Maatregelen rond Koninginnedag Middelburgers werken aan duurzame stad Betaal belasting op tijd Hoorzitting over wet werk en bijstand Actie 'Een Ton voor Water' Week Bewonersavond in Arnemuiden Mobilisatie-Oorlogskruis voor Middelburger Straatspeeldag Kanaalweg gestremd milieu Extra vergadering Opening WOP Informatieavond Bestelbon regenton Actie 'Een Ton voor water' 2004 Woensdag 21 april april 2004 De Faam Pagina 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van; stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 De komende weken houdt de gemeente Middelburg bijeen komsten waar inwoners alle kans krijgen om hun ideeën over de leefbaarheid van de ei gen wijk naar voren te bren gen. Dat zijn belangrijke bij eenkomsten, want Middelburg wil de inwoners graag betrek ken bij het ontwikkelen van beleid. Donderdag 22 april zijn de inwoners van Arnemuiden uitgenodigd. Om goed te weten hoe het er voor staat in de verschillende delen van Middelburg, heeft de gemeente vorig jaar aan Scoop, Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwikkeling, de op dracht gegeven om de verschil lende delen van de stad in kaart te brengen. Onder de titel "Be woners in beeld" is Scoop ver volgens aan de gang gegaan met onderzoek, interviews en discussies. Op die manier zijn er gegevens verzameld op het ge bied van onder meer veiligheid, verkeer, gezondheidszorg, onderwijs, werk en vrije tijd. Dat heeft geleid tot zogenaamde stadsdeelbeschrijvingen. In de beschrijving van Arnemui den valt een aantal zaken op: er is een goed voorzieningenni veau, voldoende inzet van de bewoners voor de leefbaarheid, een bloeiend verenigingsleven en een groot veiligheidsgevoel. Ondanks de sterke bevolkings groei is er behoud van eigen identiteit. Daarnaast is op te merken dat ouderen door gemis aan zorgvoorzieningen uit het dorp vertrekken en er een relatief laagopgeleide toekomstige be roepsbevolking woont. Jongeren geven aan een verbetering te willen van sport en speelvoorzie- ningen en een uitgaansgelegen heid in eigen dorp te willen be zoeken. De gemeente en Scoop willen graag weten of de inwoners van Arnemuiden het eens zijn met dat wat er in die stadsdeelbe schrijvingen staat. Maar veel be langrijker: wat hebben inwoners zelf voor ideeën over de leef baarheid van hun wijk? Kom daarom op donderdag 22 april om half acht naar het vereni gingsgebouw "de Arne" in Arne muiden De daarna volgende bewoners bijeenkomst is op donderdag 29 april. Dan zijn de inwoners van het stadsdeel Centrum, waar de Binnenstad en Ramsburg onder vallen, aan de beurt. Die avond wordt gehouden in het stadhuis. Als u nieuwsgierig bent naar de beschrijvingen van de stadsde len, dan kunt u deze lezen via www.middelburg.nl, onder de knop "Bewoners in beeld". De beschrijvingen liggen ook ter in zage bij het wijkondersteunings- punt in uw buurt. Tevens liggen tijdens de bewonersavonden be schrijvingen voor u klaar. Meer informatie kunt u krijgen bij Gun nar van der Hofstede, telefoon 67 55 30. Uitzending Cool fm zendt een verslag van de bewonersavond Arnemuiden uit op vrijdagavond 23 april tus sen negen en tien uur. Het ver slag van de bewonersbijeen komst Zuid, afgelopen dinsdag, is donderdagavond 22 april tus sen negen en tien uur te be luisteren. De programma's van Cool fm worden in Walcheren uitgezonden via de etherfre quentie FM 105.3, 107.1 en FM 107.7. Volgende week vrijdag is het Koninginnedag. Om de fee stelijkheden zo goed mogelijk te laten verlopen neemt de gemeente maatregelen. Daar waar nodig worden straten, pleinen of gedeelten daarvan afgesloten. Naast de Koninginnedagacti viteiten in de wijken en kernen zal Koninginnedag in de binnenstad op de volgende lo caties plaatsvinden: Markt, 09.00 uur: vlaghijsen, aubade en opening door de burgemeester Abdijplein, 09.00-12.00 uur: kinderspelen Abdijplein, 10.00-18.00 uur: ringrijden Markt, 13.30-16.00 uur: diver se activiteiten/attracties voor kleine en grote kinderen Markt, 18.45-23.30 uur: achtereenvolgens optredens van Copycat, Beef