VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN i Reumafonds Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. t op de io mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds. gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN MIDDELBURG I VLISSINGEN VEERE Woensdag 5 mei 2004 De Faam Pagina 31 INFORMATIE OVERHEID AANVRAGEN KAPVER- GUNNING De gemeente heeft de volgende kapvergunning-aanvraag ont vangen: - President Wilsonlaan 152, één ceder. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afde- deze aanvragen is bij de vakbalie van die af telefoonnummer 67 53 85 of 67 53 64. verkrijgbaar afdeling, ling Vergunningverlening en Postbus 61, 4330 Handhaving, AB Middelburg Informatie over BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning ziin ingekomen voor: het plaatsen van een dakkapel op het perceel Speeltoren 11 het aanbrengen van reclame op het perceel Lange Delft 131; het aanbrengen van reclame op het perceel Klarinetweg 2; het vergroten van de woning op het perceel Speeltoren 1 het uitbreiden van de woning aan de achterzijde/begane grond op het perceel Ter Hooge- straat 57; het bouwen van twee woningen (twee-onder-een-kapwoning) op het perceel bouwlocatie Mortiere, kavel 1 34 en 1 35; het verbouwen van de zolder verdieping t.b.v. een derde kin derslaapkamer/hobby-kamer op het perceel Ter Hoogestraat 28; het aan- en verbouwen van de woning op het perceel P.D. van Campenstraat 1 6; het vervangen van een schuur op het perceel Nieuwe Vlissingse- weg 166; het plaatsen van een extra bor- des/vluchttrap Kinderdijk 86. op het perceel ziin Informatie over deze bouwplan nen is verkrijgbaar bij de vakba lie van de afdeling Vergunning verlening en Handhaving, tele foon 67 53 85 of 67 53 64. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNIN GEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunning! verleend (tussen haakjes staat datum van verzending): het gedeeltelijk veranderen van de indeling en het dak van de eet kamer op het perceel Dam 67 (23-4); het vernieuwen van de schuur o|o het perceel Seissingel 52 (23- vloerbedekkin Europalaan A het slopen van as op (26-4 het aanbrengen van een kap op de garage en het vergroten van de badkamer op het pereel Cas- sinstraat 14 (23-4); het bouwen van een tuinkamer op het perceel Bleek 23 (23-4); het in gebruik nemen van groepswoningen op het perceel Dillenburglaan 1-3 (23-4); het bouwen van een schuur/berging op het perceel Li- onstraat 11 te Arnemuiden (26- 4); het slopen van asbesthoudende iet perceel aest op het perceel Lange Delft 24 (26-4). Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van der den betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 6 mei 2004 tot en met 1 9 mei 2004 ligt op de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte de aan vraag om een vergunning op ?9 rond van de Monumentenwet 88 ter inzage voor: het aanbrengen van belettering aan het perceel Houtkaai 7; het schilderen/restaureren achtergevel op het perceel Koren dijk 8. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE VEERSEPOORT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het be stemmingsplan 'Veersepoort' ten behoeve van het uitbreiden van de v/oning op het perceel Scholek- sferstraat 2 te Middelburg. De bouwaanvraag ligt met ingang van vrijdag 7 mei 2004 geduren de 4 weken (tot en met 3 juni 2004) ter inzage bij de afdeling Vergunningverlening en Handha ving van ae dienst Ruimte, Vlis- singsestraat 21 Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middel burg. Kijk voor meer gemeentelijke in formatie op pagina 5 in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevol ge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergun ning zijn ingekomen t.b.v.: Lichte bouwvergunninq: - plaatsen van een dakkapel Zuiderzeestraat 21 - bouwen van een garage Mer- wedestraat 1 Reguliere bouwvergunning: - vernieuwen van de dakbedek king Julianalaan 1 1 - verplaatsen van portocabines Verlengde Bonedijkestraat 275 - plaatsen van een variantloods Poortersweg 37 - verbouwen van een bijge bouw Bedrijfsweg 1 - plaatsen van 3 fiets-voetgan- gersbruggen over de Meliskerk- se Watergang De publicatie van de aanvra gen heeft een informatief ka rakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning en monu mentenvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwij ken van de ingediende aan vraag. VERLEENDE BOUW,- SLOOP