Festival 'Smaek van Zeêland' nu ook op Beveland Vier tentoonstellingen in Vlissingse kunsthuizen Tuinenseizoen Beveland van start Noordzeekunst centraal in Maritiem MuZEEum Leerlingen maakten kunstwerken met knipoog naar oude meesters CINE CITY VLISSINGEN PODIUM PODIUM 'T BEEST GOES SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Fancy fair in Wilhelminadorp Zomerjaarmarkt in 's-Heerenhoek Champagne Charlie en Hans Theessink geven geschiedenis Juliana werd bijna winnaar op eigen bodem Theaterweekend Middelburg op verjaardag van Duinart Personal Velocity The Dreamers The Dreamers Gerry Het Zuiden DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Première 50 First Dates Johan Cruijf En Un Momento Dado The Day After Tom morrow Harry Potter 3 Nederlands gesproken Harry Potter 3 Originele versie Out of Time Troy Van Helsing In Oranje De Kat Brother Bear Sneak Zeeuws Zeebanket Preshistorie Woensdag 11 juni 2004 De Faam Pagina 11 Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Laat drie prachtige vrouwelijke karakters zien op cruciale mo menten in hun leven. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. In het roerige Parijs, aan de vooravond van de mei revolu tie, ontstaat een soort drie hoeksverhouding tussen de Amerikaanse student Matthew en de Franse tweeling Theo en Isabelle. Vrijdag 19.30 uur, zaterdag 22.00 uur, dinsdag en woens dag 20.00 uur. Op het Sardinië van Ballo a tre passi lijkt de tijd te hebben stil gestaan. Af en toe dringt het moderne leven zich op. donderdag 20.00 uur. Twee jongens verdwalen tij dens een wandeling in Death Valley. Ze maken aanvanke lijk grappen over de situatie. maar dan ontstaat twijfel, pa niek en beginnen ze elkaar ver wijten te maken. Vrijdag 22.00 uur, zaterdag 19.30 uur, zondag en maandag 20.00 uur. Niemand weet dat bij Martje Portegies een borst is afgezet. We beleven van dicht bij mee hoe Martje langzaam de greep op haar bestaan verliest wan neer er twee mensen haar leven binnenwandelen. Middelburg. Abdijkerken, Ge rard Boot, orgel, 15.00-15.30 uur. Middelburg, 't Spiegeltheater. Theatergroep Klapstuk, 'Nie- mandsssland', 20.00 uur. Thea tergroep Duinart, 'Niemands land', 2 i .45 uur, Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Stef Bos, 20.30 uur. Vlissingen, De Piek, The Kids are Allright, 21.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Dance Center Dazzle, 15.00 en 20.00 uur. Middelburg, 't Spie geltheater, De Zeeuwse Muzi kanten, 14.00 uur, Theater Maatwerk, "La Strada', 15.00 uur, De Zeeuwse Muzikanten, 16.15 uur, Jeugdtheaterhuis Goes, 'Koningen en Koningin nen', 17.00 uur, Theatergroep Duinart, 'Hoezo bang?', 19.30 uur, De Zeeuwse Komedie, 'The kiss and cry bench', 21.00 uur, Theatergroep Er was eens, 'Een sprookje voorbij', 22.30 uur. Champagne Charlie, 23.00 uur. Vlissin gen, café Groen Licht, the Rude Blues Band, 21.30 uur. Vlis singen, De Piek, AntiProduct Wasted, 22.00 uur. Grijps- kerke, Kapel van Sint Maarten, Anneke van Haaften, vioolco- cert, 14.30 uur. Middelburg, café De Weerlt, Kick the Buc ket, 23.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Dance Center Dazzle, 15.00 en 20.00 uur. Goes, Manhuistuin, Fanfare Euphonia en Jeugdor kest, 12.30-13.30 uur.'"Middel burg, 't Spiegeltheater, Theater tussen de gouden schuifdeur. 'Circus', 14.30 uur. Heer Hen drik, 'Bedden', 15.30 uur, Arno Huibers, 'De glimlach en de bom', 16.15 uur. Goes, Podium 't Beest, Jeugd theaterhuis, 'Sprookjes... maar dan anders', 16.30 uur. Middelburg, Abdijtoren, Moni- ka Kazmierczak en Jasper Stam, beiaardconcert, 19.