Bewonersavond Middelburg Noord Laatste raadsvergadering wijzigingen ophaaidata huisvuil wijkopruimdag in Nieuw Middelburg in het oude stadhuis Europese verkiezingen Kantoren gesloten Werkzaamheden A-theater Kanaalweg 3 Nieuw en Sint Joosland Warenmarkt en hemelvaartsfair en Dauwendaele Sportstimuleringsprijs en sportvrijwilliger van het jaar Nieuw Wijkondersteuningspunt Website uit de lucht Geen chatten Schroebrug open Folder Wijkaanpak Woensdag 19 mei 2004 De Faam Pagina 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente; Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 mmamuam Od Hemelvaartsdaa (donder- iuni. lanas om het huisvuil od te B Maandag 24 mei vergadert de Middelburgse gemeenteraad voor het laatst in het oude stad huis aan de Markt. Ook de raad verhuist mee naar het stads kantoor aan de Kanaalweg. De eerste vergadering in het nieu we kantoor staat gepland voor maandag 21 juni. De aanvang stijd van de vergadering blijft 19.30 uur. De agenda van 24 mei, in de raadszaal van het oude stadhuis, is onder voorbehoud. 1Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de ge meente Middelburg, gehouden op 16 februari 2004 3. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de ge meente Middelburg, gehouden op 22 maart 2004 4. Medelingen en ingekomen stukken 5. Verordeningen Wet Werk en Bij stand 6. Aanbrengen van een volwaardi ge verkeersregelinstallatie (VRI) op het kruispunt Stromenweg/Greve- lingenstraat, met koppeling naar de VRI Stromenweg-Nieuwe Vlis- singseweg 7. Verdagingsbesluit inzake ont trekking aan de openbaarheid van een deel van de openbare weg, gelegen aan de Segeerssingel te Middelburg, plaatselijk bekend als het P&R-terrein 8. Tijdelijke uitbreiding Klimop- school (spoedprocedure) 9. Jaarverslag, Burgerjaarverslag en Concernjaarrekening 2003 10a. Voorjaarsnota 2004, inclusief rapportage en matrix strategische projecten 10b. Vaststelling herziene exploi tatie-opzet Stationsomgeving en beschikbaar stellen krediet 11Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2004 12. Verzoeken artikel 19, lid 1 WRO/beëindiging geldigheids duur voorbereidingsbesluiten nieuwbouwplan 13. Vervanging financieel-admi- nistratieve software 14. Fusie Halt Walcheren en Halt Oosterscheldebekken 15. Initatiefvoorstel CDA en PvdA inzake kaderstelling voor de Bre de School in de Stromenwijk 16. Initatiefvoorstel alle fracties in zake stimuleren duaal debat. Binnenkort valt de oproepings- kaart voor de verkiezing van de leden van het Europees Parle ment bij u in de bus. Het kan zijn dat u op 10 juni niet kan stem men. Dan kunt u iemand anders machtigen. Ook kunt u op een ander stembureau gaan stem men dan op uw oproepingskaart staat vermeld. Hoe dat allemaal in zijn werk gaat staat op uw op roepingskaart vermeld. Op het internet staan interessan te websites over de verkiezin gen. Breng eens een bezoek aan bestbelangrijk.nl en ukomtto- chook.nl, websites boordevol in formatie over de komende ver kiezingen. Bent u er nog niet uit op welke partij u gaat stemmen? De stemwijzer biedt de helpende hand. Door de stellingen op stemwijzer.nl te beantwoorden bent u er binnen vijf minuten achter welke partij bij u past. Om onderscheidende en ver nieuwende initiatieven op het gebied van sportdeelname, sportorganisatie en sportinte- gratie te stimuleren heeft de ge meenteraad een bedrag van 5.000 beschikbaar gesteld voor het uitreiken van een sportsti muleringsprijs. Hieruit worden maximaal vijf initiatieven geho noreerd. Middelburgse sportverenigingen, particulieren en overige vrijwilli gersorganisaties kunnen hiervoor hun sportinitiatief indienen. Het sportinitiatief heeft als hoofddoel het bevorderen van sportorgani satie en/of sportdeelname en/of sportintegratie. De ingediende ini tiatieven worden beoordeeld door een jury. Formulieren voor het in dienen van uw voorstel en de voorwaarden vindt u op de websi te van de gemeente Middelburg