The Nighthawks als hoogtepunt van bluesfestival Kwadendamme Erik van den Berg gebruikte eenzaamheid om cd te maken Parels, rijzende ster en comeback in Reimerswaal Eenakters in Wissenkerke PODIUM R/55 ION Expositie werk Frans Peeters De Piek toont Wieteke Hendrix Seniorenparty in Cine City Getijdag voor het eerst in Zeeland Mystic Band brengt muzikaal eerbetoon aan Bob Marley CINE CITY VLISSINGEN Dirty Dancing 2 Since Otar Left The Cooler Van Helsing Starsky Hutch Dawn Of The Dead t Kill Bill 2© Taking Lives In Oranje De Kat Cheaper By The Dozen Pietje Bell 2 De jacht op de Tsarenkroon Spirited away - Movie- zone Elephant Elephant In this world Secret Window Hidalgo 3 G D Passion of the Christ Scooby Doo 2 Along Came Polly Brother Bear Sneak Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring Juke Joints Oliekachel Kaarten DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Woensdag 5 mei 2004 De Faam Pagina 15 Première Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Katey (Romola Garai) ontmoet in Cuba Javier (Diego Luna), een charmante ober die ook een fan tastische danser blijkt te zijn. Hij leert haar pas echt wat dansen met passie is. Dinsdag 13.30 en 19.00 uur. Vertelt het subtiele verhaal van een goedbedoelde leugen die het leven verandert van drie franco- fiele vrouwen. Dinsdag 19.00 uur. Shelly Kaplow, directeur van een casino in Las Vegas probeert gok ker Bemie Lootz bij het Casino te houden. Bemie Lootz is namelijk in staat om van een gelukshand een slechte hand met kaarten te maken. Dagelijks 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Vampierjager Van Helsing reist naar Transsylvanië om Dracula onschadelijk te maken. Hij wordt bijgestaan door Anna Valerious die zichzelf en haar familie wil ontdoen van de eeuwenoude vloek van de vampier. Dagelijks 13.45. 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. David Starsky en Ken Hutchins- son proberen met behulp van hun informant een raadselachtige moordzaak op te lossen. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zater dagnacht 24.00 uur. Over de hele aardbol wordt de be volking geteisterd door een mysterieuze dodelijke plaag. Een groep overlevenden zoekt toe vlucht in een fort, moeten leren met elkaar te leven, in leven te blijven en mens te blijven. Dagelijlis 16.15, 19.00, 21.45 uur. Dinsdag niet om 19.00 uur. Za terdagnacht 24.15 uur. The Bride werkt de rest van haar dodenlijstje af. Haar voormalige baas, Bill, bewaart ze voor het laatst. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Maandag niet om 21.45 uur. Agent Scott raakt verstrikt in een angstaanjagend avontuur, omge ven door verdachten in een zaak die ijzingwekkend persoonlijk is geworden. Dagelijks 16.15 uur. Remco, een getalenteerd en fana tiek voetballertje heeft maar één droom: te mogen spelen in het Nederlands elftal. Zal het hem lukken zijn droom te verwezenlij ken? Dagelijks 13.45 uur. Een reuzenkat verschijnt in het le ven van Conrad en zijn zusje San ne en leert hen twee belangrijke lessen. Dagelijks 13.45 uur. Tom Baker, zijn vrouw en twaalf kinderen moeten verhuizen naar de grote stad. Tom en zijn vrouw Donderdag, vrijdag en woens dag 14.00 uur. Beleef de nieuwe avonturen van Pietje Bell. Donderdag 20.00 uur. Japanse animatiefilm. Vrijdag 19.30 uur, zaterdag Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Adembenemende reconstructie van de schietpartij op C'olombi- ne Highschool. Dinsdag en woensdag 20.30 krijgen het erg druk en het levert hen dan ook veel problemen op om de kinderen enigszins nor maal op te voeden. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 19.00 uur. Een slonzige schrijver raakt steeds verder verwijderd van de wereld. Dagelijks 21.45 uur. Frank T. Hopkins wordt met zijn paard Hidalgo uitgenodigd voor de Oceaan van Vuur, een afmat tende overlevingsrace door de rui ge Arabische Woestijn. Hopkins is vastbesloten om de race te win nen, ook de concurrentie denkt daar zo over. Het wordt een mee dogenloos gevecht om te overle ven. II» C A V t Z i l Dagelijks 13.30 uur. De laatste twaalf uren van het le ven van Jezus van Nazareth. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur. De speumeushond lost samen met zijn vrienden weer een mysterie op. Dagelijks 16.15 uur. Komedie met Reuben Feffer (Ben Stiller), die een oude schoolvrien din Polly (Jennifer Aniston) op een party tegen het lijf loopt. Dagelijks 16.15 uur. Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer verande ren. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefheb ber. 22.00 uur, woensdag 20.00 uur Adembenemende reconstructie van de schietpartij op Colombi- ne Highschool. Vrijdag 22.00 uur, zaterdag 19.30 uur. Zondag en maandag 20.00 uur. Het spirituele leven van twee monniken aan de hand van de seizoenen wordt wreed ver stoord door de komst van een vrouwspersoon. uur. Jamal en Enayatullah reizen van Pakistan, door Iran naar Turkije. Daar begint het ge vaarlijkste deel van de reis: veertig uur opgesloten in een container op een zeeschip naar Italië. Alleen Jamal overleeft de reis. KWADENDAMME - 'The world's greatest bar band', worden The Nighthawks wel genoemd. De band is te zien op het Bluesfestival in Kwaden damme, dat vrijdag 14 en zater dag 15 mei voor de twaalfde keer gehouden wordt. Onder aanvoering van mondhar monicaspeler en zanger Mark Wenner bestaat The Nighthawks inmiddels 32 jaar. De leden spe len ze jaarlijks een kleine 250 keer op talloze festivals en in clubs over de hele wereld. De band komt oorspronkelijk uit de Verenigde Staten, uit Washington DC. Vrijdag 14 mei begint het Kwa- dendamse festival om 18.30 uur. Een half uur later begint het ope- VLISSINGEN - Stichting Rasela houdt zaterdag (8 mei) een Bob Marley Tribute in De Piek in Vlissingen. Dit keer brengt de Dordrechtse Mystic Band een eerbetoon aan de overleden reg- gae-zanger. The Mystic Band heeft als thuisba sis Dordrecht, maar de leden ko men uit de Antillen, Suriname, Afrika en Jamaica en Nederland. De band speelt eigen werk en en kele covers. De stijlen variëren van OOSTKAPELLE - Het is de 33-jarige zanger/gitarist Er ik van den Berg gelukt om in de kilte van twee cam pings de afgelopen maanden een cd te maken. De eigen nummers registreerde hij in de winterse stilte op een bandrecorder in een leger tent bij Kleverskerke en in een caravan in Oostkapelle, waar hij bij gebrek aan een woning huist. De 21 num mers zijn met hulp van vak lui op de cd gebrand. Ook andere Zeeuwse muzikan ten werkten mee. '■Tent Oily Smokeis de titel. De ex-Rotterdammer Van den Berg omschrijft zijn muziek met enige twijfel als 'roots- muziek'. Een vergelijk met Bob Dylan vindt hij onte recht. Flooguit dat hij tijdens opnames en optreden impro viseert als dat in hem opkomt, zoals Dylan dat ook doet. "Momenteel," verklapt hij, "ben ik bezig om een officiële presentatie voor te bereiden. Het zou leuk zijn om bijvoor beeld tijdens het straatfestival die legertent een middagje op het Bellamypark op te zetten en daar een presentatie te houden." Dat hij in de zelfkant als dak- ningsconcert van Stincky Lou The Goon Mat uit Frankrijk. Met gitaar, contrabas en harmonica spelen deze Fransozen de platte landsblues uit de jaren dertig en veertig. De andere drie bands die de vrij dagavond vullen, zijn The Strikes uit Nederland, John Campbell- john uit Canada, die daar al drie jaar op rij uitgeroepen is tot blues artist of the year, en Nico Wayne Toussaint uit Frankrijk. Zaterdag 15 mei opent het blues festival om 