en Blof. De gemeente wil dit evene ment, georganiseerd door de Stichting 9&9, voor bezoekers zo veilig mogelijk laten ver lopen. Daarom is vanaf 17.30 uur de hele Markt als even emententerrein afgezet. Dat be tekent dat alleen voetgangers met een toegangskaartje tot het plein worden toegelaten. Fiet sen en bromfietsen mogen niet op het plein, maar alleen in de omgeving worden neergezet en alleen zo dat de doorgang voor hulpverleningsvoertuigen moge lijk blijft. Verkeerd geplaatste fietsen en bromfietsen worden verplaatst. De Lange Noord straat wordt gereserveerd als ruimte voor de geneeskundige hulpverlening en als aan- en af- voerroute van hulpverlenings voertuigen. Gratis parkeren Parkeren is op Koninginnedag op straat gratis. Dit mag alleen in de parkeervakken. Verder zijn die dag de parkeergarages Kou- steensedijk, Geere en Achter de Houttuinen tot middernacht geo pend. Ook het parkeren in de ga rages is die dag gratis. Burgemeester Schouwenaar reikte vorige week het Mobilisatie-Oor logskruis uit aan de heer De Witte uit Middelburg. Het kruis is een bijzondere koninklijke onderscheiding die onder bepaalde voor waarden kan worden uitgereikt aan oud-militairen in dienst van Ko ninkrijk der Nederlanden in de periode van 6 april 1939 tot en met 3 september 1945. Foto: Mieke Wijnen Op Koninginnedag (30 april) haalt de gemeente geen huis vuil op. Het huisvuil moet een dag eerder op donderdag 29 april voor zeven uur 's mor gens worden aangeboden. Ook het huisvuil dat normaal op donderdag wordt aangebo den moet voor zeven uur ge reed staan. Ook op bevrijdingsdag (5 mei) haalt de gemeente geen huisvuil op. De vuilnisman komt een dag later, donderdag 6 mei, langs om het huisvuil op te halen. Ook het huisvuil dat normaal op donder dag wordt aangeboden moet voor zeven uur gereed staan. U vindt de gewijzigde ophaald agen van afval ook op de afval- kalender 2004. De afvalkalender niet ontvangen of kwijt? Neem dan contact op met de infowin kel, 67 54 50. De milieustraat is op 30 april gesloten. Op 5 mei is de milieustraat open. In februari heeft u van de ge meente de jaarlijkse gemeente lijke gecombineerde aanslag 2004 ontvangen. Binnenkort ver strijkt de laatste betalingstermijn. Daarna gaat de gemeente over tot het verzenden van aanmaningen. De wettelijke invorderingskosten zijn fors gestegen. Voor een aanmaning is€ 6 verschuldigd bij een belasting bedrag tot 454 en 14 bij een be lastingbedrag van 454 of meer. Wordt de aanmaning niet betaald, dan zal een dwangbevel worden uit gevaardigd. Naast de aanmanings- kosten moet ook voor het dwang bevel worden betaald. Bovendien wordt bij overschrijding van de beta lingstermijnen invorderingsrente in rekening gebracht. Het tijdig indie nen van een verzoek om kwijtschel ding, vóór 28 april, voorkomt extra kosten. Informatie Voor meer informatie over betalin gen kunt u terecht bij de balie van belastingen aan de Lange Noord straat 16. U kunt ook bellen: 67 54 78 en 67 54 73. Of kijk op www.middelburg.nl onder de knop Belastingen. Gemeente Middelburg houdt woensdag 28 april een openba re hoorzitting over de wet werk en bijstand. De bijeenkomst be gint om half acht in de burger zaal van het stadhuis. De be doeling van de avond is, dat de raadsleden goed worden geïn formeerd voordat er in de ge meenteraad wordt gedebat teerd en besluiten worden ge nomen. Sinds 1 januari 2004 is de wet Werk en Bijstand van kracht. De gemeenteraad moet de rechten en plichten regelen van de bur gers die van deze wet gebruik wil len maken. Het gaat hierbij om voorzieningen voor de toeleiding van werklozen naar de arbeids markt en over toeslagen en kor tingen op uitkeringen. Het college van burgemeester en wethouders heeft een voorstel ingediend. De raadscommissie maatschappe lijke zaken wil de mening over het voorstel horen van burgers en andere belanghebbenden die met de wet te maken krijgen. Het programma bestaat uit een korte uiteenzetting van de wet en de speelruimte die de gemeente heeft voor het voeren van een