Op het podium is Van Kooten een puber en volwassen man ■M Umbgrove laat gevoelige kant zien in Kaj Munk Climax voor Zeeuwse bands en acts op finale KiekVirus Nieuw jasje voor het Eenakterfestival A58 haalt Eurosongfestival naar Middelburg en Goes In dramastuk Blauw/Oranje zijn de sinaasappels blauw CINE CITY VLISSINGEN D.E.M. in café HeartBreak Goes Danny Vera met Almost Famous Een kopstoot in de schouwburg Gospelconcert Antoine Beiier SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES In Oranje Dirty Dancing Dawn Of The Dead Bloody Sunday - Moviezo- ne It's all about love Love Actually Hidalgo «f Honey fc H Honey Daniels wacht al haar hele leven om de wereld haar dans-moves te laten zien. Op een dag komt de kans van haar leven. Haunted Mansion Gothika Along Came Polly Komedie met Reuben Feffer (Ben Stiller), die een oude schoolvriendin Polly (Jennifer Aniston) op een party tegen het lijf loopt. Brother Bear Sneak Johan Cruijff: en un mo menta dado Loenatik de Moevie Zulaika Waardering Tekenfilms DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 21 april 2004 De Faam Pagina 11 Kasper van Kooten, zoon van, gaat zijn eigen weg. (foto: pr) Première Dagelijks 16,15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Kill Bill 2 fc-f The Bride werkt de rest van haar doden lijstje af. Haar voor malige baas, Bill, bewaart ze voor het laatst. Première Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Taking Lives Agent Scott raakt verstrikt in een angstaanjagend avontuur, omgeven door verdachten in een zaak die ijzingwekkend per soonlijk is geworden. Première Woensdag 13.45. 16.15. 19.00 uur. Remco, een getalenteerd en fa natiek voetballertje heeft maar één droom: te mogen spelen in het Nederlands elftal. Zal het hem lukken zijn droom te ver wezel ij ken? Première Zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45, 16.15 uur. De Kat O Een reuzenkat verschijnt in het leven van Conrad en zijn zusje Sanne en leert hen twee belang rijke lessen. Voorpremière Woensdag 20.00 uur. Katey (Romolo Garai) ontmoet in Cuba Javier (Diego Luna), een charmante ober die ook een fantastische danser blijkt te zijn. Hij leert haar pas echt wat dan sen met passie is. Voorpremière Zaterdagnacht 24.15 uur. Starsky Hutch David Starsky en Ken Hut- chinsson proberen met behulp van hun informant een raad selachtige moordzaak op te los sen. Voorpremière Zaterdagnacht 24.15 uur. Over de hele aardbol wordt de bevolking geteisterd door een mysterieuze dodelijke plaag. Een groep overlevenden zoekt toevlucht in een fort, moeten le ren met elkaar te leven, in leven te blijven en mens te blijven. Donderdag, vrijdag, zondag, maandag 13.45. 16.15 uur. Za terdag, dinsdag 16.15 uur. Woensdag 13.45 uur. Cheaper By The Dozen Tom Baker, zijn vrouw en twaalf kinderen moeten verhui zen naar de grote stad. Tom en zijn vrouw krijgen het erg druk en het levert hen dan ook veel problemen op om de kinderen enigszins normaal op te voeden. Dagelijks 16.15, 19.00. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Niet op woensdag 16.15 uur. Secret Window Een slonzige schrijver raakt steeds verder verwijderd van de wereld. Dagelijks 13.30, 16.15, 18.45 en 21.45 uur. Niet op woensdag 18.15 uur. Donderdag 20.00 uur. Een verslag van de vreedzame mars in het Noord-Ierse Derry die uitmondde in een bloedbad. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Maandag en woens dag 20.00 uur. De opvolger van het Dogma fa miliedrama Festen. Een film die kritische vragen opwerpt over het voortrazende kapita- Donderdag 20.30 uur. Hartverwarmende en hilarische verhalen, met romantische hoogtepunten op kerstavond. Zaterdag en zondag 20.30 uur. Uzak Yusuf, de neef van Mahmut komt naar Istanbul om daar een baan te vinden op de grote vaart. Mahmut ziet hem liever gaan dan komen en heeft geen zin om hem te helpen. Frank T. Hopkins wordt met zijn paard Hidalgo uitgenodigd voor de Oceaan van Vuur, een afmattende overlevingsrace door de ruige Arabische Woestijn. Hopkins is vastbeslo ten om de race te winnen, ook de concurrentie denkt daar zo over. Het wordt een meedogen loos gevecht om te overleven. