;^n Kraamzorg TpientadministratiE In verwachting? Bij Ben de Graaft zijn de topmerken in de aanbieding! Dus waarom met minder genoegen nemen? topijt&parket Echte vakmensen. Je ziet 't verschil. Palmen en wijn in Fort den Haak Aanpak geweld tegen politie Bunkermuseum is weer open voor publiek desso Sta dan even stil bij uw kraamtijd en regel het goed. Samen maken we er een onvergetelijke tijd van. TAPIJT-VINYL-PARKET-LAMINAAT-KARPETTEN-GORDIJNSTOFFEN-VITRAGE-VOUWGORDIJNEN Bel of mail voor inschrijving Tel. 0113-224040 Email: post@spkez.nl PARADE TAPIJT Kahrs|Qp Niet alleen vindt u bij Ben de graaft de beste merken tegen de laagste prijzen, maar ook vindt u bij ons de grootste keuze. Wij hebben een brede keus in tapijt en parket maar ook een enorm assortiment aan linoleum, vinyl en laminaat. Dat is echter nog niet alles. Ben de Graaff heeft ook gordijnen, vouwgordijnen, vitrages en karpetten in alle stijlen, voor iedere smaak. - Géén aanbetaling! - Vaste prijs tot levering eind 2004 - Garantie 5 tot 30 jaar - Vakkundige medewerkers Bonaparte DESSO* Kahrs STEP' Duitse communicatie Woensdag 2 juni 2004 De Faam Topmerken voor bodemprijzen Perspective 950. Lange plank met V-groef in heel mooi eiken UL869.15 Jaar garantie Schitterend frisé tapijt in de nieuwste trendy kleuren Geschikt voor het hele huis. 100% nylon, antistatisch, 7 Jaar garantie. Inclusief vakkundig leggen. Pun/itdSzhispirMiou Allerbeste kwaliteit eiken stroken parket. Door de hoogwaardige lakafwerking zeer hygiënisch en is onderhoud erg gemakkelijk. 30 Jaar garantie. Ongelooflijk maar waar! 100% Scheerwol met "lurex" metaaldraadje. In uni, streep en blokdesign. Adviesprijs 170x240' €1102,- en 200x300 €1620,- A9i Uitstekend vinyl in diverse dessins. Mei krasvaste toplaag 5 Jaar garantie. 400 breed. Inclusief vakkundig leggen. Swing 'n Clic Vision warm beuken plankenlaminaat 2229 met V-groef, 12 jaar garantie Prachtig dessin tapijt in 18 actuele kleuren leverbaar. Toepasbaar in het hele huis. 100% nylon, antistatisch, 7 Jaar garantie. Inclusief vakkundig leggen. Ben de Graaff ERKEND Oersterk kwaliteitsvinyl wat prima geschikt is voor huis en kantoor. Extra sterke toplaag. 400 cm breed. 7 Jaar garantie. Inclusief vakkundig leggen. BERGEN OP ZOOM Rooseveltlaan 72-78, telefoon 0164-250050 BREDA Fatimaplein 10, telefoon 076-5613650 CULEMBORG Anth. v. Diemenstraat 10, telefoon 0345-532743 EINDHOVEN Ruijsdaelbaan 33, telefoon 040-2457280 's-HERTOGENBOSCH Graafseweg 354, telefoon 073-6422185 SPRANG-CAPELLE Van der Duinstraat 128, telefoon 0416-274966 TERNEUZEN Schoolweg 8, telefoon 0115-697111 TILBURG Bredaseweg 191, telefoon 013-5356605 VLISSINGEN Koudekerkseweg 9, telefoon 0118-418414 r.ir.jurtorla Lsaj pooi 'Solfert parade tapijt tretford Heuga ffcrtbo Tarkett flOO rline VROUWENPOLDER - Het onmogelijke mogelijk ma ken, dat willen de oprichters van het subtropisch park Fort den Haak in Vrouwen polder. Zij hebben veel soor ten subtropische bomen en planten uit het Middellandse Zeegebied een nieuw leven gegeven aan de Zeeuwse kust. De 2,5 hectare grote tuin opent dinsdag 22 juni voor het publiek. door Ellen De Vriend Gerard Talsma kocht liet huis aan de Fort den Haakweg 38 in Vrouwenpolder een paar jaar geleden. "Toen al had ik plannen om er een subtropi sche tuin aan te leggen", ver telt hij "ik ging eens kijken bij tuinarchitect Wim Uilenbroek, die in Buttinge bij Grijpskerke een Middellandse Zeetuin heeft. We hadden dezelfde ideeën en besloten al snel te gaan samenwerken." De twee tuinfanaten kochten olijf-, ba nanen- en citrusbomen, grote palmen, vijgen en allerlei vet- planten bij kwekerijen in het Middellandse Zeegebied. "Het klimaat op Walcheren is mil der dan in de rest van Neder land. De invloed van de Oosterschelde, de Noordzee en het Veerse Meer speelt hierbij een belangrijke rol. Maar het laten acclimatiseren van de beplanting vraagt veel extra zorg en tijd." De heren willen het open ka rakter van de tuin handhaven, zodat het contrast tussen de subtropische beplanting en de Zeeuwse duinen en akkers goed tot zijn recht komt. Wan delend door de unieke tuin, wijst Talsma op een aantal bij zonderheden zoals beelden en stenen bankjes uit Zuid Spanje en de stenen van de 60 meter lange boulevard die uit India komen. "De ranken van de kleine wijngaard moeten over een paar jaar een tunnel