Vijftien bands op het podium van Klomppop in Ovezande Nonsens met mannen in habijt Theater Kwark raakt ietwat oververhit in Vlissingen Jood duikt onder bij een NSB-er Cees Brandt speelt met badkuip en de regen Knijn speelt Iers in Kortgene Gedurfde komedie CINE CITY VLISSINGEN Grandpa Nick speelt in Rilland Zeelandia met zijspanmotoren Programmagids Reimerswaal SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Troy Dirty Dancing 2 Since Otar Left Van Helsing Starsky Hutch Dark Water Suske en Wiske: De duistere diamant Spirited away - Movie- zone Elephant Spring, Summer Fall, Winter... and Spring Dawn Of The Dead Kill Bill 2© fc &'-i Taking Lives In Oranje De Kat Hidalgo Scooby Doo 2 Brother Bear Sneak Big Fish Maand van de vrijheid: In this World Avond van de Franse Film: La Fleur du Mal Pietje Bell 2 De jacht op de Tsarenkroon Drijvende gitaren Pendelbussen DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 12 mei 2004 De Faam Pagina 11 Peter Pan Speedrock is een van de bands op het podium van Klomppop. (foto: pr) Première Donderdag, vrijdagzondag, maandag, dinsdag en woensdag 14.00, 15.00, 18.45 en 20.00 uur. Zaterdag 14.00, 15.00, 18.45, 19.30, 21.00 en 23.00 uur. Twee werelden trekken ten strijde voor eer en macht. Dui zenden zullen het leven laten en voor de liefde zal een natie met de grond gelijk gemaakt wor den. Dagelijks 16.15. 19.00 en 21.45 uur. Katey (Romola Garai) ontmoet in Cuba Javier (Diego Luna), een charmante ober die ook een fantastische danser blijkt te zijn. Hij leert haar pas echt wal dan sen met passie is. Dinsdag 13.45 uur. Vertelt het subtiele verhaal van een goedbedoelde leugen die het leven verandert van drie francofiele vrouwen. Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 13.30, 16.15, 19.00. 22.00 en 24.00 uur. Vampierjager Van Helsing reist naar Transsylvanië om Dracula onschadelijk te maken. Hij wordt bijgestaan door Anna Va- lerious die zichzelf en haar fa milie wil ontdoen van de eeuw enoude vloek van de vampier. Donderdag, vrijdag, zaterdag zondag, dinsdag, woensdag 13.45.16.15. 19.00 en 21.45 uur. Maandag 13.45, 16.15, 19.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. David Starsky en Ken Hut- chinsson proberen met behulp van hun informant een raad selachtige moordzaak op te los sen. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Yoshimi raakt steeds meer ge stresst. Haar dochtertje praat steeds vaker met een onzicht baar vriendinnetje en een weg gegooid rood tasje met kinder speelgoed duikt op de meest vreemde plekken weer op. Zondag en woensdag 14.00 Donderdag 20.00 uur. Japanse animatiefilm. Vrijdag en zaterdag 22.00 uur. Adembenemende reconstructie van de schietpartij op Colombi- ne Highschool. Zondag, maandag en dinsdag 20.00 uur. Het spirituele leven van twee monniken aan de hand van de seizoenen wordt wreed ver stoord door de komst van een vrouwspersoon. Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag en woens dag 22.00 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Over de hele aardbol wordt de bevolking geteisterd door een mysterieuze dodelijke plaag. Een groep overlevenden zoekt toevlucht in een fort, moeten leren met elkaar te leven, in le ven te blijven en mens te blij ven. Dagelijks 21.45 uur. The Bride werkt de rest van haar dodenlijstje af. Haar voor malige baas. Bill, bewaart ze voor het laatst. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Agent Scott raakt verstrikt in een angstaanjagend avontuur, omgeven door verdachten in een zaak die ijzingwekkend persoonlijk is geworden. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Dinsdag niet om 13.45 uur. Remco, een getalenteerd en fa natiek voetballertje heeft maar écu droom: te mogen spelen in het Nederlands elftal. Zal het hem lukken zijn droom te ver wezenlijken? Dagelijks 13.45 uur. Een reuzenkat verschijnt in het leven van Conrad en zijn zusje Sanne en leert hen twee belang rijke lessen. Dagelijks 19.00 uur. Frank T. Hopkins wordt met zijn paard Hidalgo uitgenodigd voor de Oceaan van Vuur, een afmattende overlevingsrace door de ruige Arabische Woestijn. Hopkins is vastbeslo ten om de race te winnen, ook de concurrentie denkt daar zo over. Het wordt een meedogen loos gevecht om te overleven. Dagelijks 13.45 uur. De speurneushond lost samen met zijn vrienden weer een mysterie op. Dagelijks 16.15 uur. Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. uur. Suske vindt een zwarte steen, die hij aan tante Sidonia geeft. Direct daarna wordt Sidonia heel erg ziek. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Will heeft een verstoorde rela tie met zijn vader en kan fictie niet van werkelijkheid onder scheiden. Vrijdag en zaterdag 19.30 uur. Aangrijpend drama over twee Afghaanse vluchtelingen in hun tocht naar Europa. Woensdag 20.00 uur. Pijnlijke familiegeheimen en oorlogsherinneringen worden verdreven met een spelletje Scrabble. Woensdag 20.00 uur. Beleef de nieuwe avonturen van Pietje Bell. OVEZANDE - Op het sport park aan de Nieuwstraat in Ovezande is donderdag 20 mei het jaarlijkse popfestival Klomppop. Er spelen maar liefst vijftien bands in veertien uur tijd, die te zien zijn op twee podia in twee grote ge koppelde tenten. Jongerencentrum de Klomp houdt dit jaar voor het vieren twintigste jaar achtereen het popfestival Klomppop, dat sinds 1995 in Ovezande gehouden wordt. Tijdens het festival wor den gevarieerde popstijlen ge- VLISSINGEN - Theater Kwark lanceert zaterdag 15 mei in theater Vestzak99 in Vlissingen het toneelprogram ma OverHIT!. Deze Zeeuwse première wordt gespeeld in het kader van de Maand van de Vrijheid. Cen traal staat een trendy muziekbe- drijfje op de rand van een fail lissement, in de spotlights van een reality Tv-programma. Binnen dit verhaal laat de voor- MIDDELBURG - De musical Nonsens Lieve Heren is dins dag 18 mei te zien in de Stadsschouwburg in Middel burg. Deze musical draait om vijf nonnen die een bonte avond hebben georganiseerd om geld in te zamelen voor een goed speeld: van ska/reggae tot Blues- rock en van Hard Core tot Punk rock. Qua niveau heeft Klomp pop een mix van jong regionaal talent, opmerkelijke bands uit Zeeland/Nederland en sterren met (internationale allure. Tussen 11.00 en 1.00 uur treden vijftien bands op, beginnend met de band Yes You Did, winnaar van het Kiekvirus festival. Ver der is er Birgit: haar eigenzinni ge stijl, energieke podiumuit straling en sterke stem overtuig den al veel luisteraars. Janez stelling zien hoe perfect willen zijn kan leiden tot stress. In on ze westerse maatschappij waar zoveel te kiezen valt, hebben mensen moeite om hun eigen wil te herkennen en te volgen. Iedereen wil perfect zijn en vol doen aan de eisen die de moder ne maatschappij stelt. Jongeren zijn uitermate gevoelig voor nieuwe trends en ideaalbeelden die ze via allerlei wegen krijgen voorgeschoteld. Het doen wat anderen doen lijkt een oplos- doel. Dit leidt tot hilarische verwikkelingen. Een verrassing in deze tweede editie is dat de zusters dit keer geen vrouwen zijn. Frans Mul der kruipt in de huid van moe der overste en kluchtkoning Jon van Eerd bewijst dat hij ook als non de lach aan zijn ha bijt heeft hangen. Erik Brey Detd. is een van de populairste punkbands van België, die heel hard op weg is ook Nederland te veroveren. De bandleden weten het publiek mee te trekken in een aanlokkende stroom van drijven de gitaren en opruiende drums. Eleven is een nieuwe Nederland se aanwinst en winnaar van de Grote Prijs 2003. Andere optredens zijn van For The Alliance, Plaeto, Tapha- reejl, Peter Pan Speedrock, De fect, Majestic 12, Odette Sorber, Uppercut, Holy Roller, Michael Katon uit de VS en als sluitstuk Electric Eel Shock uit Japan. sing, maar leidt al te vaak tot grote frustraties