ei gen beleid. Ook het voorstel van het college wordt toegelicht. Daarna kunnen vertegenwoordi gers van belangengroepen hun mening geven en start het stellen van vragen door de leden van de raadscommissie. Als ervarings deskundigen zijn uitgenodigd de cliëntenraad, het platform de arme kant van Zeeland, Splinter en de werkgroep gehandicapten Wal cheren Ook zijn uitgenodigd de vestigingsmanager van het CWI en twee reintegratiebedrijven Op www.middelburg.nl is het college voorstel al te lezen. Klik via de knoppen 'bestuur en organisatie' naar 'commissievergadering maatschappelijke zaken'. Op woensdag 9 juni is het weer feest op straat. Dan wordt de jaarlijkse Nationale Straatspeel dag gehouden. Op de Straat speeldag sluiten ouders in het hele land straten af voor het ver keer, zodat hun kinderen er ten minste één keer per jaar veilig buiten kunnen spelen. De Natio nale Straatspeeldag is een initia tief van de Verenigde Verkeers Veiligheidsorganisatie 3VO. 3VO zet zich in voor veilig, kindvrien delijk verkeer en wil de bewe gingsvrijheid van kinderen in de woonomgeving vergroten. Ouders, scholen en buurtgroe- pen die vinden dat het verkeer in hun buurt kindvriendelijker moet worden en daar op een leuke ma nier mee aan de slag willen, kun nen meedoen aan de Nationale Straatspeeldag van 3VO. Houd er rekening mee dat niet iedere straat afgesloten kan worden. Denk daarbij aan straten voor doorgaand verkeer en ook de bus moet gewoon zijn route kun nen rijden. In Middelburg wordt de dag ge coördineerd en ondersteund door de Stichting Sociaal Kultu- reel Werk in Middelburg (SKWM). Vorig jaar hebben maar liefst acht straten in Middelburg met succes aan deze dag deelgenomen. De SKWM ondersteunt de initiatief nemers door zorg te dragen voor de aanvraag van de vergunning, straatafzetting, subsidieaan vraag, uitnodigen van vertegen woordiger van de gemeente. Te vens bieden zij ondersteuning bij vooral de deelnemende straten die voor een eerste keer mee doen aan de Straatspeeldag. Deelnemers ontvangen een uit gebreid Straatspeeldagpakket met een duidelijke handleiding en suggesties voor straatspelletjes en andere activiteiten. Deelne mers kunnen zich aanmelden of informatie aanvragen door te bel len of te e-mailen naar de Stich ting Sociaal Kultureel Werk in Middelburg. Contactpersoon: Cindy Weerepas 62 90 04, c.weerepas@skwm.nl De afgelopen weken heeft u op deze pagina over wijkaan pak in Middelburg kunnen le zen. Wijkaanpak is de werk wijze om vanuit de bewoners nieuwe impulsen te geven aan de leefbaarheid in de wij ken. Een project dat als voorloper van de wijkaanpak door een aantal enthousiaste Middelbur gers wordt uitgevoerd is de Ini tiatiefgroep Duurzaam Middel burg. De groep wil de kwaliteit van de woonomgeving hoog houden. Hun eerste project is in volle gang. Mar Aalders is een van de initi atiefnemers van Duurzaam Middelburg, We hebben de bewoners van de Sint Jan straat en omgeving gevraagd mee te denken over de toe komst van hun buurt. We heb ben een kritische wandeling, een wijkschouw, door de om geving gemaakt. Ook is een enquête onder de bewoners uitgezet." Uit de wandeling en de enquête kwam belangrijke informatie over de buurt naar boven. Zo bleek een brieven bus van de TPG te hoog te hangen, mensen in een rolstoel konden niet bij de gleuf. De brievenbus hangt inmiddels la ger. Ook ideeën op milieugebied zijn opgepakt. Aalders: "Een andere groep bewoners is aan het onderzoeken of er milieu- besparende maatregelen mo gelijk zijn aan hun woningen. Ook hebben we onderzoek ge daan of het mogelijk is een energieparkje te realiseren. Za ken die het wonen en leven in de binnenstad veraangena men, maar ook een verbetering in de samenwerking tussen de buurtbewoners onderling." Rol Bewoners van de binnenstad speelden een belangrijke rol bij het onderzoek. Aalders: "De initiatiefgroep heeft eerst sa men met de bewoners de knel punten en ideeën voor de buurt bepaald. De tweede stap was, dat de bewoners met medewerkers van de gemeente onderzocht