Gemeente verhuisd naar Kanaalweg m Inspecties inbraakveiligheid voor huizen Magistraatwijk Aangepaste route naar het Stadskantoor Sportstimuleringsprijs en sportvrijwilliger van het jaar Herdenkingsconcert op begraafplaats Middelburg Chatten met wethouder Leo Luitwieler Nieuws van de seniorenraad Middelburg zoekt deelnemers Open Monumentendag Stemmen voor Europa Commissiever gaderingen Infopagina gemeente goed gelezen Woensdag 9 juni 2004 De Faam Pagina 5 Om onderscheidende en ver nieuwende initiatieven op het gebied van sportdeelname, sportorganisatie en sportin- tegratie te stimuleren heeft de gemeenteraad een bedrag van 5.000 beschikbaar ge steld voor het uitreiken van een sportstimuleringsprijs. Hieruit worden maximaal vijf initiatieven gehonoreerd. Middelburgse sportverenigin gen, particulieren en vrijwilli gersorganisaties kunnen een sportinitiatief indienen. Het sportinitiatief heeft als hoofd doel het bevorderen van sport organisatie en/of sportdeelna me en/of sportintegratie. De in gediende initiatieven worden beoordeeld door een jury. Sportvrijwilliger van het jaar Aan de uitreiking van de sport stimuleringsprijs wordt de sportvrijwilliger van het jaar verbonden. Doel van deze verkiezing is de sportvrijwilli ger een blijk van waardering te geven voor zijn of haar inzet voor een Middelburgse sport vereniging. Uit de sportvrijwilligers die door de verenigingen zijn voorgedragen, wordt de sportvrijwilliger van het jaar gekozen door dezelfde jury die de sportinitiatieven beoor deelt. Formulieren en voorwaarden vindt u op de website van de gemeente Middelburg onder de knop sport en recreatie. De uitreiking van de sportsti muleringsprijs en de verkie zing van de sportvrijwilliger van het jaar is dit najaar. Inle veren kan tot 16 juli. het stadskantoor aan de kanaalweg 3 Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 informatienummer (0118) 67 55 55 De doden herdenken kan tijdens een speciaal concert. Foto: Mieke Wijnen Het Middelburgs Muziek Korps geeft in samenwerking met het Middelburgs Man nenkoor op vrijdag 11 juni om 19.00 uur een 'Concerto in Memoriam' op de begraaf plaats aan de Westelijke Ou de Havendijk. Het openlucht concert is vrij toegankelijk voor nabestaanden en andere belangstellenden, die hun overledenen willen herden ken. De muzikanten spelen klassieke stukken van Mozart en Bach, maar ook moderne stukken zo als Angels van Robbie Williams en My Way van Frank Sinatra. Muziek die vaak wordt aange vraagd bij uitvaarten. Lieke Bosveld zal enkele passende woorden van herdenking spre ken. Na het concert kunnen belang stellenden hun dierbaren her denken door een bloem te leg gen of een waxinelichtje op de algemene herdenkingsplaats aan te steken of bij een plaats van een dierbare. De gemeente zorgt voor bloemen en waxine lichtjes. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraaf plaats worden nagepraat. Bij regen is het concert in de aula. Samen verwerken De belangstelling voor stille tochten en herdenkingen neemt toe. Dat inspireerde de Middel burgse begraafplaats om twee jaar geleden voor het eerst een Concerto in Memoriam te orga niseren. Vanwege de grote op komst en de vele positieve re acties besloot de gemeente het concert jaarlijks te houden. De Middelburgse begraafplaats voorziet op deze manier in de behoefte die bestaat voor geza menlijke rouwverwerking. Een programma van het con cert is af te halen bij de infor matiebalie van de begraaf plaats. De Seniorenraad Middelburg zet zich in voor de Middelburg se ouderen. De raad geeft ad vies en commentaar op allerlei gemeentelijke plannen. De af gelopen maanden gingen de gesprekken onder andere over sport, verkeer en zorg. De seniorenraad heeft gepraat met de Zeeuwse sportraad, met de beleidsambtenaar sport van de gemeente en met de SWOM. Komend najaar hoopt de senio renraad met aanbevelingen te komen aangaande