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag 13.30, 18.45, 21.45 uur. Maandag 13.30, 18.45 uur. Woensdag21.45 uur. Passion of the Christ De laatste twaalf uren van het leven van Jezus van Nazareth. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Scooby Doo De speurneushond lost samen met zijn vrienden weer een mysterie op. Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45, 19.00 uur. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 uur. De familie Evers, samen met de excentrieke Gracey en myste rieuze butler Ramsley komt ge vangen te zitten in een oud huis. Al snel blijkt dat zij niet de eni ge gasten zijn! Dagelijks 21.45 uur. Wanneer psychologe Dr. Mi randa Grey ontwaakt na een verschrikkelijk ongeluk, ont dekt ze dat haar man is ver moord. Het bewijs wijst naar haar en voor ze het weet zit ze tussen de paranoïde patiënten van de Woodward inrichting. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 19.00, 21.45 uur. Dinsdag en woens dag 21.45 uur. Donderdag, vrijdag, zaterdag en woensdag 13.45. 16.15 uur. Zondag 13.45 uur. Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Dinsdag 13.45, 19.00 uur. Cloaca Vier studenten, met ieder hun eigen problemen, zoeken elkaar weer op in de hoop steun bij el kaar te vinden. De vraag is of hun oude vriendschap daar te gen opgewassen is. lisme. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Documentaire over de mooiste momenten die Johan Cruijff de Spanjaarden heeft gegeven. Woensdag 14.00 uur. Filmversie van de knotsgekke en succesvolle VPRO serie. Zondag en woensdag 14.00 uur. Zulaika woont bij haar oma en heeft een leguaan als huisdier waarmee ze al haar problemen deelt. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Liederen uit het land van mijn moeder Drie Koerdische muzikanten uit Iran gaan de grens over naar Irak en beleven onderweg aller lei hachelijke avonturen. MIDDELBURG - Kasper van Kooten treedt donderdag 22 april op in de Stadsschouw burg in Middelburg met zijn eerste solo theaterprogramma Lijfspreuk. Het stuk gaat over het (verloren) contact met het eigen lichaam. Volgens Kasper van Kooten zijn we het gevoel met ons lijf totaal kwijt. Onder het motto: 'het li chaam spreekt, maar wat zegt het?' laat hij in een serie scènes alle aspecten van het lijf langsko men. Als er iets van lijn in het programma zit, dan volgt die Van Kootens seksuele ontwikke ling: van oversekste tiener tot en met de man die hij nu is, die 'van zijn lichaam is vervreemd'. Van Kooten heeft met Lijfspreuk GOES - De mysterieuze en verwarde Chris (Dennis Rud- ge) beweert dat hij de zoon is van een verbannen Afrikaanse dictator en dat sinaasappels blauw zijn. De jongeman staat op het punt ontslagen te worden uit de nood opvang van een psychiatrische inrichting. De eenentwintig da gen van zijn observatie zitten er op. Vanaf dat moment wordt hij het onderwerp van discussie tus sen zijn jonge, ambitieuze be handelend therapeut Tom (Pieter HANSWEERT - Wat een pau zejaar had moeten worden, re sulteerde in Achterste Brug, het derde album van Arthur Umbgrove. In Kaj Munk in Hansweert laat Umbgrove zich op zaterdag 24 april van zijn gevoeligste kant zien. Na een wederzijds conflict met platenmaatschappij Sony en ge ïnspireerd door de Amerikaanse zangeres Ani di Franco, besloot Arthur zelf de platenbaas uit te hangen. De nieuwe cd maakte hij in eigen beheer. Niet meer in du re studio's maar in een boerderij, ver van de