hebben of de verbeteringen ook technisch en financieel haalbaar zijn. Als voorlopig laatste stap zijn de buurtbewo ners uitgenodigd om de prio riteiten in het plan van aanpak vast te stellen. Het plan is dus van begin tot eind door bewo ners gemaakt en daardoor een voorloper van de wijkaanpak. We hopen dat mensen zich be wust worden dat ze samen moeten werken om de leef baarheid in de buurt hoog te houden. Zo kunnen we er voor zorgen dat onze kinderen over vijftig jaar ook nog in een prima binnenstad kunnen wonen." De initiatiefgroep presenteert en bespreekt het plan van aan pak op maandagavond 26 april om half acht in de Zeeuwse Bi bliotheek." We hebben hoge presentatie hebben we nog verwachtingen van de avond, een energiebesparende ver~ En voor de bezoekers van de rassing in petto." De brievenbus aan Plein 1940 hangt lager. Foto: Mieke Wijnen Wegens werkzaamheden is de Kanaalweg donderdag 29 april de gehele dag afgesloten voor verkeer. De aannemer gaat de toegang tot de parkeergarage onder de nieuwe kantoren van het waterschap en de ge meente asfalteren. Bovendien worden op de Kanaalweg zelf enkele herstelwerkzaamheden verricht. Donderdagavond zal de weg opnieuw worden opengesteld. Bij zeer slecht weer wordt het werk uitge steld. Op 22 april is er een extra verga dering van de commissie Ruim te. Op de agenda staat een punt: het mobiliteitsplan. De vergade ring begint om half acht in het stadhuis. Het Wijkondersteuningspunt (WOP) binnenstad gaat vrijdag 23 april open. Wijkwethouder Hannie Kool-Blokland verricht daarvoor de officiële handeling om 13.00 uur. Het WOP is ge vestigd aan de Nieuwstraat 36b en gaat dienst doen als advies- en informatiepunt voor de bewo ners uit de Binnenstad. De gemeente heeft samen met Woongoed plannen ontwikkeld voor Nieuw Middelburg. De par tijen presenteren de plannen op woensdagavond 28 april om acht uur in de Oostkerk. Het plan is om in Nieuw Middelburg een woonservicezone en nieu we appartementen te realise ren. Naast seniorenwoningen worden daar ook zorg- en buurtvoorzieningen gereali seerd. Zo komt er een zorgunit annex trefpunt, een grand café en een kinderdagverblijf. De gemeente Middelburg doet mee aan de actie 'Een Ton voor Water'. De actie heeft tot doel het bewuster en zuiniger om gaan met (leiding)water te stimuleren. Een Ton voor Water is een initiatief van het centrum voor internationale samen werking COS Zeeland. Hij wordt uitgevoerd door MIC- MEC Walcheren (Milieulnfor- matie- MilieuEducatieCen- trum). Inwoners van onze gemeente kunnen voor een aantrekkelijke prijs een kunststof of houten regenton aanschaffen. Aan de actie is een goed doel gekop peld. Van elke ton gaat, via de ontwikkelingsorganisaties No- vib, vijf euro naar een drinkwa terproject in Bangladesh. Door het besparen van kost baar drinkwater hier in Middel burg, helpen we samen men sen in Bangladesh aan schoon en veilig drinkwater. Water is een bron waarop we zuinig moeten zijn. Nu al ge bruiken we per persoon 130 li ter leidingwater per dag. Het waterverbruik neemt wereld wijd enorm toe terwijl water in de toekomst steeds schaarser zal worden. Wie via deze actie een water ton aanschaft, krijgt daarbij een brochure waarin verschil lende aspecten van het ge bruik water worden belicht. Keuze uit vijf typen regen tonnen: 1. Kunststof eenvoudige re genton, 220 liter Inclusief deksel en aftapkraan met gardena sluiting. Kleur en materiaal: Donker groen recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aangebrachte aansluiting voor vulautomaat. Inhoud 220 liter, doorsnede 610 mm, hoogte 1070 mm. Vorstbestendig in lege toe stand tot - 40 °C. Prijs (inclusief vijf euro voor Bangladesh) 26,50 2. Kunststof luxe regenton, 168 liter Inclusief kindveilig deksel en aftapkraan met gardena slui ting. Kleur en materiaal: Donker groen recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aangebrachte aansluiting voor vulautomaat. Inhoud 168 liter, doorsnede 580 mm, hoogte 790 mm. Vorstbestendig in lege toe stand tot - 40 °C. Prijs (inclusief vijf euro Bangla desh) 39,50 3. Kunststof kleine regenton, 100 liter. Uitermate geschikt voor woningen in dicht be bouwde gebieden en ideaal voor de bewoner van apparte ment, etagewoning of flat. In clusief deksel en aftapkraan met gardena aansluiting. Kleur en materiaal: Donker groen recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aangebrachte aansluiting voor vulautomaat. Inhoud 110 liter, doorsnede 380 mm, hoogte 940 mm. Vorstbestendig in lege toe stand tot - 40 °C. Prijs (inclusief vijf euro Bangla desh) 37,50 4. Kunststof hangende 'raintai- ner', 10 liter Bijzondere geschikt voor ap partementen, etagewoningen en flats, aangezien de ton di rect aan de regenpijp wordt bevestigd. Aftapkraan, ge bruiksaanwijzing en plaat singsadvies worden bijgele verd. Kleur en materiaal: Don kergroen recyclebaar PE.De ton kan eenvoudig worden be vestigd/aangesloten tussen re genpijpen met een diameter van 70-100 mm. Inhoud 10 liter, gewicht 1,2 kg. Vorstbestendig in lege toe stand tot - 40 °C. Prijs (inclusief vijf euro Bangla desh) 35.- 5. Houten regenton, 200 liter Materiaal: gebruikte eikenhou ten whiskyvaten, zware kwa liteit. Inhoud plm. 200 liter, doorsne de 630 - 730 mm, hoogte 900- 950 mm. De ton wordt geleverd inclusief voorgeboord gat en aftap kraan. Prijs (inclusief vijf euro Bangla desh) 68,00 Accessoires - Vulautomaat behorend bij kunststof regentonnen Een handig extra hulpmiddel is de vulautomaat. De vulauto maat verbindt de ton met een regenpijp en vult de ton tot die vol is. Als de ton vol is wordt het overtollig water automa tisch via de regenpijp afge voerd. Een stapsgewijze hand leiding in woord en beeld wordt meegeleverd. De vulautomaat kost 9,- - Standaard voor regenton De standaard kan gebruikt worden om de kunststof re gentonnen verhoogd te plaat sen waardoor er een emmer of gieter onder gehouden kan worden om deze makkelijk te vullen. Hoogte 320 mm, diameter 605 mm, gewicht 2,5 kg, klasse 250 kg. De standaard kost 15,- Meer informatie, eerst zien? Alle artikelen zijn te bekijken in het MilieuEducatieCentrum (MEC) in Vlissingen, Koren bloemlaan 5, telefoon 41 70 39. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 9.30 - 17 uur, behalve op woens dagmiddagen en in de Meiva kantie (3-9 mei). Ook is hier meer informatie te verkrijgen, evenals in de MilieuWinkel, Reigerstraat 2 in Middelburg (telefoon 63 34 19) en bestel bonnen. Bovenstaande informatie en de bon kunt u ook vinden op www.micmec.nl/actueel. De actie Een Ton voor Water wordt ook in andere provincie; gevoerd. Er is een landelijke ac tiewebsite: www.eentonvoorwa- ter.nl. Op de Zeeland-Bangla- desh site (www.zeeba.nl/tonwa- ter.html) vindt u ook informatie- het doel van het Zeeuwse pro ject. Bestellen - Geef op de bon de door u ge wenste artikelen aan. - U stuurt de bon op naar hei MEC, Korenbloemlaan 5, 4382 PD in Vlissingen, uiterlijk 19 mei. - U maakt het verschuldigde bedrag uiterlijk 22 mei over op gironummer 6236915 t.n.v. MICMEC Walcheren, Reiger straat 2, Middelburg, o.v.v 'Regenton'. - U ontvang een bevestigings brief. - U haalt de ton op 12 juni ir het MilieuEducatieCentrum ir Vlissingen of hij wordt spoedic na die datum thuisbezorgd, af hankelijk van uw aangegever voorkeur. I Ondergetekende: Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Bestelt: O Kunststof eenvoudige regenton 220 liter a 26,50 O Kunststof luxe regenton 168 liter a 39,50 O Kunststof kleine regenton 100 liter a 37,50 O Kunststof hangende raintainer 10 liter a 35.- O Houten regenton plm. 200 liter a 68,- O Vulautomaat a 9,- O Standaard 15,r Halen/brengen? O Ik haal de ton(nen) zelf op op 12 juni bij het MEC in Vlissingen O Ik wil de ton(nen) thuisbezorgd krijgen tegen 7,50 voorrijkosten Betaling: Ik maak het verschuldigde bedrag a uiterlijk 22 mei, over op giro 6236915, t.n.v. MICMEC Walcheren, Reigerstraat 2, Middelburg, o.v.v. 'Regenton'. Plaats: Datum: Handtekening: (Het inleveren van deze bestelbon verplicht tot afname)

de Faam | 2004 | | pagina 5