Award geeft Zeeuws meisje nieuw elan Segeerssingel is verkeersoverlast beu 2,6% DOE MEE EN WIN! Wandfoto's www.stefanos.nl Vakantie voor bewoners van zorgcentra Leerlingen horen bij wiskunde-top Zomerconcerten Zeeuws Orkest in kerkgebouwen Middelburg Stad van Beleving 2004 Atofina Hooudt schoolproject 77 IWEKEN mmS TANKEN! ROC en HZ werken samen Praktijkgerichte opleiding ROC Korting op taxi voor leden van Zorgstroom Grind in school Evangelisatiedag Markt M'burg Kick the Bucket in De Weertt Juliana verrast Weekkrant voor Walcheren Als voorgerecht krijgt u onze heerlijke aspergesoep Hierna kunt u genieten van gebakken zalm met asperges en passend garnituur En als dessert een chocoladetruffel Nieuws Niet al het vakantiewerk mag door tieners gedaan worden Festival 'Smaek van Zeeland' breidt uit naar Goes Oranje Zeeuw regisseert EK-wedstrijden voor nationale tv MIDDELBURG GOES Knus... gezellig... romantisch...! Gelegen aan het meest geheime pleintje van Middelburgde Lammerensteeg 't zoeken meer dan waard... info/reserveren: 0118-625287 Kanaalweg Snel een taal leren! www.ebc.nl LCD TELEVISIE SMS tank uw postcode naar 7373 rente v.a. www.fdcRicheI.nl Wegener huLs-aan-hulskranten DE AAM ^®DÈLB0;> ^v-'l fO rM O c co co Q) OP '•iw/ cu 4 0 c QJ if) m 2E (Oil Ij -11 i i Woensdag 9 juni 2004-24/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 (naast Kwantum) Buitenrustetr. 20 0110-674010 Woonboulevard Marconistr. 26 0113-213132 MELISKERKE - De eerste Fashion by the Sea award wordt op zaterdag 19 juni uit gereikt in het Zijdemuseum in Meliskerke. De prijs is voor de beste kledingontwerper van het nieuwe Zeeuws meisje. De award wordt uitgereikt ter ge legenheid van het tienjarig be staan van het Zijdemuseum. door Ellen De Vriend De eigenaren van het Zijdemu seum, Adri en Guky van Hoe- gee, willen iets bijzonders van VLISSINGEN - Vijftig bewo ners van de zorgcentra ter Ree- de, Scheldehof, Zoute Viever en Sint Willibrord zijn met va kantie. Tot vrijdag 11 juni is het Recreatieschip Prins Wil lem Alexander het onderko men van de vakantievierders. De passagiers worden getrac- teerd op allerlei feesterijen en uitstapjes in Nederlandse ste den zoals Nijmegen, Cuyck, Roermond en Gorinchem. MIDDELBURG - Hilde de Bruyckere en Matthijs Jans sen uit VWO 5 van de Stede lijke Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg mogen meedoen aan de eind ronde van de Nederlandse Wiskunde Olympiade, in sep tember in Eindhoven. De hon derd dertig leerlingen van VWO en HAVO krijgen daar niet schoolse wiskundeopga- ven voorgeschoteld. Er deden 2343 leerlingen mee aan de voorronde. Nehelennia scoort trouwens toch goed als het om wiskun de gaat. want Benjamin Tim mermans uit HAVO 3 behaal de de derde prijs bij de Euro pese Kangeroewedstrijd, die in 28 landen tegelijk werd ge houden. hun tienjarig jubileum maken. "Gerard van Keken van het Bu reau voor Toerisme Zeeland kwam met het idee om 'iets' te doen met de Zeeuwse kleder dracht. Dat paste goed bij ons jaarlijkse modespektakel Fas hion by the Sea", vertelt Guky. Ze benaderde kunstacademies. "Hoewel de Zeeuwse kleder dracht in de randstad een truttig imago heeft, reageerde het Am sterdam Fashion Institute (Amfi) enthousiast op onze plannen om het bekende Zeeuwse meisje in een eigentijdse outfit te steken." Kort daarna kwamen achtender tig modestudenten voor een werkbezoek naar Meliskerke. "Ze bestudeerden de symboliek en de productiewijze van het Zeeuwse costuum grondig. Hun opdracht is om te laten zien hoe Zeeuwse klederdracht er uit zou zien als de dracht zich verder zou hebben ontwikkeld." ...Lees verder op pagina 3... VEERE - Het Zeeuws Or kest speelt zijn zomercon certen dit jaar in