Astma Fonds COS Zeeland oogst succes met tonnen cl 99 Geef lucht, geef leven Sodexho Catering managers/beheerders Uitreiking Four Freedoms Awards Beginnerscursus voor poweryoga ROC-leerlingen in bevrijdingstocht Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. Jl^Prn\/\nQ XY^ mmk HET GROENE WARENHUIS Terrasfontein 'Pebble Pools' Cilindervaas met 2 verse rozen Compleet Zinken teil 0 32,5 cm. www.intratuin.nl Fuchsia op stam Hortensia (Hydrangea macrophylla) Kan na de bloei de tuin in, diverse kleuren, 0 J.0,5 cm, exclusief pot. Campanula Addenda 'Blue Staf' (ktolgesblpsm) Hanging basket (CBF| www.astmafonds.nl Woensdag 5 mei 2004 De Faam Pagina 25 Zaterdag 8 mei vindt de tweejaarlijkse uitreiking van de Four Freedoms Awards plaats in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Zeeland mag ook dit jaar weer bijzondere mensen ontvangen, mensen die zich met hart en ziel inzetten voor een betere wereld waarin iedereen in vrijheid kan leven. Voor die vrij heid moet op veel plaatsen in de wereld nog hard gewerkt worden. In deze tijd van het jaar, waarin wij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog her denken en de bevrijding van Nederland vieren, is het goed om stil te staan bij de onschatbare waarde van vrijheid. De vier essentiële vrijheden, de vrijheid van meningsuiting, vrijheid van gods dienst, vrijwaring van gebrek en vrijwaring van vrees zijn in 1941 geformuleerd door president F.D. Roosevelt in zijn toespraak tot het Amerikaanse congres, de State of the Union. In zijn toespraak riep hij het Amerikaanse volk en zijn bond genoten op zich niet afzijdig te houden van de strijd in Europa en te strijden voor het herstel van de democratische waarden. Dankzij deze strijd leeft het eens be zette Europa in vrijheid en kan nu zelfbescherming bieden aan mensen in nood. In tegenstelling tot wat velen hoopten en verwachtten na de Tweede Wereldoorlog, worden de fundamentele rechten van de mens en de vrijheid waar ieder mens recht op heeft, nog steeds geschonden en bedreigd. Roosevelts formulering van de Four Freedoms geldt dus ook vandaag nog als één van de meest treffende omschrijvin gen van de overheidsverantwoordelijkheid voor welvaart en welzijn. De Four Freedoms zijn zo belangrijk dat ze zijn opgenomen in het Handvest van de Verenigde Naties en als preambule zijn verwerkt in de Algemene verklaring van de universele rechten van de mens, die door de Verenigde Naties werd aange nomen. Als signaal dat de strijd voor de essentiële vrijheden van elk mens nooit klaar is, worden jaarlijks de Four Freedoms Awards uitgereikt. De awards worden gegeven aan personen of organisaties, die zich hebben ingezet voor het bescher men of verwerven van de vrijheid van de mens, waar ook ter wereld. De uitreiking is een traditie, waarmee het Franklin and Eleanor Roosevelt Institute in New York in 1950 is begonnen. Vanaf 1982 vindt de uitreiking in internationaal verband plaats in samenwerking met de Roosevelt Stichting in Zeeland. Dit jaar mag Kofi Annan de Four Freedoms Award in ontvangst nemen voor zijn toewijding aan de Verenigde Naties, die onder zijn leiding nieuw elan kreeg. Hij toont zich een onafhankelijke gidsman die zich met tomeloze energie en grote be trokkenheid inzet voor verhoging van de levensstandaard van alle wereldburgers en het bereiken van vrede in dc wereld. Hierdoor en met zijn persoonlijke charme, diplomatieke gaven en beheerste overtuigingskracht weet Annan respect af te dwingen en het vertrouwen te winnen van de volkerengemeenschap. De award voor vrijheid van meningsuiting gaat naar Lennart Meri, schrijver, fil mer en