Provincie Zeeland Informatiebulletin Milieutijdingen Week van de zee Zo komt u niet voor niets 0.25 Q05 0.35 RACELAND.NL RACELAND.NL l l Gratis foto-plaatsing Van A tot Z In 1 minuut geplaatst Particulier Zakelijk Surf snel naar. Innovatieve Acties mm Provinciale Staten Omgevingsplan Zeeland Officiële Mededelingen Milieu Saneringsplan Singel 190 te Vlissingen Besluit accepteren melding Baggerdepot Ritthem CWI eerder dicht 4 o RUMBELSTONES i SPLIT i TROMMELSTENEN SPLIT lil P/kg imabo Nieuw in Zeeland Uw internet advertentiekrant Woensdag 12 mei 2004 De Faam Pagina 13 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 20/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Informatie Uitgebreide informatie is te vin den op www.scheldenet.nl. Mevrouw J. Duinkerke van het Schelde Informatiecentrum is bereikbaar voor informatie via e- mail info@scheldenet.nl of telefo nisch via 0118-672293. In Milieutijdingen aandacht voor ontwikkelingen op het gebied van Ruimte, Natuur, Milieu en Water Het Schelde Informatiecentrum en de provincie Zeeland bieden tijdens de "Week van de Zee" boottochten aan. Van 20 tot 30 mei kan op een bijzondere manier kennis gemaakt wor den met de Westerschelde en alles wat zich op de rivier afspeelt. Een gids begeleidt de tochten en vertelt over bijzondere natuurwaar den, maar ook over scheepvaart. De tochten gaan steeds over een ander gebied van de rivier, afhankelijk van de opstapplaats. Voor fietsliefhebbers zijn er op 26 en 28 mei combinatietochten gepland op het traject Breskens-Terneuzen. De deelnemers kunnen op 26 mei naar keuze eerst van Breskens naar Terneuzen fietsen en dan met hun fiets de boot op gaan of vice versa. Op 28 mei wordt alleen vanuit Terneuzen gevaren. Bij deze combinatietochten is een fietsroute en een gratis bezoek aan het Visserijmuseum in Breskens inbegrepen. De overige tochten zijn rondvaarten en duren ongeveer twee uur. De tochten kosten 6.00 per persoon, kinderen tot 12 jaar betalen 4.00. Programma Het programma ziet er als volgt uit: 20 mei 10.00 uur Vlissingen, vanaf de Poseidonsteiger (bij het station); 21 mei 10.00 uur Hoedekenskerke, vanaf de Nieuwe Veerweg,; 22 mei 11.00 uur Breskens, vanaf de Handelshaven; 23 mei 11.00 uur vanaf Terneuzen, Oude Veerhaven; 25 mei 13.00 uur Walsoorden, vanaf de Haven; 25 mei 13.00 uur Hansweert, vanaf het Sluizencomplex; 27 mei 14.00 uur; 27 mei 14.00 uur Vlissingen vanaf de Poseidonsteiger 29 mei 20.00 uur Vlissingen vanaf de Poseidonsteiger; 30 mei 20.00 uur Terneuzen vanaf de Oude Veerhaven. Voor de fiets-/vaartochten geldt het volgende programma 26 mei 14.30 uur Terneuzen, vanaf de Oude Veerhaven en om 16.45 uur Breskens vanaf de Handelshaven; 28 mei 12.00 uur Terneuzen, vanaf de Oude Veerhaven. Kaarten Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW's in de opstapplaatsen. Voor de tocht vanaf Walsoorden zijn de kaarten verkrijgbaar bij de VW in Hulst en voor die vanaf Hoedekenskerke en Hansweert bij de VW in Goes. Donderdag 27 mei vindt de lan cering plaats van het programma Innovatieve Acties Zeeland (IAZ). Dit programma ondersteunt de ontwikkeling en toepassing van innovatieve ideeën op het gebied van kenniseconomie, technologi sche ontwikkeling en ICT binnen de provincie. Het programma, dat mede gefi nancierd wordt door de Europese Unie is vooral bedoeld als extra impuls voor innovatieve ontwikke lingen. Branche- en belangenverenigin gen, onderwijs- en kennisinstellin gen en overheden krijgen een kans om via een pilotproject inno vatieve methoden en/of toepass ingen in de praktijk te brengen. Projecten die aan de voorwaar den voldoen kunnen een bijdrage krijgen in de kosten gedurende de periode 2004 en 2005. Bijeenkomst Op een bijeenkomst op 27 mei van 14.00 tot 17.00 uur in Hotel Arneville, Buitenruststraat 22, Middelburg