onder de knop sport en recreatie. Verkiezing sportvrijwilliger van het jaar Aan de uitreiking van de sportsti muleringsprijs wordt de sportvrij williger van het jaar verbonden. Doel van deze verkiezing is de De website van de gemeente Middelburg is op vrijdag 21 en za terdag 22 mei niet te bezoeken. De computerapparatuur voor de website verhuisd dan naar het nieuwe stadskantoor. Het is de bedoeling dat middelburg.nl vanaf zondag 23 mei weer in de lucht is. Op Hemelvaartsdag (donder dag 20 mei) haalt de gemeente geen huisvuil op. Het huisvuil moet een dag later op vrijdag 21 mei voor zeven uur 's mor gens worden aangeboden. Ook het huisvuil dat normaal op vrijdag wordt aangeboden moet voor zeven uur gereed staan. Ook met Pinksteren (maandag 31 mei) haalt de gemeente geen huisvuil op. De vuilnisman komt twee dagen later, woensdag 2 juni, langs om het huisvuil op te halen. Ook het huisvuil dat nor maal op woensdag wordt aange boden moet voor zeven uur ge reed staan. U vindt de gewijzigde ophaal dagen van afval ook op de afval- kalender 2004. De afvalkalender niet ontvangen of kwijt? Neem dan contact op met de infowin kel, 67 54 50. De milieustraat is op donderdag 20 en maandag 31 mei gesloten. De gemeentelijke kantoren zijn op donderdag 20 en vrijdag 21 mei gesloten. Maandag 24 mei staan wij om 8.00 uur weer voor u klaar. De afdeling Publieksza- ken biedt maandagochtend 24 mei een beperkte service. Van wege technische werkzaamhe den kunnen er geen rijbewijzen worden verstrekt. De parkeerkel ders zijn op donderdag 20 mei gesloten. Op vrijdag 21 mei zijn de kelders wel open. Breng ook eens een bezoek aan middelburg.nl. Via de knop 'digi taal loket' krijgt u een overzicht van formulieren van onder ande re publiekszaken en belastingen. Het kan u een bezoek aan het stadhuis besparen. sportvrijwilliger een blijk van waardering te geven voor zijn of haar inzet voor een Middelburgse sportvereniging. Uit de sportvrij- willigers die door de verenigingen zijn voorgedragen, wordt de sportvrijwilliger van het jaar geko zen door dezelfde jury die de sportinitiatieven beoordeelt. For mulieren om uw sportvrijwilliger op te geven en de voorwaarden vindt u op de website van de ge meente Middelburg onder sport en recreatie. Heeft u altijd al iemand in het zon netje willen zetten, omdat hij of zij veel voor de sportvereniging doet of heeft u een ideeën over een sportinitiatief, dien dan uw voor stel in voor 16 juli 2004 dienst Maatschappelijke Zaken, afdeling Stedelijk Sociaal Beleid ter atten tie van Wietske Nijsse, Postbus 570, 4330 AN Middelburg. Voor meer informatie over verkiezing en de sportstimuleringsprijs kunt u bellen met Wietske Nijsse, tele foon 67 56 79. De uitreiking van de sportstimule ringsprijs en de verkiezing van de sportvrijwilliger van het jaar vindt plaats in het najaar. Vorige week is TBI Voormolen begonnen met het ontgraven van de bouwput van het A-thea- ter aan de Zuidsingel. De wan den en palen zitten allemaal in de grond en nu is het moment aangebroken om de grond weg te halen en af te voeren naar de Mortiere. Helaas ontkomen we er niet aan dat vrachtwagens op en neer rijden om de grond weg te brengen. Als voorbereiding op deze werk zaamheden is eerst een leiding onder de openbare weg aange legd. Deze loopt van de bouwput onder het Molenwater naar de gracht. Door deze leiding wordt gedurende het ontgraven water uit de Herengracht in de bouwput ge pompt. Dit om tijdens de werk zaamheden de waterstand in de bouwput op peil te houden. Werkmethode Het ontgraven van de bouwput gaat als volgt in zijn werk. Een graafmachine gaat de grond tot net boven de paalkoppen verwij deren. Daarna baggert een pomp een mengsel van zand en water uit de bouwput. Vervolgens zal met behulp van een scheidingsinstal latie het zand en water weer van elkaar gescheiden worden. Alle grond wordt afgegraven en afge voerd Door de grote hoeveelheid grond die wordt