en bij velen tot een situatie waarin ze volkomen van zichzelf bevreemd zijn ge raakt. Deze voorstelling is gericht op jongeren boven de veertien jaar. Na een aantal 'serieuze' voor stellingen zoekt Theater Kwark met dit stuk de grenzen op van de humor, uiteraard met een se rieuze ondertoon. Het stuk be gint om 20.15 uur en de entree is vijf euro. neemt de taak van novicen- meesteres op zich. Perry Dos- sett zorgt voor een swingende 'Sister Act' en ook Duncan Anepool levert zijn bijdrage aan een avondje ongecompli ceerde pret. De voorstelling begint om 20.00 uur en de entree is vijf entwintig euro. Onder hen zitten verscheidene Zeeuwse bands. Kaarten kosten vijftien euro per stuk en kunnen uitsluitend ge kocht worden aan de kassa. Re serveren is wel mogelijk via tic- kets@klomppop.nl. Telefonisch reserveren kan via 0113-655762. Vanaf het station in Goes rijden gratis pendelbussen, die vanaf 10.00 uur elk heel uur vertrek ken. Op de terugweg vertrekken ze elk half uur vanaf het festival terrein naar station Goes, de laat ste om 01.30 uur. VLISSINGEN - Helmert Woudenberg en René Eljon geven vrijdag 14 mei een voor stelling over de Tweede Wereldoorlog in theater Vest- zak99 in Vlissingen. De bedoeling was oorspronke lijk dat Woudenberg het theater stuk op zou voeren met Ischa Meijer. De vader van Helmert Woudenberg sneuvelde als SS- er aan het oostfront. Die van Ischa Meijer overleefde een concentratiekamp. De twee hadden het idee een ko medie te maken over een jood die bij een NSB-er zit onderge- MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg Middel burg is zaterdag 15 mei van af 15.00 uur de voorstelling De Badkuip, voor kleuters. Het is prachtig om te zien hoe Cees Brandt de kinderen van drie tot zes jaar weet te boeien met zijn voorstellingen. De fantasie prikkelen, dat is het doel van Brandt. Na de suc cesvolle producties Grond monsters, De Vuurtoren en De Luchtacrobaat nu een voor- KORTGENE - Zes muzikan ten die op een geheel eigen wijze een Iers en Schots en re pertoire met een boodschap brengen. Knijn staat op za terdag 15 mei in De Pompe- weie in Kortgene. Tijdens het optreden wordt het publiek meegenomen op een muzikale reis door Ierland en ver daarbuiten. Kijn is in 1980 spontaan ontstaan als straat band en inmiddels uitgegroeid RILLAND - De slotvoorstelling Podium Reimerswaal van het sei zoen 2003/2004 is die van Grand pa Nick Sessieband met Marion van Iwaarden. Het dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland staat op zaterdag 15 mei bol van de muziek. Marion van Iwaarden, een veelzij dige zangeres (ooit de helft van 2 Unlimited en hoofdrolspeelster in de Flairck-productie Lucia de Mou- cheron), komt oorspronkelijk uit Kruiningen. Grandpa Nick Sessie band heeft een verscheidenheid aan repertoire in huis. Van ontroerende ballades tot rauwe soul. Van Joe Cocker tol Doe Maar, van Ri Coo- der tot Santana, van Abba tot Sting. Het optreden begint om 20.00 uur. Na afloop draait DJ Bert van Leer dam van Omroep Zeeland muziek. Kaarten kosten twaalf euro en zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie Bachten Vaete), de VVV in Yerseke en eventueel nog aan de zaal. Telefo nisch bestellen kan via 0113- 395326,571864 of 551552. VLISSINGEN - De burgemeester van Vlissingen geeft zaterdag 15 mei om 9.30 uur het startschot voor de achttiende Zeelandia- run. De run vertrekt met zo'n 75 zijspannen met verstandelijk ge handicapten vanaf het Stadhuis plein in Vlissingen. De berijders zijn afkomstig uit Nederland, België en Duitsland. Zo'n 35 ordonnansen begeleiden de colonne, samen met een wagen van het Rode Kruis, een Pechbus, een autoambulance, ANWB-motoren en een touringcar voor de gezinsle den van de zijspanrijders. De rit voert van Vlissingen, via Rit- tliem naar Nieuwland, Arnemuiden, Oud Sabbinge, Wolphaarstdijk, Wilhelminadorp, Kloetinge, Goes, Heinkenszan, Nisse, Langeweegje, Hoedekenskerke, Baarland, Oude- lande, Ovezande, 