13.00 uur en zijn er optredens van Little Boogie Boy Blues Band uit Nederland, ge volgd door Barry Mc Cab Band uit Ierland, Paul Lamb The Kingsnakes uit Engeland en land genoten Danny Bryant's Redeye- rootsreggae tot dancehall en van raggamuffin tot lovers-rock. Daar bij hebben de verschillende achter gronden van de bandleden ook nog eens invloed op het geluid. De band wil op die wijze tot zoveel mogelijk hearts minds doordrin gen. Het motto van de band is niet voor niets 'Mystic in mind, hearts, vibes, roots and culture Het concert begint om 22.00 uur, toegangskaarten kosten 7,5 euro. Het Piekcafé is open vanaf 21.00 uur. loze zijn muziek maakte, is geen opzet. "Als de woning bouwverenigingen zeggen dat ze geen woning hebben voor me, mag ik toch wel op een camping bivakkeren? Dat je daar door de eenzaamheid wat meer tot je zelf komt en dichter bij de muziek is een voordeel. Zeg maar: zo maak je van de nood een deugd." Muziek maken, zegt hij, is niet hoeven nadenken. "Het is geen vlucht. Dat is gewoon in een andere wereld stappen. In die wereld bestaat alleen mu ziek en zang, die bij mij niet los van elkaar zijn te zien. Mijn gitaarspel reageert op mijn woorden. Niet alleen thuis in de stilte, maar ook tij dens de opnames en bij optre dens. Wat me aanspreekt is dat je zoveel uit een gitaar kunt halen." De titel van de cd slaat op de rook in de tent in Kleversker ke die ontstond als hij zijn oliekachel aanstak en het weer niet voor de nodige trek zorgde. "Het zijn eigenlijk twee cd's in één. Het eerste deel is helemaal solo, het tweede deel deden onder an deren muzikanten mee van Champagne Charlie, Ralph de Jong uit Essen en Fons Bakx Magie Frankie. (foto: pr) band. Van Zeeuwse bodem ko men The Juke Joints en Magie Frankie. The Nighthawks is hek- kesluiter. Voor wie beide dagen van het muziekspektakel wil genieten is er de festivalcamping. Op vijftig meter afstand van het festivalter rein wordt een speciale, gratis camping ingericht waar muziek- WISSENKERKE - In het Noord-Bevelandse dorpje Wissenkerke is zaterdag 8 mei een eenakterfestival. Voor dit festival is een royale greep gedaan uit het pro gramma van het vorige maand gehouden eenakter festival in Heinkenszand. Optredende toneelgroepen in Wissenkerke zijn Toneelver eniging Fleer Hendrik met het stuk BeddenToneelgroep Terneuzen met Allemaal uit Middelburg. Allemaal pri ma mensen. Ik was trouwens blij dat ze kwamen. Zo in af zondering werd ik weliswaar enorm creatief, maar je raakt ook geïsoleerd zo in je up pie." Erik treedt al een paar jaar niet meer op, heeft zich als het ware teruggetrokken voor nieuwe ideeën, die nu zijn uitgewerkt.. Om aan de kost te komen werkt hij tien uur per week bij De Vleeshal in Middelburg. Maar het optre den gaat weer beginnen. "Ik wil meedoen aan de Zeeuwse Belofte en schrijf me in voor de competitie in Panta Rei in Vlissingen. Daar volgen mis schien wat optredens uit. En van de zomer ga ik weer lek ker op straat spelen. Dat is goed voor wat extra zakcen tjes en het is bovendien heel leuk. Daarnaast ben ik op zoek naar muzikanten met wie ik een groep kan vor men." 'Tent en Oily Smoke' is mo menteel al te koop bij De Drvkkery in Middelburg en De Bard in Vlissingen. 