buitenwereld. De boerderij, in het gehuchtje Ach terste Brug is een plek waar Ar thur al sinds zijn geboorte komt omdat zijn grootouders er woon den. De huiskamer wordt ver bouwd tot opnameruimte. Er wordt een bedoeïenentent voor de drums gefabriceerd en de pia- nohandel uit Middelburg levert bijna voor niets een Bosendorfer- vleugel. De gitaarversterkers staan in de badkamer, de technicus zit met zijn recorders in de slaapkamer en Arthur verdwijnt met micro foon in de douchecel. Resultaat: in veertien dagen tijd komt een ,'T unaniem waardering gekregen in de pers. Zo roemde het NRC Handelsblad zijn theaterpersoon lijkheid, het Elsevier zijn muzi kaliteit en motoriek en het Parool zijn 'knappe, ronde vertelling'. En vanzelfsprekend wordt hij in de pers ook vergeleken met zijn beroemde vader. De Volkskrant: 'Wat betreft toonzetting doet Kasper van Kooten denken aan zijn vader. Net zo doeltreffend, oprecht, ontroerend en droogko misch.' Trouw: 'Zoon Kasper is minstens zo talentvol als vader Kees van Kooten. Talentvoller nog, want Kasper is ook een erg goede muzikant.' AD: 'Het sterkst is Van Kooten nog - van wie zou hij het hebben? - wan neer hij verhalen vertelt.' Sinds hij zeven jaar geleden van van der Sman), die zijn patiënt liever nog niet ziet vertrekken, en Robert (Bram van der Vlugt), het hoofd van de afdeling. Tom verwijt het afdelingshoofd dat het natuurlijk goedkoper is om patiënten maar drie weken op te nemen, terwijl Robert vindt dat Tom in zijn diagnose te weinig rekening houdt met de etnische afkomst van Chris. Blauw/Oranje is onder regie van Peter Tuinman dinsdag 27 april in theater De Mythe in Goes te zien. De avond begint om 20.00 uur en kost negentien euro. gevoelige cd ter wereld. 'Een hoogtepunt in het genre', schrijft de Volkskrant. 'Soms heel zuinig met de melodielijnen maar Umb grove weet altijd intrigerende wendingen te vinden.' Umbgrove is niet alleen liedjes schrijver, hij maakt ook cabaret. Tijdens zijn studententijd wint hij het Groninger Studenten Cabaret Festival. Een paar jaar later maakt hij deel uit van de Come- dytrain. In 1995 wint hij als stand-up comedian met Comedy- train de Pall Mall Export Prijs. Inmiddels heeft Umbgrove ver schillende theatersuccessen en drie albums achter zijn naam staan. Het laatste album telt twaalf wonderschone nummers die de basis vormen voor zijn theater programma. Het optreden in Kaj Munk m Hansweert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te krijgen in het gemeentehuis (Publieksba- lie Bachten Vaete) en aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via 0113-395326 (bureau socia le- en burgerzaken), 551864 (VVV Yerseke) en 551552 (Jac ques Boonman). Ook via www.podiumreimerswaal.nl kunnen kaarten gereserveerd worden. SM de Kleinkunstacademie kwam, heeft Kasper van Kooten zich van veel kanten laten kennen. Hij stond al twee keer eerder op het toneel in Tip Top en Ontkoppel de Hitte, Na de bioscoopfilm 'All Stars' vertolkte hij drie seizoe nen lang de rol van Peter in de gelijknamige tv serie. Ook maak- MIDDELBURG - A58 geeft vrijdag 23 en zaterdag 24 april een theaterconcert in de Stadsschouwburg in Middelburg. A58 bestaat dit jaar vijf jaar en heeft al heel wat concerten gege ven. Het programma is dit keer in de vorm van het Eurosongfestival gegoten. Uit de geschiedenis van dat festival zijn twaalf verschil lende liedjes gekozen uit even zoveel landen. Onder muzikale begeleiding van Rob van der Meule en Bart Orye zijn deze liedjes op- S-HEERENHOEK - Maanden lang hebben ze er naar toe ge leefd. Vrijdag 23 april staan na zes voorrondes de meest talent volle Zeeuwse bands en acts in de grote finale van KiekVirus in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. De Jongerenraad Borsele organi seert KiekVirus, een open podium