afgegraven, zul len de komende weken vele vrachtwagens op en neer rijden. Gemiddeld zal iedere 10 a 15 mi nuten een vrachtwagen wegrijden bij de bouwput. Aanvullende maatregelen De omgeving van Zuidsingel is een bekende route voor automo bilisten, fietsers en voetgangers. In verband met de toenemende verkeersstroom zijn verkeersrege laars aanwezig om een oogje in het zeil te houden en het verkeer te regelen. Door het weggraven van de grond komt de bouwput onder water te staan. Als extra veiligheidsmaatregel wordt de lo catie 's avonds en 's nachts ver licht. Planning Het ontgraven van de bouwput zal ongeveer tien weken duren en dus waarschijnlijk in week 30 af gerond zijn. Vooruitkijkend: vlak voor de bouwvakvakantie zal be ton gestort worden.Dit beton is dan de vloer van de parkeergara ge. Tegen die tijd leest u hierover meer op deze pagina. Gemeente en aannemer doen er alles aan om overlast voor omwo nenden en verkeer tot een mini mum te beperken. Gemeente Middelburg heeft er met WOP Binnenstad een nieuw Wijkondersteunigspunt bij. Bij een ondersteuningspunt kunt u binnenlopen voor een vraag over uw wijk. Met de medewerkers kunt u ideeën of verbeteringen voor de wijk be spreken. Ook is het een plek om klachten over de buurt te melden. Het nieuwe WOP is gehuisvest aan de Nieuwstraat 36B. Daar zit ten zij onder een dak met de huur dersvereniging Middelburg. Het WOP is voorlopig geopend op woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Bea van Leerdam en Wim van de Voorde zitten klaar om u te helpen. Telefoonnummer van het ondersteuningspunt is 63 36 63. Een mailtje sturen kan ook De chatsessie van donderdag 20 mei gaat vanwege Hemel vaartsdag niet door. Een weekje later is het college weer online. Dan zit wethouder Hannie Kool-Blokland tussen 19.00 en 20.00 uur achter de knoppen. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Vanaf 7 juni zit de gemeente Middelburg in het Stadskan toor aan de Kanaalweg 3. Al le diensten op een paar klei ne uitzonderingen na, worden daar gehuisvest. Rondom de verhuizing zijn een aantal wij zigingen in openings- en slui tingstijden te melden. Het nieuwe bezoekadres is vanaf 7 juni: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Het postadres en de algemene telefoon- en faxnummers blij ven gelijk. Postbus 6000 4330 LA Middelburg Tel: (0118) 67 50 00 Fax: (0118) 62 37 17 Alle andere postbusnummers vervallen. Openings- en sluitingstijden rondom de verhuizing In verband met de verhuizing is de gemeente gesloten op vrij dag 4 juni en maandag 7 juni tot 12.00 uur. Foto: Ge meente Middel burg/Wij kaanpak Op woensdag 26 mei is er een wijkopruimdag in Nieuw Middelburg. Op deze dag slaan bewoners, gemeente, woon- goed, politie, stadstoezicht, hui ze de Veersesingel en de Ket- tingkas de handen ineen en ge ven de wijk extra aandacht op het gebied van schoonmaakac- tie's, groen- en bestratingson- derhoud. Woongoed draagt een steentje bij door het verrichten van opknap- werkzaamheden. Ook is er hulp van groep 7 en 8 van de Openba re Basisschool de Uilenburch. Zij gaan met 22 leerlingen het zwerf vuil in de omgeving van de school opruimen. Tevens worden in de Prins Mauritsstraat geveltuintjes gemaakt. Bewoners doen hun best op deze manier hun straat te verfraaien. Op de wijkopruimdag start ook een voortuinactie in Nieuw Middelburg. Amy Seerden van Woongoed Middelburg leidt dit project, telefoon 69 17 00. Steunt u de wijkopruimdag? Schroom dan niet u op te geven als vrijwilliger, ledereen is welkom en alle hulp is even hard nodig. U kunt zich opgeven als vrijwilliger bij Anja Jonkman van Wijkaanpak, telefoon 67 57 88. De Juliana- straat, Veersesingel (tot aan de Veerseweg), Beatrixstraat, Jacob Catsstraat, Bernhardstraat Ko ningin Emmastraat, Koningin Wil- helminastraat, Margrietstraat (klein stukje bij Beatrixstraat), Ma- rijkeplein, Prins HendrikstraatIre- nestraat, Prins Willem Alexander- straat, Jasmijnstraat, Leliestraat, Zacharias