Nederlands kampioenschap B-ploegen als onderdeel jubileum Fashion By The Sea-Award van het Zijdemuseum Swift viert zeventig jaar bestaan met (oud-)leden Wim van Gelder heeft plaquette voor Tobago BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN Spreekuur voor whiplashpatiënt Knippen zonder afspraak bij Dream Spare ribs De Visser bekroond TMC-woonwinkel in Koudekerke Arbeidsinspectie: tieners mogen niet al het vakantiewerk doen Rommelmarkt voor zending Kermiskoers in Westkapelle Feest De Helden is nu gratis Jeu des boules Formule 1-bolide komt naar Goes Marathon Fusieclub DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Woensdag 11 juni 2004 De Faam Pagina 3 ...vervolg van voorpagina... "Wij hebben daar de eis aan ver bonden dat er zijde in het ont werp verwerkt moet worden." Guky van Hoegee krijgt af en toe een mailtje van de studenten. "Het wordt een spannend Zeeuws meisje!", voorspelt zij. Het Amfi nomineert de tien beste ontwerpen voor het Zeeuwse meisje 2004. Een jury onder voorzitterschap van de ge deputeerde van cultuur van de Provincie Zeeland, H. van Wa- veren, beoordeelt de ontwerpen op zaterdag 19 juni. Het beste ontwerp ontvangt de Fashion by the Sea Award 2004 en een prijs van 500 euro. Voor de tweede en derde prijs stelt het Zijdemu seum respectievelijk 250 en 100 euro beschikbaar. De ontwerpen worden zondag 20 juni tussen 14.00 en 16.00 uur geshowd tijdens het culinai re evenement de Smaek van Zeeland op het Abdijplein in Middelburg. Vanaf 22 juni tot en met 28 juli worden de geno mineerde ontwerpen geëxpo seerd in het Zijdemuseum. De werkstukken laten zien hoe moderne kledingdracht er uit zou kunnen zien. (foto: pr) Vooral in de toeristische sector wemelt het van de vakantie werkers. (foto: Ellen de Dreu) MIDDELBURG - Voor jonge ren van dertien tot en met ze ventien jaar die vakantiewerk doen, gelden aparte regels voor veiligheid, werktijden en gezondheid. Circa dertig pro cent van de werkgevers neemt deze regels niet in acht, zo blijkt uit het jaarlijks onder zoek van de Arbeidsinspectie. Veel scholieren en studenten zijn weer op zoek naar een va- kantiebaan. Hun belangrijkste eis is dat het werk goed verdient en leuk is om te doen. Banen op kantoor en in de horeca zijn ver ruit het meest populair in tegen stelling tot bijvoorbeeld produc tie- en schoonmaakwerk. Jonge ren mogen echter alleen werk doen dat past bij hun leeftijd. Tieners jonger dan dertien jaar mogen helemaal niet werken. Als je dertien bent, mag je bij voorbeeld wel assisteren bij schoonmaakwerk of bollen pel len. Slechts weinig tiener zullen warm lopen voor zo'n baantje. Vakantiewerkers tussen dertien en vijftien jaar mogen niet ach ter de kassa zitten, werken met of in de buurt van machines of werken met gevaarlijke stoffen of bestrijdingsmiddelen. Ook gelden beperkte werktijden. Het is gebruikelijk dat vakantiewer kers een arbeidsovereenkomst krijgen voor bepaalde tijd en worden betaald volgens de CAO. Veel overtredingen ont staan uit onwetendheid. Volgens het jaarplan komen de inspec teurs dit jaar controleren in de gezondheid, de landbouw en de recreatie. Wat voor werk mag je op welke leeftijd doen? Welk loon past bij jouw leeftijd? Hoe krijg je teveel betaalde belasting terug? De website www.fnv.nl/bijbaan van FNV Bondgenoten geeft een uitge breide samenvatting van alle re gels. MIDDELBURG - Directeur J. Burgemeester van het arbeidsin- tegratiebedrijf Walcheren L'Eté heeft vorige week een plaquette overhandigd aan commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder. Het door het integratiebedrijf gefa briceerde kleinood krijgt een plaats in dc reisbagage van Van Gelder en zijn echtgenote. Ze zijn te gast bij de manifestatie 'A Salu te to Friendship in Tobago. De Nederlandse ambassadeur M. van der