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Copy cat, 22.30 uur. Goes, Podium 't Beest, Jeugdtheaterhuis, 'Sprookjes... maar dan anders', 14.00 uur. WILHELMINADORP - ln Wilhelminadorp is vrijdag 18 juni een fancy fair en een straatfestival. Wethouder Thijs 't Hart opent het evenement als ringrijdend op een tractor. Rond de Stamperiusschool aan de Van de Boschstraat staan ver schillende kraampjes opgesteld. Vanaf 16.35 kunnen bezoekers er rondstruinen op zoek naar koop jes. Voor de kinderen zijn er allerlei spelletjes te doen. De leerlingen van de school zorgen voor het straattheater. Met evene ment duurt tot 19.30 uur. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Henry Roth, de eeuwige vrijge zel valt als een blok voor de charmes van Lucy Whithmore, die aan korte termijn geheugen verlies lijdt. Om een relatie met haar aan te knopen moet Henry dus elke dag zijn best doen, op dat Lucy telkens weer verliefd op hem wordt. Dagelijks 16.15, 18.45 uur. Documentaire over de Spaanse periode van Johan Cruijff. Donderdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 13.30, 16.15, 19.00, 20.00, 22.00 uur. Vrijdag, zaterdag 13.30, 16.15, 19.00, 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Het noordelijk halfrond van on ze planeet gaat veranderen in een ijslandschap. Klimatoloog Jack Hall trekt noordwaarts om zijn zoon te redden, maar hij is niet voorbereid op wat hij onderweg tegenkomt. Dagelijks 13.30, 16.15 uur. Harry en zijn maatjes Ron en Hermelien gaan terug naar Zweinsteins Hogeschool voor hun derde studiejaar. De tieners worden gedwongen om hun ergste angsten onder ogen te zien als ze op een gevaarlijke ontsnapte gevangene stuiten. Donderdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 13.30, 16.00, 19.15, 20.00, 22.15 uur. Vrijdag, zaterdag 13.30, 16.00, 18.45, 19.15, 21.45, 22.15 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Harry en zijn maatjes Ron en Hermelien gaan terug naar Zweinsteins Hogeschool voor hun derde studiejaar. De tieners worden gedwongen om hun ergste angsten onder ogen te zien als ze op een gevaarlijke ontsnapte gevangene stuiten. Dagelijks 13.45 uur. Matt Lee Whitlock is hoofd van de politie in Banyan Key. Wan neer de dorpsgemeenschap wordt geconfronteerd met een dubbele moord, begint voor Matt een race tegen de klok. Donderdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 15.15, 18.45 en 21.00 uur. Vrijdag en zaterdag 15.15, 18.45. 21.00 en 22.00 uur. Twee werelden trekken ten strijde voor eer en macht. Dui zenden zullen het leven laten en voor de liefde zal een natie met de grond gelijk gemaakt wor den. Donderdag, zondag, dinsdag en woensdag 22.00 uur. Vampierjager Van Helsing reist naar Transsylvanië om Dracula onschadelijk te maken. Hij wordt bijgestaan door Anna Valerious die zichzelf en haar familie wil ontdoen van de eeuwenoude vloek van de vam pier. Dagelijks 13.45 uur. Remco, een getalenteerd en fa natiek voetballertje heeft maar één droom: te mogen spelen in het Nederlands elftal. Zal het hem lukken zijn droom te ver wezenlijken? Dagelijks 13.30 uur. Een reuzenkat verschijnt in het leven van Conrad en zijn zusje Sanne en leert hen twee belang rijke lessen. Dagelijks 16.15 uur. Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. 'S-HEERENHOEK - In de loop der jaren uitgegroeid tot een van de grootste markten van Zeeland: de Zomerjaar markt van 's-Heerenhoek. Vorig jaar trok het evenement meer dan tienduizend bezoe kers. Dit jaar is de markt op zaterdag 13 juni. MIDDELBURG - Het Bu reau voor Toerisme Zeeland houdt in juni en juli voor de vijfde keer het culinaire eve nement 'De Smaek van Zee land'. In Middelburg, Dom burg en Goes bereiden Zeeuwse koks culinaire (streek)gerechten. Van 18 tot en met 20 juni wordt in Middelburg het spits afgebe ten. door Ellen De Vriend Doel van de Smaek van Zeê land is om iedereen te laten ge nieten van de culinaire