'Van de vorige cd verkocht ik 230 stuks. Of ik veel meer van de ze zal verkopen, weet ik niet. Dat zien we wel...." liefhebbers de nacht kunnen door brengen. Overigens zijn er behal ve toiletten geen voorzieningen aanwezig. Kaarten voor het festival kosten vrijdag twaalf euro, zaterdag bij de voorverkoop 16,50 euro en za terdag bij de kassa achttien euro. Flauwekul en Toneelgroep Er Was Eens met Een sprookje voorbij. De Jongeren Zeeuwse Komedie speelt de voorstelling The Kiss and Cry Bench. Het laatste stuk, onder regie van Sofie van Scheyen, gaat over de sport wereld en hoe het is om als jong talent te ervaren dat je nét niet goed genoeg bent voor de topsport. Het eenakterfestival wordt gehouden in zaal Onder de Toren aan de Voorstraat en begint om 20.00 uur. RILLAND - De echt grote na men ontbreken dit keer. Maar het nieuwe programma van Podium Reimerswaal bevat wel enkele pareltjes, zegt pro grammeur Jacques Boonman. Als geen ander heeft hij een neus om de juweeltjes van op tredens uit de grote bulk van cabaret, muziek en theater te plukken en die in de kleine dorpshuizen van Reimerswaal te krijgen. Volgende week valt het pro grammaboekje voor het seizoen 2004/2005 weer op de deurmat. Boonman maakt er een sport van om als een van de eersten zijn theaterprogramma rond te heb ben. De energieke Rillander is ondanks een klein budget er weer in geslaagd een boeiend pro gramma bijeen te sprokkelen. "Voor elk wat wils", beweert hij. Boonman zelf heeft een grote fa voriet. Op zaterdag 19 februari 2005 staat Mich en Scène op het podium van Luctor et Emergo in Rilland. Het gezelschap dat be staat uit Micheline Van Hautem, accordeonist Frederik Caelen, gi tarist Frank de Kleer en contra bassist Bob Wisselink, brengt liedjes van Jacques Brei. "Ik hoorde Micheline in het Ko ningstheater in Den Bosch en was meteen ontzettend geraakt", vertelt Boonman. "Een artieste met passie, ze zingt heel inten sief. En dat heb je precies nodig als je Brel-repertoire brengt." Op De Nacht Van De Poëzie in de lente van 2003 deed de in New York woonachtige Vlaamse het publiek én de pers versteld staan. 'Zij stal de show. Ze zong met een intensiteit waar ze bijna aan bezweek' en 'Haar zang was bij na onverdraaglijk mooi, van een schoonheid die pijn deed', schre ven recensenten. Ook heel bijzonder is het optre den van Fred Delfgraauw op 22 oktober in Rilland. Delfgrauw laat zich moeilijk in een hokje duwen. Hij brengt een aparte vorm van beeldend theater. Zo I Een combiticket voor vrijdag en zaterdag kost bij de voorverkoop 22, 50 euro en aan de kassa 25 eu ro. Reserveren van kaarten kan via 0118-465369. Meer informatie is voorradig op 0113-649673. MIDDELBURG - Frans Peeters heeft op 1 en 2 mei van 13.00 tot 17.00 uur een expositie van zijn schilderijen in acryl en aquarel. De schilderijen tonen onder an dere impressies van het Zeeuwse land. De expositie is aan de Meestoof 3 in Middelburg. VLISSINGEN - Wieteke Hen drix exposeert van 7 mei tot en met 18 juni haar werk in De Piek in Vlissingen. Haar schilderijen zijn gemaakt rond het thema De jungle in mij. maakt hij gebruikt van poppen, maar een poppenspeler alleen is hij zeker niet. Delfgrauw speelt in zijn nieuwe voorstelling het le vensverhaal van Mozart. Kort na diens dood in 1791 ging in We nen het praatje als zou hij zijn vergiftigd. Volgens geruchten was de dader Antonio Salieri, een gevierd componist en kapel meester aan het Weense Hof. In het verhaal wordt hij afgeschil derd als een door jaloezie ver teerde, wraakgierige intrigant, die erop uit is Mozart te vernieti gen. "Terug van weggeweest", zegt Boonman stellig als de naam Lenny Kuhr valt. Vergane glorie, oubolligheid: Boonman wil er niets van weten na de laatste cd van Lenny Kuhr die enkele we ken geleden uitkwam. Hij staat niet alleen in zijn opvatting. Ook de Nederlandse media bleken zeer enthousiast over de come- back-cd van Kuhr. Het is een al bum vol prachtige muzikale nummers met diepzinnige tek sten. 