Rondweg Koudekerke Concept-Woonvisie r €4. Provincie Zeeland anIkIeIrI IdIeIsIeIiIn Open dag fiets/voetveer ■«Officiële Mededelingen SMAAKVOL EN EFFICIENT, DA S LOGUS... imabo Toscaanse pizza Bevolkingscijfers In beroep Provinciale Staten Commissie van Onderzoek Commissie Ruimte Commissie Sociale en Bestuurlijke zaken VMMmmMmm. Milieu Vergunning Waterschap Zeeuwse Eilanden voor de riool waterzuivering te Ritthem De Roterij 8, Burgh-Haamstede Tel. 0111- 651617 www.bigboss.nl L<Ó>GUS w uit eigen keuken 500 gram per stuk 4,75 per 2 stuks 8,50 Afbakadvies 9 min op 200 °C ELKE DONDERDAG BIEFSTUK 4 X 100 gram Entrecote .100 gram 1,70 Houthakkerssteak 100 gram 1,25 Slavlinders ....4stuks €3,15 Kipcordonblue 100 gram 1,10 FIJNE VLEESWAREN UIT EIGEN KEUKEN Varkensvlees in madeira 100 gram 1,00 Gevulde buik .100 gram €1,19 Gebraden kipfilet 100 gram 1,60 Filet-american 100 gram €1,20 TOPSLAGER VERBOOM en ZN. Lever uw fotorolletje of digitale beelddrager in bij onze Kodak l-uur fotoservice. En ontvang een 2e set foto's gratis! Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 17/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Maandag 26 april wordt begon nen met de aansluiting van de nieuwe rondweg Koudekerke op de bestaande wegen. De aansluiting op de Koude- kerkseweg/rondweg Biggekerke duurt van 26 april tot 12 juni. Die op de Middelburgsestraat staat van 3 mei tot 31 juli op het pro gramma. Tijdens het werk is op de be staande wegen voor auto's en ander snelverkeer steeds één rij strook beschikbaar. Verkeers lichten zorgen er dan voor de passage toch zo goed mogelijk te laten verlopen. Fietsers bij de Koudekerkseweg/ rondweg Biggekerke kunnen van het fietspad gebruik blijven maken; bij de aansluiting op de Middelburgsestraat worden zij via aparte fietsstroken langs het werk geleid. Na de aansluitingen moeten nog fietstunnels en bruggen worden gemaakt en de weg moet worden geasfalteerd. De nieuwe rondweg komt begin 2005 in gebruik. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft de officiële bevolkingscijfers van Zeeland over 2003 bekendgemaakt. De totale bevolking is gegroeid met 541 personen. De gemeente Tholen blijkt de grootste groeier met 367 men sen terwijl de gemeente Sluis de grootste daling laat zien (-322). Wat de oorzaken zijn wordt dui delijk uit de geboorte- en sterfte- cijers en uit de vertrek- en vesti- gingscijfers. Het totale overzicht is in te zien op de website www.zeeland.nl, via "Over Zeeland" en "Zeeland in 't kort" naar "bevolking". Het overzicht is ook aan te vra gen of op te halen bij het infor matiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail infocen- trum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Nieuwe woonvisie moet woningbouw stimuleren. 1 mei Zaterdag 1 mei houden de provincie Zeeland en BBA Fast Ferries open dag voor het fiets/voetveer Vlissingen-Breskens. ledereen is tussen tien uur 's morgens en vijf uur 's middags wel kom op de nieuwe veerschepen Prinses Maxima en Prins Willem- Alexander. In een tent op het veerplein in Vlissingen presenteren zich de beide organisatoren en de bouwers van de schepen en de aanlandings inrichtingen: de Koninklijke Schelde Groep van Damen Shipyards Gorinchem en en Hakkers Werkendam. Dinsdag 27 april is er een zitting van de adviescommissie be zwaarschriften in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van de Stichting Hervormde Kerk Kapelle behan deld tegen een besluit van Ge deputeerde Staten (GS) over een subsidieverzoek voor de organi satie van een concert, vocaal en instrumentaal. Om 15.00 uur volgt de behande ling van een bezwaarschrift van Houthoff Buruma uit Rotterdam namens Vof Stomerij Korrekt tegen een besluit van GS over bodemverontreiniging op het per ceel Korte Kerkstraat 7 in Goes. De provincie Zeeland heeft een concept woonvisie opgesteld die aangeeft hoe de provincie samen met