Bedrijfsleven strijdt om Emergo-prijs Eerste zonaanbidders dienen zich aan op strand Oosterse traditie in Vlissingse kerk Koopjes van de week MAGAZIJNVERK00P! in cq z Kinderfoto's Deze wee kb ij DE FAAM O QP 2 www.stefanos.nl HP Samengestelde paardenwedstrijd Welkomstdienst met Aad Peters Werkzaamheden aan Zeelandbrug ■bjjJüyy-LDöf hui IpWaf Ao% Konmar Middelburg 3-4-5 JUNI SPECTACULAIRE In verwachting? Voetbalwedstrijd oud Feijenoord - jubilerend RCS Wandelen en jutten bij ZBM Nacht van gebed Gewond door lift Handtekeningen tegen verdieping Westerschelde Biljartvereniging is opgeheven Archief over smaakmakers VCees- en yisgerecfïten "R# iKKRANT VOOR WALCHEREN Walcheren Geschiedenis leraar zoekt het hogerop Lezersactie 19 Puzzel of kleur mee en win vette prijzen Achtergrond 21 Fusie van kerken tot PKN en Zeeland expert (g) Kamperman Overal gezocht, bij Expert gekocht lage prijzen! zie pag 25 tjT www.fotoschuilwerve.nl Snel een taal leren! www.ebc.nl rente v.a. www.fdcRicheI.nl VLISSINGEN RESTAURANT HET STATION Wegener huls-aan-huiskranten DE AAM .^\3NNSE BISÜO^X. /U 7//V «3 =3 t r~ 01.18) 418 01.9 Als voorgerecht krijgt u onze heerlijke aspergesoep Hierna kunt u genieten van gebakken zalm met asperges en passend garnituur En als dessert een chocoladetruffel Woensdag 2 juni 2004-23/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 ANGE NOORDSTRAAT 20 MIDDELBURG TELEFOON 01*8 - 61 33 73 MIDDELBURG - Elf Zeeuwse bedrijven en instellingen zijn genomineerd voor de Zeeuwse innovatieprijs 2004, de Emer- go. De prijs wordt op donder dag 17 juni in Kamperland uit gereikt tijdens het Zeeuws In novatie Event (ZIE) 2004. Ook wordt daar de ondernemerson- derseheiding 'Luctor' uitge reikt. De Emergo is een initiatief van de Provincie Zeeland en Syntens Zeeland en werd vorig jaar voor het eerst uitgereikt. De prijs wordt uitgereikt aan een Zeeuws bedrijf, instelling of organisatie die een goed voorbeeld is van vernieuwend ondernemerschap. VROUWENPOLDER - De Stichting Promoting SGW Zuid West houdt in het week end van 5 en 6 juni een samengestelde wedstrijd voor paarden en pony's. Vroeger werden deze samen gestelde wedstrijden altijd gehouden op de Piet in Arne- muiden. Dit jaar is er een nieuw crossparcours neerge zet op de terreinen van De Eendracht in Vrouwenpolder. Een nieuwe wal-combinatie en waterpartij vormen hier de grote publiekstrekkers. Aan de start verschijnen on der meer international Jan van Beek, Olympisch kandi date Alice Naber-Lozeman, Rabobank-talente Jessie van Deutekom en Nederlands kampioene Marcelle de Kam uit Domburg. Ook de regio nale favorieten Gilles Quist en Bastiaan Broeksema zijn van de partij. Meer informatie via www.sgwzuidwest.nl De genomineerden zijn Lorier/Baas uit Sint Laurens (venkeloogstmachine); Top Re creatie Middelburg (webbased back office); het dagonderzoeks centrum Geriatrie van het Zie kenhuis Walcheren in Vlissingen (dagobservatiesysteem); CBG Carrosserieën uit Goes (cargom- over); Ingeny International uit Goes (DNAlyser); Topsy Baits uit Wilhelminadorp (oplossing voor overbevissing); Prince Kunststofbouw uit Tholen (Ro- adbox); Mawipex uit Rilland (milieuvriendelijke verlijming); Dragon Plastics uit Sint Maar tensdijk (bewaarsysteem kreeften en oesters); Unitron uit IJzendij- ke (besturingssysteem windturbi ne) en duikbedrijf Trident uit Temeuzen (scheepsreparaties). ...lees verder op pagina 3... MIDDELBURG - In de Middel burgse Oostkerk wordt zondag 6 ju ni weer een welkomdienst gehou den. Aad Peters, bekend van televi sie, komt met zijn poppentheater. Thema van de avond is 'de clown in de kerk' en de bijeenkomst begint om 19.00 uur. De samenzang voor de dienst begint om 18.40 uur, on der begeleiding van het combo Se cond Chance. GOES - De Zeelandbrug is wegens werkzaamheden van don derdag 