Jansenstraat, Van Epenpark, Prins Johan Friso- straat, Prins Mauritsstraat en Oranjelaan worden opgeruimd. Alle bewoners van bovengenoem de straten krijgen een bewoners- brief in de bus met het complete programma van de dag. via wopb@middelburg.nl Het Wijkondersteuningspunt West in de Stromenwijk is on langs verhuisd naar de Keeten straat 4. Het WOP is geopend op maandag van 13.30 tot 15.00 uur en op woensdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Medewerkers zijn Aicha Benali-Zghoudi, Hicran Arslan, Piet en Annelies de Bruin, Andrea Ingelse, Hans Helleman en Gerard Swiers, telefoon 64 11 80. Per e-mail is het ondersteu ningspunt te bereiken via wopw@middelburg.nl De adressen van de andere Wo p's in Middelburg kunt u vinden op www.middelburg.nl onder de knop 'Stad Middelburg' en klik dan naar Wijkaanpak. Het tele foonnummer van Wijkaanpak Middelburg is 67 55 20. Op 25 mei is al weer de laatste van zes bewonersbijeenkom sten van 'Bewoners in Beeld'. Dan is Noord aan de beurt. Van alle zes stadsdelen heeft Scoop in opdracht van de gemeente beschrijvingen gemaakt over het sociale karakter van de wijk: wonen, gezondheidszorg, voor zieningen, veiligheid, verkeer, onderwijs, werk en vrije tijd. De ze beschrijvingen zijn, op een na, besproken met de inwoners van Middelburg op bewoners bijeenkomsten. Bewoners die de avonden bezochten, werd gevraagd of ze zich herkenden in de beschrijvingen en van hen wilde Scoop weten hoe zij hun ideale wijk in de toekomst zien. Niet iedereen herkende zich in de beschrijvingen. De avonden lever den tot nu toe veel waardevolle in formatie op, die weer verwerkt wordt in de stadsdeelbeschrijvin gen. Vooral inwoners van Nieuw en St. Joosland vonden zich totaal niet terug in de beschrijving van wijk Oost. Nieuw en St. Joosland heeft een heel ander karakter dan Dauwendaele en zo kunnen de gegevens niet gepresenteerd worden, vonden zij. Zij pleitten daarom ook sterk voor meer her kenning van de problematiek van een dorp in plaats van een deel van Oost. Dauwendaele heeft bij voorbeeld wel een goede winkel voorziening maar Nieuw en St. Joosland niet. Op de avonden werd soms heftig gediscussieerd tussen jonge ouders en ouderen over de overlast van kinderen en de opvang na schooltijd. Het te hard rijden in de wijk en de 'scheurende' scooters op fiets- en wandelpaden waren onderwer pen als het over veiligheid ging. Middelburg Centrum opperde nogmaals het plan van een trans ferium dat door bewoners zelf tot in details is uitgewerkt, omdat ze pleiten voor een 'autoluw' cen trum. Ook konden ze hun visie geven op hun ideale wijk in de toekomst en wat daar voor nodig is om dat te realiseren. Veel inwoners van Middelburg geven aan in hun ei gen wijk oud te willen worden, maar daar is meer voor nodig dan wat er nu is. Een winkelcentrum, drempellage/-loze straten, een arts in de buurt of openbaar ver voer is nodig evenals vermaak voor jong en oud. Opvallend was dat op de avond in Arnemuiden de bewoners gingen nadenken over de gevolgen van de groei van het aantal inwoners voor het soci ale aspect van Arnemuiden. Ze spraken zich uit voor de komst en noodzaak van een middelbare school als Arnemuiden groeit. Bewonersavond Stadsdeel Noord Op 25 mei vindt de laatste in de reeks bewonersavonden plaats waarop bewoners van Klaren- beek, Veersepoort, Nieuw Middel burg en St.Laurens het voor het zeggen hebben. Scoop verwacht veel van deze avond omdat dit het stadsdeel is waar de laatste jaren veel is veranderd. Nieuwe wijken zoals de Veersepoort/ Prooijen- spark zijn erbij gekomen en oude kernen zoals St. Laurens zullen heel andere wensen hebben. Daarnaast is een grote opkomst belangrijk om actuele gegevens aan te vullen met nieuwe vanuit de bevolking. Ook wat deze diver siteit voor de toekomst betekent is belangrijk. Hoe ga je in de wij ken met elkaar samenleven: jong en oud, autochtoon en alloch toon? En