ex-president van Estland, die talrijke gevaarlijke expedities ondernam in de moeilijk bereikbare regio's van de voormalige Sovjetunie. De Palestijn dr. Sa ri Nusseibeh, professor in de filosofie en rector van de Al-Quds universiteit in Je ruzalem, krijgt de onderscheiding voor vrijheid van godsdienst. Hij wordt gezien als inspirerende en moedige pleitbezorger van het doorbreken van de geweldsspi raal tussen Israël en de Palestijnen. De Afrikaanse Magguie Barankitse mag de onderscheiding voor vrijwaring van gebrek in ontvangst nemen voor haar meer dan tien jaar durende inzet om kinderen van alle etnische groepen in het door oor log verscheurde Burundi te helpen. De Nederlander Max Kohnstamm heeft de onderscheiding voor vrijwaring van vrees verdiend als Europeaan van het eerste uur. Hij stond aari de wieg van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, de voorloper van de Europese Unie. Kortom, weer vijf grote namen die toegevoegd kunnen worden aan de lijst van laureaten. Deze lijst is een afspiegeling van de vele terreinen waarop de strijd voor de vrijheid zich heeft afgespeeld en nog steeds afspeelt. Behalve aan Koningin Ju liana, die de Four Freedoms Award in 1982 ontving, zijn onder meer awards uit gereikt aan Beyers Naudé, Olof Palme, Vaclav Havel, Simon Wiesenthal, Jan Tin bergen, de Dalai Lama, Artsen zonder grenzen, Shimon Peres, bisschop Tutu, Gro Harlem Brundtland en Nelson Mandela. Komende zaterdag moet niet alleen in het teken staan van het werk dat deze laureaten hebben verricht, er moet ook gedacht worden aan alle wereldburgers die dagelijks oorlogen en andere gevaren trotseren om anderen in vrede en vrijheid te kunnen laten leven. Commissaris van de Koningin van Zeeland, drs. W.T. van Gelder MIDDELBURG - Omdat COS Zeeland sinds 2001 ongeveer vierduizend regentonnen (op brengst 20.000 euro) heeft gesle ten in de provincie, kunnen eind dit jaar in Bangladesh achthon derdduizend latrines en zes en een half duizend drinkwater- pompen worden geïnstalleerd. De actie wordt ook dit jaar weer gehouden en weer luidt de slo gan: 'wij minder, zij meer. Za terdag 12 juni is gebombar deerd tot Zeeuwse watertonnen- dag. Zeven Zeeuwse gemeenten doen mee. Het zijn Middelburg, Vlis- singen, Borsele, Goes, Kapelle, Tholen en Veere. Inwoners van die plaatsen kunnen nu al een re genton bestellen en die tijdens die dag afhalen. Bij de ton is een bro chure gevoegd met de titel 'een ton voor water, een schakel in de kringloop'. Want - zo staat onder meer in de brochure - water is van levensbelang, "Een mens kan da gen zonder voedsel, maar niet zonder water." Ook wordt verdui delijkt dat ruim één miljard men sen onvoldoende beschikking hebben over voldoende gezond drinkwater, terwijl het westen kwistig omspringt, met gezuiverd leidingwater. Daarnaast - meldt COS Zeeland - is de roekeloze omgang met lei dingwater niet goed voor het mi lieu. Milieuvervuiling en verdro ging maken technische hoog standjes noodzakelijk om het drinkwater schoon te houden. Ter wijl de wereldbevolking de afge lopen eeuw verdrievoudigde, nam het waterverbruik toe met een fac tor zes. Door het regenwater op te vangen en dat te gebruiken voor tuinbesproeiing en schoon maak- klussen, kan aanzienlijk worden bespaard op drinkwater. Het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland heeft samen met COS Zeeland een lespakket ont wikkeld dat er op is gericht leerlin gen van de basisscholen inzicht te geven in de leefwijze van leeftijd genoten in Bangladesh. Ook de rol van water en wat er allemaal bij komt kijken om zuiver water te produceren wordt daarbij voor de jeugd uit de