KvK neemt regelgeving onder de loep MAGAZIJNVERKOOP! Zeezwemtochten langs Walcheren Koopjes van de week Ip2?9 BABYKAMERSHOW de Faam unshine 2,3 Trendhopper Drukke week voor voetbalminnend Zeeland Familiefoto's o ro cjp cz B o| www.stefanos.nl brasserie PANNEKE Rommelmarkt van Onda Danny Vera verjaart in 't Schuttershof Rotstuin en cactuskas open 3-4-5 JUNI SPECTACULAIRE Exaudi in concert Konmar Middelburg s> 200 Babykamers JPz|L:' 500 Kinderwagens www.babypark.nl Workshop vol geur en kleur Foto's in etalage Grandpa Nick in meidenpop Cursus 'Bewust Ontspannen' Zangdienst in Ontmoetingskerk MEI - AKTIE Sauna's 10% korting RICHÈ ujegener huls-aan-huiskranten Weekkrant voor Walcheren U) CD Z Als voorgerecht hebben wij Ardennerham met meloen voor u Hierna kunt u genieten van varkenshaas op grootmoederswijze En als dessert heerlijk ijs met aardbeien Regio Bij Dishoek verrijst het 'Bos van de Toekomst' BreedUit Dansz viert jubileum met speciale show Nieuws Wandtapijten eindelijk terug in Zeeuws Museum lage prijzen! Win een... Weekendje weg Breakaway www. fotosch uilwerve.n I VERVROEGDE AFSLUITING KEUKENS BADKAMERS Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle Tel. (0113) 27 06 95, fax (0113) 27 06 94 2e pinksterdag geopend 10.00-17.00 uur tuin- serremeubelen v.d. Goeskade 49 4461 BH Goes 0113-227107 www.sunshinegoes.nl zeker voor uw hypotheek W MIDDELBURG (naast Kwantum) £3uitenruststr. 20 0116-674010 GOES Woonboulevard Marconistr. 26 0113-213132 deFaam 00 u^rsi fD =3 0118) 418 019 Woensdag 26 mei 2004-22/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Knus... gezellig... romantisch...! Gelegen aan het meest geheime pleintje van Middelburgde Lammerensteeg 't zoeken meer dan waard... info/reserveren: 0118-625287 MIDDELBURG - De regelgeving van de provincie kan veel soepe ler, vindt de provincie zelf. Ook de ondernemers juichen het af schaffen van onnodige regels van harte toe. De Kamer van Koop handel (KvK) is daarom in op dracht van de provincie begon nen met een onderzoek onder ondernemers naar overbodige re gelgeving. Stel: een plaatselijke minicamping N W EN ST JOOSLAND - Muziek vereniging Onda (Oefening Na Den Arbeid) houdt zaterdag 5 juni een rommelmarkt. Vanaf 9.00 uur staat het plein rondom de NH-kerk van het dorp vol met kramen. Om 9.30 uur is er een verkoping per opbod. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. MIDDELBURG - Danny Vera en zijn begeleidingsband The Almost Famous spelen zondag 30 mei in Ca fé 't Schuttershof in Middelburg. Om dat Vera die dag ook jarig is. treden verschillende speciale gasten voor het voetlicht. Aanvang 17.00 uur. krijgt een klein bedrag subsidie van de provincie. Dan moet deze cam ping ontzettend veel informatie le veren aan de gemeente in de vorm van papieren rompslomp en ac countantsverklaringen om duidelijk te maken dat dit subsidiebedragje goed besteed wordt. Terwijl dit bij zulke kleine bedragen eigenlijk niet nodig zou moeten zijn. Een zelfde procedure voltrekt zich als kleine vergunningen aangevraagd worden. Volgens M. Volleman van de Ka mer van Koophandel zijn er meer van dit soort schoolvoorbeelden van overbodige provinciale regel geving. De KvK roept in de mei-editie van zijn Kamerkrant de hulp van de ondernemer in om dergelijke regels boven tafel te krijgen. Het gaat hier bij alleen om regelgeving van de provincie, zoals milieuverordenin gen, subsidieregelingen, land schapsbeheer en afvalstoffenbeleid. (Lees verder op pagina 3) BIGGEKERKE - De rotstuin en cac tuskas van Rob Wondergem zijn in