2,3 de Faam Minicampings in nauw door gesol met wet 'Oosterschelde wordt zwembad' S of www.stefanos.nl Workshop over familie-opstelling Ruytermarkt in hart Vlissingen Wondere wereld van Ineke Otte Lucky Ajax tegen W Zeelandia Muziekspek takel als voorronde EK Fietsend de pinksteren door expert (M) Kamperman Overal gezocht, bij Expert gekocht Koopzondag Vlissingen 23 mei www.winkelcentrumvlissingen.nl Konmar Middelburg FNV Horeca over verblijfsrecreatie In verwachting? Lentefeest in Poppendamme Weekkrant voor Walcheren Wa,- CQ Z Als voorgerecht hebben wij Ardennerham met meloen voor u Ambitieus Hierna kunt u genieten van varkenshaas op grootmoederswijze En als dessert heerlijk ijs met aardbeien jeugdpplan van RCS Oost-Souburg Breeduit Liefde van Willem N ij holt gaat door de maag Achtergrond 17 Nieuwe voorzitter voor COC Midden-Zeeland 0118 - 635 443 feestje? www.vitaevent.nl VERVROEGDE AFSLUITING zie pag 7 RUYTER JAARMARKT VLISSINGEN Brandbrief Johrrïa rauwkostsalade iDsgener huls-aan-hulskranten AAM o fp (lp c fO 3 <4— - r~ 'él 18} 418 019 Woensdag 19 mei 2004 - 21 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Y- L: Personeelsfeesten Themafeesten Karaoke Zeskamp i Zeiiarrangementen lEVINT. FUN INTEITAINHEITl Springkussens Attracties Rodeostier Decors Draaimolens VLISSINGEN - Twee ervaren trainers/therapeuten houden zondag 23 mei in Vlissingen een workshop 'familie-opstellin gen'. Het gaat hierbij om een workshop met familie opstellin gen die oplossingsgericht kun nen werken bi j onder meer rela- tieproblematiek, ziekte of pro blemen op het werk. Maar ook mensen die de kwaliteit van het leven willen verbeteren door in zicht, bewustwording en heling kunnen baat hebben bij deze workshop. De workshop is van 11.00 tot 17.00 uur en deelname kost 35 euro. Voor meer informatie en aanmelding kan gebeld worden naar 0118-603054 of gemaild worden naar abheeru@zeeland- net.nl. VLISSINGEN - Een standwer- kersoncours, weekmarkt en koopjes bij de plaatselijke win kels. Dat is waar het vrijdag (21 mei) allemaal om draait tijdens de Ruyterjaarmarkt in het cen trum van Vlissingen. Bezoekers kunnen verder reke nen op een demonstratie van ambachtelijk wassen, optredens van Ons Boeregoed, springkus sens en een draaimolen. De Ruy terjaarmarkt wordt ge houden op het Zeemanserve, Lange Zelke, Coosje Busken- straat, Scheldeplein en Wal- straat. MIDDELBURG - Beeldend kunstenaar Ineke Otte opende dit weekend exposities van haar werk in Middelburg en Goes en presenteert daar ook haar nieuwe boek Sieraden. Otte werkt met kleur, natuurlijke elementen, helderheid, trans parantie, lichtval, mystiek en ge laagdheid. "Het was er nooit van gekomen een documentatie van mijn sieraden maken en nu is het toch gerealiseerd", stelt Ineke verheugd vast. De expositie is te zien tot 20 juni te zien in Goes in de Kunstuit leen De Bevelanden aan West- wal 45, woensdag tot en met za terdag van 13.00 tot 17.00 uur. In Middelburg is die in het Cen trum Beeldende Kunst Zeeland aan de Balans 17, van maandag tot en met donderdag 9.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Het team Oud-Ajax speelt 22 mei onder de naam Lucky Ajax op Sportpark De Veerse Poort in Middelburg tegen W Zeelandia. Favoriete Ajax-vedetten uit de goede oude tijd als Marco van Basten, Simon Tahamata, John Bosman, Sjaak Swart en Rob Wit- sche en Gerrie Muhren nemen het op tegen VV Zeelandia. Lucky Ajax speelt per jaar zo'n vijftien wedstrijden op Nederlandse bo dem. Drijvende kracht achter het team van oud-spelers is Sjaak Swart. Om 16.00 uur begint de eer ste helft van de wedstrijd. Daar voor is er een warming-up en een bekeruitreiking. Toegangskaarten voor volwassenen kosten zes euro, kinderen betalen vier euro. MIDDELBURG - Zeven showkorpsen doen zaterdag 29 mei mee aan het Show- en Muziekspektakel