Bewonersavond Middelburg Noord Landingsschip marine open voor publiek Straten afgesloten van wege Straatspeeldag Aangepaste route naar het Stadskantoor Chatten Wijkopruimdag Nieuw Middelburg geslaagd Gemeente verhuist naar Kanaalweg Verslag wijken op radio Burgemeester Schouwenaar reikt 4000e inbraakadvies uit Stemmen voor Europa Eenrichtingsverkeer op Kanaalweg Wijzigingen vergader data wijktafels Test luid alarm Herdenkingsconcert op begraafplaats Woensdag 2 juni 2004 De Faam Pagina 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Een landingsschip van de Ko ninklijke Marine is woensdag 9 juni tussen 10.00 en 14.00 uur te bezoeken. Ook is er gele genheid om met de beman ning te praten. Het schip ligt aan de Loskade. Aan boord moeten belangstel lenden trappen en ladders be klimmen. De kapitein geeft dan ook het advies om gemakkelijke kleren en schoenen aan te trek ken. Ook wordt gevraagd om tassen thuis te laten. 4 Assault Squadron van de Ko ninklijke Marine verblijft een aan tal weken in Nederland als onderdeel van Oefenopdracht Green Tulip. Zij werken tijdens hun gehele bezoek nauw samen met het Koninklijke Nederlandse Korps Mariniers. De oefenop dracht bevestigd de nauwe en Burgemeester Schouwenaar heeft afgelopen vrijdag het 4000e inbraakadvies uitgereikt. Het advies was voor de familie Vreeke uit 't Zand. De inwoners van de Stromenwijk en 't Zand zijn onlangs benaderd voor een gratis advies voor verbetering van de inbraakveiligheid van hun woning. De advisering maakt onderdeel uit van het project 'Samen-werken aan Veilig Wonen'. De uitreiking van het 4000e advies was meteen aanleiding om de preventiead viseurs met een bloemetje te verrassen. Sinds 2000 is de Stichting Stadstoezicht Vlissingen/Middel- burg in samenwerking met Politie Zeeland bezig met het project 'Samen-werken aan Veilig Wo nen' Medewerkers van de Stich ting Stadstoezicht, de heer J. zundert en mevrouw J. Wil- iems, gaan op aanvraag bij wo ningen langs om een kundig oor deel te geven over de kwaliteit van de inbraakbeveiliging. Door het advies van de preventieme dewerkers op te volgen kunnen bewoners in aanmerking komen voor het 'Politiekeurmerk Veifig harmonieuze relatie tussen de Nederlandse en Britse mariniers eenheden die samenwerken in de unieke Joint Amphibious For ce (UKNLAF). Aanval Het eskader gaat door heel Nederland diverse gecombineer de trainingsopdrachten uitvoe ren. Hoogtepunt is een oefen- aanval op het strand tijdens de Marinedagen die van 9 tot 11 juli plaatsvinden in Den Helder. Naast de trainingsopdrachten zal 4 Assault Squadron op 10 ju ni om 10.00 uur deelnemen aan een kranslegging bij het monu ment in Westkapelle om de lan dingen op Walcheren in 1944 te herdenken. 4 Assault Squadron bestaat uit een bemanning van 90 man en 4 officiers. Wonen'. Dit keurmerk is geen ga rantie dat inbrekers nooit binnen zullen komen, maar uit onderzoek is wel gebleken dat de kans op een geslaagde inbraak met 90% afneemt. Veel verzekeraars ge ven daarom korting op de inboe delverzekering wanneer een wo ning is gecertificeerd. Ook in Middelburg is het aantal woninginbraken fors gedaald. Werden er in 2002 (de start van het project) nog 163 woningin braken geregistreerd, in 2003 wa ren dit er nog maar 122. Toch is iedere woninginbraak nog een te veel. Bij nieuwbouw worden daarom ook hoge eisen gesteld aan de inbraakveiligheid van wo ningen. Die regels liggen vast in het bouwbesluit. Voor bestaande woningen is de advisering door de Stadswachten een goede zaak. Na de wijken Dauwendaele, Griffioen, Klarenbeek, Nieuw Middelburg, Sint-Laurens, 't Zand en Stromenwijk volgt vanaf juni de Magistraatwijk. Bij de be woners van de Magistraatwijk valt binnenkort een brief in de bus. Via de ingesloten antwoord kaart kunnen zijn zich opgeven voor een gratis advies. Op woensdag 9 juni is het weer feest op straat. Dan wordt de jaarlijkse Nationale Straatspeeldag gehouden. En kele straten zijn vanwege de festiviteiten tussen 13.00 en 17.00 uur afgesloten voor ver keer. Het gaat om de volgende stra ten: Willem Arondeusstraat, het gedeelte tussen het fietstunnel- tje en de verhoging bij de huis nummers 40 tot en met 62. In deze straat is er ook rommel markt; Prins Hendrikstraat, vanaf de Koningin Julianastraat tot en met de kruising met de Zachari- as Jansenstraat. 