Zilveren Surrender piekt in Grijpskerke Zeeuwen beleven avontuur vol dierenleed in Boliviaanse jungle TE KOOP CoUect,eNlEUWS! a Werk aan de winkelstraat BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN igaard Makelaardij geopend Boekelier is Readshop 'T WETEN WAARD Zeeuws voetbal voor scholieren Evaluatie verkeer in Middelburg Veerse fietstocht voor senioren Expo met olie verf en aquarel Prijswinnaars van kleurplaat Finding Nemo Vijfde editie van Boekenstad is groter dan ooit Zeeuwse musea samen in folder ejazor- 2475.- HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Minder aantrekkelijk Wijzer Schema DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Sonja Boogaard Makelaardij LEOLUX Woensdag 28 april 2004 De Faam Pagina 3 Sonja Boogaard, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Sonja Boogaard Makelaardij is sinds enige weken actief. Sonja Boogaard (31) bemiddelt in de verkoop van onroerend goed, begeleidt de verkoper en taxeert woningen. "Ideaal, mijn hobby is mijn werk," vertelt ze. "Ik kwam in de makelaardij terecht en heb daar ruim zeven jaar gewerkt, het hele traject doorlopen, binnendienst en de laatste vier jaar in de buitendienst. De opleiding Vereniging Bemidde ling Onroerend Goed heb ik met succes gevolgd. Zo deed ik de nodige ervaring op. Zelf heb ik een eigen visie op bepaalde zaken ontwikkeld en wil ik deze visie uitvoeren. Veel plezier in mijn werk uit zich in ver strekkende dienstverlening. Je inleven in de situatie van de klant." Boo gaard vulde haar VBO-opleiding aan met Gecertificeerd Register make laar en taxateur. Dit certificaat is vijfjaar geldig en zij staat ingeschre ven in de registers Stichting gecertificeerd VBO-makelaars. Meer infor matie via 0118-639925 ofsonjaboogaard@zeelandnet.nl Martin van Sighem: "Een duidelijke verbetering". (foto: Jaap Wolterbeek) DOMBURG - De Boekelier op 't Groentje is veranderd in The Read shop. Eigenaar Martin van Sighem vindt de nieuwe franchiseformule een welkome verandering: "The Readshop heeft een goede uitstraling voor de winkel en is duidelijk herkenbaar. In principe wijzigt er niet veel maar je krijgt meer steun en begeleiding van de overkoepelende or ganisatie. Het postagentschap met volledige dienstverlening blijft; wij kunnen dus alle geldtransacties afhandelen. Aanname van alle poststuk ken, aangetekende pakketten, ook buitenland, en het overschrijven van kentekenbewijzen motorvoertuigen." The Readshop verkoopt kantoor waren, tijdschriften, dagbladen en boeken, ook in de Duitse taal, teken en schrijfmateriaal, wenskaarten, leuke sleutelringen, cartridges, cd- roms, foto ontwikkelservice, filmrolletjes en batterijen, en digitaal serv ice om bestanden op cd-rom te branden. "En we blijven hét adres voor Staatsloten en Lotto," aldus van Sighem. The Readshop start met een speciale aktiefolder en een kleurwedstrijd voor kinderen. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Woitelboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Vrijdag, Koninginnedag, S.A. van de Haak, Rouaan- sekaai 47,0118-644301. Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, 0118-644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, Middel burg, 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes. Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden vrijdag, Koninginnendag, waargeno men door R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212. zaterdag en zondag waargenomen door: R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118- 591212 en Y.J. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle. 0118-581276. Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Vrijdag, koninginnedag: M. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg, 0118-635699. Zaterdagen zondag: G. Posthumus, Westerbaan 18, West-Souburg. 0118-460104. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren Vrijdag, koninginnedag, vanaf 18 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur: Ringeling, Lange Delft 133, Middel burg, 0118-612538 en Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612134. 24-uurs dienst: v.d. Sande, Badhuisstraat 30, Vlissingen, 0118412066. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: J. van Dierendonck. 