welke voorzieningen ho ren daarbij? Uit de Stadsdeelbe schrijving die ter inzage ligt in het wijkcentrum en die op www. middelburg.nl staat valt op dat bewoners in Noord tevreden zijn over winkels en voorzieningen voor jonge kinderen. Voor de jeugd in Klarenbeek en Nieuw Middelburg mag wel wat meer gedaan worden. Klarenbeek heeft een actieve wijkvereniging en St.Laurens kenmerkt zich als een hechte sociale gemeenschap. Het openbaar vervoer in Noord kan beter. Mensen in Nieuw Middelburg voelen zich onveilig. Veersepoort vindt het voor kinde ren gevaarlijk om buiten te spe len. St. Laurens heeft behoefte aan ouderenwoningen. De bewonersavond op 25 mei vindt plaats in het Stadhuis in Middelburg en begint om 19.30 uur. Voor de pauze is de toelich ting op de stadsdeelbeschrijving en wordt gevraagd of u zich als bewoner erin herkent. Na de pau ze vindt de discussie plaats over de toekomst van Noord. De avond duurt tot 22.00 uur. Na 7 juni wijzigen de openings- en sluitingstijden. Alle loketten van gemeente zijn iedere werk dag geopend van 8.00 tot 15.30 uur en donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het kantoor is open van 8.00 tot 17.00 uur, gedurende deze uren zijn we ook telefonisch bereikbaar. Twee onderdelen van de ge meente verhuizen niet mee. Dat zijn de Gemeentelijke Kre dietbank, die verhuist 7 juni naar het adres: Lange Noord straat 16 en de buitendienst, waaronder stadsreiniging, blijft gehuisvest aan de Waldamme- weg 11 Open Dag Wilt u het nieuwe Stadskantoor eens helemaal van binnen be kijken? De Open Dag voor alle Middel burgers en andere belangstel lenden is op 18 september. Meer informatie hierover volgt via de Faam en op middel burg.nl Vorige week maandag was de bewonersavond Nieuw en Sint Joosland/Dauwendaele in het wijkcentrum Dauwendaele. Een aangename verassing was de hoge opkomst. Dat duidt op een grote belangstelling voor en betrokkenheid bij de wijk. De gemeente Middelburg werd bestuurlijk onder andere ver tegenwoordigd door wijkwet houder Adrie van 't Westeinde en zijn collega Albert de Vries. Na een toelichting op de stads deelbeschrijving werd de aanwe zigen gevraagd te, reageren op het gepresenteerde. Een van de aandachtspunten was de wijze van tot stand koming van het rap port, vooral de wijze van enquête ren riep veel vraagtekens op. Vervolgens kwamen er details ter tafel over verkeersproblematiek en sociale -veiligheidsproblema tiek. In het algemeen bleek het geschetste beeld van de wijk her kenbaar voor de aanwezigen. De bewoners waren het er over eens dat de verkeersveiligheid en de veiligheid op straat beter kan. Of de aanwezigen voor de rest van hun leven in hun wijk wilden blij ven wonen verschilden de me ningen. Voor de jeugd is te weinig te beleven. Het aantal voorzienin gen in Nieuw- en Sint Joosland wordt als slecht ervaren. Ter afsluiting werden er enkele vragen afgevuurd op de zaal waarop men gedurende tien mi nuten per vraag mocht reageren. De Schroebrug is maandag 24 mei 19.00 uur tot dinsdag 25 mei 7.00 uur afgesloten voor verkeer. Er wordt dan gewerkt aan het besturingssysteem van de brug. Verkeer wordt doorverwezen naar de Stationsbrug. Brugbe- heerder Provincie Zeeland advi seert automobilisten via de Vlis- singse Sloebrug te rijden. Vorige week is de folder 'Sa men' huis aan huis bezorgd. In deze uitgave leest u alles over wijkaanpak in Middelburg. Het kan zijn dat de bezorger uw brievenbus heeft overgeslagen. Een exemplaar is alsnog ver krijgbaar bij de infowinkel aan de Stadhuisstraat 2, telefoon 67 54 50. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Op Hemelvaartsdag (20 mei) gaat de wekelijkse donderdagmarkt gewoon door. De opstelling zal iets anders zijn dan u gewend bent, omdat enkele standplaats houders vanwege Hemelvaarts dag thuis blijven. De overgeble ven ruimte wordt gebruikt voor een hemelvaartsfair, georgar seerd door Le Collectionneur.

de Faam | 2004 | | pagina 5