Gaag van Trinidad en To bago heeft het echtpaar uitgeno digd. De commissaris zal de pla quette officieel overhandigen aan de gouverneur van het Caraïbische eiland. De historische band van Zeeland met Tobago dateert uit 1627 toen de eerste Zeeuwen het eiland ver kenden. De band werd nog eens versterkt toen de Vlissingse reder Cornelis Lampsin door de Franse zonnekoning Lodewijk XIV tot baron van Tobago werd benoemd. De Zeeuwen noemden het eiland aanvankelijk Nieuw Walcheren. Ook stichtten zij de nederzetting Lampsinsburg, het huidige Scar borough. Op Nieuw Walcheren woonden destijds duizend tot vijftienhon derd kolonisten. thonfeest. Volgens Rietveld wordt dit feest met bijna hon derdvijftig deelnemers niet echt een georganiseerde reünie, "maar het gaat wel een beetje er op lijken." Kennelijk leeft onder oud-leden toch nog onderhuids dat Swiftgevoel, vult Van Lan- gevelde aan. "We merken dat door de inhoud van de brieven en mails voor dit feest. Mis schien wei vijfentwintig mensen reageerden met de mededeling het reuze jammer te vinden dat ze niet konden komen. Ze had den al vakantie gepland. Het zit er aan te komen dat we een echte reünie gaan organiseren. Daar is behoefte aan. Bij het Hemel- vaartstoemooi zie je ook al steeds meer oud-leden die hun vertrouwde Swift bezoeken." Het feest geeft ruimte en attrac tie aan alle leeftijdsgroepen. Er is een jeu de boules toernooi, een spelenkermis, een zeskamp voor aspiranten, kinderen kunnen knutselen en de avond wordt af gesloten met een barbecue waar - na effe turven - tweehonderd vijftig gasten zich voor hebben aangemeld. Sportief hoogtepunt die dag is echter als het eerste van Swift speelt tegen een Swiftteam van oud spelers. Rietveld: "Dat wordt leuk. Ik denk dat ons eer ste een harde dobber krijgt, want er zitten spelers in die hoofd klasse hebben gespeeld. Veel spelers gingen weg om te stude ren. Swift speelde een tijd in dc hoofdklasse en had dus een pri ma selectie. De mensen die ver trokken meldden zich natuurlijk bij een topclub en kwamen vaak in het eerste team. Dus dat team De nieuwe winkel is vier keer zo groot, (foto: Tannie de Jonge) KOUDEKERKE - De TMC woonwinkel is medio mei verhuisd van de Korendijk in Middelburg naar het Dorpsplein in Koudeker- ke. De nieuwe winkel is vier keer zo groot. Dat betekent dat het as sortiment in de winkel fors is uitgebreid. Bij TMC Koudekerke zijn de volgende formules te vinden TMC Stijl en Klasse met on der meer tapijt en gordijnen, Slaaptotaal en Verf Wand. Verder wordt er zonwering en linoleum en vinyl verkocht. Eigenaar Jaap Witte is vooral trots op de nieuwste formule Biggie Best. "Dat is een Engelse romantische stijl met bijvoorbeeld bankjes, interieur- stoffen en behang. Er zijn in Nederland maar drie andere winkels die Biggie Best verkopen." TMC Koudekerke is een winkel die in spireert en waar woonwensen gerealiseerd kunnen worden. Op vrijdagavond is er tot negen uur koopavond. GOES - De originele For mule 1-auto van het BAR- Honda-team is op vrijdag 11 en zaterdag 12 juni in Goes te bewonderen. De nieuwe Honda-dealer opent dan zijn deuren en heeft de publiekstrekker naar de Ganzestad gehaald. Fans kunnen met bolide op de foto gaan. Verder staat bij de showroom aan de Amund- seweg voor de kinderen een springkussen. Oudere kinde ren kunnen meedoen aan de Formule 1 racesimulator- competitie. Wie de snelste rondetijd neerzet, wint weekendkaarten voor de Grand Prix van Spa Francor- champs. De opening is vrijdag van 9.00 uur tot 18.00 uur en za terdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. GOES - In het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes is op donderdag 17 juni het maandelijkse inloop spreekuur voor whiplashpatiën- ten. Whiplashpatiënten kunnen van 10.00 tot 12.00 uur terecht