Middelburg op sportpark Veersepoort. Het gaat om een competitie wedstrijd van Drum Corps Europe, dus er is een professi onele jury aanwezig. Dit evenement is één van de twee voorrondes voor de Euro pese Kampioenschappen, die op 29 september worden gehouden in het stadion van Ado Den Haag. Aan die wedstrijd doen meer dan twintig showkorpsen uit Engeland, Duitsland, Zwe den, Frankrijk en Nederland mee. Maar ook in Middelburg gaat het om een internationale wedstrijd. De deelnemende showkorpsen richten zich bo vendien op een jong publiek, de muziekkeuze is modem en de showmuziek wordt gecombi neerd met visuele effecten. De toegang voor het Show- en Mu ziekspektakel Middelburg be draagt 7,50 euro en de aanvang is om 19.30 uur. Voor meer in formatie: www.dnimkorps.nl. AAGTEKERKE - De omgeving van Westkapelle wordt tweede pinksterdag per fiets verkend. De ZWO-gemeente van de Neder lands Hervormde Kerk uit Aagte- kerke heeft een route van vijfen twintig kilometer uitgezet met op drachten en tussenstops. De op brengst is bestemd voor een AIDS- bestrijdingsproject in Oeganda en een landbouwproject in Roemenië. De start is tussen 13.00 en 14.00 uur bij de Nederlands Hervormde Kerk aan het Dorpsplein. Inschrijf geld bedraagt twee euro. (advertenties) rente v.a. BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... www.fdcRichel.nl Blauwedijk 1 Middelburg LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 De Stormvloedkering filtert zand, slik en ander noodzakelijk sediment, dat de platen voedt. Een bijzonder natuurgebied dreigt daardoor te verdwijnen, (foto: Peter Buteijn) Maar een goede, afdoende oplossing voor het zandpro- bleem is nog niet gevonden. Prioriteit, geld en efficiëntie, die de sleutel moeten vormen tot de oplossing van de zand- honger, liggen bedolven on der het zand van de bureau cratie. Rijkswaterstaat heeft vorig jaar, in samenwerking met Stichting Het Zeeuwse Landschap, de Rumoirschor- ren bij Sint Philipsland be schermd met een verdedi- gingswal van breukstenen. Een project dat zo'n vijfhon derdduizend euro gekost heeft. De bedoeling van Rijkswa terstaat was behalve deze schorren ook de platen bij Sint Annaland en Rilland op deze manier te beschermen. Edwin dc Feijter van Rijks waterstaat: "Die projecten zijn uitgesteld omdat ze veel geld kosten. We krijgen maar een bepaald budget en daar mee moeten we veel andere dingen doen. Sint Annaland en de Rattekaai bij Rilland hebben op dit moment niet de prioriteit." (Lees verder op pagina 3) (advertenties) In verband met Pinksteren dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 2 juni uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie donderdag 27 mei 09.00 uur. Advertenties donderdag 27 mei 16.00 uur. Pottenbakkerssingel 2. Vragen? Kijk op vvww.konmar.nl of bel gratis met de Konmar consumentenservice 0800-0809. GOES - De Stichting Vrije Recreatie (SVR), een over koepelende organisatie van zo'n tweeduizend kleinscha lige campings in binnen- en buitenland, heeft in een brandbrief alle gemeenten van Nederland verzocht om vervroegd hun campingbe- leid aan te passen. De stichting, en daarmee de campings, hebben te kampen met door elkaar lopende maatregelen van de regering. Waar de Tweede Kamer half 2002 akkoord ging met een wijziging van de Wet op de Openluchtrecreatie (WOR), is ZEELAND - 'De FNV Hore- cabond komt naar u toe'. On der dit motto komt deze orga nisatie in de periode van 24 tot en met 27 mei op bezoek bij horeca- en recreatiebedrij- ven in Rijnmond, West-Bra bant en Zeeland. Doel is om werknemers in die bedrijven te informeren over hun ar beidsvoorwaarden en de nieu we CAO voor de verblijfsre creatie. Werknemers in de ho reca en recreatie zijn vaak niet goed op de hoogte van hun rechten en plichten. Door de bezoeken wil de FNV Ho- recabond een bijdrage