's Avonds is er Donderdag 10 juni zijn de Eu ropese verkiezingen. Als het goed is heeft u uw stemkaart ontvangen. Afgelopen week zijn de kandi datenlijsten huis aan huis ver- De wijktafels Noord, Zuid en West vergaderen deze maand op een andere datum dan gepland. Wijktafel Noord stond gepland voor 7 juni. De leden komen nu bij elkaar op dinsdag 29 juni in de schouwburg. De bijeenkomst Wijktafel Zuid verschuift van 10 juni naar donderdag 1 juli in het Palet. Wijktafel West stond ge pland voor 16 juni. Deze wordt nu gehouden op woensdag 30 juni in de Morgenster. Alle bij eenkomsten zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur. De brandweer test maandag 7 juni het luid alarm. Om twaalf uur moeten in heel Middelburg de si renes 1 minuut en 26 seconden te horen zijn. Op www.middel- burg.nl kunt u maandag aange ven of u de sirenes wel of niet gehoord heeft. Die gegevens zijn belangrijk voor de hulpdiensten, want de hulp valt en staat bij de werking van de signalen. een buurtbarbeque; Noordweg, het gedeelte tussen de Schotelweg en het bord 'Brigdamme'; Piet Heinstraat, tussen de Oosterscheldestraat en de par keerhaven Arduin. De Arduin vestiging blijft bereikbaar; Bogardstraat, inclusief straataf zetting in de Blindenhoek en de Latijnse Schoolstraat; Van Cittersstraat Sint Laurens, het gedeelte tussen de kruising Singelweg/Boudaenlaan en de Burgemeester Baaslaan; Landluststraat, het gedeelte tus sen de Vreedenburgstraat en de Dolfijnstraat; Hof van Sint Jan/Zusterstraat. spreid. U vindt er ook een kor te uitleg over het gebruik van de stemmachine. Heeft u nog vragen, dan kunt u bellen met de heer Pouwer, telefoon 67 55 00 of met de heer Wonder- gem 67 54 41 van de afdeling Publiekszaken. Op het internet staan interes sante websites over de verkie zingen. Breng eens een bezoek aan bestbelangrijk.nl en ukomt- tochook.nl, websites boordevol informatie over de komende verkiezingen. Bent u er nog niet uit op welke partij u gaat stem men? De stemwijzer biedt de helpende hand. Door de stellin gen op stemwijzer.nl te beant woorden bent u er binnen vijf minuten achter welke partij bij u past. Het Middelburgs Muziek Korps geeft in samenwerking met het Middelburgs Mannenkoor op vrijdag 11 juni om 19.00 uur een 'Concerto in Memoriam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het openlucht- concert is vrij toegankelijk voor nabestaanden en andere belang stellenden, die hun overledenen willen herdenken. Een program ma van het concert is af te halen bij de informatiebalie van de be graafplaats. Er moet nog veel gebeuren aan het gebied rondom het Stads kantoor. De begaanbaarheid van de wegen levert in het weekend van de verhuizing, 4 en 5 juni, geen problemen op. De parkeergarage die 7 juni open gaat voor publiek, is ook toegankelijk. Fietsers en voetgangers kunnen het pand de eerste twee maan den via een alternatieve route be reiken. Aangezien het Water schapskantoor de eerste periode nog in de steigers staat, is het niet mogelijk het fiets- en voetpad op tijd klaar te hebben. Er zijn twee alternatieve routes. Voor voetgan gers is dat de zogeheten 'avon tuurlijke route' en de omleiding voor fietsers heet 'het Stadskan toor van alle kanten'. Avontuurlijke route Voetgangers kunnen ter hoogte van de fietstunnel afdalen in de parkeergarage onder het Water schap. Onder de grond gaat de route helemaal onder het Water schapskantoor en het middenge bied door. Bij het Stadskantoor gaat het pad weer naar boven om uit te komen op de hellingbaan richting de hoofdingang. De route is goed verlicht. Stadskantoor van alle kanten Fietsers krijgen de kans het Stadskantoor vanuit verschillende kanten te bekijken. Zij vangen al vast een glimp op voordat ze de fietstunnel induiken. Rijden ver volgens aan de andere kant van het spoor richting Arnestein al waar zij vanaf het fietspad kijk hebben op het pand aan de ande re zijde van het spoor. Vervolgens gaat de route bij de eerste gele genheid weer het spoor