zal voorlichting gege ven worden over de thema's, de doelstellingen, mogelijkheden en voorwaarden van het Program ma. Belangstellenden moeten zich aanmelden op iaz@zeeland.nl. Eventuele vragen kunnen vooraf gesteld worden via hetzefde e- mailadres of telefonisch bij de heer J. Strobbe van de afdeling Economie van de provincie 0118- 631432. IPG Samen met een aantal Zeeuwse overheden heeft de provincie het initiatief genomen om een Infor matiepunt Grondstromen (IPG) op te richten. Op die manier kan vraag en aanbod van grondtrans port beter op elkaar afgestemd worden. Het raadplegen van het gege vensbestand over vrijkomende grond in kubieke meters, of juist de vraag naar grond, is gratis. Als marktpartijen zelf ook gege vens in willen voeren moet een abonnement aangevraagd wor den, waarna een aparte toegangs code verstrekt wordt. Voorlopig kost dat 500 per jaar. Meer informatie kan verkregen worden via de website www.vasb.nl of, voor op de prak tijk gerichte vragen, bij het aan spreekpunt IPG van de Dienst Landelijk Gebied in Goes (0113- 237327). Kop van Schouwen Het natuurmonument Kop van Schouwen krijgt een facelift, zodat de natuurkrachten van wind, water, flora en fauna het meer voor het zeggen krijgen. Om de natuurliefhebber meer te kunnen laten genieten wordt het netwerk van wandel-, fiets- en rui terpaden verbeterd. Afvalscheiding Om de gescheiden inzameling van huishoudelijk afval te verbete ren is de provincie in 2002, samen met de gemeenten en OLAZ, begonnen aan een project "Afval, haal eruit wat erin zit!". De resultaten van diverse deel projecten in 2003 zijn op 20 februari tijdens een conferentie in Goes bekeken en de tussenba lans is opgemaakt. Dit heeft geleid tot een aantal vragen op het gebied van inza- melfrequentie en tariefdifferentia tie en een aantal nieuwe sugges ties. Overige onderwerpen - De provincie werkt samen met de Zeeuwse woningcorporaties en het bureau Ecofys aan een Energie Prestatie Advies (EPA). - In het kader van het duurzame bedrijventerreinproject "Vitaal Sloegebied en Kanaalzone" heb ben ruim twintig medewerkers van chemische bedrijven deel genomen aan de startbijeen komst van de Masterclass Duurzaam Ondernemen. - Op 28 januari is het Innovatie platform aquacultuur geïnstal leerd. Zeeland biedt veel moge lijkheden om als proeftuin te fungeren. - Om aan het beleid voor water huishouding en natuur en land schap de nodige kwaliteitsim pulsen te kunnen geven hebben Provinciale Staten extra geld beschikbaar gesteld. - Met het gereed komen van het doorlaatmiddel in de Zandkreek- dam worden de overmatige algengroei en de zuurstofloos heid in diepere delen van het Veerse Meer aangepakt. - Het Regioteam Zuiver Zeeuws Water heeft in januari een themadag georganiseerd over diffuse bronnen onder het motto "Diffuus maak het hel der". - De actie "Zon in Zeeland" van 2001-2003 was een groot suc ces. Dit jaar komt er een ver volg met "Zon en Warmte in Zeeland", waarbij het accent ligt op gebruik van warmte uit de grond. Tot slot is er aandacht voor de brochure "Leren voor duurzaam heid", waarin een beeld wordt gegeven van duurzaamheid in de praktijk. Milieutijdingen is, net als de bro chure, te bestellen bij het infor matiecentrum. Een gratis abonne ment op de nieuwsbrief kan hier ook aangevraagd worden. Zeeland Hoe ziet onze provincie er over vijftien jaar uit? Zijn er meer mo gelijkheden voor recreatie dan nu of is het juist het bedrijfsleven dat een grotere rol speelt en meer plek opeist? Heeft het water wel genoeg ruimte in onze natte provincie en hoe gezond is dat water eigenlijk? Zitten we nog wel veilig achter onze dijken, want de zeespiegel stijgt toch? Zijn er genoeg woningen en voorzienin gen in onze steden én op het platteland? Hoe beeldbepalend zijn de windmolens aan de Zeeuwse horizon van 