31 Trendhopper Dagboek toont passie voor de tuin Nieuwe kazerne voor brandweer Middelburg vereert vier vrijheden defaam Jubileumfeest voor het Zijdemuseum 2,3 Portretfoto's ro c ro ro =5 o| cn CÜ Z Cantatedienst Lezing weeshuis Spirit of Faith Cantate Domino veertig jaar oud Ouderenbond naar Luyksgestel Druk speurtocht door Middelhui^ Rommelmarkt in West-Souburg Boekhandel Bikker sluit de deuren Debatteren over cultuurhistorie en beeldkwaliteit Schatten staan centraal in de zeeweek Straatfestival in Vrouwenpolder Zoektocht naar de oergodin www.stefanos.nl NIEUW brasserie panneke MEI - AKTIE Sauna's 1 0°/o korting Weekkrant voor Walcheren O ro CJP -t C Als voorgerecht hebben wij Ardennerham met meloen voor u Hierna kunt u genieten van varkenshaas op grootmoederswijze En als dessert heerlijk ijs met aardbeien F Sport Vlissingse meiden pakken voetbaltitel Nieuws Laatste loodjes van de Zeeuwse veerdiensten BreedUit Nonsens met vijf mannen in een habijt MIDDELBURG GOES www.fotoschuilvverve.nl Japans Restaurant Miijafj) Km is,., gezellig... romantisch...! Go logon aan het meest geheime pleintje Middelburgde Lammerensteeg t zoeken meer darf waard,,. KEUKENS BADKAMERS Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle Tel. (0113) 27 06 95, fax (0113) 27 06 94 VERVROEGDE AFSLUITING rente v.a. LuegenEr huls-aan-hulskranten DE Xftf/QnPl RVfltf: U) "2 fM 0118) 418 019 Woensdag 12 mei 2004 - 20 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 (naast Kwantum) 6uitenruststr. 20 0116-674010 Woonboulevard Marconistr. 26 0113-213132 MIDDELBURG - De commis sie Citypastoraat van de Nieu we Kerk in Middelburg houdt zondag 16 mei een cantate dienst met het jubilerende Bachkoor. Op het programma staat de cantate BWV 11 van Johann Sebastiaan Bach. De aanvang is om 16.30 uur in de Nieuwe Kerk, de kerk is open om 16.00 uur en er wordt een collecte gehouden in verband met de onkosten. Voor meer in formatie: bachkoor@zeeland- net.nl. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is dinsdag 18 mei de lezing Weeshuis Spirit of Faith in Ke nia: een doel om voor te leven. Ria Fennema begint om 20.00 uur met de lezing in de aula van de bibliotheek aan de Kousteen- sedijk. De entree is een vrijwilli ge bijdrage. MIDDELBURG - Gemengd koor Cantate Domino houdt zon dag 16 mei ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan een fee stelijke eucharistieviering. De viering begint om 10.00 uur in de Petrus en Pauluskerk aan de Lombardstraat in Middelburg. OOST SOUBURG - De Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen, gaat donderdag 3 juni naar Luyksgestel. Op dit dagje uit bezoeken de deelnemers tui nen, is er een picknick en een bezoek aan het bakkerij museum, waarbij zelf een broodje gebak ken kan worden. Vertrekpunten zijn De Zwaan om 8.20 uur en het Oranjeplein om 8.30 uur. De prijs is 47 euro en inschrijven is mogelijk op maandag 17 mei van 14.00 tot 15.00 uur in De Kwikstaart. MIDDELBURG - Bij diverse boekhandelaren in Zeeland is voor 3,50 euro een speurtocht door Middelburg verkrijgbaar. De tocht duurt ongeveer twee uur en wijst niet zozeer op be langrijke monumenten, maar juist op minder bekende bij zonderheden. Ook het oplossen van een rebus en het doorgron den van de soms cryptisch om schreven aanwijzingen behoren tot het speurwerk. WEST-SOUBURG - Tafelten nisvereniging Westerzicht heeft zaterdag 15 mei een overdekte rommelmarkt in de sprotzaal - aan de Van Doornlaan 33a in West-Souburg. De zaal is open van 9.00 tot 13.00 uur. (advertentie) v "'V' MIDDELBURG - De Stadsgeweestelijke