0118471140. Van vrijdag 20 uur lot zondag 22 uur: H. Klompe, 0118-471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. Sinke, 0118- 626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, 0118-410910. Land- bouwdieren: Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: Oude Domburg- seweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zon dag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dagelijks van 9 tot 21 uurtel. 0900-7673437 GRIJPSKERKE - Het jubileumoptreden van Surrender in Grijps kerke week zaterdag nagenoeg niet af van 'normale' concerten. Verv eling staat niet in het woordenboek van de Bevelandse groep, er is kennelijk een taak voor ze neergelegd. Of zoals een bezoeker van het concert afgelopen zaterdag bij de ingang van de tent op merkte: "Dit is nou plattelandscultuur." Door Ad Hanneman "Natuurlijk trek je een overall of een moderne variant daarop aan als Surrender optreedt", voegt hij er snel aan toe. De echte fan koopt twin tig muntjes, trekt zijn Surrender t-shirt strak, de dito pet achterstevoren en vertrekt met de opmerking tegen de muntverkoper 'dat hij er zo weer zal zijn'. De organisatie had zaterdag haar best gedaan een mooie film te laten zien over tien jaar Surrender op Grieps. Jaarlijks waren er immers beel den gemaakt. De resultaten, geselecteerd en bij elkaar geplakt, boden een mooi overzicht van de sfeer de afgelopen tien jaar in de tent aan de rand van Grijpskerke. Dat er nog een Engelstalig nummer in de film was gemonteerd, viel de Surrender fans niet echt op. Hun dialectrock formatie mocht zich 'die misstap' permitteren. De film over tien jaar optredens in Grieps, Over the Edge in het voor programma en dan Surrender. Toen de idolen het podium betraden stelde organisator Pieter Boone met bezweet hoofd, maar tevreden vast, dat de meeste mensen er wel waren. Tegen de vijfhonderd kaar tjes waren inmiddels verkocht. Het aantal gepast voor het Surrender optreden uitgedoste toeschouwers was tijdens het voorprogramma steeds groter geworden en het feest kon beginnen. 'Meriete is 'n lekke re boerenmeid' en 'As de klok van Arremuje' kent nagenoeg iedereen. Wie niet alle woorden kent, weet al vrij snel hoe het refrein is gedicht. Blauwe overalls en modernere varianten zoals een lichtgevend oranje regenpak, grootmoeders bh met strakke versteviging rond behaarde mannenborsten lopen door elkaar terwijl voor het podium de gebruike lijke boerenattributen zoals hooi en houtvezel de lucht in gaan als vari ant op het echte stro. Hier en daar worden net gevulde bierglazen de lucht ingegooid, maar een massale aanval op de band, zoals bij Nor maal, blijft uit. "Wij drinken het liever zelf', zegt een aangeschoten liefhebber en hij biedt een potje aan. "Zonde om het zomaar weg te gooien." Pieter Boone denkt dat er volgend jaar tegen Koninginnedag wel weer een Surrender-feestje zal worden gehouden. Het is volgens hem zo vanzelfsprekend als de augustus-kermis in Middelburg. En dan weer bezoekers in alle leeftijden: van meegenomen kinderen en hangjonge ren tot voorbije vutters. ...ven>olg van voorpagina... ...vervolg van voorpagina... WESTKAPELLE - Het Zeeuws Kampioenschap Schoolvoetbal voor meisjes is woensdag twaalf mei op Sportpark Prelaat in Westkapelle. De tien deelne mende scholen worden verdeeld over twee poules van vijf scho len. Alle meisjes komen uit groep zeven en acht. Het toer nooi begint om 13.30 uur en rond 17.30 uur reikt wethouder Te Roller van de Gemeente Vee- re de prijzen uit. MIDDELBURG - In kerkcen trum de Morgenster in Middel burg is 29 april een evaluatie van verkeers- en circulatiemaatrege len in woonomgeving Stromen- wijk en 't Zand. In 2002 heeft de gemeente Middelburg die maat regelen getroffen, maar in middels klaagt een aantal bewo ners hierover. Daarom belegt de gemeente deze avond, waarbij men de gelegenheid krijgt met vragen te komen. De avond be gint om 20.00 uur. VEERE - Fietscomité Fietsen voor senioren houdt donderdag 13 mei een fietstocht. Het ver trek is vanaf de Zuidstraat 14 in Veere. Wie deel wil nemen kan zich tot 4 mei opgeven bij E. Vergeer, telefoon 0113-584972 of bij E. de Pagter, telefoon 0118-582756. ARNEMUIDEN - In Amemui- den is vrijdag 30 april en zater dag 1 mei een schilderijenexpo sitie. De schilderijen zijn van olieverf en aquarel en respectie velijk gemaakt door Sam Klaas- se en Maatje Goedhart. De expo sitie is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Deze jonge poema werd op de markt verkocht naast de