over rich ting het kanaal om via de fiets- baan langs de Kanaalweg weer terug te keren richting het Stads kantoor. Ter hoogte van het tank station krijgt de fietser wederom zicht op het nieuwe kantoor. De fiets- en voetpaden over de Kanaalweg komen in de loop van de zomer gereed. Op 4 en 5 juni verhuist de ge meente Middelburg naar het nieuwe Stadskantoor; op 1 juli betrekt het waterschap haar nieuwe onderkomen. In juni zullen er daarom veel vracht wagens rijden op de Kanaal weg, vol kantoormeubilair en andere zaken. Ondertussen gaat de aannemer verder met afwerken van het gebied tus sen de kantoren van de ge meente en het waterschap. De openbare ruimte rondom de kantoren wordt ingericht met rui me fiets- en voetpaden en tussen Middelburgers kunnen iedere donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur op www.middel burg.nl terecht om met een be stuurder te chatten. Via de startpagina van de gemeente lijke website kunt u direct doorklikken naar naar de chat- box. U kunt er voor kiezen om te de twee kantoren wordt een wan delpromenade aangelegd. Om de verhuizing en de laatste werk zaamheden in goede banen te leiden, wordt tot eind juni een richtingsverkeer ingesteld op de Kanaalweg, tussen de stations- brug en de Nieuwlandseweg. Via dit stuk van de Kanaalweg kan verkeer dan alleen nog de stad uitrijden, niet inrijden. Wie de stad in wil, kan omrijden via de Nieuw landseweg en de Torenweg of via afrit Middelburg en de Schroe- weg de stad inrijden. Op de Nieuwlandseweg staan borden om het verkeer om te leiden. chatten, maar u kunt de ge sprekken ook als toeschouwer volgen. Wie aan de beurt is leest u wekelijks op deze pagi na en op middelburg.nl Donderdag 3 juni is wethouder Albert de Vries online. Met hem kunt u onder andere chat ten over het jongerenbeleid en de woonservicezones. De laatste bewonersavond voor het project bewoners in beeld zit erop, vorige week waren de noordelijke wijken van Middelburg aan de beurt. Deze bewonersavond was onderdeel van de op te zetten sociale kwaliteitsatlas voor de wijken van Middel burg. Scoop heeft een beschrijving gemaakt van het stadsdeel noord, bestaande uit de wijken Sint Laurens, Klarenbeek, Veersepoort en Nieuw Middel burg. Voor deze wijken is het sociale karakter zoals wonen, gezondheidszorg, voorzienin gen, veiligheid, verkeer onder wijs, werk en vrije tijd in kaart gebracht. Die beschrijving werd op de avond door onge veer vijftig belangstellenden besproken. Al snel werd duidelijk dat iede re wijk een eenheid op zich is, wat geografisch benadrukt wordt. Tevens zijn de wijken qua opbouw niet vergelijkbaar met elkaar. De bewoners kon den zich in grote lijnen vinden in de beschrijvingen van hun wijk. De wijkvereniging mist een degelijke accommodatie in de Klarenbeek. In de Klaren beek en Veersepoort rijdt te veel verkeer en is de snelheid te hoog. Ook de verkeersover last op de Noordweg door Sint Laurens en het gemis van een wijkvereniging op dit moment in de Veersepoort kwamen ter sprake. De bewoners gaven Bewoners van de noordelijke Middelburgse wijken gaven in het stadhuis hun reactie op hun stadsdeelbeschrijving. Foto: Mieke Wijnen aan dat zij zich -ook 's avonds- veilig voelen op straat, met uit zondering van de omgeving Zacharias Jansenstraat in Nieuw Middelburg. De bewo ners uit Klarenbeek en Veerse poort gaven aan dat ze geza menlijk een wijkvereniging wil len vormen. Coolfm Coolfm was iedere bijeen komst aanwezig om verslag van de avond te doen. Wie de uitzending gemist heeft kan nogmaals afstemmen op de zender. Coolfm is te be luisteren via de etherfrequentie 105.3, 107.1 en 107.7. De uitzendingen beginnen ie dere dag om 21.00 uur. Op de rol staan op 7 juni Zuid, 8 juni Arnemuiden en Klever- skerke, 9 juni West, 10 juni Centrum en 11 juni Noord. Van de bewonersbijeenkomst Oost zijn geen opnames ge maakt. Vanaf 7 juni zit de gemeente Middelburg in het Stadskan toor aan de Kanaalweg 3. Alle diensten op een paar kleine uitzonderingen na, worden daar gehuisvest. Rondom de verhuizing zijn een aantal wijzi gingen in openings- en slui tingstijden te melden. Het nieuwe bezoekadres is vanaf 7 