan met dc emoties en de expressie die in deze muziek verborgen zit. Wie zich aange sproken voelt kan bellen met het echtpaar Sinke, 0118-463246. MIDDELBURG - Vijf geloofs gemeenschappen in Middelburg houden zondag 20 juni een inter kerkelijke jongerendienst in de SCW aan de Elzenlaan in Middelburg. Spreker is gert-Jan Vogel, het thema is 'We gaan voor Go(u)d. Volgens Beb Huij- bregtse van de organiserende werkgroep zijn deze diensten ra zend populair. Dat bleek half maart toen meer dan 450 hoofd stedelijke jongeren er op afkwa men. AAGTEKERKE - Op het Dorpsplein in Aagtekerke wordt zaterdag 26 juni een rommel markt en actiedag gehouden. De markt begint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De verkoop bij opbod begint om 10.00 uur. Voor jong en oud zijn er leuke spelletjes. Om 14.00 uur is er een sponsorloop en om 15.00 uur een verloting. De markt wordt georganiseerd door de ZWO-werkgroep van de Nederlands Hervormde gemeente in Aagtekerke. De opbrengst is voor de helft bestemd voor de kerkvoogdi j van de gemeente. De andere helft gaat naar Oeganda, voor de aidsbestrijding in de bui tenwijken van Kampala. VLISSINGEN - Het Zieken huis Walcheren in Vlissingen heeft de Dick van Bekkum Prijs gewonnen. Het ziekenhuis kreeg de bijho rende cheque van vijfduizend euro voor het project 'Bijtijds waar nodig', dat bijdraagt aan de verbetering van zorg voor patiënten met kanker. Het pro ject bestaat zo'n twee jaar. Het Integraal Kankercentrum Rot terdam heeft de prijs ingesteld en kent hem elke twee jaar toe. Hij is bestemd voor een initia tief dat bijdraagt een de verbe tering van zorg voor patiënten met kanker. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum en Staats bosbeheer houden zaterdag 19 juni een nachtwandeling in het natuurgebied Westhove in Oostkapelle. Deze uitzonder lijke wandeling onder de titel Zonnewende is gericht op de langste dag 21 juni. De wande ling zaterdag begint om 23.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. De leiding is in handen van een boswachter, die de nacht wandelaars stilte, rust en ge heimzinnigheid belooft. (advertenties) Blauwedijk 1 Middelburg gg3ggscsatft? LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle (industrieterrein de Smokkelhoek) Tel. (0113) 27 06 95, fax (0113) 27 06 94

de Faam | 2004 | | pagina 1