w Help Charlotte Geef wat van uw tijd iciële opening in Vlissingen DIT BABYHUIDJE HEEFT DRINGEND BESCHERMING NODIG! DB NIEUWE BIJBEL VERTALING Eén van deze 400 occasions kopen? Schoonenberg 'DE BIJBEL IS VAN IEDEREEN EN VOOR IEDEREEN9 Gratis Hoortestdag op vrijdag 16 april. andaag 14 april Paauwenburgweg 4 Hoe comfor tabel is een woningr - Honda Gratis bij uw hoortest: CD cadeau. Astma Fonds Win een ballonvlucht! En méér... I Steeds verrassend, altijd voordelig! Bekijk ze allemaal op; www.vaartland.nl Geef 90 minuten van uw tijd. Collecteer in de week van 10-15 mei voor Charlotte en al die andere kinderen met astma. Bel (033) 434 12 95 of mail naar ikcollecteerfa)astmafonds.nl Geef kinderen met astma meer lucht Wfj Verrassing voor de eerste 200 bezoekers DE NIEUWE BIJBELVERTALING VERSCHIJNT OP 27 OKTOBER 2004 Honda civic ae.rode.dk 15i v-tec Woensdag 14 april 2004 De Faam Pagina 4 Alles goed kunnen horen. Dat is van onschatbare waarde. Alle reden dus om eens te testen hoe het er met uw gehoor voor staat. Schoonenberg nodigt daarom jong en oud uit voor de Hoortestdag met de gratis hoortest (circa 15 minuten) en een persoonlijk hooradvies. En met informatie over slechthorendheid, hoortoestellen en andere hulpmiddelen. Alleen tijdens de Hoortestdag én zolang de voorraad strekt. Meer dan 85 winkels voor een professioneel hooradvies. Vlissingen Schutterijstraat 28-a, tel. (0118) 4410 77. (in de winkel van Eye Wish Groeneveld) www.schoonenberg.nl r Kruidvat 1 Heel Vlissingen is in de wolken. En daar is een goede reden voor. Want vandaag 14 april opent Kruidvat de deuren van filiaal Paauwenburgweg 4, het adres voor al uw drogisterij- en baby-artikelen, vitaminen, foto's, contact lenzen en nog veel meer. We beloven niet voor niets: 'Kruidvat, steeds verrassend, altijd voordelig!'. Natuurlijk viert u het openingsfeestje met ons mee! Voor de eerste 200 bezoekers ligt daarom een leuke verrassing klaar. En dat niet alleen, u maakt bovendien kans op een droomvlucht in een luchtballon! U mag dan ook nog iemand meenemen. Het enige dat u daarvoor hoeft te doen is even heerlijk winkelen in het gloednieuwe Kruidvat filiaal. Bij het afrekenen ontvangt u een bon, waarop u uw naam en adres invult. En wie weet zweeft u straks boven uw eigen huis! Maar er valt meer te winnen. Voor tien winnaars hebben wij een prachtig pakket vol Kruidvat eigen merk producten ter waarde van 45,- in petto! Deze openingsactie loopt van 14 tot en met 18 april aanstaande. In onze nieuwe winkel in Vlissingen vindt u behalve de bekende grote merken, ook ons eigen Kruidvat huismerk. Beide altijd prettig laag geprijsd en van een constant hoge kwaliteit. Verder hebben wij elke twee weken weer nieuwe verrassende aanbiedingen. Hiervoor verwijzen wij graag naar onze Kruidvat Voordeelkrant en het Kruidvat Voordeelmagazine, die ook bij u thuis worden bezorgd. Steeds verrassend Altijd voo Tekst Mirjam Vcrmeij 'De Bijbel is van iedereen en voor iedereen.' Dat is de stellige overtuiging van Haaije Feenstra, direc teur van het Nederlands Bijbelgenootschap (NBG).Zijn organisatie werkt aan een grote campagne om De Nieuwe Bijbelvertaling onder de aandacht te brengen. In Azië komen jaarlijks 2 miljoen honden en katten op een gruwelijke manier aan hun einde. Hun vacht wordt verwerkt in kleding, kattenspeeltjes, haaraccesoires en poezenbeeldjes. DNA-onderzoek toont aan dat hondenbont te koop is in Neder- D landse winkels. Help Bont voor Dieren in haar strijd tegen de bonthandel en vraag een gratis actiepakket aan tegen huisdierenbont. Bont voor Dieren, telefoon (020) 676 6600 of stuur een mail naar info@bontvoordieren.nl Vertaling Oorspronkelijk is de Bijbel duizenden jaren geleden geschreven in het Hebreeuws, het Aramees en het Grieks. Je kunt de Bijbel le zen door deze talen te leren. Maar je kunt ook zorgen voor een goede vertaling. Met het maken van goede bijbelvertalingen heeft het NBG inmiddels veel ervaring. Omdat de Nederlandse taal steeds verandert én om dat er nog steeds veel ontdekt wordt over de bijbeltalen en het ontstaan