kerken. Het eerste concert is dinsdag 29 juni in de Grote Kerk van Brouwershaven. Op het pro gramma heeft het orkest werken gezet die een breed publiek moet aanspreken. Het volgende concert wordt donderdag 1 juli gegeven in de Grote Kerk van Veere. In de Sint Baafskerk in Aardenburg maakt het optreden zaterdag 3 juli deel uit van de Culturele Week van Aardenburg. De aanvang is steeds 20.15 uur. In de feeërieke kaarsverlich ting van Brouwershaven be gint het orkest onder leiding van de Engelse gastdirigent Quentin Clare zijn serie met het Adagio voor strijkorkest van Daan Manneke. Daarna krijgt het publiek Ma Mère TOye van Maurice Ravel te horen. Tot slot speelt het symfonieorkest de tweede symfonie van Sergei Rach- maninov. (advertenties) www.middelbura.ni MIDDELBURG - Dikke pech voor die 28-jarige Middelburger die eind vorige week een gat reed in de afscheiding van de nieu we Schroeweg-rotonde in Middelburg. De man reed 's nachts vanaf de snelweg naar zijn woonplaats. Bij de rotonde verloor hij de macht over het stuur. De auto bleef han gen in de afscheiding in het midden, gemaakt van stalen korven met stenen. De man is naar het ziekenhuis gebracht. Zijn auto is to taal vernield, (foto: Manfred Berrevoets) MIDDELBURG - Bewoners van de Segeerssingel in Middelburg zijn de ver keersoverlast in hun straat beu. Vrachtwagens, bussen en ander siuipverkeer rijden veel te hard door de straat waar een dertig-kilometerzo ne geldt. Omdat de straat geen trottoir heeft, ontstaan gevaarlijke situaties en is er sprake van geluidsoverlast. door Ellen De Vriend De Segeerssingel is een lange straat, met een bestrating van straatklinkers, pal naast de spoorwegdijk. Ter hoogte van de vooroorlogse woningen is de weg vrij smal en heeft aan beide zijden bomen. "Het ge motoriseerde verkeer houdt zich niet aan de snelheid. Bij iedere zware personenauto en langsrijdende vrachtauto staat mijn huis te trillen", zegt be woner Evert de Boer, eigenaar van de vooroorlogse woning op nummer 68. De huizen liggen met de tuinen direct aan de straat. Aangezien er geen trottoir is en auto's te gen de tuinen aan worden ge- Doordat de straat geen echte stoep heeft, ontstaan gevaarlijke situaties, (foto: Jaap Wolterbeek) zie voor het programma De Faam van volgende week GOES - De scheikundeklassen van van de Stedelijke Scholen gemeenschap Nehalennia in Middelburg, SSG Scheldemond in Vlissingen en Het Goese Ly ceum gaan weer samenwerken met Atofina Vlissingen bv. Atofina heeft deze scholen in 1997 geadopteerd. Na vijf jaar was de tijd rijp om het leerpro gramma te herzien. Er is nu een nieuw lesprogramma ontwik keld voor de hoogste klassen van VWO. Tijdens de lessen maken de leerlingen kennis met de industriële chemie. De pro cessen worden later op laborato riumschaal uitgevoerd nadat de theorie is behandeld. Met dit project hoopt de chemische in dustrie leerlingen te stimuleren voor de chemie te kiezen na hun middelbare school. parkeerd, ontstaan er gevaar lijke situaties. "Alle voetgan gers moeten om de auto's heen lopen, over de rijbaan. Als er dan met een snelheid van ze ventig of tachtig kilometer per uur wordt gereden houdt je je hart vast, vooral voor de oude re mensen en jonge kinderen in de straat", legt De Boer uit Doordat de Kanaalweg door bouwwerkzaamheden al maan denlang gedeeltelijk is afgeslo ten. is de situatie volgens de bewoners van de Segeerssingel ernstig geworden. Automobi listen gebruiken de straat als sluiproute tussen de Nieuw- advertenties) landseweg en de Schroeweg. "Eigenli jk zijn er al vier jaar problemen, sinds het verdwij nen van het parkeerterrein bij het station", vertelt mevrouw I. Berkvens van nummer 74. ...Lees verder op