brand weer van Middelburg en Vlissingen opent zater dag (15 mei) officieel haar nieuwe kazerne aan de Toren weg in Middelburg. Er staat genoeg op het programma van de open dag. Zo valt er te zien hoe de brandweer omgaat met gifti ge stoffen en wordt er zowat elk uur een auto van zijn dak beroofd, ter simulatie van wat er gebeurt als iemand knel komt te zitten in zijn voertuig. Ook voor kleinere kinderen is genoeg te doen, beloven vrijwil lig brandweerlid Corina Velleman en brandweer commandant Ruud Maljaars. (foto: Ellen de Dreu) KOUDEKERKE - Ciska Dek uit Koudekerke heeft het dagboek 'Mijn tuin een onstilbare passie' uitgegeven. De complete oplage van honderd exemplaren is met de hand gemaakt. Door Ad Hanneman De verwerking van teksten en il lustraties rolden uit de eigen com puter. Zowel de teksten als de il lustraties zijn van haarzelf, het handwerk zoals inbinden en kaften deed ze samen met vriendinnen, met wie ze ook de keuzes voor de aquarellen en de teksten maakte. De titel van het werk is op haar lijf geschreven. "De tuin vertelt je dat je je nergens druk over hoeft te ma ken." Het is zeker geen leerzaam boek. "Het is voor mensen die wat hebben met de natuur. Mensen die houden van alles wat groeit en bloeit. Die er met respect naar kij ken, zonder dat ze meteen al alles weten. Er zijn al zoveel tuinboeken waarin staat hoe het moet". Het dagboek begint 5 januari en eindigt een jaar later. Zo komen niet alleen alle jaargetijden met hun typische grillen en opmerke lijkheden aan bod, ook persoon lijke dingen. Zoals het stukje mos dat haar kleinkind meenam van va kantie. Het verdorde, maar ze kreeg het niel over haar hart om weg te gooien. "Daar word ik nu voor beloond, een prachtig mosje," schrijft ze. Het is dan 5 januari. Zo beschrijft het boek week na week, tot ze in december haar zelf gemaakte wenskaarten rondbrengt in het dorp. Dan bekijkt ze tuintjes en kan spot niet onderdrukken als ze op de buxussen stuit die her en der overvloedig zijn geplant. "Op een gegeven moment kon ik het niet nalaten aan een bewoner te vragen, of bij het tekenen van het koopcontract de voorwaarde ge steld was, dat er een bepaald aantal buxussen in de voortuin geplant moest worden." Tussen haakjes stelt ze vast: "Daar begreep de goede man dus niets van en ik heb het maar zo gelaten." Door die anekdotes en persoon lijke beschouwingen van haar tuinervaringen, kan het boekje door iedereen worden gelezen. Vooral als verstrooiing en om te genieten van de fleurige aquarel len die Ciska Dek al eerder liet zien op een aantal exposities op Walcheren. "Het zijn opgeschre ven gedachten die je overvallen als je met de tuin bezig bent. Maar het is ook wel een persoonlijk boekje." 'Mijn tuin een onstilbare passie' is te koop bij Ciska Dek thuis in Koudekerke en in De Drukkery in Middelburg. De oplage is beperkt tot honderd exemplaren, het dag boek kost vijftien euro. VLISSINGEN - Boekhan del Bikker aan de Wal- straat in Vlissingen heeft afgelopen maandag (10 mei) voorgoed de deuren gesloten. De boekenzaak gaat op in Boekhandel De Ruiter en Fanoy aan de Oude Markt 5 in Vlissingen. Op dat adres gaan de winkels samen ver der als Boekhandel 't Spui. Dick Anbeek, directeur van De Ruiter en Fanoy, ver klaarde precies één jaar ge leden bij de overname van boekhandel Bikker nog dat de naam al ruim een halve eeuw een begrip is in Vlis singen en dat ook zou blij ven. De Vlissingse boekhan del, die in 1932 haar deuren opende, is nu toch gesloten. In de loop van deze maand wordt 't Spui aangepast. As sortiment en