Raadsvergadering Forum Veiligheid Nieuwe bomen in Veersepoort Inwoners en gemeente maken samen toekomstplannen Overeenstemming ontwikkeling Leisure Park Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Kinderen Cederhof maken van opruimdag succes Chatten met de burgemeester Eerste bewonersavond 20 april Werk aan Goese Stationsbrug dicht Korenmarkt Woensdag 14 april april 2004 De Faam Pagina 5 Middelburgers kunnen iedere donderdagavond tussen ze ven en acht uur op middel burg. nl terecht om met een bestuurder te chatten. Via de startpagina van de gemeente lijke website kunt u direct doorklikken naar de chatbox. U kunt er voor kiezen om mee te chatten, maar u kunt de ge sprekken ook als toeschouwer volgen. Wie aan de beurt is leest u wekelijks op deze pagi na en op middelburg.nl. Don derdag 15 april zit burge meester Koos Schouwenaar achter de computer om te chat ten. Wit u met de burgemeester in gesprek over bijvoorbeeld openbare orde en veiligheid, kom dan naar de chatbox en log in. Ook op 22 april is het college on line. Dan is het de beurt aan wethouder Hannie Kool-Blokland. bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht De bloei in het voorjaar levert altijd prachtige natuurplaatjes op, zoals hier bij de molen aan de Veerseweg. Foto: Mieke Wijnen Vliegveld Midden-Zeeland is ge legen nabij het recreatiegebied Oranjeplaat en camping "De Wit te Raaf". Een gevolg van de lig ging en het gebruik van het ter rein is dat er geluidhinder kan optreden voor omwonenden en aanwezige recreanten. Klachten over het vliegverkeer van het vliegveld kunnen telefonisch worden ingediend bij de haven dienst van het vliegveld, klach tentelefoon: 0113-67 00 18. De havendienst draagt zorg voor ontvangst, registratie en beant woording van de klacht. Daar naast worden de ingediende klachten doorgegeven aan de Commissie 28 Luchtvaartwet. Schriftelijke klachten kunnen worden doorgegeven aan het secretariaat van de commissie 28, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het secretariaat zal voor een juiste beantwoording van de klacht altijd terugkoppe len naar de havenmeester van het vliegveld. Opnieuw is deze lente door Wijkbeheer een Wijkopruimdag gehouden in de Stromenwijk. Woensdag 7 april was het zo ver. In samenwerking met Poli tie, de Toezichthouders, De Wijkonderhoudploeg, Woon- goed en enkele vrijwillige bewo ners namen de wijk flink onder handen. Ook was er versterking van groep 6 van de basisschool de Cederhof. Medewerkers van de buitendienst verzorgden het zogenaamde "grijs en groen". Dus daar waar nodig is bestraat en extra onderhoud ver richt aan het openbaar groen. De veegwagens hebben alle straten een keer extra goed geveegd. De Wijkonderhoudsploeg spande zich in met opruim- en schoon- maakklussen. Politie en Stadstoe- zicht hielden een oogje in het zeil bij de schoolkinderen en maakten daar waar nodig plekken autovrij. Leerlingen van groep 6 van basis school de Cederhof hebben onder leiding van hun leerkracht, enkele moeders en stadstoezichthouders het zwerfvuil rond hun school op geruimd. Er lag veel zwerfvuil. De 28 leerlingen van de Cederhof konden bijna niet wachten om aan de slag te gaan. Zij hebben kei hard gewerkt en hebben zich alle maal weer opgegeven voor vol gend jaar. 'Vééééééél leuker als op school zitten', klonk uit de monden. Ook de ouders van de kinderen en de leerkrachten heb ben hard meegewerkt. Voor alle leerlingen van groep 6 was er na afloop een cadeautje en wat lek kers. De bewoners hebben opgeruimd of de tuin eens flink aangepakt. Ook waren bewoners in de gele genheid gesteld klein grof vuil aan te bieden bij een vuilnisauto van de gemeente, zodat zij in een keer in huis schoon schip konden ma ken. Hier is goed gebruik van ge maakt. De Stromenwijk is weer spik en span. Doel De opruimdagen zijn niet alleen bedoeld om de wijk eens goed aan kant te hebben, maar tevens als goed voorbeeld van de ge meente. Bewoners en diverse maatschappelijke organisaties worden betrokken bij een goed woon-en leef/speelmilieu. Jongeren, leerlingen van de school, worden er bewust bij be trokken. Rondslingerend afval, zoals blikjes, papier, fritesbakjes en dergelijke worden vaak neer gegooid uit gemakzucht. Om de ze mentaliteit te veranderen is het van belang dat zij hier op jonge leeftijd op worden gewezen, want ook nu geldt nog steeds "jong ge leerd is oud gedaan". We kunnen terugkijken op een geslaagde dag. Het weer was goed, de samenwerking prima op elkaar