het pinksterweekend open voor pu bliek. Te zien zijn zestig soorten cac tussen en twintig soorten agave, de grootste winterharde cactusverzame ling van Nederland. De tuin van Wondergem, te vinden aan de Dorps straat 38, is zaterdag 29 en zondag 30 mei tussen 10.00 en 17.00 uur open. advertenties) (Openingstijden: do./vnj. 09.00 -17.00 uur, zat. 10.00-15.00 uur) 3 dagen lang profiteert u van onze leegverkoop van ebruikte rollators, rolstoelen, scootmobielen, bedden etc. voor spectaculair Let op! Deze occasionverkoop Is éénmalig en op op! Verrijn Stuartweg 43 4462 GE Goes Tel.: (0113) 21 12 74 www.care2move.nl Areot Caru2Move, Van Breugcl Care2Move. Breva Care2Move. Jcremiasse Care2Move, Ligtvoct Care2Move WESTKAPELLE - Koor Exaudi geeft zaterdag 5 juni een concert in Kerk Moria in Westkapelle. Het koor, afkomstig uit Westkapelle, wordt ondersteund door de Zeeuwse Muzi kanten. Dit orkest bestaat uit musici met een verstandelijke beperking. Het optreden begint om 19.30 uur. GOES/VLISSINGEN - Liefhebbers van landelijk voetbal kwamen deze week ruimschoots aan hun trekken in Zeeland. Donderdag was er in Goes de wedstrijd Feijenoord-SSV'65, waarmee de Öost-Souburger Gérard de Nooijer afscheid nam van zijn Rotter damse teamgenoten. Zelf meespelen zat er wegens een blessure niet in, dus bekeek De Nooijer de prestaties van Feijenoord vanaf de bank. Het werd uiteindelijk veertien-nul voor de uitspelende ploeg. Zaterdag was er op Sportpark De Veerse Poort nog de wedstrijd Luc ky Ajax tegen VV Zeelandia. Ook hier waren tal van coryfeeën aan het wérk te zien. ZOUTELANDE - Zeeland heeft er een nieuwe zeezwem tocht bij. Initiatiefnemer is de Middelburgse triatleet Peter Rotte. Gezwommen wordt 3,7 kilometer tussen Dishoek en Zoutelande. De tocht vormt de afsluiting van een circuit van drie zwemwedstrijden. door Ellen De Vriend Zeezwemtochten zijn een schaars goed in Nederland. Lein Lievense zette in 1996 de zee zwemtocht tussen Westkapelle en Zoutelande op de kaart. Deze prestatietocht wordt op zondag 1 augustus gehouden en is 4,2 kilometer lang. De zwemtocht start om 13.00 uur bij de radar toren in Westkapelle. De tweede zwemtocht van het circuit wordt gehouden op woensdag 4 augustus. De start is om 19.30 uur op het strand aan het eind van de Duinweg in Oostkapeile. Inschrijven kan bij de reddings brigade. Na 4,2 kilometer wordt gefinisht bij de reddingspost in Domburg. De tocht wordt voor het derde jaar gehouden en is een initiatief van Peter Rotte. De nieuwe tocht is 3,7 kilome ter lang en vindt plaats op dins dag 17 augustus. Inschrijven kan bij het strandpaviljoen. Om 19.30 uur starten de zwemmers bij strandpaviljoen Philippine, bij de duinovergang Kaapdui nen. in Dishoek. De finish is bij Zoutelande. Deze derde tocht is ontstaan doordat Rotte de le gendarische Scheldezwem wed strijd, waarbij de Westersclielde werd overgestoken, wilde imi teren. "Omdat de tochten stroomaf waarts plaatsvinden, zal niet de afstand maar de kou (circa 18 graden) doorslaggevend zijn. Acclimatiseringstrainingen in juni en juli zijn noodzakelijk, evenals het dragen van een wet- suit", adviseert Rotte. De kosten bedragen vijf euro per tocht, deelname aan het cir cuit kost 12,50 euro. De tochten worden beveiligd door de red dingsbrigade, deelnemers moe ten zelf bet vervoer regelen en een felgekleurde zwemcap mee brengen. Douches en kleed ruimten zijn aanwezig. Burgemeester A. de Bruijn van de gemeente Veere reikt een wisselbeker uit aan de snelste dame en heer van de drie zwem tochten. Voorinschrijven