beschikbare ruimte worden-uitgebreid. De specialiteiten van Boek handel Bikker, zoals een ruim assortiment Zeeuwse boeken, krijgen in 't Spui meer ruimte. MIDDELBURG - "Hare Majesteit de Koningin!" De roep schalt door de ruimte en doet alle hoofden een zelfde kant opkijken. Alle lichamen richten zich op, uit respect voor de binnen tredende koningin. Hiermee keert ook de rust in de zaal van de Nieuwe Kerk in Middelburg, waar zaterdag (8 mei) de Four Freedoms Awards uitgereikt werden. Door Jacomijn Hoekman Camera's zoemen rusteloos door de zaal, elk detail in zich opzuigend. Enorme lenzen focussen zich op het podium, waar het belangrijkste deel van de dag zich afspeelt. Radio-microfoons naast de boxen om toch maar geen zucht te missen. De belang stelling van de pers was, on danks de afwezigheid van de belangrijkste laureaat Kofi Annan, groot. De prestigieuze prijsuitrei king is gebaseerd op een toe spraak van de Amerikaanse president Franklin D. Roose velt, waarin hij pleitte voor vrijheid van meningsuiting en geloof en vrijwaring van ge- De laureaten poseren rondom Koningin Beatrix, (foto: Peter Verdurmen) brek en vrees. In totaal wor den vijf Awards toegekend. Ondanks het feit dat er een Award voor hem was, was se cretaris-generaal van de Ver enigde Naties Kofi Annan niet aanwezig tijdens de uit reiking. De huidige interna tionale ontwikkelingen ver eisten zijn aanwezigheid in New York, zo liet een woord voerder van de VN weten. Zijn vrouw Nane Annan nam de prijs in zijn naam in ont- advertenties) -v> Japans Restaurant in Bergen op Zoom Het eten wordt bij u aan tafel klaargemaakt met een oog- en tongstrelende show. Tel.: 0164-265 000 www.miyako.nl Moeregrebstraat 8 info/rosorveren: 0 118-625287 (industrieterrein de Smokkelhoek) In verband met Hemelvaart dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 19 mei uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie donderdag 13 mei 13.00 uur. Advertenties vrijdag 14 mei 09.30 uur. vangst. In een video-opname verontschuldigde Annan zich voor zijn afwezigheid. ...lees verder op pagina 3... VLISSINGEN - Stichting Het Zeeuwse Gezicht houdt woensdag 26 mei een debat over cultuurhistorie en beeld kwaliteit. Het draait hierbij om de vraag wat er gedaan moet worden met bouwkundig erfgoed als water torens, arsenalen en pakhuizen. Moeten deze nalatenschappen dusdanig aangepast worden dat ze weer opnieuw als bijvoor beeld kantoorpand gebruikt kunnen worden, of is slopen de beste oplossing? Vanaf 14.00 uur kan hierover gediscussieerd worden in de expositieruimte van de WlLLEM3-theaterzaal van Theater de Vestzak 99 aan de Oranjestraat in Vlissingen. Deelname is gratis. De bombyx mori, dat is waar het allemaal om draait in het Zijdemuseum, (foto: Adri van Hoegee) MELISKERKE - Het Zijdemu seum bestaat vrijdag (14 mei) tien jaar. Het is de hele dag feest in het museum, de Silkshop en Grand Café La Soie in Meliskerke. Huispianist Joop Kort en pianist Paul Ingen Housz zijn te horen in het grand café. Verder krijgen klanten bij een aankop van minimaal vijfentwin tig euro een geschenk. Elk heel uur zijn er rondleidingen met verhalen over de vaste collectie, de rupsen en vlinders en de huidige ten toonstelling From Russia with Love. Verder zijn er shows met exclusieve zijden kleding, sieraden en accessoi res in de Silkshop. Om 19.30 uur viert het Zijdemuseum de verjaardag met een avond rondom Front Russia with Love. Samenstel ster en collectioneur Svetlana Alma- kaeva vertelt over de mode uit Sint Petersburg rond het begin van de vo rige eeuw. Dit