pagina 21... w ww. fotosehu ilwerve.n 1 (advertentie) Drie weken lang elke week kans op een: Beertender Home theater set GSM camera Spelcomputer Rijden met een Ferrari Beauty arrangement (voorbeeld: "tank 1234AB") 0,35 p.o.b. (max.i bericht per inzending) m VLISSINGEN - De Middel bare Laboratoriumopleiding van het ROC Zeeland en de Chemieopleiding van de Ho geschool Zeeland gaan voor het studiejaar 2004-2005 in tensief samenwerken. Naast praktische voordelen zoals het gezamenlijk gebruik van het laboratorium kan deze stap een weg zijn naar een nog intensievere samenwer king. Bovendien kan het be drijfsleven profiteren van de bundeling omdat - aldus de HZ - een uniek kenniscentrum ontstaat. VLISSINGEN - ROC Zeeland begint het aankomende schoolseizoen mei een ver snelde opleiding op MBO-ni- veau tot recreatiemedewerker onder de naam 'Leisure Tourism Operative'. Het ac cent bij deze opleiding richt zich op de praktijk. Vandaar dat reisorganisator Vacansol- eil afgelopen maandag met het ROC een samenwerkings contract heeft getekend. Bij deze opleiding gaan de leerlingen vijf dagen per week naar school en lopen ze vier maanden per jaar stage op een Europese Vacansoleil cam ping. MIDDELBURG - Zieken fondspatiënten die lid zijn van Zorgstroom X-tra krijgen 25 procent korting bij Taxi Cen trale Vlissingen. Dit is het ant woord dat Zorgstroom geeft op het regeringsbeleid om per 1 juni minder vergoeding aan patiënten in het ziekenfonds te geven bij ziekenvervoer. De korting op taxivervoer geldt voor alle ritten, lang of kort, overdag en 's nachts. In een brochure die alle leden van Zorgstroom hebben ontvangen worden ook nog andere stan daardkortingen vermeld. De brochure is verkrijgbaar via het telefoonnummer 0118- 684000. VLISSINGEN - Aan een schoolgebouw in de wijk Pa- auwenburgh in Vlissingen is vorige week woensdag het een en ander stuk gemaakt. Zo werden er negen ramen in gegooid en een aantal dakont- luchtingspijpen kapot getrapt. Hierdoor kwam er grind van het dak in het schoolgebouw terecht. Verder trokken de vandalen een fietsenrek los om het op het dak van de school te gooien. De schade bedraagt een paar duizend eu ro. De politie onderzoekt de zaak. MIDDELBURG - De Stich ting Goed Nieuws Bus houdt maandag 12 juni een evangeli- satiedag. Dat gebeurt op de Markt in Middelburg. De band Azusa zorgt voor de muziek. De band bestaat uit studenten van de Azusa Theologische Hogeschool uit Amsterdam Ook de dansgroep God's Sol- diers uit Vlissingen treedt op. Kinderen mogen gratis grab belen en er is de hele dag een rommelmarkt met boeken beurs. MIDDELBURG - De Middelburgse funk- en soulfonnatie Kick the Buc ket treedt zaterdagavond 12 juni op in Café de Weerlt aan de Vlasmarkt in Middelburg. De band speelt covers met een ei gen gezicht van James Brown, Van Morrison, Li ving Colour en Mother Fi nest. De band heeft een breed podiumverleden. Kick teh Bucket is een fors gezelschap met een spette rende blazerssectie. MIDDELBURG - Juliana Show Bugle Corps uit Middelburg is op eigen bo dem bijna winnaar gewor den. Alleen de huidige Eu ropees Kampioen Jubal uit Dordrecht bleef anderhalve week geleden een half punt voor de Zeeuwse hoofdste delingen. Zes showkorpsen uit Nederland. Duitsland en Frankrijk deden mee aan deze wedstrijd van Drum Corps Europe op Sportpark Veersepoort. (advertenties) BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... Blauwedijk 1 Middelburg Son ja Boogaard ^Makelaardij a*gsfenros£4oar tatttóor efr&troa Kten Kopersbegeleiding Verkoopbemiddeling Woning Taxaties Bergeendstraat 8 - 4332 DC Middelburg Tel. 0118-639925 06-46204519 - Fax 0118-639425 sonjaboogaard@zeelandnet.nl

de Faam | 2004 | | pagina 1