Staatsbosbeheer legt bij Dishoek een 'Bos van de Toekomst' aan Masterclass 'Wat is kunst' tijdens kunst- en cultuurroute Middelburg KvK: 'Snoeien in regelgeving is niet alleen in het belang van ondernemers' Drukte op Lentefeest Poppendamme ALLES MOET WEG... Soixante Neuf gaat voor goud IN DE STERREN AGENDA BV WALCHEREN Nieuw concept bij Studio Lifestyle Vera verjaart in 't Schuttershof Receptie oud leden Hygiëa Skeelerend door IVIidden-Zeeland Zang en muziek voor goed doe! Themamiddag over borderline ARNEMUIDEN DOMBURG GRIiPSKERKE KOUDEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VEERE VLISSINGEN Rouw of vreugde Tot 60% korting op Stills en "Alan Red QenaVUtj RAM STIER TWEELINGEN KREEFT LEEUW MAAGD WEEGSCHAAL SCHORPIOEN BOOGSCHUTTER STEENBOK WATERMAN VISSEN Woensdag 26 mei 2004 De Faam Pagina 3 Museum Arnemuiden, Langstraat 35,60-jarige bevrijding van Ar- nemuiden, woensdagen zaterdag van 13.30-16.30 uur. t/m 30 okto ber. Marie Tak van Poortvliet museum, Ooststraat toa, schilderijen van Kees Markusse (Marco), 'Ironie en Kleur', dinsdag t/m zondag van f 3.00-1 j.00 uur. t/m 6 juni. Galerie Art Aurum, Noordstraat 8, sieraden van 11 designers, schilderijen van Philip Veurink en sculp turen van Hannes Helmkedinsdag t/m zaterdag van t r.00-13.00 en z5.00-y9.00 uur. zondag van 13.00-IJ.00 uur. t/m 13 juli. Boerderijgalerie De Ossenberg Schilderijen, keramiek en beelden van Karl Jolict, Helene de Jong en Miriam Severijns. Dinsdag t/m za terdag 14.00-17.00 uur, t/m mei. Golden Tulip Westduin, Westduin 1, schilderijen van Jack Breure, t/m 31 mei. Woontrend Zeeland, Duinstraat 18 a, schilderijen van .Telle Meltman, "Kracht en Water' en acrylschilderijen van Ida Nauta, 'Lente', t/m mei. Zijdemuseum, dorpsstraat 3, Russische mode uit de Art Nouveau periode, 'From Russia with Love', maandag van 13.00-17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur, t/m 19juni. Galery Maritime, Gortstraat 43, schilderijen van Peter de Rijcke, Tineke van de Weijer, Fred Hemmes, Nadia Gyr, Els van Leeuwen- Ritman en bootjes van papierklei van Jacqueline Tijssen, 'Nederland Waterland', donderdag t/m zondag van 12.00-18.00 uur. t/m 30juni. Zeeuws Archief, Hofplein 16, Aan Tafel! Een kijkje in de keuken van het Van de Perrehuis, t/m 5 juni, maandag t/m zaterdag van 9.00- 17.00 uur Bloembinderij Atmosfeer, Dam, acrylschilderijen, ge dichten, "Van rozen en liefde', t/m 30juni. De Vleeshal, Markt, va zen van verschillende ontwerpers, dinsdag t/m zondag van 13.00- 17.00 uur, t/m 31 meiDe Kabinetten van De Vleeshal, Zuster straat 7, Lego van Frank Hartman Gyz La Rivière, 'Das ist ein Hund', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m mei. Galerie T, Turfkaai 25-27, Martin Baeyens, Eddie Nijssen, Reinder Homan en Sofie Hupkens, donderdag t/m zaterdag: 11.00-16.00 uur. Ie zondag van de maand 13.00-17.00 uur, t/m mei. De Vleeshal, Markt 1, Al ternate, discussie over vormgeving en vormgevers, dinsdag tot en met zondag 1300-1700 uur, t/m 31 mei. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, aquarellen en pastelschilderijen van Jan Maas, 'Daar ligt mijn doip', t/m 5 juni. Concert- en Gehoorzaal, Singel straat 13, schilderijen, hout- en linosnedes van Rachel Daniels, 'Koeien, Abstract, Maritiem', t/m juni. Café Bommel, Markt 85, foto's van Bart Willemsen, t/m juli. 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, schilderijen van Joke Floresse, t/m 30 juni. Centrum Beeldende Kunst Zeeland, Balans 17, sieraden van Ineke Otte, 'overzicht 22 jaar', maandag t/m donderdag van 9.00-17.00 uur, t/m 20 juni. Zeeuws Museum, Abdij 3, wandtapijten, 'Geweven geschiedenis, Zeeuwse wandtapijten 1593-1604', dinsdag t/m zondag van 11.OO IT.00 uur, t/m 12 september. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, verwonderten toon ste ling, Alice in Wonderland, voor iedereen vanaf vier jaar, t/m 31 okto ber, aquarellen van Tonnie Schouwenaar, t/m 30 juni, dagelijks van 10. 