sport voor ouderen. Er is een mobiliteitsplan door de gemeente opgesteld waarop de raad nog moet reageren. Het plan "Integrale Veiligheid" van de gemeente Middelburg gaat de seniorenraad samen met de stichting gehandicapten Wal cheren beoordelen. Zorg De raad is betrokken bij de plannen rond de woonservice- zones in Middelburg. De senio renraad draait mee in een plat form bestaande uit cliëntenra den en ouderenorganisaties. Dit platform heeft tot taak om de wensen van de klant aan de vertegenwoordiger in het aan- jaagteam (Klaverblad) over te brengen. Op deze manier wordt de inbreng van senioren en patiënten meegenomen in het aanjaagteam, het gaat hier bij met name over de inrichting van de geplande woonservice- zones. Ook bij de totstandkoming van het lokaal gezondheidsbeleid Walcheren zal de seniorenraad worden betrokken. Het spreekuur van de senioren raad is vanwege belangstelling afgelast. Kijkt u voor meer infor matie over de seniorenraad eens op www.seniorenraad middelburg.nl. In het najaar ontvangen de Middelburgse se nioren een uitnodiging voor twee informatiebijeenkomsten van de seniorenraad. Uit onderzoek van de Hoge school Zeeland is gebleken dat deze pagina van de gemeente Middelburg goed gelezen wordt. Ruim 59% van de inwoners van de gemeente Middelburg leest de informatiepagina in De Faam minimaal twee keer in de maand. De waardering van de Faampagi- na is met gemiddeld een 7,2 ruim voldoende. Over de teksten zijn de lezers tevreden. In het onder zoek zijn tevens de gemeentelijke internetpagina, de project nieuwsbrieven en de informatie bijeenkomsten rond projecten meegenomen. De waarderingen voor de onderzochte communi catiemiddelen lopen uiteen van een 7,1 tot een 7,4. De project nieuwsbrieven zijn over het alge meen het best gelezen communi catiemiddel. Met ruim 18% van de inwoners die de internetpagina minimaal een keer in de maand bezoekt is dit het minst gebruikte communi catiemiddel. De bezoeker is wel tevreden over de inhoud van de internetpagina. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in Op zaterdag 11 september wordt voor de achttiende keer de Open Monumenten dag gehouden. Ook u kunt meewerken om de Open Mo numentendag tot een succes te maken. Het Middelburgse organisatie comité is op zoek naar huisei genaren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen. De monumentendag is een instrument om mensen in tensiever in contact te brengen met hun historisch gebouwde omgeving en zo de belangstel ling voor monumenten te ver groten. Op Open Monumenten dag zijn landelijk duizenden monumenten gratis geopend voor publiek. Voor meer informatie of aan melding kunt u bellen met Chris Marijs, telefoon 67 55 32 of mail naar c.marijs@middel- burg.nl Deelnemers van voor gaande jaren hebben hun aan meldingsformulier inmiddels ontvangen. De bewoners van de Ma gistraatwijk krijgen volgende week een uitnodiging om het huis op inbraakveiligheid te laten controleren. Bij deze brief zit een kaartje, waarmee de bewoners hun huis kunnen aanmelden voor een gratis veiligheidsinspectie. ledereen heeft in zijn woning spullen die voor een ander van waarde kunnen zijn. Daarom doen we 's avonds en als we weg gaan de deur op slot. Veel mensen laten het hierbij, in de veronderstelling dat bij hen niets te halen is of met de ge dachte 'als ze willen komen ze toch wel binnen'. Met name dat laatste is een groot misver stand. De preventieadviseurs komen bij mensen in huis om met hen de veiligheidssituatie te beoordelen. Inbrekers zijn maar voor een klein deel beroepscriminelen die op bestelling inbreken. Het allergrootste deel van de inbra ken wordt gepleegd door gele- genheidsdieven waarvan som mige uit de eigen buurt komen. Die ongenode gasten zijn vol gens de preventiemedewerkers makkelijk buiten te houden. De ze inbrekers zijn geen profes sionals, ze gaan op stap met bij