3 juni 24.00 uur tot vrijdag 5.00 uur gesloten voor alle ver keer. Wie van de Bevelanden naar Schouwen Duiveland wil rijden, kan dat het best via de Storm vloedkering doen. Ook het fiets pad op de baig is dicht. advertenties) VLISSINGEN - De toeristische sector heeft dit jaar een prima ope ning van het seizoen meegemaakt. Niet alleen het weekend rond om Hemelvaartsdag trok veel toeristen en dagjesmensen, ook tij dens Pinksteren was Walcheren flink in trek. Op de stranden, hier op de foto de boulevard in Vlissingen, werden de eerste zonaanbidders gesignaleerd en ook de terrassen waren goed bezet. Nu maar hopen op een lange, hete zomer! (foto: Ellen de Drcu) VLISSINGEN - De vernieti ging van negatieve krachten. Dat is waar het van oudsher om draait bij de Tsjam-dan- sen van Tibetaanse monniken. Een groep lama's uit het Dzogchen-klooster demon streert donderdag 24 juni de ze manier van dansen in de Vlissingse Sint Jacobskerk. De abt van het klooster, Dzog- chen Rinponche, houdt vooraf gaand aan de voorstelling een lezing over de dans en de tradi tie. Daarnaast wil hij laten zien hoe die Oosterse traditie verwe ven kan worden in het Westerse leven. Het Dzogchen-klooster werd ten tijde van de vijfde Dalai La ma (in de zeventiende eeus) op gericht döor de eerste Dzogchen Rinpoche. De huidige (zeven de) Rinpoche werd in 1964 in ballingschap geboren in het In diase Sikkim. Hij is opgeleid door de veertiende Dalai Lama, die hem verzocht de Dzogchen- traditie die in Tibet door Chine se overheersing dreigt te ver dwijnen, in een vluchtelingen oord in Zuid-India voort te zet ten. De Tsjam-dansen kenmerken zich door kleurrijke kostuums en maskers, (foto: pr) Rinpoche wordt gezien als een belangrijke leermeester en zijn klooster trekt monniken van heinde en ver. Rinpoche stelt al les in het werk om de verschil lende aspecten van de Dzog- chen-lraditie te bewaren. De Tsjam-dansen maken daar deel van uit. Tsjam-dansers dragen spectacu laire kostuums en maskers en ondergingen een intensieve trai ning. De dansen worden uitge- advertentie) Grolsch pils krat (24 flesjes a 30 cl of 16 beugeiftessen a 45 d) elders 8.99/939 Stege man leverworst recht per stuk 500 gram elders -1.69 Nectarines Spanje, klasse 1 mand 1 kilo Lotus Finesse toiletpapier pak 9 rollen 2.79 Klu 2 pakken elders 5.58 Pottenbakkerssingel 2. Vragen? Kijk op www.konmar.nl of bel gratis met de Konmar consumentenservice 0800-0809, (Openingslijden: do./vrij. 09.00 -17.00 uur, zat. 10.00 -15.00 uur) 3 dagen lang profiteert u van onze leegverkoop van gebruikte rollators, rolstoelen, scootmobielen, bedden etc. voor spectaculair Let op! Deze occasionverkoop is éénmalig en op op! Verrijn Stuartweg 43 4462 GE Goes Tel.: (0113) 21 12 74 www.care2move.nl Arcot CareïMovc-, Van Breugel PatóMove, Breva 6afe2Movi;, Jeremiasse Car«2Move, Liglvnet Care2Mow voerd op muziek die typisch is voor Tibetaanse erediensten: een mengeling van indringende schrille klanken en sonore tonen, ritmisch begeleid door felle drums en cimbalen. Kaarten voor de uitvoering zijn voor tien euro te koop bij de boekhandels 't Spui en Van der Hoeven in Vlissingen, de Druk- kery en de Toerist Shop in Middelburg en de Koperen Tuin in Goes. (advertenties) OOST-SOUBURG - Voetbalver eniging Racing Club Souburg (R.C.S) bestaat vijfenzeventig jaar. De Oost-Souburgse club viert dit jubileum met een feestvveek van 6 tot en met 12 juni. Onderdeel van de festiviteiten is een seniorentoer- nooi en een voetbalwedstrijd tus sen oud Feijenoord spelers en het eerste elftal van R.C.S. Het seniorentoemooi wordt op zon dag 6 juni gehouden op het sportpark- De Alblas aan de Spoorstraat in Oost- Souburg. Het toernooi begint om 10.00 uur. De voetbalwedstrijd tus sen oud Feijenoord spelers en het eer ste elftal van R.C.S. vindt plaats op zaterdag 12 juni. Voetballers zoals André Hoekstra, John Metgod, Harry Vos, Peter Houtman, Cor Adriaanse. Simon Tahamata en Arjan van dei- Plas hebben al toegezegd dat zij ko men. Zij worden begeleid door Joop van Daelc en Henk Wamas. De wed strijd begint om 14.00 uur op hel sportpark De Alblas. Het eerste elftal van R.C.S. speelt op dit moment in de 3de klasse KNVB van het zondag voetbal. Vanaf 16.00 uur is er een re ceptie voor genodigden met aanslui tend een feestavond voor de leden in de feesttent op het sportpark. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapel- le houdt woensdag 9 juni een Strandjut-tocht. Onder leiding van een echte strandjutter wordt ge zocht naar natuurlijke en niet-na- tuurlijke aanspoelsels. Aanmel ding via 0118-582620. MIDDELBURG - In heel Neder land wordt van vrijdag 4 op zater dag 5 juni een Nacht van Gebed ge houden. Zo'n drieduizend christe nen zetten zich dan in voor geloofs genoten in gevangenissen of politie cellen. In Middelburg wordt gebe den in de Fontein aan de Kruitmo- lenlaan 70 in Middelburg. Aanvang 20.00 uur, einde om 01.00 uur. VLISSINGEN - Een winkelende vrouw kreeg vorige week woens dag een lift op haar hoofd. Ze was op dat moment aan het winkelen in de Aagje Dekenstraat in Vlissin gen. De 59-jarige vrouw uit de ge meente Veere liep in het ABC complex. Op het moment dat ze, via de uitgang aan de Aagje De kenstraat, naar buiten liep liet een schilder net zijn (mobiele) lift een stukje zakken. Hierdoor liep de vrouw met haar hoofd tegen de lift. Ze is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis waar ze werd behandeld aan een hoofdwond. MIDDELBURG - Gedeputeer de Stalen van Zeeland krijgen maandag 21 juni van De Stich ting De Levende Delta een groot aantal handtekeningen te gen de verdieping van de Westerschelde en de ontpolde- ring. Dat gebeurt in de de Abdij om 16.00 uur. De handtekeningen zijn verzameld tijdens bijeen komsten waar de verdieping van de Westerschelde en de ontpol- dering aan de orde kwam. Drs. H. Eversdijk, voorzitter van de stichting, zal tijdens de overhan diging uitleggen waarom die verdieping en de ontpoldering niet mogen doorgaan. OOST-SOUBURG - Bil jartvereniging 't Raedthu- ys was jarenlang een bloei ende vereniging, de laatste jaren actief in Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Vo rige week maandag heeft de vereniging echter tot op heffing besloten. De wijziging van de club avond van de maandag naar de woensdag kostle de vere niging al enkele leden. Maar nog meer van invloed was hel feit, dat binnen de zeer korte tijd van vijftien maan den maar liefst vijf leden zi jn overleden. Door de terug gang van het ledental beslo ten daarop diverse leden tot aansluiting bij een andere vereniging om zeker te kun nen zijn van het spelen in teamverband. Het ledéntal was daardoor zo geslonken, dat er niets anders Opzat dan de vereniging op te heffen. MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief en de Stichting Vrien den van het Zeeuws Archief houden zaterdag 5 juni een open dag onder liet motto Smaakma kers van toen nu... Met deze dag wordt de aandacht ge vestigd op het werk en het be lang van de Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief. De open dag duurt van 10.00 lot 17.00 uur en biedt bezoekers twee lezingen, een speciale rondleiding, een signeersessie van het eerste Nederlandse volkskookboek en een prijs vraag. De toegang is gratis. (advertenties) BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... Blauwcdijk 1 Middelburg De hoogste ti jd om bij te tanken? Wat dacht u van een zalig vispannetje met victoriabaars. talapiafilet en zalm in witte wijn/knoflooksaus, voor 14.50? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende ki jk op lekker eten! Tel.: 0118-465909

de Faam | 2004 | | pagina 1