met juridische en medische vra gen. Het spreekuur is gratis. Voor meer informatie: 0167- 567860 of 0165-511869 ofw-i- e@home.nl. En daarna concentreert iedereen binnen Swift zich op het mara- In de jaren zestig ging Swift als eerste Zeeuwse ploeg de landelijke competitie in. (foto: pr) Vanessa van 't Westeinde. (foto: Tannie de Jonge) MIDDELBURG - Kapsalon Dream is nieuw in Middelburg. Na ruim vijf jaar bij een andere kapper te hebben gewerkt, vond Van essa van 't Westeinde hel tijd worden voor een eigen kapsalon. Zij knipt dames, heren en kinderen en biedt alle behandelingen, van haren knippen tot verven en permanenten. "Ik lever kwaliteit voor een lage prijs. Dames betalen voor wassen, knippen en föhnen 17,50 euro en heren 13 euro", laat Van 't Westeinde weten. Kapsa lon Dream is gevestigd aan de Oosterscheidestraat 59 in Middel burg. De salon is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tol 13.00 uur. Een afspraak maken is niet noodzakelijk maar kan wel via telefoonnummer 0118-620414 MIDDELBURG - Tijdens de Nationale Spare Ribs Keuring van de Keurslagers in I lilvarenbeek hebben de spare ribs van keursla gerij Ab de Visser in Middelburg het predikaat Goudkeur gekre gen. De jury stelde vast dat uiterlijk, smaak en samenstelling van de spare ribs van een prima kwaliteit zijn. Met het barbecuesei- zocn in aantocht verkoopt dc slager toch al heel wat spare ribs, maar door het predikaat merkt hij dat mensen nu speciaal naar zijn slagerij komen. De Visser verkoopt een uitgebreid assortiment vers vlees, van een karbonade tot een houthakkerssteak. Verder is een keur aan huisgemaakte vleeswaren te koop, evenals alle beno digdheden voor een gezellige barbecue, gourmet- of fonduemaal tijd of een buffet. De keurslager is gevestigd aan de Vrijlandstraat 59 in het winkelcentrum Dauwendaele. Veel terrasplaatsen voor De Pelgrim, (foto: Tannie de Jonge) MIDDELBURG - De Middel burgse korfbalclub Swift her denkt zaterdag 19 juni zijn ze ventigjarig bestaan met een feest voor leden en oud-leden. Dat gebeurt op Sportpark Voorborch aan de Breeweg. Een week eerder staat de oud ste korfbalclub van Zeeland landelijk in de belangstelling. Dan worden vlaggen gehesen voor het slottoernooi van de landelijke B-jeugd. VROUWENPOLDER - Grand-café restaurant De Pelgrim in Vrouwenpolder bestaat vijftien jaar. De eigenaren, Ron en Janna Mahn, vieren het jubileum het hele jaar met leuk geprijsde menu's. Flet sfeervolle restaurant biedt een Frans - Nederlandse menukaart, waarop een ruime keus aan gerechten staat; zowel een eenvoudige dagschotel als een luxe diner. De prijzen liggen in het middenseg ment. Overdag is er een uitgebreide lunchkaart. De keuken van De Pelgrim is doorlopend geopend, dat betekent dat gasten er van 9.00 tot 22.00 uur iets kunnen nuttigen. Het etablissement is 365 dagen per jaar open en heeft zowel binnen als buiten 120 zitplaat sen. Vorig jaar heeft het echtpaar Mahn ook een fietsenverhuur ge opend. Grand-café restaurant De Pelgrim is gevestigd aan de Dorpsdijk 20. Door Ad Hanneman "Dat wordt een spannend gebeu ren," weten de beide leden van de pr-commissie Theo Rietveld en Martijn Langevelde. Ze wij zen op de felheid van die ploe gen in de leeftijdscategorie der tien tot vijftien jaar. "Wie dit toernooi wint, is Nederlands kampioen. Het niveau in die B- groep is heel hoog." Op het toernooi komen de num mers één en twee van de vier landelijke hoofdklassers in actie. Tn twee poules van vier ploegen wordt twee keer een kwartier ge speeld. De nummers één van beide poules strijden om de na tionale titel. De deelnemers zijn titelverdediger Meeuwen uit Putten, zaalkampioen Deetos/Volhuis uit Dordrecht, Fortune uit Delft, KVS uit Sche- veningen, Dalto/HN uit Drieber gen, ASVD/Syconos uit Dron- ten, O VVO uit Maarssen