vor men over het pad", gebaart Talsma. Iets verderop is een Frans-Engelse tuin aangelegd door de leerlingen van het Groen College uit Goes. Het project van Talsma en Uilen broek omvat verder nog een enorme waterkruik uit 1911, die samen met de elf meter ho ge berg de blikvangers zijn van de tuin. De steen is onder deel van een lading van in to taal 180 ton stenen brokstuk ken. De Middellandse Zee sfeer wordt nog verhoogd door een oase en een zes meter hoge waterval. Staand boven op de berg is dc tuin in al zijn glorie te bewonderen. "We houden veel rekening met de vogels en andere dieren die hier leven. We hebben vleer muizen en moerasschildpad den en ook hebben we een speciale wal gemaakt voor de ijsvogels." De subtropische tuin is geo pend van 22 juni tot 1 novem ber, op dinsdag tot en met zon dag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is 5,50 euro per persoon en kinderen (6-12 jaar) betalen 2,50 euro. Een koj^je koffie of thee in de Vic toriaanse oranjerie is hierbij inbegrepen. ZOUTELANDE - Het Bunker museum aan de Duinweg in Zoutelande is weer open voor het publiek. Dit jaar houdt de Stichting Bunkerbehoud expo sities over Duitse communica tie en de actie 'Channel Dash' Het museum is gehuisvest in twee bunkers; één manschap- pénonderkomen van het type 502 en één observatiepost van het type 143. In het museum is informatie te vinden over de Atlantikwall, de verdedigings linie die de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog aanleg den langs de Europese kust. Het thema voor de bunker 502 is: Duitse communicatie via (veld)tclcfoon en (veld)telex. Een originele veldtelefooncen trale en verreschrijver zijn te zien, evenals authentieke meetinstrumenten en handlei dingen. Het thema voor de bo venste bunker is: de doorbraak van drie Duitse oorlogssche pen door Het Kanaal en dc in vloed daarvan op de Duitse luchtverdediging op Walche ren. Aan geallieerde zijde staat deze actie bekend als 'Channel Dash'. Het Bunkermuseum bij de duinovergang 't Pauwtje is el ke woensdag- en zondagmid dag geopend van één tot vijf uur. De laatste openingsdag is woensdag 17 oktober. De toe gang is gratis. GOES - De Politie Zeeland gaat geweld tegen politieamb tenaren aanpakken met straf rechtelijke en civielrechte lijke procedures. Zij wil geen verbaal of fysiek geweld tegen politieagenten meer accepte ren. Daarom stelde het korps het protocol 'Geweld aangepakt' op. Dit als signaal naar de maatschappij en de eigen mede werkers. Geweld tegen mede werkers van Politie Zeeland krijgt voortaan te allen tijde een vervolg. Behalve een strafrech telijke procedure wordt voor taan ook een civielrechtelijk procedure gevolgd. Aan politiemensen, die het slachtoffer werden van geweld, biedt de Politie Zeeland actieve ondersteuning, begeleiding, verwijzing en opvang. De be trokkene heeft recht op hulp bij het doorlopen van (juridische) procedures en er is een bedrijfs- opvangteam beschikbaar. De materiële en immateriële scha de die een politieambtenaar leed wordt verhaald op de da der. Bijvoorbeeld de waarde van vernielde of gestolen goe deren, herstelkosten, medische kosten en verlies van inkomsten bij arbeidsongeschiktheid. Wanneer bijvoorbeeld het hor loge van een politieagent wordt beschadigd, bij een worsteling met een verdachte die zich aan zijn aanhouding probeert te onttrekken, krijgt de verdachte een schadeclaim voor het horlo ge. Deze materiele schade en eventuele verwondingen en ziektekosten zijn materiële kosten die verhaald kunnen worden. Dat geldt ook wanneer een aangehouden winkeldief een drugsverslaafde blijkt te zijn die de politieambtenaar met een vuile spuit prikt. Die verkeert daardoor langere tijd in onzekerheid over mogelijke besmetting, wat een weerslag heeft op zijn privé situatie. Dit is immateriële schade waarvoor een claim kan worden inge diend. Slachtoffers van geweldsmis drijven kunnen ook een verzoek om uitkering uit het Schade fonds Geweldsmisdrijven doen. Het fonds, dat onder het mi nisterie van Justitie valt, keert vergoedingen uit voor materie le of immateriële schade wan neer het slachtoffer ernstig psy chisch of lichamelijk letsel op liep en deze schade nergens an ders kan verhalen. Ook politie ambtenaren die ten gevolge van geweld ernstig leed ondervon den, kunnen bij dit fonds een claim indienen.

de Faam | 2004 | | pagina 12