en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - verbouwen van een woning Wit- tezeestraat 42 26-04-2004 - verplaatsen van een openbaar toilet Spuiplein 26-04-2004 - verbouwen van een woning Steengrachtstraat 59 26-04- 2004 - geheel slopen van een woning met bijgebouwen Deinsvlietweg 2A en 2B 26-04-2004 - gedeeltelijk slopen van winkel panden Paauwenburgweg 69 t/m 73 27-04-2004 - plaatsen van een balkon Boule vard Bankert 126 27-04-2004 - aanbouwen van een woning van Doornlaan 24 27-04-2004 - vergroten van een berging Westerzicht 550 29-04-2004 - bouwen van een garage Grote Abeele 5 29-04-2004 - aanbouwen van een woning Oostzeestraat 2 29-04-2004 - verbouwen van een wonig Land- regtstraat 6 29-04-2004 - bouwen van twee garages onder een kap Deinsvlietweg 2 en 4 29- 04-2004 Tegen dit besluit kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. C) Monumentenwet: (bekendma king ingevolge artikel 12 Monu mentenwet) Ingevolge artikel 1 2 van de Monu mentenwet 1988 maken burge meester en wethouders van Vlissin gen bekend dat op grond van arti kel 11 van voornoemde wet een vergunning is aangevraagd tot het vernieuwen van een dakbedekking Julianalaan 11 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage op ons kantoor Coosje Busken- straat 200 ingaande donderdag 6 mei 2004, gedurende een perio de van twee weken (dus tot en met 21 mei 2004) Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbende hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij burgemeester en wet houders van Vlissingen. VRIJSTELLINGEN: Wet op de Ruimtelijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaanvragen: Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 20 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening, opent daartoe de mogelijkheid. - bouwen van een schuur Juliana laan 7 Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen (ge noemd onder artikel 19, lid 3), lig gen de bouw- en stuatietekeningen alsmede het vrijstellingsverzoek in gaande 6 mei 2004 gedurende vier weken dus tot en met 2 juni 2004 ter inzage in het gemeente lijk kantoor aan de Coosje Busken- straat 200. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burgemeester en wethouders in dienen (ter attentie van de Afde ling Ontwikkeling, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). WELSTANDCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandcommissie is op 6 mei en daarna 27 mei 2004. Uw plan moet tenminste een week voor de vergadering bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. GEHANDICAPTENPARKEER PLAATS Wij hebben aanvragen ontvangen voor de aanleg van gehandicap tenparkeerplaatsen in de directe nabijheid van de panden: Blikken- burg 43 en Van Dishoeckstraat 78. Op een gehandicaptenpar keerplaats gelat een algemeen parkeerverbod. Uitgezonderd van dat verbod is het voertuig van de aanvrager. Wij wensen in principe op de aan vragen gunstig te beslissen. Direc te belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld binnen 4 we ken na deze publicatie te reage ren. Reacties kunnen worden gezonden aan: het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen, t.a.v. afdeling ont wikkeling. WET MILIEUBEHEER Ter inzage leggen beschikking Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat zij onder voorschriften vergunningen op grond van de Wet milieube heer hebben verleend aan: 1Brandweer Huisvestings Con sortium B.V. namens de Stadsge westelijke Brandweer Vlissingen - Middelburg te Vlissingen om een vergunning (art 8.1 Wet milieube heer) voor net oprichten en in wer king hebben van een brandweer post op het perceel Olympiaweg 5 te Vlissingen. Delta N.V. te Middelburg om een revisievergunning (art 8.4 Wet mi lieubeheer) voor net 150 kV scha kelstation Vlissingen op het perceel Voltaweg 6 te Vlissingen. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat, Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat te Goes om een re visievergunning (art 8.4 Wet mi lieubeheer) voor het veranderen en het in werking hebben van die verandering van een inrichting be staande uit werkplaatsen, labora torium en kantoren, ter ondersteu ning van de Meetdienst. De inrich ting waarvoor vergunning wordt gevraagd is tevens in gebruik als steunpunt voor de Provincie Zee land. De inrichting is gelegen op het perceel Prins Hendrikweg 2 te Vlissingen. Alleen tegen de ter inzage gelegde ontwerpbeschikking van net Mi nisterie van Verkeer en Water staat, Directoraat-Generaal Rijks waterstaat te Goes is er van de aanvrager een bedenking ingeko men. Naar aanleiding hiervan is de beschikking aangepast. De beschikkingen en alle bijbeho rende stukken liggen van 06 mei tot en 16 juni 2004 ter inzage bij de gemeente Vlissingen (puDlieks- zaken aan de Coosje Buskenstraat 200) te Vlissingen. Op aanvraag kunnen de stukken ook na afspraak op woensdag avond ingezien worden, telefoon 0118-487157 (e-mail mfn@vlis- singen.nl). Desgewenst wordt er door de af deling milieu een mondelinge toelichting gegeven op de voor noemde stukken. In bovengenoemde periode van 6 weken kan tegen de voorgenoem de vergunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage, door: degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp beschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid ad vies uit te brengen over de ont werpbeschikking; degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten op zichte van het ontwerp daarvan ziin aangebracht' belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbe schikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ge daan. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van ae Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Als beroep wordt in gesteld moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een voorlopige voorziening. Infor matie hierover kunt u verkrijgen bij de Raad van State (telefoon 070-3624871). VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten; -tot de aanleg van een gehandi captenparkeerplaats in de Bur- emeester Stemerdinglaan t.b.v. e bewoner van het pand Burge meester Stemerdinglaan 74. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Algemene wet oestuursrecht binnen zes weken na de dag vol gende op die van de bekendma king van dit besluit bij burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift. Degene die een bezwaarschrift hebben inge diend, kunnen tevens de Presi dent van de Arrondissements rechtbank verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen, in dien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, aat ver eist. Het verzoek hiertoe moet worden gericht aan de President van de Arrondissementsrecht bank te Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Voor het be handelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven; Het besluit ligt ter inzage in de openbare bibliotheek in de Ka naalstraat. Vlissingen, 5 mei 2004. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de infor matiepagina 'In den blauw ge- ruiten kiel' elders in dit blad. GEMEENT E Postbus 1000 Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente V eere.nl VEË™ www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubfieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Dom burg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag da gelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebben den bezwaar maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw be zwaren richten aan het bestuursor gaan dat de beslissing heeft geno men: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middel burg ook verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht. Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDU RE/WIJZIGINGSBEVOEGD HEID Er is een aanvraag om bouwver gunning/vrijstelling binnengeko men voor: Veere - het uitbreiden van een winkel pand Markt 28 (art. 15 Wet RO) - het gedeeltelijk plaatsen en ge bruiken van keerwanden voor op slag van materialen Zanddijkse- weg 10a (art. 19, lid 3 Wet RO) De (bouw)plannen zijn (gedeelte lijk) in strijd met het bestemmings plan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verlenen door toepassing van deze artikelen van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (Wet RO). De bouwtekenin gen liggen van 6 mei t/m 2 juni 2004 ter inzage. Tijdens deze pe riode kunt u schriftelijke zienswij zen teqen deze (bouw)plannen bij ons indienen. VRIJSTELLING Zoutelande Wij hebben vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO verleend van de be palingen van het bestemmingsplan Bebouwde Kom Zoutelande voor het gebruik van het pand Langstraat 25 voor horecadoelein- den (28-4). BOUW/SLOOP/AANVRA GEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn binnengekomen voor: Domburg - het vervangen van een kap en plaatsen van een dakkapel West straat 22+24 