00-17.00 uur. DeWatertoren AK, Rijksweg A58, werken van internationale kunste naars en musici, 'The Bison Caravandonderdag t/m zondag van j2.00-ij.00 uur, t/m mei. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27kostuumopstelling, 'Kleur-Rijk gekleed', kleuren en rijkdom in de Walcherse streek- dracht 1800-1900, t/m 7 november, pasteltekeningen van Juke Hu- dig, 'Pastels van tuinen', t/m juli, geweven damast van Phyllis Thö- ne, 'Grapjes op lapjes', t/m 18 juli, maandag t/m zaterdag van 12.00- 17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. Grote Kerk, Oudestraat 26, schilderijen en glaswerk van Dora Dolz, opening zaterdag 29 mei 14.00 uurmaandag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uur, zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 1 september. deWillem3, Oranjestraat 4, projecties en foto's van David Smithson, 'Scapes en fotowerken' en een combinatie van video's, installaties en teksten van Kristina Leko, 'Vis en mensen', donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. t/m mei. Zeeuws maritiem muZEEum, ero tisch humoristische tekeningen van Jan Sanders, 'Weelderige dames ander zeemansgeluk', maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 10 oktober. Sauer Oonk, werken van Wieteke Hendrikx, 'Multiple choice', t/m 18juni. De Piek, Hellebardierstraat 13, schilderijen van Wieteke Hendrikx, 'De jungle in mij', t/m 18 juni. Ziekenhuis Walcheren, Koude- kerkseweg 88, foto's van Marjan Wijnberger, t/m juni. Meike Hagenaars, (foto: Manfred Berrevoets) VLISSFNGEN - Een nagelstudio, een pedicuresalon en een winkel in badmode en luxe lingerie: dat is Studio Lifestyle. De zaak opende de ze maand haar deuren aan de Boulevard Bankert 410 in Vlissingen. Eigenares Meike Hagenaars heeft al een aantal jaren een nagelstudio aan de Kasteelstraat en wilde graag uitbreiden. In het drie verdiepin gen tellende nieuwe pand zet zij de zaak voort. "Mensen kunnen er terecht voor onder meer een manicure, het verlengen- en verstevigen van nagels en nail-art", vertelt Hagenaars. In de kelder is een pedicu resalon waar verschillende behandelingen worden gegeven. Er is een luxe-, superluxe- en een cosmetische behandeling. Studio Lifestyle is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en van woensdag tot en met vrijdag ook van 19.30 tot 22.00 uur. DISHOEK - Staatsbosbeheer is druk bezig om bij Dishoek twee bosjes aan te leggen. Par ticulieren kunnen zich aanmel den om een eigen boom te planten, die herinnert aan een gebeurtenis. Volgens boswach ter Bram Vader van Staats bosbeheer kunnen deze herfst de eerste bomen worden ge plant. MIDDELBURG - Danny Vera en zijn begeleidingsband The Almost Famous spelen zondag 30 mei in Café 't Schuttershof in Middelburg. Omdat Vera die dag ook jarig is, treden verschil lende speciale gasten voor het voetlicht. Aanvang 17.00 uur. WESTKAPELLE - Gymnastiek vereniging Hygiëa uit Westkapelle bestaat vijftig jaar en houdt op za terdag 5 juni een receptie voor oud-leden, oud-bestuursleden, oud-leidinggevenden en andere belangstellenden. Er worden foto 's getoond uit de jaren 1954 tot 2004. De receptie wordt gehouden tussen 17.00 en 18.30 uur in West kapelle Herrijst in Westkapelle. MIDDELBURG - Schaats- en skeelerclub Middelburg houdt za terdag 29 mei diverse tochten voor skaters en skeeleraars. Vanaf Sportpark de Veerse Poort kun nen die kiezen uit routes van vijf tien tot negentig kilometer. De tochten lopen over asfalt- en be tonwegen van Walcheren en Zuid-Beveland. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur (7.50 euro voor volwassenen, jeugd vijf euro), vertrek vanaf 10.30 uur. door Ad Hanneman Bos van de toekomst' heet de nieuwe aanplant met particuliere inbreng. Dezelfde naam draagt het bos in Schuddebeurs op Schouwen. Dat werd november vorig jaar vol geplant. In Dishoek kan worden bebost als gevolg van de ruilverkaveling op Walcheren. Aan het eerste deel is al begonnen met de aanleg van de singel (rondbeplanting) en de voetpaden. In het midden van de terreinen kunnen samen vierhon derd bomen worden geplant. Boswachter Vader meent dat mensen om de meest uiteenlo pende redenen daar een boom kunnen planten. Uit rouw of uit vreugde, stelt hij vast met Schuddebeurs als voorbeeld. "Maar ook bedrijven kunnen er bijvoorbeeld bij een jubi leum een boom neerzetten met eigen opschrift. Dc reden kan namelijk worden aangegeven op een bordje. Kransen en der gelijke zaken zijn niet toege staan. Staatsbosbeheer onder houdt de bomen de komende vijftien jaar. Dan kan het bos zelfstandig worden." Bij het Schouwse Schuddebeurs is al jarenlang een Bos van de Toekomst, (foto: Marieke Mandemaker) Het planten gebeurt jaarlijks, één of twee keer. De bomen die worden geplant zijn 'streekeigen'. Vader noemt als voorbeeld een eik, een beuk of een es. Een boom kost inclusief vijftien jaar onderhoud honderd vijftig eu ro. Eigendom en onderhoud van de bomen worden vastge legd in een contract. Het an dere nog aan te leggen veldje ligt er naast, er tussendoor loopt het Slobberduinse fiets pad. MIDDELBURG - Galerie Ma ritime aan de Gorstraat in Middelburg houdt voor de Kunstroute zondag 6 juni een Masterclass. 'Wat is (de) kunst' is de centrale vraag. Drie gerenommeerde kunste naars bemannen het spreekge stoelte, waarna de discussie on der leiding van galeriehouder Dimp Nelemans kan losbar sten. Nelemans opperde het idee na een groot aantal discussies in haar galerie over de vraag 'Wat is (de) kunst?'. Die discussies ontstonden steeds als amateur kunstenaars hun werk aanboden voor een expositie. De galerie houder bekeek dat werk en gaf er een onvoldoende voor, althans niet goed genoeg om in haar ga lerie te exposeren. "Opmerkelijk is dat steeds meer mensen in de VUT of vijftig plus vrouwen zich thuis creatief bezig houden. Fa milie en kennissen vinden het prachtig wat wordt gemaakt en in veel huiskamers van die omge ving hangen werken van die per soon. Maar als ze het mij aanbie den dan is het meestal geen kunst of net niet, hoewel het werk van een enkeling de selectie haalt. Maar dat is sporadisch." Wat Nelemans absoluut niet wil is de mensen ontmoedigen om verder te gaan. "Dat zou absurd zijn. Ik moedig ze eerder aan en over een poosje nog eens terug te komen met hun nieuwe werk. Zo hou je een discussie op gang en de mensen leren er van. Ik hoop dat die mensen ook naar de Masterclass komen. De kunste naars, overigens drie van de vijf die hier exposeren, vertellen over hun eigen inzichten in wat kunst is, daarna neem ik de leiding van een algehele discussie over die vraag." De kunstenaars die spreken tij dens de Masterclass zijn: Fred Hemmes, Tineke van de Weijer en Jacqueline Tijssen. Het begint om 15 uur. Aan de maandelijkse Kunstroute doen meerdere Middelburgse galeriehouders mee. Landelijke en gemeentelijke regels komen niet aan de orde. Volleman: "Ondernemers hebben bijvoorbeeld moeite met bepaalde strikte geluids normen die dc provincie stelt." F. Grotenhuis van de Provin cie Zeeland: "In sommige ge vallen moeten ondernemers een vergunning aanvragen, waar het met alleen aanmel ding ook zou volstaan. Het kan dus veel soepeler." Hoe- Vervolg van voorpagina) wel de meeste ondernemers dit snoeien in de regels van de provincie dus van harte zullen ondersteunen, is niet iedereen hier even blij mee. De Zeeuwse Milieu Federatie be weerde een tijdje geleden dat de Provincie te veel aandacht schonk aan ondernemersbe langen en te weinig aan de rechtsbescherming van de bur ger. De KvK reageert hierop: "Wij willen de regelgeving voor ondernemers zo soepel mogelijk houden. Uiteraard alleen als dat de belangen van