voorbeeld een koevoet, een ba- co en een schroevendraaier. Als een huis goed beveiligd is moe ten ze te veel lawaai maken en zijn ze te lang bezig om binnen te komen. Ze zoeken dan liever een mak kelijker doelwit waar ze sneller binnen kunnen komen. Goed hang- en sluitwerk levert extra veiligheid op en een veiliger ge voel, wat misschien nog wel het belangrijkste is. Certificaat Aan de hand van het preventie adviesformulier die ingevuld is door de preventieadviseurs kun nen de bewoners hun woning verbeteren op inbraakveiligheid. Ze kunnen dit werk uitbesteden aan een aannemer, maar de handige doe het zeivers kunnen ook zelf aan de slag gaan. De preventieadviseurs laten bij hun bezoek informatie achter, waar op gelet moet worden om het huis goed beveiligd te krijgen. Bij deze informatie zit ook een uit gebreide catalogus van al het hang-en sluitwerk dat in Neder land te koop is dat aan Politie keurmerk Veilig Wonen voldoet. Dit hang- en sluitwerk is bij alle bekende bouwmarkten te koop. Het is herkenbaar aan het logo 'Politiekeurmerk Veilig Wonen' en op de verpakking aan het in- gestanste SKG keurmerk. Niet dat hang- en sluitwerk zonder dit logo perse slecht is, maar met het logo heeft het de zwaarst denkbare testen ondergaan en doorstaan. Misbruik Zogauw het inbrekersgilde er lucht van krijgt dat preventieme- dewerks bij mensen gaan in specteren, gaan ze zelf ook op pad. Ze bellen bij mensen aan en vertellen dat ze adviseurs zijn. Als deze mensen, die zich niet kunnen legitimeren en geen af spraak gemaakt hebben, binnen gelaten worden, kijken ze in heel de woning rond. Er gebeurt dan niets bijzonders, maar als ze spullen van hun gading gezien hebben, komen ze naderhand terug. En dan bellen ze niet eerst netjes aan. Deze mensen krijgen normaal gesproken echter geen enkele kans. Preventieadviseurs John van Zundert en Jolanda Willems komen alleen langs op afspraak en kunnen zich altijd le gitimeren en ze hebben een uni form aan. Als mensen het niet vertrouwen, mogen ze altijd bel len naar Stichting Stadstoezicht (telefoon 41 31 28) om te contro leren of de afspraak echt is. Als inspecteurs zich niet kunnen le gitimeren moeten ze ook ge woon op de stoep blijven staan en niet binnen gelaten worden. Het is dan goed om het signale ment van deze mensen op te schrijven en dat te bewaren. Eisen Om het Certificaat Veilige Wo ning te krijgen moet uw huis vol doen aan een aantal eisen op het gebied van inbraakpreventie. Alle bereikbare deuren die toe gang geven tot de woning moe ten voldoende inbraakwerend zijn; Alle bereikbare ramen van de woning zijn voldoende in braakwerend; Vanuit openbaar gebied of buur huizen zichtbare en bereikbare deuren zijn zodanig, verlicht dat eventuele inbrekers gezien wor den en het de gebruiksvriende lijkheid/veiligheid voor de bewo ners verhoogt; Kelderramen, luiken en lichtkoe pels die toegang tot de woning geven zijn voldoende inbraak werend; Ramen en deuren van aan de woning gekoppelde ber gingen, schuren of garages met een tussendeur naar de woning, zijn voldoende inbraakwerend; Basisvoorziening voor brandsig- nalering: rookmelder(s) op iedere verdieping met een slaapvertrek. Het Certificaat is een bewijs dat de woning inbraakwerend is. Er zijn verzekeringsmaatschappen die korting geven op inboedel verzekering. Donderdag 10 juni zijn de Eu ropese verkiezingen. Als het goed is heeft u uw stemkaart ontvangen. Ook zijn de kandidatenlijsten huis aan huis verspreid. U vindt er ook een korte uitleg over het gebruik van de stemmachine. Heeft u nog vragen, dan kunt u bellen met de heer Pouwer, telefoon 67 55 00 of met de heer Wondergem 67 54 41 van de afdeling Publiekszaken. Op het internet staan interes sante websites over de verkie zingen. Breng eens een bezoek aan bestbelangrijk.nl en ukomtto- chook.nl, websites boordevol informatie over de komende verkiezingen. Bent u