Koudekerke - het oprichten van een garage Evertsenstraat 35 Meliskerke - het oprichten van logiesruimte Toren straat 20 Oostkapelle - het aanleggen van paden en we gen, aanbrengen van verhardin gen, ophogen van de bodem, gra ven en verbreden van sloten en ?reppels erooskerke - het oprichten van een woning en garage Gargonstraat Veere - het oprichten van een opstel plaats sluisdeuren Kanaalweg OZ, zuidelijke sluis Vrouwenpolder - het oprichten van 47 zomerwo ningen Vroondijk 9; (aanvraag vervangt eerder ingediende aan vraag van 4-2-2004) - het veranderen van kantoor naar winkel Dorpsdijk 19-21-23 Westkapelle - het plaatsen van keerwanden Oude Zandweg 11 U kunt tegen deze aanvragen om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift indienen. Dat kan pas, nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/AANLEG)V ERGUNNINGEN/MONU MENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn verleend: (tussen haakjes staat ae datum van verzending.) Aagtekerke - wijziging van de vergunning voor het plaatsen van een balkon Noordhoek 24;(23-4) Koudekerke - het vergroten van een woning Langeweegje 35;(23-4) het plaatsen van een garage/hobbyruimte Middelburg sestraat 61 ;(23-4) Oostkapelle - het oprichten van een loods Hoge Duvekotsweg 8,(23-4) Serooskerke - het vernieuwen van zomerhuizen Oostkapelseweg 32;(23-4 - het gedeeltelijk slopen van zo merhuizen Oostkapelseweg 32;(23-4) Veere - het veranderen van een werk plaats in 4 logiesverblijven Oude straat 13;(23-4) - het restaureren van woon/be- drijfscomplex Veerseweg 54;(23- 4) - het vernieuwen van de entree van de Grote Kerk Oudestraat 2ó;(23- 4) - het plaatsen van een nooduitgang S.O.W.-kerk Kapellestraat 27;(26- 4) Westkapelle - het gedeeltelijk slopen van asbest houdende golfplaten Prelaatweg 13,(23-4) - het plaatsen van een garage en een duivenhok 't Hout 1 ;(23-4) - het plaatsen van een paardenstal Noordwea;(23-4) Zoutelande - het veranderen van een voorgevel Timmermanstraat 10;(23-4) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staan de datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen en ver leende vrijstellingen (zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzienin- gen). kunt de stukken inzien in het ge meentehuis. AANVRAAG MONUMEN TENVERGUNNING Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het bouwen van een aanbouw aan de orangerie van Kasteel Westhove (Zeeuws Biologisch Museum) aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle. De aanvraag ligt van 6 mei 2004 t/m 19 mei 2004 voor iedereen ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen over het plan indienen bij ons college. UITGIFTE BOUWGROND IN BIGGEKERKE, DOMBURG EN VEERE Wij maken bekend dat op 16 april 2004 de inschrijving is gestart voor de uitgifte van kavels bouwgrond in Biggekerke (plan: uitbreidings plan Biggekerke), Domburg (plan: Brouwerijweg fase I) en Veere (plan: Sandenburgh). Er zal maxi maal 1 kavel bouwgrond worden uitgegeven in Biggekerke. Er zullen maximaal 4 kavels bouwgrond worden uitgegeven in Domburg en er zullen maximaal 11 kavels bouwgrond worden uitgegeven in Veere. De inschrijving eindigt op 14 mei 2004. Bij de uitgifte van de kavels bouw grond worden strikte bindinaseisen gehanteerd. Dit houdt in dat als eerste bouwgrond zal worden toe gewezen aan gegadigden die een sociale of economische binding hebben met de kern. Er kan alleen ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onderdeel uitmaakt van een infor matiebrochure. Deze brochure kan tijdens de inschrijfperiode worden opgehaald bij de balie van het cluster Grondgebied (balie nr.6) in het gemeentehuis. De gemeenteraad heeft onlangs vastgesteld dat een éénheidsprijs in de gemeente Veere gehanteerd wordt. De volgende prijzen zijn vastgesteld: - Sociale woningbouw: 100,- per m2 - Twee-onder-één kapwoningen: 160,- per m2 - Vrijstaande woningen: 180,- per m2 Alle prijzen zijn exclusief BTW. DRANK- EN HORECAVER- GUNNING Wij willen een drank- en horeca- vergunning verlenen aan Stichting Dorpscentrum Biggekerke. Schuit- vlofstraat 8 in Biggekerke. Aan de ze concept-vergunning zijn voor waarden verbonden om oneerlijke concurrentie te voorkomen. De concept-vergunning ligt met vanaf 6 mei 2004 tot 3 juni 2004 ter in zage. ledereen kan hiertegen een zienswijze indienen. Domburg, 5 mei 2004 Burgemeester en wethouders van Veere ©•ooni*

de Faam | 2004 | | pagina 31