'Een avond die danst van ontroering naar vreugde en van verstilling naar uitbundigheid', belooft Boonman dan ook in het programmaboekje. Javier Guzman is een rijzende ster aan het cabaretfirmament. Try-outen doet hij graag in Rei merswaal. Ook dit jaar is hij van de partij, op 25 september be klimt hij het podium in Rilland. Zijn voorstelling draait om Ton Zuur. Die ligt tweeënhalf jaar morsdood in een flat in Rotter dam voordat hij eindelijk gevon den wordt. Guzman Iaat zijn ta lenten los op dit onopvallend kleine bericht in de krant. De ca baretier staat borg voor een ver rassende en hilarische avond. Op 11 mei begint de huis-aan- huis verspreiding van het nieuwe programmaboekje van Podium Reimerswaal. Wie voor 1 juni kaarten bestelt, maakt kans op een gratis abonnement. Voor meer informatie: www.podium- reimerswaal.nl Middelburg, Stadsschouw burg, Marc-Marie Huij- bregts, 'M-M- Huijbregts', cabaret, 20.00 uur. Vlissin gen, Arsenaaltheater, Bram Vermeulen, 20.15 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Marc-Marie Huij bregts, 'M-M- Huijbregts', cabaret, 20.00 uur. Goes, Molenplein, Circus Moskou, 15.00 en 19.30 uur. Wissenkerke, Onder de Toren, Eenakterfestival, toneel, 20.00 uur. Goes, 't Beest, Club Alibi Showcase, open podium. 21.00 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, Vera Mann en Rob van de Mee berg, Tn de schaduw van Brei', 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Frank Re ne Groothof en Erna Sassen, 19.30 uur. Goes, Molen plein, Circus Moskou, 15.00 en 19.30 uur. Middelburg, Concert Gehoorzaal, Zuid- Hollands fanfare orkest en Vlijt Volharding, dubbel concert, 20.00 uur. Vlissin gen, De Piek, Bob Marley Tribute, m.m.v. The Mystic Band, 22.00 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Zeeuws By zantijns koor Srétenje, 20.00 uur. Goes, Molenplein, Circus Moskou, 14.00 uur. Goes, Manhuistuin, Zusterstraat 11, Deltaband Ons Genoegen, concert, 12.30-13.30 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Jan Francois, presentatie CD 'Walking On Thin Ice', 17.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Anousha Nzume, 'Wel kom', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, Or kater, 'Valse wals. Bankstel, Zucht, 20.00 uur. Middelburg, Stadhuis, Burgerzaal, Parka- ny Kwartet, 20.00 uur. VLISSINGEN - Cine City houdt dinsdag 11 mei weer een Film- party voor senioren. Dit keer wordt de Film Since Otar Left vertoond. Deze vertelt het verhaal over een goedbedoelde leugen die het leven van drie vrouwen voorgoed veran dert. Behalve de film zit in het toe gangskaartje ook een lunch en een optreden van The Radiotimes inbe grepen. Deze vier zangers laten uit alle genres iets horen. De filmparty begint om 11.00 uur. toegangskaarten kosten 12.50 euro. Wie alleen naar de film wil (aan vang 13.15 uur) betaalt vijf euro. NEELTJE JANS - Bij Neeltje Jans is zaterdag 8 mei de Low Tide Day. Op deze internationa le Dag van het getij komen dui zenden mensen uit vier landen rondom de Noordzee naar ver schillende activiteiten. Zo is er tussen 13.00 en 15.00 uur gelegenheid uw bijzondere strand vondsten te laten onderzoeken door experts en kunnen kinderen knutselen. De toegang hiervoor is gratis. Van 14.00 uur tot 16.30 uur nemen natuurgidsen de deelne mers mee op een wandeling dooi de natuur van Neeltje Jans en laten de mooiste plekjes, planen en die ren zien. In de tussentijd verzame len duikers onder water een keur aan onderwaterleven, en zetten die in aquaria op de oever van Neeltje Jans. De toegang tot deze activiteit kost twee euro; kinderen tot twaalf jaar een euro. In België, Engeland en Frankrijk wordt de Dag van het Getij, ofwel Low Tide Day, al sinds 1995 ge vierd op de lentedag met het laag ste getij. Dit jaar is het voor het eerst in Nederland. Het doel hier van is simpelweg te genieten van de zee en het leven dat bij laagwa- ter zichtbaar wordt. Dag van het Getij wordt lokaal georganiseerd en internationaal gecoördineerd door RiverOcean, een milieugroep uit Brighton.

de Faam | 2004 | | pagina 15