afgestemd, het was gezel lig, de wijk is weer schoon. Kort om een dag om met plezier op terug te kijken. Ook in ander wij ken wordt dit jaar een wijkopruim dag georganiseerd. Wilt u weten wanneer uw wijk aan de beurt is neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeente, afde ling Wijkbeheer telefoon: 67 57 88. De gemeente Middelburg en het samenwerkingsverband van TCN Property Projects uit Nieuwegein en RECC uit Breu- kelen (TCN/RECC) hebben schriftelijke overeenstemming bereikt over de ontwikkeling van het Leisure Park ZEP in het plangebied Mortiere. Daartoe hebben beide partijen een zo genaamde 'Heads of Agree ment' ondertekend. In deze overeenkomst staan specifieke ontwikkelingszaken omschre ven, zoals de bouwlocatie, de planning en de samenwerkings structuur. De naam ZEP staat voor Zeeuws Podium voor evene menten, entertainment en bus iness. ZEP wordt een Leisure Park dat families, jongeren en ouderen een dagdeel (actieve) ontspanning en vermaak wil bieden. Op ZEP is altijd wat te doen, bij elk weertype. Zo is er onder meer een music hall, een entertainment center, een kin- derspeelparadijs, een spa he alth center, een fitness center, thematische winkels en horeca voorzien. Daarnaast zoeken de ontwikkelaars nog naar een cul turele trekker. ZEP wordt in to taal ongeveer 24.000 m2 groot. De volgende stap na het onder tekenen van de Heads of Agree ment is het vervaardigen van een (stedenbouwkundig) Masterplan voor ZEP. Dit plan is naar verwachting voor de zomer gereed. De gemeenteraad vergadert maandag 19 april in de raad zaal van het stadhuis. Het ge meentebestuur nodigt iedere Middelburger van harte uit om de vergadering bij te wonen. De vergadering begint om half acht en is bij te wonen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn kunnen van te voren contact opnemen met de boden van het stad huis, telefoon 67 54 03. De agenda is onder voorbehoud. 1Opening en vaststelling agen da 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 15 december 2003 3. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den 19 januari 2004 4. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 2 februari 2004 5. Mededelingen en ingekomen stukken 6. Beëdiging leden Rekenkamer 7. Aanwijzing bijzondere acti viteiten op grond van de Subsi dieverordening Stadsvernieuw ingsfonds 1995 8. Stichting Vogel- en egelop- vang 9. Exploitatie-opzet Van Citters- weg en kredietaanvraag 10. Aanwijzing Noordweg 347 als beschermd Rijksmonument 11Rekening en verantwoording 2002-2003 Bomme van de Broeckefonds 12. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 2004 13. Voorstel uitreiking sportsti- muleringsprijs en verkiezing van de sportvrijwilliger van het jaar 14. Verdagingsbesluit inzake onttrekking aan de openbaar heid van een deel van de open bare weg, gelegen tussen de Van Akenstraat en de Oude Rijksweg, plaatselijk bekend als de 'Leefkuil' 15. Financiering uitvoering bag- gerplan 16. Verlangen beslistermijn op verzoek tot uitbreiding Klimop- school 17. Uitbreiding huwelijks-/part- nerschapslocaties 18. Ontwerpbegroting 2004 Ar chipelscholen. De gemeente Middelburg is bezig met het opstellen van een nota Integraal Veilig heidsbeleid. Om een goed beeld te krijgen van de huidi ge veiligheidssituatie in Middelburg, wordt op allerlei manieren informatie verza meld. Wij vragen uw inbreng bij het maken van de nota. Veel informatie komt van orga nisaties als politie, brandweer, woningbouwverenigingen, wel standsinstellingen als Scoop en SKWM en vertegenwoordiging van ondernemers. Maar wie kent het beste de pro blematiek van dichtbij? De in woners van gemeente Middel burg natuurlijk. Daarom vragen wij u via het 'Forum Veiligheid' op een aantal stellingen te rea geren, of om zelf een stelling te plaatsen. Het forum staat op www.middelburg.nl onder het kopje 'Uw mening telt'. Uw re actie/stelling zal ons aanzetten om wat breder naar de proble matiek te kijken dan wanneer slechts gebruik wordt gemaakt van de eigen beperkte waarne ming. In de nota zal een bijlage worden opgenomen over de re acties op dit forum. Wanneer de politiek haar besluit heeft genomen over de prioritei ten in het veiligheidsbeleid, zal de nota integraal veiligheidsbe leid ook op onze internetsite ge publiceerd worden. Na publica tie van de nota kan over de con clusies en de keuzes van de po litiek verder worden gediscussi eerd op dit forum. De verwach ting is dat in het najaar van 2004 de gemeenteraad tot