rijkdom die Zeeland te bieden heeft. In Middelburg en Domburg staat een grote restauranttent en in Goes wordt gekookt op een ponton dat in de haven ligt. Koks van verschillende Zeeuwse restaurants demon streren welke gerechten met ei gen streekproducten kunnen worden bereid. Het publiek kan tegen een aantrekkelijke prijs genieten van het kokkerellen. Het Abdijplcin in Middelburg vormt van 18 tot en met 20 juni het decor voor het eerste deel van de Smaek van Zeêland. Op de menukaart staan onder meer: een kleurrijke stapellaer van Zeeuwse vis en gemari neerde spareribs met Zeeuwse honing. Het evenement begint op vrijdag om vijf uur en op za terdag om twaalf uur. Tot tien uur 's avonds kunnen de ge rechten worden besteld. Een voorgerecht kost 5 euro, een hoofdgerecht 7 euro en een na gerecht 4,50 euro. Op vrijdagmiddag vanaf vijf uur en op zaterdag vanaf twaalf uur wordt ook een streekpro- duktenmarkt gehouden. In tien tallen kramen zijn tot 's avonds MIDDELBURG - De blues- en rootsmuzikant Hans Thees sink verzorgt donderdag 10 ju ni samen met Champagne Charlie een muzikale reis door de geschiedenis. In De Spiegel tent passeren jugband, skiffle en folkloreblues in allerlei va riaties de revue. Het begint om 20.30 uur. Theessink heeft als beroepsmu zikant naam gemaakt in Ameri ka, Australië en het grootste deel van Europa. Zijn werk is te be luisteren op twintig cd's. Hij komt uit Enschede, maar woont in Wenen. Naast Twentenaar nog een tukker, namelijk Gait Klein Kromhof op mondharmo nica. Kromhof is inmiddels het zesde lid van Champagne Char lie, hij woont nu in Zeeuws- Vlaanderen. Tijdens het concert grijpen de muzikanten gezamen lijk terug naar de Amerikaanse blues en jugbandmuziek uit de jaren twintig die aan de wieg stonden van de Engelse skiffle rage uit de jaren vijftig en de folkboom uit de jaren zestig van de vorige eeuw. De bandleden zeggen dat deze muziek ze ooit heeft geïnspireerd om zelf mu ziek te gaan maken. Tijdens het festival Smaek van Zeeland maken topkoks culinaire hoogstandjes van streekproduc ten. (foto: Jaap Wolterbeek) acht uur streekproducten te zien, te ruiken en te proeven. De zondag staat in het teken van het Zeeuwse Zeebanket, 's Mid dags vanaf twaalf uur kunnen bezoekers genieten van kreef ten, oesters en mosselen. En vanaf twee uur presenteren het VLISSINGEN - Het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen toont vanaf 14 ju ni in De Pakhuizen schilde rijen uit de collectie 'Samm- lung Kunst der Westküste'. Deze verzameling schilderij en met de Noordzee als mo del, is een particuliere verza meling. Zij gaat de basis worden voor een nieuw te bouwen museum op het Duitse Waddeneiland Föhr. 'Expositie Noordzeekusten 1830 -1930' is de titel in Vlis singen. Het betreft werken van Amsterdam Fashion Institute, het Zijdemuseum en het Bureau voor Toerisme Zeeland op het Abdijplein de modeshow het 'Zeeuws meisje, van oud naar nieuw'. Daarbij laten studenten van het Fashion Institute hun ontwerpen zien voor een mo- Mesdag, Liebermann, Biom- mers, Israels, Kroyer en J.C.C. Dahl. Belangrijk thema in de expositie is het eilanddenken. Eilandbewoners hebben na melijk een heel eigen band met de zee, zoals de bijzonde re lichten in de schemering. De expositie is bijeengebracht in drie zalen met achtereen volgens werken van kunste naars uit Jutland, Scandinavië en Nederland. Wethouder L.C. Poppe-de Loof van de gemeente Vlissin gen opent de tentoonstelling zondag 13 juni om 16 uur. derne Zeeuwse klederdracht. Wie geen kans ziet om het culi naire evenement in Middelburg te bezoeken, kan van 8 tot en met 10 juli terecht in Domburg. En op 15 juli wordt de Smaek van Zeêland voor de eerste keer gehouden in Goes. MIDDELBURG - Juliana Show Bugle