gemeenten het woningbe stand tot 2010 wil aanvullen en verbeteren. Met de visie wil de provincie tegemoet komen aan de woon wensen van de consument voor de komende jaren. De provincie vervult daarin vooral een stimulerende en ondersteu nende rol. De daadwerkelijke uit voering is in handen van de gemeenten, die meer ruimte ge geven wordt om invulling te geven aan de Zeeuwse woning behoefte. Vraag De komende tien jaar zijn er ongeveer 8500 woningen nodig. Dat zijn ruim 2000 woningen min der dan eerder werd gedacht. De oorzaak is de afnemende bevol kingsgroei. De provincie wil de gemeenten meer vrijheid geven zelf te bepa len in welke kernen ze woningen wille! laten bouwen, maar er zal rekening gehouden moeten wor den met doelgroepen. Gemeenten willen wel veel bou wen, maar het aanbod sluit niet altijd goed aan op de vraag. Er zal de komende jaren minder behoefte zijn aan eengezinskoop- woningen en meer behoefte aan dure koopappartementen en huurappartementen. Thema's De woonvisie stelt vier thema's centraal: De omvang van de nieuwbouw en de diversiteit ervan zal gestimu leerd worden, net als de aanpas sing van de bestaande woning voorraad. Er moet ruimte ge maakt worden voor bijzondere woonwensen en er moet gezorgd worden voor kwetsbare groepen op de woningmarkt. De provincie moet niet alleen de vraag beantwoorden wat er ge bouwd moet worden, maar ook hoe. Tot nu toe gebeurt dat door het toewijzen aan gemeenten van zogenaamde woningcontingenten (aantallen woningen die gemeen ten mogen bouwen). De provin ciale woningbouwprogrammering zal vanaf nu niet meer gebaseerd zijn op prognoses, maar op wat gemeenten zelf aangeven. De gemeenten krijgen dan meer keuzevrijheid en verantwoordelijk heid om te bepalen welke wonin gen ze willen bouwen en in welke kernen. Uitgangspunt is daarbij dat in alle kernen gebouwd mag worden voor de natuurlijke groei van de bevolking en dat alleen in dragen de kernen en stedelijke ontwikke lingszones gebouwd mag worden voor mensen van buiten de eigen gemeente. Om aantasting van het landelijk gebied door woningbouw te voor komen wordt voor uitbreiding bij de kernen een begrenzing gehan teerd van 1% van de bestaande woningvoorraad in vijf jaar. De provincie wil woningbouw bin nen de bebouwde kom (inbrei- ding) stimuleren door hiervoor geen beperkingen op te leggen. Gehoopt wordt op deze manier 1100 nieuwe woningen per jaar te realiseren. De concept-woonvisie zal op 23 april door de statencommissie Ruimte behandeld worden. Eind mei willen Gedeputeerde Staten de ontwerp-woonvisie vaststellen, waarna deze zes weken ter inza ge zal liggen. De volledige concept-woonvisie is te bestellen bij het informatiecen trum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Telefoon 0118- 631400, e-mail infocentrum@zee- land.nl. Zeeland na—mem Dé commissie van onderzoek onderscheidt zich van de vier sta tencommissies. De specifieke taakopdracht is het toetsen van uitvoering van provin ciaal beleid. Datum: ma 26 april 2004 Voorzitter: T. van Oosten- brugge Cornmissiegriffier: Alma van Wallenburg statencommissie@zeeland.nl tel. 0118-631265 Agenda: - Statenvoorstel inzake jaarreke ning Provincie Zeeland 7 Statenvoorstel inzake jaarreke ning Fonds Nazorg Gesloten Stortplaatsen vergadert in Hulst Datum: vr 23 april 2004 Aanvang: 09.00 uur Locatie: raadszaal gemeente huis Hulst, Grote Markt 21 Voorzitter: mw. H.A. Polder man-Martin Commissiegriffier: Alma van Wallenburg statencommissie@zeeland.nl tel. 0118-631265 Voor het eerst vergadert een sta tencommissie in Zeeland op loca tie. Het uitgangspunt hiervoor is de afstand tussen politiek, bur gers en belangenorganisaties te verkleinen. Het thema dat bij deze commis sievergadering centraal staat is archeologie. Commissievergaderingen zijn openbaar en belangstellenden zijn van harte welkom deze bij eenkomst in Hulst bij te wonen. Agenda: - Bezoek aan de