'We doen het om de burgers beter van dienst te zijn' Wat betekent de verhuizing naar Kanaalweg 3? We vroegen enkele medewerkers en bestuurders van de gemeente naar een reactie. WëM Als wethouder is Leo Luitwieler intensief be trokken geweest bij de rea lisatie van het Stadskantoor. 'We praten al minstens tien jaar over een nieuw kantoor en ik ben blij dat het er nu echt staat. De gemeente wilde een mooi en apart gebouw neerzetten en dat is zeker gelukt. Het ontwerp van Thomas Rau is absoluut uniek. Sommige mensen moesten er even aan wennen, maar naarmate de bouw vorderde, werden de geluiden om me heen steeds positiever. Het nieuwe kantoor heeft alles in zich om het hart van het nieuwe stationsgebied te worden.' Margreet Wigard is medewerker Publiekszaken. Margreet is ent housiast over de verhuizing: 'Onze ontvangstruimte in de Stadhuis straat was oud en niet echt gezellig. Dat is in het nieuwe Stadskantoor wel anders: de hal is mooi in gericht met grote kunstwerken. Bovendien verruimen de open ingstijden van de balie: voortaan kunnen inwoners van 8.00 tot 15.30 bij ons terecht, en op donderdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Ik denk dat de nieuwe situatie voor de meeste mensen makkelijker is. Je hebt nu tenminste één centrale plek waar je terecht kunt met al je vragen. Volgens mij wordt het heel leuk; ik heb er zin in!' Waarom het Stadskantoor er gekomen is? Volgens gemeentesecre taris Ad Eijkenaar is er maar één reden: 'We doen het vooral om de burgers beter van dienst te zijn. Mensen vinden het niet leuk als ze doorverwezen worden. Ze willen een gemeente die vragen en klachten vlot afhandelt. Door de verhuizing naar één centraal gebouw kunnen we dat realiseren. Het één-balie-concept speelt daar een belangrijke rol bij, maar ook de indeling van het gebouw. Medewerkers die veel met elkaar te maken hebben, zitten dicht bij elkaar in dezelfde toren. Dat bevordert de samenwerking. Tot slot wordt de bedrijfsvoering efficiënter door de samenvoeging. Het geld dat we daarmee besparen, kunnen we gebruiken om nieuwe taken uit te voeren. Bijvoorbeeld op het gebied van sociaal beleid.' Stadsdichter Chawwa Wijn berg heeft zo haar eigen ideeën over het nieuwe Stadskantoor. Nieuw Stadhuis Middelburg die stenen boot met stenen vaart kan onze middeleeuwse pracht niet dragen hoge bomen kennen het geheim van groei en blad en van behagen in onze haven is nu gestrand een stenen blokkendoos voor burger, ambtenaar en vragen, vragen de ambtenaar zal zoeken naar dossiers de burgers willen weten wanneer waarom kunnen we wennen aan elkaar en ja, we zullen klagen behouden stenen vaart met wennen en met klagen Foto's: Gemeente Midclelliurg/Mieke Wijnen Ook Burgemeester Koos Schouwenaar vindt het stadskantoor een mooie in vulling van het Stationsge bied. 'Vroeger was het oosten van het Kanaal een geï soleerde ruimte met af en toe een loods. Niet echt gezellig. Nu ziet het gebied er mooi uit en heb je er echt wat te zoeken. De bereikbaarheid van het stad skantoor is nog niet opti maal, maar wel al beter dan de oude gebouwen van de gemeente. Bij de Vlissingsestraat en de Stads-schuur kon je je auto haast niet kwijt, nu hebben we een mooie parkeergarage. En dat is wel zo makkelijk als je uit Sint Laurens of Arne- muiden moet komen.' Niet alle afdelingen van de gemeente Middelburg ver huizen naar het nieuwe stad skantoor. De mannen en vrouwen van de buitendienst blijven op hun vertrouwde plekje aan de Waldammeweg, op indus trieterrein Arnestein. Kees Sanderse is afdeling shoofd Realisatiebedrijf II, de afdeling die zich bezig houdt met groenbeheer, sportaccomodaties en be graafplaatsen. Kees vindt het niet erg om op de Wal dammeweg te blijven: 'We hebben een mooi gebouw, met een ruime stalling voor alle machines. Tot zes jaar geleden zaten de uitvoer ingsafdelingen verspreid over de stad, in slechte acco- modaties. Dat is nu een stuk beter. Het enige nadeel van deze locatie is dat het contact met andere afdelingen voor namelijk via e-mail verloopt. Voordeel is dan weer dat het vanaf 7 juni minder ver fiet sen is als ik een vergadering heb met collega's van het In genieursbureau of Stedelijk Sociaal Beleid.' De verhuizing naar de Kanaalweg heeft veel voeten in aarde. Alle paperassen moeten van A naar B en alle medewerkers krijgen een nieuwe werkomgeving. Wim Acda, Projectcoördinator in terne voorzieningen, heeft er zijn handen vol aan. 'Het stadskantoor is net een hotel met gasten. Je moet ervoor zorgen dat alle medewerkers goed kun nen functioneren. Dus komen er nieuwe computers, bureaus en een mooi bedrijf srestaurant. Hier kunnen de medewerkers van verschil lende afdelingen elkaar beter leren kennen. Het restaurant is kleurig ingericht met veel oranje en groen. Net als de werkkamers en de raadzaal overigens. We hopen dat medewerkers en bezoekers zich daardoor goed thuis voelen. Wat er met het oude meubilair gebeurt? De Roo sevelt Academy kan de in ventaris van het Stadhuis en de Stadhuisstraat overne men. Wat overblijft, daar mag het personeel een bod op uit brengen. Wie sentimentele gevoelens heeft bij zijn oude bureau, kan het dan thuis in de werkkamer zetten.'

de Faam | 2004 | | pagina 21