met professionele licht- en geluids installatie voor beginnende bands, rappers en dansgroepen. De jury heeft de afgelopen maanden de fi nalisten gekozen en beslist vrijdag welke band en rapact een demo-cd mag gaan opnemen en daarnaast ook nog eens mag optreden op Klompop en op het festival Today Evereyday. De dansgroep die als winnaar uit de bus komt, wordt ge sponsord met een compleet nieuwe outfit en mag ook op het festival Today Everyday optreden. In de categorie bands zijn het Out smarted, Groover, Dinner Time, Scwar, Yes You Did, Hurricain en Lost Fuego die het podium betre den. Er is ook een categorie voor rap- en R&B-acts en daarin strij den The Ultimatorz, 0118-vier, CriSuz en Urban Vision. Dan zijn GOES - De Limburgse band D.E.M. komt zondag 25 april in het HeartBreak café in Goes. D.E.M werd in de winter van 1994 opgericht door twee studen ten die naast het studeren zochten naar een uitlaatklep. Behalve oor spronkelijke alternatieve rock heeft de band intussen ook Neder landse covers aan haar repertoire toegevoegd. De avond begint om 16.00 uur en de entree is gratis. MIDDELBURG - In Café 't Schuttershof in Middelburg is zon dag 25 april een optreden van Dan ny Vera The Almost Famous. Gast van deze avond is Hans Note- baart, de trompettist die zijn spo ren in de muziek verdiend heeft met vele omzwervingen binnen di verse Zeeuwse bands. Het optre den begint 17.00, toegang gratis. te hij voor Villa Achterwerk de jeugdserie Toscane I en II. In 2001 presenteerde hij het kinder programma Willem Wever. Daarnaast sprak hij al veel stem men in voor tekenfilms. Vier jaar lang was hij de vaste drummer bij Acda en de Munnik en in 2003 heeft hij zijn eerste eigen cd nieuw gearrangeerd. Een speciaal samengesteld be roepsorkest van ongeveer twintig musici begeleidt A58. Na ieder lied wordt een toe passelijk filmpje geïntrodu ceerd. Het publiek kiest na de presentatie van de ver schillende liedjes uiteinde lijk het winnende liedje. De avond begint om 20.00 uur. Voor reserveringen kan men bellen op 0900- 3300033. Theaterconcert Eu rosong A58 treedt vrijdag 14 mei ook nog op in Theater De Mythe in Goes. er ook nog dansgroepen te zien en dat zijn Misaine Girls, Dios Jazz- ballet, Wil 1 ibrord Dance en Jig Jammers. Voor de bezoekers is er tijdens de finale veel afwisseling en is er een mix aan stijlen te bezien en te be luisteren. Tijdens het juryberaad zweept dj Joeri Versluis, de win naar van de Hooilkoorts DJ-con- test, het publiek op. Als slotact is HEINKENSZAND - Het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater houdt vrijdag 23 en zaterdag 24 april het Een akterfestival. Het evenement is in De Stenge in Heinkenszand en heeft gedeeltelijk een nieuw jasje. De juryleden van het festival zijn acteur Herman Bolten uit Am sterdam en dramaconsulent Luuk Eisema uit Friesland. De Zeeuwse dramaconsulent Ron Lubbersen leidt steeds na twee of drie optredens de nabespreking van die optredens. Het ZCA wil met deze opzet het gesprek over toneel maken stimuleren. Nieuw is ook dat Bolten en Eisema in plaats van schriftelijke beoorde lingen over de optredens nu direct mondeling commentaar geven. uitgebracht: Een Kwart Van M'n Hart. En naast componist, tekstschrij ver, acteur, zanger, drummer en presentator prijkt nu dus ook het beroep cabaretier op zijn cv. De voorstelling begint om 20.00 uur en kaarten kosten elf euro. Voor reserveringen: 0900-3300033. MIDDELBURG - Na het suc ces van De Heiige Antonio komt theatergroep Aluin nu met Kopstoot van Roddy Doy le. Het gezelschap brengt het stuk op woensdag 28 april in Stadsschouwburg Middelburg op de planken. Kopstoot is een razendsnelle ko medie die nog nooit in Neder land is opgevoerd. Het verhaal gaat over een café in een volks wijk waar twee 'titanen' elke eerste maandag