historische loca tie 'achter de Basiliek' - Toelichting door wethouder B.J.M. Pauwels op het centrum plan Hulst, de verbinding bin nenstad centrum en de ontwik kelingsvisie Perkpolder - Inspreker over ontwikkelings visie Perkpolder - GS-notitie inzake archeologiebe- leid: Dynamisch verleden - Concept Gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer Datum: vr 23 april 2004 Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis Voorzitter: mw. M. Ie Roy Commissiegriffier: Margreeth Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631437 Agenda: - Presentatie Stichting Zeeland Nazomer Festivals - Statenvoorstel inzake intrekken provinciale subsidieregelingen - Rol Zeeuwse Bibliotheek in ver nieuwingsproces bibliotheek werk Zeeland - Jaarverslag Commissaris van de Koningin - Statenvoorstel inzake Tijdelijke huisvesting in het Bureau voor Toerisme Zeeland - Statenvoorstellen tot 2e en 3e wijziging begroting provincie 2004 Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of staten commissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie - Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden een vergunning Wet milieubeheer met voor schriften ter bescherming van het milieu verleend voor het optimali seren van de slibgistingstank van de rioolwaterzuiverings-installatie te Ritthem. De vergunning ligt van 22 april 2004 tot en met 2 juni 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning (degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-ver gunning) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 3 juni 2004 tegen de ver gunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 4 juni 2004 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). To Live is "Welkom in de wereld van 'Saffito. 'Een uniek, schuif-' wanden concept,- vervaardigd uit Hoogwaardig alumini um in combinatie met verrassende deurvullingen. Iedere wand wordt exact volgens uw wensen op maal gemaakt-. 'De mogelijkheden zijn ontelbaar, zodat nage- noeg iedere wens kg" worden vervuld. ...to sCeep is... De wereld van 'Rgffito is een wcretd van beleving, van dromen, maar -voorat van de realisatie hiervan. Laat u meevoeren naar deze wereld en schets bij het ontwaken de contouren van uw interieurdroom. De 'Kpfjito-dealer vertaalt uw dromen graag naar de realiteit. ...to re(a%. 'Uw fiaffito dealer BOUW CM Af BOUWMATERIALEN M Smaak is persoonlijk. In onze showroom kunt u de verschil- LOGUS is een intensief samenwerkingsverband tussen lende stijlen van Bruynzeel proeven en inspiratie opdoen een groot aantal ondernemingen in bouw- en afbouw- voor uw eigen keuken. U vindt er tevens de laatste trends producten. Imabo Vriens-De Schelde is als LOGUS bedrijf op het gebied van inbouwapparatuur en een ruime keuze als geen ander in staat u tot volle tevredenheid van dienst aan aanrechtbladen Onze creatieve adviseurs vertalen uw te zijn. van exterieur tot interieur, keuken op maat Persoonlijker kan niet. GOES 'Inpandig Gévier', Nobelweg 1. T. 0113-249531 VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13 (A58, afnl 40), T: 0118-590025 Voor meer informatie en onze openingstijden verwijzen wij u graag naar onze website: www.logus nl LOGUS: BOUWMATERIALEN BADKAMERS TEGELS EN NATUURSTEEN VERWARMING 1 KEUKENS INTERIEURAFBOUW E-mailadres: verboomrj@zeelandnet.nl Scheldestraat 71, Vlissingen (min. 20 bestanden aan eengesloten op I drager) OOSTBURG Burchtstr. 4 (0117)452867 OOST-SOUBURG Kanaalstr. 67 (0118)461762 GOES Klokslr. 7(0113)216159 VLISSINGEN Scheldeplein (0118)414081 MIDDELBURG Lange Delft 115 (0118)634225 TERNEUZEN Noordslr. 6 (0115)621576 HULST Genlseslr. 25 (0114)316162 ZIERIKZEE Mol 17-19 (0111)450091 ETTEN-LEUR Oude Bredaseweg 26 076-5012670 WWW.fotOSOnline.nl Wegens succes is deze aklie verlengd tot 2004 bij afdrukken van uw kleurenfoto's, geldt niet i.c.m. andere acties.

de Faam | 2004 | | pagina 17