huid van zijn moeder, (foto: pr) Maar het zijn niet alleen de wilde dieren van de markt die in Inti Wara Yasi herstellen. Ook in cir cussen en restaurants blijken die ren aan mishandelingen bloot te staan. Met hun droevige achter grond - verklaren beide Middel burgers - worden ze gelukkig vaak vrijwillig afgestaan. Vol gens beiden worden de dieren in het kamp liefdevol opgevangen. "De vrijwilligers hechten er aan. Ik heb mensen zien huilen toen ze vertrokken. Zelf had ik een marter ter beschikking. Toen ik weg ging was het net of ik een het beeld van de marter nog da gelijks op zijn netvliezen. Een reis door Zuid-Amerika is niet te vergelijken met een va kantie in bijvoorbeeld Benidorm. Regelmatig zijn minder aantrek kelijke ervaringen van westerse avonturiers in het nieuws. Soms bekopen de reizigers hun zoek tocht in het Latijnse deel van Amerika zelfs met de dood. "Je moet er inderdaad goed over na denken watje doet. We hebben de landen die we wilden zien nauwkeurig uitgezocht en Co lumbia gemeden, hoewel daar ook wel veilige plaatsen zijn. Voor alles zorgden we er voor dat we niet beroofd werden. Dat was onze grootste zorg." Maar ook in de aanloop naar de vertrekdatum in december 2002 ging het tweetal niet over één nacht ijs. Ze bleven wat twijfe len, totdat een vriend ze waar schuwde: "Als je een dergelijk plan in je hoofd hebt, moetje het gewoon doen." Die vriend had ook al eens een lange reis ge- zer van geworden. Dus vertrok ken ze met de nodige voetnoten als waarschuwing. "Wijzer zijn we zeker geworden. Behalve die nogal intensieve er varing in het vrijwiiligersproject met dieren, leerden we het rela tieve van bezit hebben. Dertien maanden hadden we alleen een rugzakje met wat belangrijke spullen er in en meer niet. Als je dan terug komt krijg je toch een behoorlijke cultuurshock en je gaatje afvragen waarom wij hier met zo veel materiële welvaart zo ontevreden zijn terwijl de men sen daar met een beetje bezit en soms helemaal niks heel vrolijk in het leven staan." Maar hun persoonlijke ervarin gen maken ze ondergeschikt aan het project. Bij elke gelegenheid die zich voordoet maken ze ge wag van hun ervaringen in het asiel voor wilde dieren. "Er is ook een website. Misschien wil je dat noemen. Wie meer wil we ten moet surfen naar www.inti- De Golff supermarkt en slijterij verhuizen over twee weken naar panden in de nieuwbouw. Met een vloeroppervlakte van 2.115 vierkante meter is deze Golff meteen de grootste van Neder land. De klant vindt in de nieu we supermarkt zeven kassa's en talloze artikelen. "Het aanbod in vis, kip en kant-en-klaar maaltij den wordt fors uitgebreid. Ver der wordt de toonbank van de slagerij vijf maal zo groot", somt Vader op. "Alles wordt vers voorverpakt, ook komt er een assortiment vegetarische- en biologische producten." De afdelingen brood en groen ten krijgen een ruimere sorte ring en de Golff gaat Oosterse, Italiaanse en Indische specia liteiten verkopen. Ook is er een TPG-servicepunt. De Rabobank plaatste buiten twee pinautoma ten. Als de Golff en de slijterij zijn verhuisd, wordt begonnen met de renovatie van het oude deel van Paauwenhof. Discounter Lidl betrekt daar een ruimte van in totaal 935 vierkan te meter. Vader ziet Lidl niet als concurrent. "Wij verkopen 9000 artikelen, Lidl ongeveer 900." De werkzaamheden bestaan uit het aanleggen van een nieuwe regelwaterriolering. Ook komt er een nieuwe wegconstructie en een asfaltdeklaag. Het werk wordt in drie fasen uitgevoerd. Fase 1, vanaf 26 april tot en met 25 juni: Alexander Gogelweg (tussen R. de Beerenbrouck- straat en Paauwenburgweg) en Paauwenburgweg (ter hoogte van de aansluiting met De Vis serstraat tot en met Paauwen burgweg nr. 55). Fase 2, vanaf 14 juni tot en met 30 juli: Paau wenburgweg nr. 10 t/m 55 en Van Hogendorpweg (t/m R. de Beerenbrouckstraat). Fase 3, vanaf 23 augustus tot en met 17 september volgen werkzaamhe den aan de verharding van de weg bij het 'oude' winkelcen trum, gevolgd door werk aan het verkeersplateau Van Hogen- dorpweg/Ruys de Beeren brouckstraat en de herinrichting van het pleintje aan de Van Ho gendorpweg. Vanaf 7 juni wordt de hele Pa auwenburgweg afgesloten voor verkeer. Verkeersomleidingen worden door middel van ver keersborden weergegeven. Voor vragen en/of informatie: J. Ris- seeuw van de afdeling beheer van de gemeente Vlissingen, telefoon: 0118-487232 Vlissingen, Arsenaaltheater, vergadering gemeenteraad, 19.30 uur. Vlissingen, Nollebos, start op rit Boulevard, 32e Oranje loop, 11.00 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, samenzang. 