Zeeuwen in Boliviaans kampement Straten Paauwenhof opgebroken Beef en Bief op Koninginnedag Heden i in Middelburg De Splenter www.stefanos.nl Mei-bijeenkomst PvdA Zeeland in Heinkenszand Fietstocht langs het Veerse Meer Verleden en heden in beeld Appèldienst in Sint iacobskerk Louis Windzak in 't Schuttershof Strandjutten voor beginners Nederland als waterland schoenen £3 o J brasserie PANMËKE Twee jazzfestivals bijten elkaar niet expert Kamperman Overal gezocht, y) T fN o ro Qp fö ÜJ 3 LD CÜ S Weekkrant voor Walcheren U begint met onze welbekende heerlijke vissoep Hierna kunt u genieten van een vispannetje met gepast garnituur En als dessert krijgt u heerlijke tiramisu Feest Regio 3 Èr- I Surrender piekt (weer) in Grijpskerke Festival Cultureel Gekleurd in volle gang Koninginnedag op Walcheren van uur tot uur MIDDELBURG G0E5 Natuurpracht Riolering Gratis Irischeque t.w.v. 20! delTl 7 en 8 mei Knus... gezellig... romantisch...! Gelegen aan het meest geheime pleintje; van Middelburgde Larnmersteeg M zoeken meer dan waard... Alle topmerken onder één dak! Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 bij Expert gekocht <BEW. EX^^1 ^pOELBO^ Wegener huis-aan-hulskranten T- 00 M— _r (0118) 4 18 0t9 DE Woensdag 28 april 2004 18 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 A (naast Kwantum) Buitenruststr. 20 0116-674010 Woonboulevard Marconistr. 26 0113-213132 MIDDELBURG - Hoe is het om met een jonge poema aan een touwtje te lopen, een aap op onderzoek in broek- en jas zakken naar lekkers onderste boven aan je te hebben han gen, jaguars verzorgen zonder scrupules of een marter als huisdier op schoot te hebben? Die ervaringen delen de beide Middelburgers Simone Verweij (27) en Leo Vorthoren (30). Tij dens een bijna dertien maanden HEINKENSZAND - De PvdA Zeeland heeft zaterdag t mei een bijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand, met als mot to Generaties in Rood. Naast muziek door het Trio Grande is er een optreden van het koor Geen Paniek. Verder is er een opvoering van het kinder- toneelstuk Hoezo Bang. Tijdens de traditionele 1 mei toespraak en het daarop volgen de debat met de aanwezigen, kunnen de kinderen zich bezig houden met allerlei spelen. Ella Vogelaar spreekt dit jaar de rede uit. Na deze toespraak is er een discussie onder leiding van bur gemeester Jaap Gelok van Bor- sele. Ook Anneke van Dok, bur gemeester van Vlissingen, Gert de Kok, gedeputeerde en Luuk Blom, Tweede-Kamerlid, gaan met de aanwezigen in debat. De bijeenkomst begint om 13.30 en de toegang is vrij. LEWEDORP - De Zeeuwse Ren- en Tourclub ZRTC Theo Middelkamp heeft zondag 2 mei een Veersemeertocht. Hierbij kunnen afstanden gereden wor den van zeventig en honderd twintig kilometer. Inschrijven kan bij Cafe Royal aan de Lepel straat 9 in Wolphaartsdijk van 9.00 tot 11.00 uur. durende reis door Zuid-Amerika stuitte het tweetal stomtoevallig op een (dieren)kampement in het Boliviaanse oerwoud. Een inter nationaal gezelschap vrijwilli gers was daar druk in de weer om beesten van de door mensen aangerichte trauma's te ontdoen. In het gunstigste geval kon het beest weer wild worden en terug gebracht naar het oerwoud. Voor beiden een opwindende erva ring, met een bittere bijsmaak. Dierenmishandeling als cultuur? Om iets terug te doen voor de natuurpracht waarvan ze elke dag weer genoten tijdens hun trektocht, bleven ze zo'n drie weken in het kamp en hielpen mee. "In landen als Bolivia ge ven ze geen cent voor een die renleven, treurt Leo en hij toont een foto van een jonge poema. "Die werd op de markt verkocht, samen met de huid van Middelburger Leo Vorthoren Iaat een aapje op zijn rug meerijden, (foto: pr) zijn moeder die jagers hadden doodgeschoten. Het jong namen ze en passant mee en lag er naast als een vod. De Boliviaanse vrij willigers