kan bij Peter Rotte via zijn e-mail- adres parotte@zeelandnet.nl Zie de Reis Recreatie pagina in deze krant Bavaria pils krat 12 flesjes 30 cl 3.99 Nu 2e krat Fricandeau vers voor u gegrild per 100 gram Senseo diverse smaken voordeelzak 28 pads Pottenbakkerssingel 2. Vragen? Kijk op www.konmar.nl of bel gratis met de Konmar consumentenservice 0800-0809. Peter Rotte (rechts) is een van de initiatief nemers van het Wal- cherse drieluik (Foto: Fank Husslage) advertenties De grootste babyzaak van Nederland kraakt alle prijzen!!! Di 1 tm za 12 juni elke avond tot 21.00 uur geopend maandag 7 juni extra geopend Zaterdag tot 17.00 uur Babypark Batterijenweg 19 Kesteren 0488 48 8888 In verband met Pinksteren dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 2 juni uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie donderdag 27 mei 09.00 uur. Advertenties donderdag 27 mei 16.00 uur. VLISSINGEN - Bach-bloe- sem consulente Brigitte Süt- muller uit Veetiendaal vertelt zaterdag 5 juni in Wijkcen trum Open Hof in Vlissingen over het werken met kleuren en geuren. "Natuur spreekt een boeiende taal", vindt zij. "Het is interessant om er ach ter te komen waarom iemand bepaalde kleuren wel of juist niet kiest. Elke kleur heeft haar eigen symboliek. Zo staat blauw voor vertrouwen, geel voor kennis en rood voor kracht." De workshop in Vlissingen is een initiatief van de Vlissingse Anda Massink. Meer inlichtin gen via 0118-476523. VLISSINGEN/M1DDEL- BURG - Alle genomineerde foto's van de fotowedstrijd Maand van de Vrijheid van het ROC Zeeland zijn momenteel te zien in etalages in Vlissin gen en Middelburg. De foto's, gemaakt rondom de thema's Vrijheid, Verdraagzaamheid, Respect, Samenwerking en het tegengaan van racisme, waren eerder al te zien tijdens de uit reiking van de Four Freedoms Awards in de Wandelkerk in Middelburg. Ook de winnende foto's van Else van der Hoe ven zijn te zien. Deelnemende zaken zijn in Middelburg Foto Verschoore, De Tuin van Broeder Ludovicas, Van Spar- rentak, Belcompany en De Drukkery. In Vlissingen zijn foto's te zien in de winkelruiten van Albert Slinger Lederwaren, Bruna, Foto Verschoore, Kozzmik, X-Ray en FoOks. MIDDELBURG - De Grandpa Nick Sessieband verzorgt zon dag (30 mei) weer het maande- lijkse optreden in café Brooklyn in Middelburg. Dit keer staat het concert in het teken van de mei denpop. Zo wordt muziek ge speeld van bands als The Sugar- babes en En Vogue. Vaste zan geressen Marjon van Iwaarden en Claudia Wagenmakers wor den geassisteerd door Pascal le Singerling en Debbie van de Starre. Het optreden begint om 19.30 uur aan het Tympaan- plein. De toegang is gratis. ARNEMU1DEN - In het bui tengebied van Arnemuidcn wordt binnenkort weer een cur sus Bewust Ontspannen gege ven. In vijf bijeenkomsten kri j gen deelnemers de methode Dishoorn aangereikt. Die moet een betere balans vinden tussen spanning en ontspanning in het dagelijks leven. Meer informa tie: 0118-603204. MIDDELBURG - In de Ont moetingskerk in Middelburg wordt maandag 31 mei. tweede Pinksterdag, een zangdienst ge houden. Naast veel samenzang is er een hoofdrol weggelegd voor kinderkoor De Notenkra kers onder leiding van Annema- rie Kleijn-Paalberends. Jos Vo gel bespeelt het orgel, Sandra Smit treedt aan op cornet. De toegang is gratis, het begint om 10.00 uur. (advertenties) (industrieterrein de Smokkelhoek) rente v.a. Financieel Diens BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... www.fdcRicheI.nl Blauwedijk 1 Middelburg j

de Faam | 2004 | | pagina 1