15.00 uur. Mariekerke, Kaasboerderij Mariekerke. lentefeest, 10.00- 16.00 uur. Oostkapelle, Oranjezon, cursus, Spijzen en wijnen Frankrijk, Corné Ra- senberg, 10.00-15.00 uur. Biggekerke, Dorpsstraat 38, open dag cactuskas. 10.00- 17.00 uur. Middelburg, Sporthal Nassaulaan. rom melmarkt HV EMM. 8.30- 12.00 uur. Vlissingen, ter rein veerhaven, open veerdag, 10.00-17.00 uur. Middelburg, Markt. Middel burg boekenstad, 10.00- 17.00 uur. Oost-Souburg, De Zwaan, Tango salon, 16.00- 21.00 uur. GOES - Tientallen prachtige kleurplaten kreeg de redactie binnen na plaatsing van de Fin- ding Nemo-kleurplaat. In middels zijn de winnaars be kend. De hoofdprijs, een video band van de film over het klei ne clownvisje Nemo en zijn dappere vader Marlin, ging naar Juliëtte Tellekamp uit Middelburg. Andere prijzen waren er voor Ro- san Melse uit Middelburg, Lean- ne Gaalswijk uit Amemuiden, Rick van der Lijcke uit Middel burg, Brian Meulmeester uit Ar- nemuiden, Viviënne van der Vliet uit Vlissingen, Thijs Rentier uit Koudekerke, Joel Janse uit Middelburg, Johanna Bult uit Nieuw- én Sint Joosland, Manon van Arenthals uit Middelburg, Sharon de Kok uit Arnemuiden, Florian Zanting uit Middelburg en Mees Postema uit Middelburg. De prijswinnaars hebben hun pakketjes inmiddels thuis ontvan gen. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. MIDDELBURG - De vijfde edi tie van Middelburg Boekenstad wordt aanzienlijk groter dan de voorgaande jaren. De Middel burgse markt wordt zondag (2 mei) in zijn geheel gevuld met honderd kramen, waarin anti quariaten uit heel Nederland boeken aanbieden. Het initiatief kwam vijfjaar gele den van de Kunst- en Cultuurroute. Met twintig kramen werd toen be gonnen. Inmiddels komen de deel nemers uit heel Nederland en ko men ook gespecialiseerde antiqua riaten naar Zeeland. Kinderboeken, scheepvaart, esoterie en historie zijn enkele van de specialisaties. De bekende antiquaar Kees Vos uit Amsterdam ('Kees Kist' voor de ingewijden) is ook van de partij. Hij bouwt van zijn met boeken vol geladen kisten een boekenmuur die ook wel de grootste mobiele boe kenkast van Europa wordt ge noemd. Vanuit Zeeland komen bij na alle toonaangevende antiquaria ten. Ook zal een aantal bijzondere deelnemers op opwachting maken. Hieronder de Slib Reeks, Soropti- mistenclub Walcheren, Zeeuws Museum, Zeeuws Tijdschrift en het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Ook de Drukkery houdt uitverkoop. MIDDELBURG - De Vereniging van Zeeuwse Musea heeft sinds kort een gezamenlijke museum- wegwijzer voor Zeeland. Met deze folder vraagt de vereniging aandacht voor de Zeeuwse collec ties. De Vereniging Zeeuwse Musea wil meer mensen naar de musea lok ken. In de folder is een kaart van Zeeland opgenomen waarop de deel nemende musea zijn aangegeven met een korte beschrijving. kind moest afstaan." Leo heeft maakt en was er alleen maar wij- warayassi.org. de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Dirccieur J.V. Munsterman Kantoor Pruillnan 4c. postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Eaam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda nereieel Regiodirecteur Ch. van den Oosierkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tiebcn Hoofd Redactie Jan Dirk van Scluyen Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@whk.wcgencr.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Mineke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Ramon Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van hel Wcgencr-conccm. Op al onze advcrtentiecontraclen en aanbiedingen tlaartue zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze tulministralie en omule llaten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dal schriftelijk melden bij Wegener Huis- aan-huiskranten BV. I.O.V. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 AR Enschede. Plattelandscultuur in 'n feesttent, (foto: Ellen de Dreu) advertentie) 2-zitsbank in leder 2-zitsbank in stof vanaf 7957.- Het nieuwste model van Leolux: 'Fidamigo' met verstelbare rug. Speciaal bij Interieur Paauwe, introductieprijs nieuw model:

de Faam | 2004 | | pagina 3