Corps uit Middelburg is op eigen bo dem bijna winnaar gewor den. Alleen de huidige Europees Kampioen Jubal uit Dordrecht bleef anderhalve week gele den een half punt voor de Zeeuwse hoofdstedelingen. Zes showkorpsen uit Neder land, Duitsland en Frankrijk deden mee aan deze wedstrijd van Drum Corps Europe op Sportpark Veersepoort. VLISSINGEN - Met Roger Claessens en Barbara Jean in de Willem III en Martin Mc Namara en Wies de Bles in De Watertoren AK opent het Buro Beeldende Kunst Vlis singen zondag 6 juni tentoon stellingen. Roger Claessens toont geënga geerde video werken onder de titel Strangers in Paradise, Bar bara Jean laat fotowerken zien met de titel "Image worschip- per/image breaker', Martin Mc Namara zet beelden neer en Wies de Bles noemt de installa tie Cyclus. In de willem3 wordt de tentoonstelling om 15.00 uur geopend en in De Waterto ren AK om 17.00 uur. De Belgische kunstenaar Cla essens maakt beelden en instal laties waarin hij opkomst voor de zwakkeren. Daarmee pro beert hij mensen te ontroeren. Een voorbeeld is hoe een ca mera de huid van een blanke vrouw en een zwarte man af tast. "Hun fysieke dialoog is een afspiegeling van de ge schiedenis," verklaart Claes sens. De tekeningen van Barbara Je an roepen associaties op met de préhistorie, maar zijn ook van deze tijd. In haar werk zijn rei zen. geschiedenis en cultuur verschillen belangrijke elemen ten. Het beeld van Wies de Bles in het voormalige reser voir van De Watertoren ver wijst naar de levenscyclus, waarvan de mensen deel uit maken. Martin Mc Namara cre ëert tijd en ruimte als kernbe grip in zijn werk. Zijn beelden bestaan uit alledaagse materia len. De slaap en de dood fasci neren de kunstenaar. Dat wordt zichtbaar in werken waarin het verlangen terugkomt. MIDDELBURG - Leerlingen van acht Walcherse scholen voor voortgezet onderwijs ex poseren van vrijdag 11 juni tot en met maandag 5 juli in De Drukkery te Middelburg ruim honderd creatieve werkstuk ken. De kunstwerken zijn ge maakt voor het project Naar Oude Meesters. Het project is een samenwer kingsverband tussen de 226 jaar oude Middelburgse Teeken Akademie en de docenten teke nen van de betrokken scholen. Het is de tiende keer dat een der gelijk project wordt georgani seerd. Dit jaar kregen de leerlin gen een zeer vrije opdracht: 'Kies een kunstwerk van een be kende schilder en gebruik dat als inspiratiebron voor een eigen werkstuk'. De toe te passen techniek was vrij. De tentoonstelling is een bonte verzameling van schilderijen en tekeningen, waarvoor werd ge put uit een grote variatie aan in spiratiebronnen: Rembrandt, Pi casso, Van Gogh, schilders uit de renaissance, et cetera. De expositie wordt op donder dag 10 juni om 16.30 uur geo pend door Sebastiaan Spit, di recteur van het Middelburgs In stituut voor Kunstzinnige Vor ming. In de tentoonstelling is werk te zien van leerlingen van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren, Stedelijke Scholengemeenschap Nehalen- nia, OPDC Griffoen, Calvijn- college en Stedelijke Scholen gemeenschap Scheldemond. De Stichting Teeken Akademie Middelburg heeft als belangrijk ste doelstelling het bevorderen van het tekenonderwijs. In dat kader wordt elk jaar in nauwe samenwerking met de docenten tekenen een project georgani seerd en worden jaarlijks beur zen toegekend aan jongeren met talenten, die daarmee gratis kun nen deelnemen aan het Jongeren Atelier van het Middelburgs In stituut voor Kunstzinnige Vor ming. Over een lengte van zevenhon derd meter staan in het dorp kraampjes met de meest uiteen lopende koopwaar. Naast nieu we artikelen zijn er ook tweede hands boeken, huishoudelijke artikelen en gebruiksvoorwer pen te koop. Tijdens de markt zijn er ook op tredens van de band