van de Bijbel, moet er regelmatig een nieuwe vertaling gemaakt worden. Dat is de afgelopen tien jaar gebeurd met De Nieuwe Bijbelvertaling. Het resultaat is binnenkort te lezen. Blij 'Binnenkort' betekent vanaf 27 oktober 2004. Dan wordt De Nieuwe Bijbelvertaling officieel gepresenteerd aan iedereen! Als het aan Feenstra ligt, wordt dat een groot feest.'We zijn blij met deze Nieuwe Bijbelvertaling. Het is een goede, leesbare vertaling geworden en straks liggen er mooie uitgaven in de winkel. De Bijbel in de nieuwe vertaling is dan voor iedereen te koop. Reden genoeg om heel erg blij te zijn.' Trots is Feenstra ook op het contact met de omroepen: de gezamen lijke omroepen van Nederland I zullen op 27 Ds.Jongsmo (Wilnis): blij niet proeve van De Nieuwe Bijbelvertaling. oktober aandacht schenken aan De Nieuwe Bijbelvertaling. Start Het begon allemaal in 1993.Toen startte het NBG het project De Nieuwe Bijbelvertaling, na vragen van een aantal kerken. Het NBG deed dat in samenwerking met de Katho lieke Bijbelstichting (KBS), het Vlaams Bijbel genootschap en de Vlaamse Bijbelstichting. Het was hoog tijd, zo vonden de kerken, dat er een nieuwe bijbelvertaling in hedendaags Nederlands zou komen. Kunst en cultuur Maar een nieuwe bijbelvertaling is niet al leen bedoeld voor gebruik in de kerk. Men sen die geïnteresseerd zijn in kunstgeschie denis en cultuur hebben ook veel aan een goede vertaling. Feenstra:'Bijbelverhalen heb ben tenslotte veel kunstenaars geïnspireerd; het werk van Rembrandt is daar een goed voorbeeld van. Maar ook op andere manie ren struikelen we dagelijks over stukjes bij belverhalen: van biermerk'Het Elfde Gebod' tot Dick Bruna's verhaal over de ark van Noach, van de gevelstenen in Amsterdamse grachtenpanden tot het Haagse winkelcen trum Babyion.' Meelezers De Nieuwe Bijbelvertaling is niet het werk van slechts enkele vertalers. In totaal hebben ruim honderd mensen meegewerkt aan dit project. Uiteraard begonnen de vertalers, maar hun werk werd daarna beoordeeld door onder anderen een grote groep van deskundige meelezers, die uit diverse kerk genootschappen afkomstig waren.'Die gaven behoorlijk wat commentaar!' zegt Feenstra. En niet alleen de meelezers gaven commen taar; op de publicatie van enkele proefverta- lingen in 1998 en 2000 reageerden heel wat lezers per brief of per e-mail. Ook dit com mentaar werd besproken door de vertalers. Zij stelden hun vertaling bij en vervolgens werd de eindversie vastgesteld. 'Het is een intensieve manier van werken. Maar het heeft bijgedragen aan een heldere en lees bare vertaling. En dat was de moeite meer dan waard,' zo stelt Feenstra. Aandacht Op verschillende manieren is er aandacht voor De Nieuwe Bijbelvertaling. Onlangs ver- scheen bij uitgeverij jongbloed een mooi geschenkboekje, Mijn Lief, met daarin het bijbelboek Hooglied in de nieuwe vertaling. Poetry International, het internationale poë- ziefestival in Rotterdam dat dit jaar gehou den wordt van 12 tot 18 juni, heeft als thema 'Het Heilige Boek' en dan komt ook De Nieuwe Bijbelvertaling ter sprake. Maar de aandacht gaat vooral uit naar 27 oktober en daarna. De vertaling is dan in de winkels te vinden. Tot die tijd zal de nieuwsgierige lezer het moeten doen met de website www.denieuwebijbelvertaling.nl. waarop al een aantal bijbelboeken te vinden is. Of de site www.bijbelencultuur.nl over de invloed van de Bijbel op onze cultuur. Informatie Op de website vindt u informatie over De Nieuwe Bijbelvertaling, zoals een aantal veelge stelde vragen.Voor de aanvraag van informa tie of een presentatie kunt u contact opnemen met het programmabureau De Nieuwe Bijbel vertaling, Postbus 620, 2003 RP in Haarlem, telefoon (023) 5I4 61 44; e-mail hbv@bijbelgenootschap.nl Zaterdag 20 maart, www.opendagzorg.nl Nijverheidsweg 2 Halsteren tel: 0164 - 681630 ma. t/m za. 9.00 - 17.00 uur Ontdek het tijdens de landelijke open dag van de zorg! Voor deelnemende instellingen bij u in de buurt, kijk op de website. U bent van harte welkom! lu^e stationcar. 02-1999

de Faam | 2004 | | pagina 4