van de maand de strijd met elkaar aanbinden tij dens een pubquiz. Ze nemen de quiz zo serieus dat die bijkans uitmondt in oorlog. De voorstelling begint om 20.00 uur, kaarten kosten dertien euro. de Zuid-Bcvelandse band Taphar- heejl gestrikt. De Jeugdhoeve is vanaf 20.00 uur geopend en de entree is drie euro. Er rijden weer gratis bussen vanuit Goes. Om 01.00 uur is de KiekVi- rus-finale afgelopen en gaan de bussen terug. Voor meer informa tie over busroutes, voorverkoop adressen of bands: www.jongeren- raadborsele.nl. Nadat de afgelopen jaren ook zang- en dansoptredens een plek kregen in de programmering, is er nu bewust voor gekozen de na druk te leggen op toneel. Ook het zondagmiddagprogramma is dit jaar speciaal geschrapt, omdat in voorgaande jaren het publiek het op de zondagmiddagen groten deels liet afweten. Deelnemers aan het festival zijn onder andere het Middelburgs Theater met het stuk De Weduwen, de Zeeuwse Komedie met een bewerking van het stuk Gebakken Meeuw, Thea tergroep Intermezzo met een ver sie van Hamlet en Toneelgroep Las Malas met Praatpaal 614 van Edwin Woons. Het ZCA-Eenakterfestival begint vrijdag om 20.00 uur en zaterdag om 13.30 en 20.00 uur. 's-Heerenhoek, De Jeugdhoeve, De 's-Heerenhoekse Comedie. 'Dan liever de plomp in'. 13.30 uur. Grijpskerke, Boerderijga lerie De Osseberg, Debby Korf- macher, Afrikaanse harp en duimpiano. 20.00 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, Kasper van Kooten. 'Lijfspreuk', caba ret, 20.00 uur. Vlissingen, Ar senaaltheater, Five Easy Pieces, cabaret, 20.15 uur. Goes. Podi um 't Beest, Rob Urgert, 'Geluk Gelul met een K, 20.30 uur. Five Easy Pieces. (foto: Lars van den Brink) Middelburg, Stadsschouwburg, Koor Lichte Muziek A58, 'En de winnaar is', 20.00 uur. Goes. Podium 't Beest, Opening Cultureel Gekleurd, 18.00 uur. Splash! Mo, 21.00 uur. Vlissingen, De Piek, Festival Cultureel Gekleurd met Bagga Brownz en DJ Michael. 21.30 uur. Splash! (foto: pr) Middelburg, Stadsschouwburg. Koor Lichte Muziek A58, 'En de winnaar is', 20.00 uur. Middelburg, Concertzaal, Or kest Istvan Lichter, 'Metamor fose', 20.00 uur. Middelburg, Mimtheater. Het Middelburgs Theater, 'Een tramlijn die ver langen heef, 20.30 uur. Hans weert, Kaj Munk, Arthur Umb grove, 'Achterste Brug', 20 00 uur. Vlissingen, café Groen Licht, Slik Willow, dubbel concert, 21.00 uur. Vlissingen, De Piek, Festival Cultureel Ge kleurd met Jaman!, rootsreggac en DJ Es Ta Selecta. 22.00 uur. Oost-Souburg, SOW kerk. Oranjeplein. Mandolineorkest Con Amore. 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Lang Gelukkig, 'Knibbel. Knabbel, Knuisje', Het Sprook jesmuseum, 15.00 uur, Vlissin gen. Arsenaal theater, Antoine Beiier band, gospelconcert, 15.00 uur. Goes, HeartBreak café, D.E.M,, 16.00 uur. Middelburg, café Brooklyn. Grandpa Nick Sessieband. 19.30 uur. Kamperland, Zee- landNet studio. Toneelclub Co- lij nsplaat, 'Ut Nehalennia beeld, de Colijnse en Kurtjeense twisten', 14.30 uur. Middel- buig, café 't Schuttershof, Dan ny Vera en Hans Notebaart. 17.00 uur. Danny Vera. (foto: Jacques Plouvier) Goes. De Mythe, Het Nationale Toneel, 'Blauw/Oranje', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Copy cat, 22.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Theater groep Aluin, 'Kopstoot', 20.00 uur. VLISSINGEN - In het Arse naaltheater in Vlissingen is zon dag 25 april een gospelconcert niet Antoine Beiier. Sinds 1995 is Antoine vaak te zien op podia in de VS. In het Ar senaaltheater treedt hij op met on der andere gitarist Robert Rie- kerk. Het concert begint om 15.00 uur. De entree is 11,50 euro. Arthur Umbgrove staat 24 april op het podium in Hansweert. (foto: pr) Een van de finanlisten van KiekVirus: Groover. (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 11