Of Course, majerettenkorps De Showgirls en de plaatselijke dweilband. Vanaf het Schuttersveld ver trekt de helikopter voor rond vluchten. Bezoekers kunnen bo vendien in De Jeugdhoeve de fototentoonstelling over boerde rijen in Zuid-Beveland bezichti gen. De Zomerjaarmarkt duurt van 11.00 tot 18.00 uur. GOES/ELLEWOUTSDIJK - De vele mooie tuinen op Noord- en Zuid Beveland staan volop in bloei. Dat bete kent dat het seizoen van de openstellingen zo zoetjes aan begint. Van donderdag 17 tot en met zondag 20 juni en op zaterdag 3 en zondag 4 juli zijn er een negen tuinen rond Goes geopend voor publiek. Ook de tuin van Minnebreu- ker in Ellewoutsdijk is deze hele maand en de eerste week van juli op voor bezoekers. Honderden mensen bezoeken elk jaar de Bevelandse tuinen. De negen deelnemers aan deze Bevelandse tuinen hebben zich een aantal jaren geleden verza meld rond de bekende tuinarchi- tekt en publicist Arend Jan van der Horst. Dit jaar zijn de Beve landse tuinen uitgebreid met twee nieuwe tuinen, de Dorpstuin in Kloetinge en de tuin van Ireen Schmid aan de Golfbaan in Goes. Alle tuinen zijn verschillend van grootte, opzet en beplanting. Bij elke tuin kan de bezoeker een beschrijving van de tuin en een routebeschrijving naar de andere tuinen krijgen. Zo kan elke hof het startpunt zijn van een tuinen- route. De deelnemende tuinen zijn: Hofstede Heuvelhof in V MIDDELBURG Ter gelegen heid van het twaalfenhalfjarig bestaan van Theatergroep Duinart houdt 't Spiegelthea ter in Middelburg op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 juni een theaterweekend. Theatergroep Duinart is het the atergezelschap van de Stichting Arduin. Hét gezelschap bestaat uit dertien personen met een verstandelijke beperking. Op vrijdag 11 juni is de première van de nieuwe voorstelling van Duinart, Niemandsland. Theater Klapstuk uit Haarlem opent het theaterweekend met de voorstelling Midzomer- nachtsdroom. Ook dit theater gezelschap bestaat uit acteurs met een verstandelijke beper king. Op zaterdag 12 juni zijn er G Baarsdorp, Plantlust in 's-Heer Abtskerke aan de kerkring. Aan de Oostzijde van Goes ligt de tuin van Ireen Schmid. In Goes en Kloetinge zijn de wat kleine re en intiemere stads-en dorpstuinen te vinden. Om te be ginnen is er de stadstuin Kleine Kade 25 in Goes en in Kloetinge rond de kerk de Engelse tuin Lenshoeklaan 12, de intieme tuin Geertseplein 18, het Kloe- tingse tuincafé op het Marktveld 15, in de Jachthuisstraat 10 de Terptuin en op nummer 18 de Dorpstuin. De openingstijden zijn iedere dag van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.bevelandsetui- nen.nl. Los van de route staat de tuin van Minnebreuker aan de Lan- geviele 50 in Ellewoutsdijk. Die is tot en met de eerste week van juli te bezoeken. Op zondag en dinsdag is de tuin gesloten. De tuin van negenhonderd vierkan te meter staat bekend om de vele soorten rozen en clematissen. Ook zijn er drie vijvers te be wonderen. Verschillende Bevelandse tuinen openen hun deuren voor het publiek. Ook die van de familie Minnebreuker in Ellewoutsdijk. (foto: Dennis Rijsbergen) voorstellingen van Theater Maatwerk uit Rotterdam, Het Jeugdtheaterhuis uit Goes, de jongeren van De Zeeuwse Ko medie uit Vlissingen, Theater groep Er was eens uit Middel burg en Het Jeugdtheaterhuis samen met drie acteurs van Duinart in de voorstelling Hoe zo Bang. Zondagmiddag zijn er dens van toneelgroep Tussen Gouden Schuifdeur en Toneel vereniging Heer Hendrik. Het theaterweekend wordt afgeslo ten met een jeugdtheatervoor stelling. Kaarten zijn te koop via de Stadsschouwburg, 0900- 3300033. De voorstellingen be ginnen vrijdag om 20.00 uur, zaterdag om 14.00 uur en zon dag een half uurtje later.

de Faam | 2004 | | pagina 11