's-Heerenhoek, Lewedorp, Middelburg en rond 17.00 uur weer terug naar het Stad huisplein in Vlissingen. doken. Na de pauze zouden de rollen omgedraaid worden: de NSB-er moet bij de jood onder duiken. Door het overlijden van Ischa Meijer is daar nooit iets van gekomen. René Eljon, die interviews van Ischa op het to neel heeft gezet, werd echter ra zend enthousiast toen hij van de plannen hoorde. Zo enthousiast dat Woudenberg en Eljon als nog aan de slag zijn gegaan. Het resultaat staat als een huis en heet Leefbaar. Een voorstel ling over het verleden met een knipoog naar het heden. De voorstelling begint 20.15 uur, kaarten kosten zestien euro. stelling met als thema water. Twee vrienden zitten in een badkuip, maar het water is schaars, dus het bad is leeg. Plotseling begint het te rege nen en het water stijgt tot aan hun lippen. Wat moeten ze doen? Cees Brandt vertelt het verhaal met prachtige beel den. Brandt heeft al meer dan vijfentwintig theatervoorstel lingen voor volwassenen, kin deren en kleuters op zijn naam staan. De entree van dit stuk is 6,50 euro. tot een volwassen en graag ge ziene theaterfolkgroep in thea ters, culturele centra en op festivals. Dit jaar treedt Knijn voor de derde maal op tijdens het Oerol-festival in Terschel ling. De muziek van de band leent zich uitstekend voor een zit tend, luisterend, staand, sla pend, drinkend, meezingend en dansend publiek. Het optreden van Knijn begint om 20.00 uur en kaarten kosten twaalf euro. Goes, Podium 't Beest, Theater Kwark, 'Over HIT', 20.30 uur. Meliskerke. café La Soie, Live muziek, ge hele dag. Kwadendam- me, voetbalveld, Blues festival, 19.30 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Rob Kam- phues, Coen Jutte en Peer van den Berg, 'Oersoep', 20.00 uur. Vlissingen. Vestzak99, Helmert Woudenberg en René Eljon, komedie, 20.15 uur. Middelburg, Koorkerk, vocaal ensem ble Quodlibet, 20.15- 21.30 uur. Goes, Podium 't Bee-1, Het Jeugdtheaterhu.s, 'Heks 007', 15.00 uur. Vlissingen, De Piek, Benny Sings support The Fuzz, 22.00 uur. Kwadendamme, voetbal veld, Bluesfestival. 13.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Ce :s Brandt, 'De Badkuip', jeugdvoorstelling, 15.00 uur. Goes, De Mythe, Hold tight. It's 70's Night!, hits uit zeventi ger jaren, 20.00 uur. Rilland, Luctor et Emer go, Grandpa Nick's Sessieband, 20.00 uur. Vlissingen, Vestzak99, Theater Kwark, 'Over HIT', 20.15 uur. Vlis singen, Arsenaaltheater, linedansfestijn. 20.00 uur. Vlissingen, Open Hof, Piet Brakman, 19.30 uur. Middelburg, Minitheater, Eenakters op herhaling, toneel, 20.00 uur. Vlissingen, café De Con current, Gino The Bulldoze Band. 17.00 uur. Middelburg, Nieu we Kerk, cantatedienst, Bachkoor, 16.30 uur. Vlissingen, Arsenaalthe ater, diverse artiesten, 'Comedy After Dark', 19.30 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Frans Mulder, Jon van Eerd, Perry Dossett en Dun can Amepool, 'Nonsens Lieve Heren', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye. Copycat, 22.30 uur. Middelburg, Spiegelthe- ater. Het Jeugdtheater huis, 'Heks 007', 15.00 uur. Vlissingen, Arse naaltheater, Stef Bos, 'Dichtbij', 20.15 uur. Middelburg, café Desafi- nado, Saskia Groenen- berg Quintet, 2 1.00 uur. KRUININGEN - Het pro gramma voor het nieuwe thea terseizoen van Podium Rei merswaal staat vast. Het pro grammaboekje met de voor stellingen van 2004/2005 is deze week huis-aan-huis ver spreid. Flet programma staat bol van de muziek, cabaret en toneel. Wie voor I juni zijn bestellin gen inlevert maakt kans op een gratis abonnement. Meer informatie over het nieuwe programma is te vinden op www.podiumreimerswaal.nl. De nieuwe gids is deze week verspreid. De zusterrollen worden in Nonsens Lieve Heren gespeeld door mannelijke acteurs, (foto: Roy Beusker)

de Faam | 2004 | | pagina 11