wordt afgewisseld met Russische muziek van het duoOlga Nikolaeva (zang) en Marcel La Haye (gitaar). Op het programma staat vro lijke, soms melancholieke, maar al tijd meeslepende en ontroerende Russische muziek. Aanvang van de ze Russische feestavond op 14 mei is 19.30 uur. Reserveren is gewenst. VLISSINGEN - De Week van de Zee is dit jaar van 20 tot en met 30 mei. In deze periode staan veel activiteiten in het teken van de zee. Voor en tijdens de week rijdt de Zoutbus door het land om pu bliek kennis te laten maken met de zee. In de bus zijn informa tiefolders verkrijgbaar. Op don derdag 27 mei heeft de Kustver- eniging EUCC in samenwer king met de Provincie Zeeland het Nationaal Zeediner 2004 in de Abdij van Middelburg. De opbrengst van het diner is voor projecten en activiteiten die duurzame visserij en viskweek bevorderen. Zaterdag 29 mei bestaat de mogelijkheid om na zonsondergang een heerlijke duik te nemen in de zee. Tegenover de Vuurtoren wordt hiervoor een stuk zee afgeba kend. In het water drijft een prachtig versierde boot met een schatkist erop, die bewaakt wordt door een piraat. Het is de bedoeling dat de deelnemers hieruit een visje zien te be machtigen, waarmee prijzen ge wonnen kunnen worden. Het thema van de Zeeweek is dit jaar Schatten uit de Zee, waarbij alle rijkdom die de zee ons biedt centraal staat. Inschrijven is mo gelijk via de website www.weekvandezee.nl. VROUWENPOLDER - ln Vrou wenpolder staan donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 mei de Vrouwenpolderse Dagen op het programma. Drie dagen lang staat Vrouwenpolder steeds tot midder nacht geheel in het teken van straatfestival, kermis, optredens en andere activiteiten. Donderdag 20 mei is er vanaf 12.00 uur een jaarmarkt. Verder staan er op het programma: looporkest de Pink Panthers, een goochelaar, een draai orgel en op de podia zijn optredens van onder meer de Boerenkapel van E.M.M. uit Serooskerke, The Comer Cats, Shantykoor de Batraven en dansdemonstraties. De dag na He melvaart, vrijdag 21 mei, is er vanaf 10.00 uur een hobby- en ambachten markt, ringrijden en een draaiorgel. Daarnaast zijn er op de podia diverse optredens, zoals van jazzformatie Djazzperado, The Nightbirds, Volksdansgroep Walacra, Muziek vereniging Veere's Genoegen, de Ti- volli Band en er is een mini-play- backshow. Zaterdag 22 mei is er vanaf 11.00 uur een multiculturele dag en een kindervrijmarkt. Dan staan op de podia onder meer optre dens van een djembégroep, Nana Pencak Silat, Streetdance U-nity, Dansgroep Bunga Tjenkeh, Factor 3, Streetdance Selectie NK2004 Young Energy en Au Six, de Country Coast Line Dansers, dansgroep Philoxenia en The Lovaholies. Daarnaast zijn er drie dagen lang helicoptervluchten, straatartiesten, een draaimolen, een springkussen en kunnen kinderen ponyrijden. OOST-SOUBURG - Stichting Religie Mystiek uit 's-Graven- polder houdt samen met gaia- loog Dick van den Dool een 'zoektocht' op Walcheren naar de Godin in het Walcherse land schap. Tijdens de natuurtocht leren de deelnemers op een meer spirituele manier naar de omgeving te kijken. De tocht wordt op Hemelvaarts dag, 20 mei, gehouden. Verzame len is om 10.30 uur bij de toegang van de Karolingische Burg in Oost-Souburg. De stichting laat zich inspireren door gaialogie: een oeroude aarde- en ervaringsweten schap die zich bezighoudt met de onzichtbare krachten van de aarde. Aanmelden via 0113-313392. (advertentie) BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... ww.fdcRichel.nl Blauwedijk 1 Middelburg

de Faam | 2004 | | pagina 1