besluitvor ming zal komen. U kunt tot 30 juni reageren op dit forum. Voor meer informatie kunt u terecht bij Thijs Terlouw 67 54 35. De gemeente Middelburg wil een gemeente zijn waar jong en oud, goed kunnen wonen, werken en recreëren. Dat is makkelijk gezegd, maar wat is daar voor nodig? Om welke voorzieningen gaat het dan? Hoe kan de leefbaarheid ver beterd worden? Dat zijn vra gen waarop de gemeente graag antwoord wil krijgen van de bewoners. Want Middel burg wil de inwoners graag betrekken bij het ontwikkelen van beleid. Om goed te weten hoe het er voor staat in de verschillende delen van Middelburg, heeft de gemeente vorig jaar aan Scoop, Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwikkeling, de op dracht gegeven om de verschil lende delen van de stad in kaart te brengen. Onder de titel "Be woners in Beeld" is Scoop ver volgens aan de gang gegaan met onderzoek, interviews, dis cussies etc. Op die manier zijn er gegevens verzameld op het ge bied van onder meer veiligheid, verkeer, gezondheidszorg, onderwijs, werk en vrije tijd. Dat heeft geleid tot zogenaamde stadsdeelbeschrijvingen. De gemeente en Scoop willen graag weten of de inwoners het eens zijn met dat wat er in die stadsdeelbeschrijvingen staat. Maar veel belangrijker: wat heb ben inwoners zelf voor toekom stideeën over de leefbaarheid van hun wijk? Ontbreken er nu bepaalde voorzieningen die juist belangrijk zijn? Om dat te weten te komen wordt in april en mei per stadsdeel een zogenaamde bewonersavond gehouden. Elke Middelburger is van harte welkom op de avond waar over zijn haar stadsdeel gepraat wordt. In iedere brieven bus in Middelburg valt daarom binnenkort een uitnodiging voor de bewonersavonden. De bewonersavonden beginnen allemaal met een presentatie van de beschrijving van het stads deel. Als u nieuwsgierig bent naar de beschrijving van uw stadsdeel of extra goed geïnfor meerd naar een bewonersbijeen komst wilt, dan kunt u een com plete beschrijving van uw stads deel lezen via www.middel burg.nl, onder de knop 'Bewo ners in beeld'. De beschrijving ligt ook ter inzage bij het wijk- ondersteuningspunt in uw buurt. Ook liggen tijdens de bewoners avonden beschrijvingen voor u klaar. De eerste twee bewonersavon den zijn volgende week: Dinsdag 20 april stadsdeel Zuid, in Hotel Arneville; Donderdag 22 april kern Arne- muiden, in verenigingsgebouw de Arne. De avonden beginnen om half acht en duren tot tien uur. De andere vier avonden zijn op 29 april stadsdeel Centrum, 10 mei stadsdeel Oost, 13 mei Stadsdeel west en op 25 mei Stadsdeel Noord. Meer informatie bij Gunnar van der Hofstede, projectleider Be woners in Beeld gemeente Middelburg, telefoon 0118-67 55 30. Een groot deel van de trottoirtegels van de Goese Korenmarkt ligt scheef. Een leerlingenploeg straten makers is woensdag begonnen met het rechtleggen van de tegels. Als het weer meezit, is het werk over drie weken klaar. Tijdens de werk- Kinderen van de Cederhof ruimden vorige week hun buurt op. zaamheden kan verkeer gewoon Foto: Wijkaanpak van de rijbaan gebruik maken. De Stationsbrug is van maan dagavond 19 april zeven uur tot en met dinsdagochtend 20 april zeven uur afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Wel is er een passagen vrij voor fietsers en voetgangers. De looprail en de loopwielen van de draaibrug worden ver nieuwd. De Veersepoort heeft er 32 populieren bij. Het was vorige week woens dag nationale boomfeestdag. Wethouder Luitwieler plantte samen met leerlingen van de Uilenburch 32 populieren in de Veersepoort. Na de plant, sprak wethouder Luitwieler de kinderen op school toe over het groen in de stad. Al le kinderen die meededen aan de boomfeestdag kregen van de wethouder een certificaat. The ma dit jaar was 'Bomen verbin den'. Viering De nationale viering van de boomfeestdag was in Borsele. De Westerscheldetunnel tussen Borsele en Terneuzen heeft alles te maken met 'verbinden'. Ook is begin oktober gestart met de aanleg van groenproject 't Sloe in Borsele. Uit iedere Zeeuwse gemeente kwamen leerlingen helpen met de aanleg van het Foto: Mieke Wijnen Sloebos. De leerlingen van de Bijenburgh en Koningin Beatrix- school vertegenwoordigden ge meente Middelburg. De bomen werden geplant vlakbij het To plein van de Westerscheldetur nel. Voorafgaand plantten c Zeeuwse burgemeesters c koningslinde. mm P Werk en vrije tijd: welke ideeën heeft u daarover? Foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2004 | | pagina 5