doeken gedaan VL1SSINGEN - In Vlissingen wordt binnenkort gestart met beginnerscursussen poweryoga. Poweryoga is een dynamische vorm van yoga, die naast een to tale lichaamstraining ook zorgt voor een optimale concentratie en een diepe ontspanning. Voor meer informatie kunt u bellen met de docente Diana van der Gaast, 0118-430757. VLISSINGEN - De leerlingen van de opleiding Vrede en Vei ligheid van het ROC Zeeland lopen woensdag 5 mei mee in dc optocht in Wageningen ter herdenking van de bevrijding. Veteranen uit allerlei landen komen die dag naar Wagenin gen. Het is zo goed als zeker dat ook Prins Berhard hier bij aanwezig zal zijn. De aanwe zigheid van de ROC'-leerlingen vormt het sluitstuk van de op tocht. t intratuin Watergrasmand 'Elipse' Voor modebewuste moeders! Breedte 50 cm, exclusief planten. Van 8,99 nü f™ AA Paradijitvog&ac brons, hoogte 65 cm, inclusief y/aterffscjvoii en tégpieefbam kwrilMfpOinp,- UV- en vorstbestendig. Van 129,- nü Diverse kleuren, hoogte 50 cm. van 12,95 nü Van 4,89 nü 2,99 KOUDEKERKE, Galgewerj 5, 0118-551623, donderdag/vrijdag koopavond. Scherp geprijsde sfeerbrenger voor moederdag in diverse soorten voor buiten. Verdraagt zon en schaduw, hoogte ca. 90 cm. Van 3,99 nÜ f Reismand 48 x 32 x 32 cm. Niet veiwijabafl' Oii Nueneri. in grote bung pot Plant doorsnede ca. 30 cm. Van 12,95 HU 0 30,5 om, inclusief ketting planten. Van 2,69 HU Voorgevormd inlegvel Van 1,89 nÜ 129 Van 9,99 6.99 UW VOORDEEL 3,- Angst VOOft GOlOCOOfltN Sodexho B. V., de grootste cateringorganisatie van Nederland, verzorgt in circa 1.300 bedrijfsrestaurants de dagelijkse lunch voor zo 'n 500:000 gasten. Voor diverse locaties in Zeeland zoeken wij enthousiaste Voor het beheren van diverse bedrijfs restaurants van onze relaties in Zeeland zijn wij op zoek naar (Assistent) Catering managers en Catering beheerders. Als leidinggevende van een bedrijfsrestaurant verzorg je samen met het cateringteam de uitvoering van het dienstenpakket op de locatie Je bent in deze functie verantwoordelijk voor de dienstverlening, kwaliteit en hygiëne, het inkoopbeleid, de financiële administratie en de personeelsplan ning. Daarnaast ben je het dagelijkse aanspreekpunt voor onze opdracht gevers. Cateringbeheerders zijn verant woordelijk voor kleinere locaties, Catering managers voor grotere met een cateringteam van 5 of meer cate- ringmedewerk(st)ers. Gevraagd Wij zoeken Catering leidinggevenden met minimaal MBO werk- en denk niveau, een relevante opleiding en bij voorkeur met ervaring in de catering. Je hebt een dienstverlenende instelling, cijfermatig inzicht en een coachende stijl van leidinggeven. Zijn de trefwoorden teamplayer, onder nemend, slagvaardig en representatief op jou van toepassing? Ben je bereid flexibel om te gaan met werktijden7 Dan ben jij wellicht de kandidaat die wij zoeken. Wij bieden Een veelzijdige en zelfstandige functie voor een ondernemende vakman of - vrouw. Wij bieden een fulltime of part time dienstverband, salariëring conform de CAO voor de Contractcatering, een reiskostenregeling en voordelige perso neelsvoorzieningen. Daarnaast hebben wij een ruim scala aan opleidingen en goede doorgroeimogelijkheden Voor meer informatie kun je contact opnemen met l.izette Mutsaers van de afdeling Personeelszaken op liet Sodexho kantoor in Breda. tel. 076- 5486177. Heb je interesse voorde functie, stuur dan een sollicitatiebrief met moti vatie en C.V. naar Sodexho B.V, t.a.v. Lizelte Mutsaers, Paardeweide 7. 4824 EH Breda. Je kunt je brief ook mailen naar lizette.mitisaers@-sodexho-nl.com. Food ünd Management Services

de Faam | 2004 | | pagina 25