hebben het meegeno men naar het kamp en het her stelt nu. Maar het is zo mak, dat het beest waarschijnlijk nooit meer terug naar huis kan, naar zijn oerwoud." Daartegenover bleek een hand vol Bolivianen wel in staat res pect te tonen voor de beesten. Zij immers hadden het project Inti Wara Yasi (zon maan en sterren in indianentaal) opgezet bij het dorpje Villa Tunari. Leo en Si mone veronderstellen: "Die mensen waren er met hart en ziel dag en nacht mee bezig. Zo kun je zien dat er toch een lichte mentaliteitsverandering plaats vindt. Het is trouwens een aanra der om daar een werkvakantie te houden. De Bolivianen gaan er misschien wel door nadenken als ze zien hoe westerlingen hun best doen dieren op een goede manier te behandelen." ...lees verder op pagina 3... MIDDELBURG - Middel burg staat 7 en 8 mei weer in het teken van het festival Van Verleden tot Heden. Slotstuk van het evenement is een gra tis toegankelijk optreden van de band Van Dik Hout op de Markt. Marine, land- en luchtmacht presenteren op de Loskade, waar het festival zich overdag concentreert, hun modernste materieel. Keep them Rolling, de vereniging voor instandhou ding van oude legervoertuigen, legt de link naar het verleden. Langs de kade liggen de mij nenveger hms Maassluis en het wachtschip de Zaandam van de Vlissingse zeekadetten. Niet alleen de krijgsmacht pas seert de revue. Vanuit België komt de Gentse Barge, een trekschuit die in originele staat is hersteld. Verder liggen nog een paar oude schepen langs de kade. Een Zeeuwse en een Bel gische klopper, een kotter, tjal ken en sleepboten zijn te zien. Op de Loskade zijn verder ou de ambachten en demonstraties te zien. Kinderen kunnen er meedoen aan kinderspelen. VLISSINGEN - De eerste winkels in het nieuwe winkel centrum Paauwenhof in de Vlissingse wijk Paauwenburg zijn open. Woensdag 12 mei gaan de Golff supermarkt en slijterij Mixinn open. Of de nieuwe winkels dan ook be reikbaar zijn is nog onbekend, want de omliggende straten gaan op de schop. door Ellen De Vriend Het nieuwe winkelcentrum werd 20 februari opgeleverd. Daarna konden de winkeliers hun ruimten inrichten. Bakker Daane, Bloemenhuis Mies en GroenteBoer's openden 1 april al hun nieuwe winkels. Twee weken later volgde het Kruid vat. De winkeliers zijn erg te vreden met hun nieuwe onder komen. Ben Boers van de GroenteBoe r's had tot voor kort aan de overkant van de straat een semi- zelfbedieningswinkel. In de nieuwe, ruim honderd vierkante meter grotere zaak, worden de klanten weer bediend. Aan het nieuwe winkelcentrum Het nieuwe winkelcentrum betekent een aanwist voor Paauwenburg. (foto: Ellen de Dreu) Beef. (foto: pr) MIDDELBURG - Heel Wal cheren staat donderdag (30 april) weer op z'n kop. Eén van de hoogtepunten van Konin ginnedag is dit jaar het concert op de Markt in Middelburg. Vanaf 18.45 uur is het raak. Eerst een optreden van de Middelburg se coverband Copycat, vervol gens de swingende klanken van het Noord-Brabantse Beef (be kend van de hit 'Late Night Ses sions'). Hekkesluiter is Blof, de van oorsprong Zeeuwse band die niet meer weg te denken is uit de Nederlandse popindustrie. Meer informatie over Koningin nedag op Walcheren op pagina 19 Blof. (foto: Crodino) wordt de laatste hand gelegd om alle werkzaamheden op tijd klaar te krijgen voor de ope ning van de supermarkt en de slijterij. "Het is heel mooi ge worden", zegt supermarkteige naar Kees Vader tevreden. Hij ergert zich aan de wegwerk zaamheden rond de nieuw bouw. De A. Gogelweg is maandag opgebroken voor werk aan de riolering. In een tweede en der de fase zijn de Van Hogen- dorpweg en de Paauwenburg- weg aan de beurt. "Het om vangrijke karwei is medio sep tember gereed", vertelt ambte naar Jan Risseeuw van de ge meente Vlissingen. Volgens advertentie Kijk snel in onze advertentie elders