de burgers niet schaadt." Gro tenhuis: "De provinciale re gelgeving is meer voelbaar voor bedrijven dan voor bur gers. De provincie bemoeit zich toch voornamelijk met zaken die op grotere schaal spelen. Milieu-zaken, vergun ningen in industrie, camping- beleid. Dan kom je vanzelfbij bedrijven terecht." Begin september komt een rapport uit, met conclusies over de aan te pakken regels. GRIJPSKERKE - Een overvol terras, wachtrijen voor een plantje en toevoerwegen die niet door te komen waren. Het 23e Lentefeest bij Imkerij Pop pendamme in Grijpskerke zorgde trok tijdens het Hcmel- vaartsweekend 4800 bezoe kers. door Ellen De Vriend "Dat zijn er meer dan vorige ja ren", weet Toos de Meester van Imkerij Poppendamme. Vooral op donderdag was het enorm druk, met 2200 bezoekers. Om dat de Meinersweg, tussen Kou- dekerke en Poppendamme, was afgesloten, kwamen veel auto mobilisten uit de richting van Buttinge. Daardoor stond de hele B-weg, tot aan Meliskerke, vol met auto's. Veel inwoners van Walcheren wisten de gardenfair met kramen vol planten, tuinmeubilair, beel den en schilderijen te vinden.Veel belangstelling was er voor de workshop cake- en taartdecoraties op basis van sui ker. Eetbare kunstwerken zoals rolfondant, pastillage en marse pein werden gemaakt. Maar ook trok Willemien van Nassau veel bekijks met haar vrolijk gekleur de schilderijen met koeienkop- pen. Verder werden er veel bijzondere vaste planten, cactussen, heesters en eenjarigen verkocht, evenals spullen voor de entourage van de tuin. De vlinder- en libellenwerk- groep Zeeland verkocht vlinder- planten en de dames van de handwerkclub Nieuw- en Sint Joosland verkochten allerlei hand werkproducten De sfeer op het lentefeest was erg gezellig. James van dc Water (Not James Dean) and friends zorgden dagelijks voor een vro lijke muzikale noot op het terras. Toos de Meester is zeer tevreden over het verloop van het drie daagse evenement. YERSEKE - Het Calvijn College uit Goes houdt op zaterdag 29 mei een zang- en muziekavond in de N.H. kerk in Yerseke. Er zijn optredens van het instru mentaal ensemble onder leiding van Jaap Coppoolse en het schoolkoor van Kok van Luik. Tijdens de bij eenkomst is er een collecte waarvan de opbrengst naar de eindexame nactie van de school gaat. Die za melt geld in voor evangelisatiewerk in Midden- en Zuid-Amerika. De zang- en muziekavond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. GOES - Emergis houdt vrijdag 28 mei een themamiddag over boderline. Op de bijeenkomst zijn behalve mensen met borderline ook familie leden en behandelaren welkom. De middag begint om 13.45 uur. Er zijn lezingen over de persoonlijkheids problematiek en workshops. Dc bij eenkomst bij Emergis aan de 's- Gravenpolderseweg 53 in Goes duurt tot ongeveer 17.00 uur. (advertentie) L. Noordstr. 46, Middelburg ;di-za 11 -17 u. en op afspraak, tel. 0118 681112 MIDDELBURG - Het is onder hand een ingeburgerde traditie: bij grote internationale voetba levenementen brengt de Wal cherse groep Soixante Neuf een stemmig liedje uit. Hun EK-hit voor deze zomer heet Oranje voor Goud. Het is een echte meezinger ge worden. Op de melodie van Champs-Elysées is een nieuwe tekst gemaakt: Oranje voor goud/ Oranje voor goud Geen doel te ver Geen gras te groen Want Nederland wordt kampioen Ja als je van Oran je houdt Dan ga je voor goud. Soixante Neuf bestaat uit John de Bruyn, Sander Meyers, Stefan Hillebrand, Edwin Joosse, Sascha Labruyere en Louis Louwerse. De laatste nam, samen met Han Bue- nen, de tekst voor zijn rekening. Diana en Yvonne Joziasse doen mee als achtergrondzangeressen. Het is de vijfde cd van Soixante Neuf, opgenomen in de Amster damse Tapeless Studio. Op de cd- single staan vier tracks: de radio mix, karaoke-mix, instrumentale versie en de doelpuntentune 'Oh Wat Mooi'. Soixante Neuf. (foto: pr) de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huïs-aan-huis in dc gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur V Mun.stcrman Commercieel Regiodirecteur Cli. van tien Oosierkump Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G Arendsen-Tiebcn Hoofd Redactie Jan Dirk van Sclieyvn Eindredactie EUen de Dreu Oil 3-27-4023 of 06-54267132 rcd.fnam<®whk wegener nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Mineke Cruet0113-274017 (privc 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privc 0118-641569) Rumtm Tetussa 0113-274060 of 06-25031343 Dc Faam keen uitgave van Wegener Huk-aan-hukkrantcn BV. Wegener Hiiis-aan-hniskrnnten BV is een onderdeel van liel Wegcncr-concem. Op al onze advcrtcnticcontmcten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas- ving de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-hukkranlen Wegener SV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt up uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een be-tand. dal wordt gebruikt door onze administratie en om u Ie (laten) informeren over voor ii relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener af door ons zorgvul dig geselecteerde derden. Ms u op deze informatie geen prijs steil kunt li ilat schriftelijk melden hij Wegener Huis- uan-huiskranten BV, t.a.~ A T. Kooij, Hoofd Marketing, pustbus 692. 7500 AR Enschede. Kantoor Frunlaan 4c, postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdug. donderdag en vrijdag van 8,30 tot 17,00 uur. Woensdag gesloten Afslulttljden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12 00 uur. kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam met ontvangen'' Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdmk Breda Privé: je bespeurt een pro bleem en dal weet je aardig op te lossen. Liefde: je ware gevoelens niet verbergen. Geld: alles goed geregeld. Topdag: maandag. Privé: je advies wordt ge vraagd, maar wat je zegt doet er eigenlijk niet zo veel toe. Liefde: je wordt door meer personen tegelijk begeerd. Geld: je geeft teveel uit. Topdag: zaterdag. Privé: neem niet te veel hooi op je vork. besteed je tijd zinvoller. Liefde: je partner wacht op een teken. Geld: beetje krap Topdag: donderdag. Privé: je eerzucht is niet te stoppen, maar dat gaat ten koste van anderen. Neem gas terug. Liefde: besteed meer tijd aan je partner. Geld: reserves intact hou den. Topdag: woensdag. Privé: stel je niet met een half antwoord tevreden. Liefde: geraffineerd! Je weet precies wat je partner het liefst wil. Geld: snel en doortastend handelen. Topdag: vrijdag. Privé: laat je niet onder tijdsdruk zetten, neem kalm en rustig overleg. Liefde: remmingen over winnen als het geluk je toe lacht. Geld: geen risico nemen. Topdag: zondag. Privé: je ideeën zijn goed, alleen is niemand het er verder mee eens. Liefde: gevoelens niet ver bergen. Geld: mooie dingen zijn duur. Topdag: dinsdag. Privé: een kleine hapering in het levensplan kan wei nig kwaad. Liefde: je wilt graag omringd worden met liefde en tederheid. Geld: niet op z'n beloop la ten. Topdag: vrijdag. Privé: blijf bij je standpunt, je hebt gelijk. Liefde: je werkt 'erotise- rend': alleen niet uitslui tend op je partner... Geld: laatje geen poot uil- draaien. Topdag: zondag. Privé: je bent snel afgeleid, maar daar moet je nu toch even mee uitkijken, het is echt belangrijk. Liefde: temperamentvol en wellustig. Geld: je benut je kansen. Topdag: zaterdag. Privé: je bereikt deze week bijna alles wat je je ten doel had gesteld. Liefde: je kunt enkele ge lukkige dagen verwachten. Geld: aangenaam voorde lig- Topdag: woensdag. Privé: niet te bang! Je moet nu aan je kennissen laten zien watje waard bent en niet afwachten tot zij het initiatief weer nemen. Liefde: spannende verras sing op een late avond. Geld: op de markt letten. Topdag: maandag.

de Faam | 2004 | | pagina 3