en SKF uit Veenendaal. Om half elf za terdagmorgen begint het toer nooi. met oud-spelers heeft heel veel routine." De korfbalvereniging Swift werd opgericht in 1934 als fusie club van de KV PZEM en KV Sportief van de Christelijke Kweekschool. In het begin van de jaren zestig werd Swift Zeeuws kampioen en ging als eerste Zeeuwse club de lande lijke competitie in. In 1964 werd Swift Nederlands Kampioen microkorfbal voor za terdagclubs. Halverwege de ja ren tachtig ging het weer uitste kend met de Middelburgers, toen promoveerde het naar de over gangsklasse en speelde twee jaar hoofdklasse in de zaalcompeti tie. De verrichtingen momenteel zijn niet rooskleurig. 'Maar," zegt Van Langevelde, "Swift is een vereniging die zich niet alleen op topprestaties richt. Het is een club met heel veel breedte waar de jeugd bijvoorbeeld niet alleen korfbalt, maar er zijn ook knut- sclmiddagen voor ze en we doen spelletjes. Dus ik denk dat we op termijn wel weer naar boven kunnen kijken." Middelburg, de Drvkkcry, bo men excursie, 11.00 uur. Middelburg, Abdijkerken, middaggebed, Cobi van der Heide en Krina Wattel, 13.00 uur. Veere, 't Praetuus, avondvierdaagse, 19.00 uur. Middelburg, Vismarkt, an- tiek-en ambachtenmarkt. 9.00-16.00 uur. Vlissingen, Lammercnburcht. project jeugdparticipatic, 13.00 uur. Veere, 't Prae tuus, avondvierdaagse, vanaf 17.45 uur. Middelburg, CBS Cypressen- hof, Rentmeesterlaan, fancy fair, 10.00-14.00 uur. Middelburg, Latijnse School straat 19, workshop. Sushi voor beginners, 17.00-19.00 uur. Middelburg, café Goud- ward, Dance Trance Night, 21.00 uur. Oostkapel- le, terrein Saronkerk, ver koop- en rommelmarkt, 9.00-15.30 uur. Vlissingen, clubgebou VTV, bingoavond, 20.00 uur. Middelburg, club gebouw tafeitennisver. Middelburg Zuid, reünie, 16.00 uur. *Middelburg, kv Swift, Nadorstweg, Ned. Kampioenschap veldkorbal B-jeugd. 10.00-15.45 uur. Vlissingen, De Kloek, thema middag, MICMEC Mondiaal. 13.00-16.00 uur. Koudeker ke, Dorpsplein, rommel markt, Dorpsvereniging Kou dekerke. 9.00-15.00 uur. Middelburg, De Klepperhoe ve. Nationale Kinderboerde rijdag. 13.30-17.00 uur. Middelburg. Zeeuwse Biblio theek, schrijven voor Am nesty International. 19.00- 20.30 uur. Middelburg, De Klepperhoe ve, werken op de boerderij, 13.30-15.30 uur. OOSTKAPELLE - Het Comité Woord en Daad Walcheren houdt zaterdag 12 juni een ver koop en rommelmarkt op het terrein van de Saronkerk in Oostkapelle. Naast de gebruikte spullen zijn er ook kramen met eten en drinken. De markt begint om 09.00 uur en eindigt rond 15.30 uur. Voor dc kinderen is er een springkussen en andere attracties. De opbrengst is be stemd voor de zendingsorgani saties van de gereformeerde ge meenten. De andere helft voor armoedebestrijding in de Derde Wereld zoals is verwoord in de doelstelling van Woord en Daad. WESTKAPELLE - De wieier- stichting Westkapelle houdt ook dit jaar weer tijdens de kermis een wielerwedstrijd, voor de 29e achtereenvolgende keer. Het ge beurt op woensdag 21 juli. De uitnodiging naar de renners in diverse klassen is inmiddels de deur uit. ELLEWOUTSDIJK - In het fort van Ellewoutsdijk is za terdag 12 juni het feest De Helden van de Schelde. De organisatie heeft besloten het entreegeld te schrappen. Het feest begint al op vrijdag 11 juni om 20.00 uur met de première-uitvoering van de musical Spotlight, door de kin deren van de basisschool van Ellewoutsdijk. Zaterdag ^ju ni is hier om 12.30 uur een herhaling van. Om 13.30 uur start het open podium, met op tredens van negen bands. De dag vervolgt met een Neder lands kampioenschap klikora- cen om 13.45 uur. Vanaf 15.10 uur is er de wedstrijd voor de sterkste man of vrouw van Zuid-Beveland. 's Avonds zijn er vanaf 20.00 uur optredens van Indeclinch en Mamilla.

de Faam | 2004 | | pagina 3