in dit blad. hem blijven de nieuwe winkels nemers betwijfelen dat. gewoon bereikbaar. De onder- ...lees verder op pagina 3... advertenties) Oude ambachten, piatfeo Diverse optredens met Boogaarses mn Dik Hout, ïderdelen en into/reseiveren: 01 i 8-625287 VLISSINGEN - In de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen wordt zondag (2 mei) een appèldienst gehouden. Thema van de dienst is Een nieuw geluid. Dominee Ad Baas gaat daarbij in op de eenwording van drie kerkgenootschappen, de toe treding van tien landen als nieuwe leden van de Europese Unie en de komst van de lente. Het Vocaal Ensemble Elanco- re, met aan het orgel Jos Vo gel, luistert de dienst op. Aan vang 9.30 uur. MIDDELBURG - Soulzanger Louis Windzak (bekend als de Nederlandse Otis Redding) treedt donderdag (29 april) op in Café 't Schuttershof in Middelburg. Windzak brengt met zijn band Double-U-Soul een programma met soul uit de jaren zestig. Aanvang 22.00 uur. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum houdt zondag (2 mei) een acti viteit rondom het thema 'strandjutten'. Kinderen en volwassenen kunnen van 19.00 tot 20.30 uur in het mu seum terecht voor een tocht over het strand. Gezocht wordt, onder leiding van een echte jutter, naar natuurlijke en niet-natuurlijke aanspoel sels. Kosten bedragen twee eu ro, aanmelding is noodzakelijk via 0118-582620. MIDDELBURG - In Gallery Maritime is het water dat de klok slaat. Zondag (2 mei) wordt daar de expositie Neder land Waterland geopend. Daarin - hoe kan het anders - tal van kleurrijke schilderijen rondom het thema water. Te zien zijn werken van Peter de Rijcke, Fred Hemmes, Nadia Gyr, Els van Leeuwen-Ritman en Jacqueline Tijsen. De ten toonstelling is nog te zien tot en met 30 juni. Gallery Mariti me is te vinden aan de Gort straat 43 in het centrum van Middelburg. DOMBURG - Het festival Jazz by the Sea in Dom burg wordt gehouden van 14 tot en met 19 september. "Jazz, zo dicht bij de zee, wordt weer een bijzonder evenement", voorspelt be stuurslid Douwe Mulder. Het bestuur reageert ver heugd op het feit dat het Middelburgse jazzfestival toch doorgaat met Pinkste ren. door Ellen De Vriend "De jazzfestivals in Middel burg en Domburg vullen el kaar aan. Het is mooi ver deeld: Middelburg met Pink steren en wij in september", zegt bestuurslid Gerard Haagbergen. Hij benadrukt dat Jazz by the Sea in Dom burg gewoon doorgaat. "We zij al heel druk bezig met de voorbereidingen." Het meer daags festival wordt dit jaar voor de veertiende keer ge houden. De concerten wor den gegeven in Walcherse kustplaatsen, van Veere tot en met Vlissingen. Dinsdag 14 september be gint het festival om 20 uur in Hotel Willebrord in Zoute- lande met een concert van Evergreen Swingtet. De con certen in Zoutelande zijn onderdeel van het bijpro gramma. In totaal staan nu al meer dan vijftig concerten gepland. "Het festival Jazz by the Sea wordt elk jaar groter. Als er één locatie af valt, komen er twee voor terug", zegt Mulder. Het openingsconcert wordt vrij dag 17 september gegeven op het De Koninckplein (voormalige Heinekenplein) in Domburg door Bonduelle Jazz. "Dan breekt de orkaan los", lacht Haagbergen ver heugd. Van 21.00 tot 1.00 uur 's nachts staat de traditi onele kroegentocht gepland. Voor Mulder zijn de optre dens van de Anke Angel Boogie Band, met een fan tastische vrouwelijke pia niste en de Oriental Jazz band, bestaande uit een groep enthousiaste jongelui, het hoogtepunt. Maar ook op het concert van de New Or leans Roof Jazzband ver heugt hij zich. Een ander jaarlijks hoogtepunt is de streetparade waardoor het hele centrum van Domburg swingt. Het festival wordt op zondag afgesloten met optredens in diverse strandpaviljoens. (advertenties) LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73

de Faam | 2004 | | pagina 1