2020? Hoe belangrijk zijn watersport en aquacultuur voor de Zeeuwse economie? Hoe ziet de agrari sche sector, toch vanouds heel bepalend in onze provincie, er in de toekomst uit? Uw mening telt Dit zijn zomaar wat vragen waar op het Omgevingsplan Zeeland een zo duidelijk mogelijk ant woord moet geven. Het plan is nu in de maak en u kunt er uw bijdrage aan leveren door uw visie te laten horen. Communiceer met de statenleden door vragen te stellen of door te reageren op stellingen. Laat we ten wat belangrijk vindt, want het gaat om uw omgeving. De discussienota 'Koersen voor onze omgeving' Op 20 april hebben Gedeputeer de Staten de discussienota vast gesteld, de eerste inhoudelijke stap richting Omgevingsplan Zee land. Deze nota is een gestructu reerde verzameling van stellingen en varianten op het gebied van ruimte, milieu en water in Zee land. Met deze discussienota in de hand gaan Provinciale Staten in gesprek over de meest wense lijke koers voor onze omgeving. Dat gebeurt ondermeer in drie regionale bijeenkomsten waarin statenleden met gemeenteraden en vertegenwoordigers van belan genorganisaties de discussie aan gaan. Daarna, in oktober, zullen Provinciale Staten met hun con clusies komen en aangeven welke koers het Omgevingsplan Zeeland zal volgen. Prijs winnen op www.zeeland.nl! Uw mening over de 'Zeeuwse omgeving' is voor statenleden belangrijk. Via de provinciale web site - contact, kunt u vragen, opmerkingen of ideeën, bij de in de Staten vertegenwoordigde politieke partijen, kwijt. Ontdek de invloed van water op de ruimtelijke ontwikkeling van Zeeland. Speel het waterspel en maak kans op een rondvlucht boven Zeeland met de Commis saris van de Koningin drs. W.T. van Gelder, www.zeeland.nl - Omgevingsplan Zeeland if... CJ i- "O c _co qj> Koersen voor Q_) onze omgeving Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of staten commissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Singel 190 te Vlissingen ern stig is en hebben met het sane ringsplan van Bouwcombinatie Nieuwwest B.V. te Koudekerke ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 12 mei 2004 tot en met 22 juni 2004 ter inzage bij de directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 23 juni 2004 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 24 juni 2004 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van het Waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes. De melding heeft betrek king op het plaatsen van een kist bestemd voor asbest ter plaatse van het baggerdepot aan de Fort de Ruijterweg te Ritthem. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 14 juni 2004 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 juni 2004 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Vanwege een studiemiddag is cwi Walcheren, St. Sebastiaan- straat 12 in Middelburg, op donderdag 13 mei vanaf 11.30 uur gesloten. Bij het cwi kunt u terecht voor het zoeken naar een baan of het aanmelden van een vacature. Kijk voor meer informatie op www.werk.nl. 1 r->i 1 1 CENTRUM VOOR WERK EN INKOMEN i11 !i ÜÉ^i I 'i - Gevlamde trommelsteen Brunico. Diverse soorten split, Voor een fvlBI Trommelsteen Riviera Melange (14x14x5 cm) perfecte afwerking van uw terras. in diverse tinten. (15x15x6 cm) normaal: 0.39 nu voor: '1 In 13 kleuren/soorten vanaf: normaal: 0.41 nu voor: DEZE ACTIE LOOPT VAN 12 APRIL T/M 24 MEI 2004 OPÉ0P 0P 0P WUW- INMtWWMJlTlftUUN GOES Voorheen Imabo Pilaar', A. Joachimikade 33, T: 0113-215401 VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13 (A58, afrit 40). T: 0118-690025 Voor meer informatie en onze openingstijden verwijzen wij u graag naar onze website: www.logus.nl LOGUS: BOUWMATERIALEN BADKAMERS TEGELS EN NATUURSTEEN VERWARMING KEUKENS INTERIEURAFBOUW Gratis Adverteren

de Faam | 2004 | | pagina 13