leveren aan de kennis en mondigheid van de werknemers. advertenties) 21 MEÊ vrijdag na Hemelvaarlsdag Groots STANDWERKERS- CONCOURS i en 2000 meter markt I Tegen inlevering van ilere coupon: 1 KRENTENBROOD j J voor 1,3»0 OPsOP I deze nu nog steeds niet van kracht en is er intussen al sprake van een totale afschaf fing van de wet. Minister Veerman heeft, om aan de verwarring een einde te ma ken, een overgangsvoorstel ingediend, dat de wijziging alsnog per ll juni moet laten ingaan. Als dit voorstel aan genomen wordt, is dit wel te laat om voor het hele seizoen van kracht te kunnen zijn. In de brandbrief verzoekt de SVR daarom alle Nederlandse gemeenten, ook die in Zee land waar heel wat minicam pings zijn, om vooruitlopend op de wijziging van de wet, hun beleid reeds met ingang van dit seizoen aan te passen aan het voorstel. Op die ma nier hebben de campings toch nog profijt van deze wet. Het voorstel biedt namelijk ver ruiming van de kampeermid delen, wat voor de minicam- GRIJPSKERKE - Imkerij Poppendamme aan de Pop- pendamseweg 3 in Grijpsker- ke houdt tijdens het Hemel- vaartsweekend, dus van don derdag 20 tot en met zaterdag 22 mei, het 23e Lentefeest. Dit Lentefeest is een mix van plantenmarkt en gardenfair. Verspreid over terrein staan tal van kramen met alles voor de tuinliefhebber. Maar er is ook een tentoonstelling over mi lieuvriendelijke alternatieven voor hardhouten of geïmpreg neerde tuinafscheidingen. Ver der kunnen de bezoekers een film bekijken over duurzame energie en toont de imkerij speelgoed dat werkt op zonne- of windenergie of waterkracht. Daarnaast is er een workshop waar mensen op Engelse wijze een roos van suiker kunnen ma ken, houdt Groei en Bloei Wal cheren een workshop en kun nen kinderen stokbrood bakken of hoefijzers gooien om daar mee een honingijsje te verdie nen. Openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is twee euro, kinderen van vier tot en met twaalf jaar een euro. GOES - De Oosterschelde heeft honger. Een enorme honger naar zand. Onder voed, doordat de Storm vloedkering weinig zand en getijde doorlaat, zijn de schorren en slikken aan het verzwakken. Het zeldzame natuurgebied dreigt gro tendeels verloren te gaan. Hoewel verschillende par tijen dit zorgelijk aanzien, blijft het daar eigenlijk bij. Want zelfs zand kost geld, veel geld. Schorren en slikken, en daar mee alle natuurlijke elemen ten die de Oosterschelde zelfs internationaal zo speci aal maken, zijn aan het ver dwijnen. De Stormvloedke ring filtert zand, slik en an der noodzakelijk sediment, dat de platen voedt. Boven dien verzwakt de kering de kracht van het getij, waardoor geulen ruimer wor den. Om die ruimte op te vul len vreten de geulen zand van de slikken en schorren, zodat het gebied steeds ega ler wordt. Totdat er niks meer van het speciale natuur gebied overblijft. Zeeuwse minicampings zouden graag meer plaatsen willen hebben, vooral nu steeds meer mensen gaan kamperen, (foto: Frank Husslage) pings erg belangrijk is. Zeker nu gebleken is dat het aantal belangstellenden voor kam peerplaatsen bij de boer en op minicampings drastisch geste gen is. SVR wijdt deze toene mende interesse aan de eco nomische recessie, waardoor meer mensen letterlijk liever de boer opgaan voor een goedkope kampeerplek. Om hierop zo goed mogelijk toe gerust te zijn, hoopt de SVR de verruimingsmaatregel zo snel mogelijk in praktijk te zien gaan. (advertentie) Ariel Compact of Compact Color duo pack 2700 gram elders 9.98 Barbequeschotel per kilo samenstelling: - Z hamburgers - 2 ribkarbonades (ongemarineerd) - 2 barbecueworstjes - 2 shaslicks elders 8.49 Douw® Egberts Aroma Rood snelfiltermaiing of grove maling pak 500 gram elders 2.29 Oosterse rauwkost, Amerikaanse coleslaw of rode bietjes bak 450 gram elders 1.49/1.89

de Faam | 2004 | | pagina 1