juni: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Het postadres en de algemene telefoon- en faxnummers blijven gelijk. Postbus 6000 4330 L4 Middelburg Tel: (0118)67 50 00 Fax: (0118)62 37 17 Alle andere postbusnummers vervallen. Openings- en sluitingstijden rondom de verhuizing In verband met de verhuizing is de gemeente gesloten op vrijdag 4 juni en maandag 7 juni tot 12.00 uur. Na 7 juni wijzigen de openings- en sluitingstijden. Alle loketten van gemeente zijn iedere werk dag geopend van 8.00 tot 15.30 uur en donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het kantoor is open van 8.00 tot 17.00 uur, gedurende deze uren zijn we ook telefonisch bereikbaar. Vorige week woensdag was het Wijkopruimdag in Nieuw Middelburg. Samen met de Po litie, de Toezichthouders, de Wijkonderhoudsploeg, Huize de Veersesingel met de Ket- tingkas, Woongoed Middelburg en bewoners is de wijk onder handen genomen. Versterking kwam van 22 kinderen uit groep 7/8 van de openbare la gere school de Uilenburch. Er is druk geveegd, geschoffeld en geboend. Tijdens de wijko pruimdag zijn in de Prins Mau- ritsstraat geveltuintjes ge maakt en is er een voortuinac tie van start gegaan. De opruimdag werd geopend door wijkwethouder Hannie Kool. Zij deed dit door een stukje te ve gen bij de speeltuin. Daarna sprak zij alle medewerkers, vrijwilligers en scholieren toe en bedankte ie dereen voor hun bijdrage aan de dag. Stadsbeheer verzorgde het zoge naamde "grijs en groen". Dus daar waar nodig werd bestraat en extra onderhoud verricht aan openbaar groen. De veegwagens hebben alle straten extra goed geveegd. De Wijkonderhoud sploeg heeft zich ingespannen met opruim- en schoonmaakklus- sen. Woongoed, SKWM en l'Eté legde met de bewoners van de Prins Mauritsstraat geveltuintjes aan. Meer dan de helft van de be woners deed mee. Politie en Stadstoezicht hielden een oogje Nieuw Middelburg is weer aan kant. in het zeil in de straten en maakte daar waar nodig plekken autovrij. Bakfiets Leerlingen van de Uilenburch ruimden het zwerfvuil in Nieuw Middelburg en rond de school op. Huize de Veersesingel met de Kettingkas hebben met de bak fiets heel wat zakjes met vuil afge voerd. Ook hebben zij meegehol pen met de aanleg van de gevel tuintjes in de Prins Mauritsstraat. De bewoners hebben opgeruimd of de tuin aangepakt. Ook konden bewoners klein grof vuil aanbie den bij een vuilnisauto van de ge meente. Hier is goed gebruik van gemaakt. Ook oude spullen kon den worden geruild. Het was een soort mini-rommelmarkt, georga niseerd door bewoners. Een be woner had taarten gebakken en nodigde iedereen uit hier van te proeven en de Chinees serveerde koffie, thee en loempia's. Alle rommel die over bleef is meege nomen door de vuilnisauto van de reiniging. Nieuw Middelburg is weer spik en span! Wilt u weten wanneer uw wijk aan de beurt is neem dan contact op met Anja Jonkman van de ge meente, afdeling Wijkaanpak, telefoon 67 57 88. Twee onderdelen van de ge meente verhuizen niet mee. Dat zijn de Gemeentelijke Krediet bank, die verhuist 7 juni naar het adres: Lange Noordstraat 16 en de buitendienst, waaronder stadsreiniging, blijft gehuisvest aan de Waldammeweg 11 Bijlage In deze Faam zit een bijlage vol informatie over het Stadskan toor. In het krantje staan onder andere artikelen over de ge schiedenis van het Stationsge bied, interviews met medewer kers en bestuur en natuurlijk veel informatie over het gebouw zelf. Deze week valt bij alle Middel burgers ook een verhuisfolder in de bus. Open Dag Wilt u het nieuwe Stadskantoor eens helemaal van binnen bekij ken? De Open Dag voor alle Middelburgers en andere be langstellenden is op 18 septem ber. Meer informatie hierover volqt via de Faam en op middel- Vana' luni kunt u voor uw gemeentelijke zaken terecht in het nieuwe burg nl Stadskantoor aan de Kanaalweg. (foto: Mieke Wijnen) Verhuisverkeer Op 4 en 5 juni verhuist de ge meente naar het nieuwe stads kantoor aan de Kanaalweg. Vooral in de Vlissingsestraat en de Stadhuisstraat zullen op die twee dagen veel verhuisvracht- wagens rijden. Wij vragen uw be grip voor de eventuele overlast.

de Faam | 2004 | | pagina 5