er nog niet uit op welke partij u gaat stem men? De stemwijzer biedt de helpende hand. Door de stellin gen op stemwijzer.nl te beant woorden bent u er binnen vijf minuten achter welke partij bij u past. Voorafgaand aan de maande lijkse raadsvergadering zijn er commissievergaderingen. De commissie Maatschappelijke Zaken is woensdag 9 juni. De leden van de commissie Ruimte komen maandag 14 juni bij elkaar. De commissie Algemeen Bestuur vergadert dinsdag 15 juni. De gemeen teraad vergadert maandag 21 juni. Alle vergaderingen be ginnen om 19.30 uur in het stadskantoor aan de Kanaal weg. Ook de imposante Oostkerk is te bezoeken tijdens Open Monumen tendag. (foto: Mieke Wijnen) Voor al uw gemeentelijke za ken kunt u voortaan terecht in het Stadskantoor aan de Ka naalweg 3. Alle diensten op een paar kleine uitzonderingen na, zijn daar gehuisvest. Het nieuwe bezoekadres is: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Het postadres en de algemene telefoon- en faxnummers zijn gelijk gebleven: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Tel: (0118)67 50 00 Fax: (0118)62 37 17 Alle andere postbusnummers zijn vervallen. Alle loketten van de gemeente zijn iedere werkdag geopend van 8.00 tot 15.30 uur en donder dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het kantoor is open van 8.00 tot 17.00 uur, gedurende deze uren zijn we ook telefonisch bereikbaar. Twee onderdelen van de ge meente zijn niet mee verhuisd. Dat zijn de Gemeentelijke Kre dietbank, die zijn verhuisd naar het adres: Lange Noordstraat 16 en de buitendienst, waaronder stadsreiniging, blijft gehuisvest aan de Waldammeweg 11 Open Dag Wilt u het nieuwe Stadskantoor eens helemaal van binnen bekij ken? De Open Dag voor alle Middelburgers en andere be langstellenden is op 18 septem ber. Meer informatie hierover volgt via de Faam en op middel burg.nl Fietsers en voetgangers kun nen het pand de eerste twee maanden via een alternatieve route bereiken. Aangezien het Waterschapskantoor nog in de steigers staat, is het niet mogelijk het fiets- en voetpad op tijd klaar te heb ben. Er zijn twee alternatieve routes. Voor voetgangers is dat de zogeheten 'avontuur lijke route' en de omleiding voor fietsers heet 'het Stads kantoor van alle kanten'. Voetgangers kunnen ter hoogte van de fietstunnel afdalen in de parkeergarage onder het Wa terschap. Onder de grond gaat de route helemaal onder het Waterschapskantoor en het middengebied door. Bij het Stadskantoor gaat het pad weer naar boven om uit te ko men op de hellingbaan richting de hoofdingang. De route is goed verlicht. Stadskantoor van alle kanten Fietsers krijgen de kans het Stadskantoor vanuit verschillen de kanten te bekijken. Zij vangen alvast een glimp op voordat ze de fietstunnel induiken. Rijden vervolgens aan de andere kant van het spoor richting Arnestein alwaar zij vanaf het fietspad kijk hebben op het pand aan de an dere zijde van het spoor. Vervol gens gaat de route bij de eerste gelegenheid weer het spoor over richting het kanaal om via de fietsbaan langs de Kanaalweg weer terug te keren richting het Stadskantoor. Ter hoogte van het tankstation krijgt de fietser wederom zicht op het nieuwe kantoor. De fiets- en voetpaden over de Kanaalweg komen in de loop van de zomer gereed. Voor al uw gemeentelijke zaken terecht in het nieuwe Stadskantoor aan de Kanaalweg. (foto: Mieke Wijnen) Middelburgers kunnen ieder donderdag op www.middel burg.nl terecht om met een bestuurder te chatten. Via de startpagina van de gemeente lijke website kunt u direct doorklikken naar de chatbox. U kunt er voor kiezen om te chatten, maar u kunt de ge sprekken ook als toeschou wer volgen. Wie aan de beurt is leest u wekelijks op deze pagina en op www.middel burg.nl Donderdag 10 juni is wethou der Leo Luitwieler online. Met hem kunt u onder andere chatten over verkeer.

de Faam | 2004 | | pagina 5