Praat iedereen in Zeeland en daarbuiten al over de vrije energiemarkt? ÉS, Sl-l <®m mm m. DELTA DELTA N.V. Op weg naar de vrije energiemarkt Nr.2 Ruim zeven jaar geleden heeft het Europees Parlement besloten de energiemarkt te liberaliseren. Een vrije energiemarkt past bij het gedachtegoed van de Euro pese Unie: vrij verkeer van kapitaal, goederen en men sen. Daarom zijn de landsgrenzen binnen de Europese Unie opengegaan en kregen we de euro. Daarom gaat ook in Nederland de markt voor gewone elektriciteit en voor gas open. Kleinverbruikers (huis- houdens en kleinere bedrijven) mogen vanaf i juli 2001+ zelf hun energieleverancier kiezen. Hoe vrij is die keus in de praktijk? Slechts van belangvoor éénderde van uw energienota. Eén rekening, dat is wel zo overzichtelijk. Gratis storingsnummer. Vragen over de vrije energiemarkt? Verrassend veelzijdig Woensdag 14 april 2004 De Faam Pagina 26 -r,JA Energiebedrijven zijn al enige tijd verplicht om een scheiding aan te brengen tussen de leve ring en het transport van gas en elektriciteit. Zo is DELTA Comfort B.V. verantwoordelijk voor de levering van elektriciteit en gas. DELTA Netwerkbedrijf B.V. verzorgt het trans port van deze producten in Zeeland via het elektriciteitsnet en het gasnet. Ook na 1 juli blijft DELTA Netwerkbedrijf B.V. verantwoordelijk voor het transport van elektriciteit en gas in Zeeland. Voor welke leverancier dan ook. Het transport van elektriciteit en gas is en blijft in handen van de regionale netwerkbedrijven. Die kunt u dus niet zelf kiezen. De transportkosten bedragen bijvoorbeeld bij elektriciteit ruim éénderde van het totaal bedrag en nog eens éénderde bestaat uit belastingen, waar u en wij geen invloed op rStó' hebben. De laatste éénderde betreft de leve ring, of anders gezegd de verkooptarieven die DELTA Comfort B.V. in rekening brengt. Voor dit gedeelte van uw energienota kunt u straks een andere leverancier kiezen. De verkooptarieven zijn voor 90% gekoppeld aan de olie- en steenkoolprijzen op de wereld markt. Er is dus minder speelruimte dan wel eens wordt gedacht. Het gevolg van de splitsing tussen levering en transport is dat u eigenlijk zakendoet met twee bedrijven: het leveringsbedrijf en het net werkbedrijf. Toch ontvangt u van DELTA maar één rekening, waar alles op staat. Dat is voor u wel zo makkelijk. DELTA Comfort B.V. draagt de kosten voor transport en aansluiting van elektriciteit en gas af aan de netbeheerder. Nog een gevolg van de splitsing tussen de levering en het transport van energie is de verantwoordelijkheid voor het oplossen van storingen. Die verantwoordelijkheid ligt bij de netbeheerder en niet bij DELTA Comfort B.V. Voor het melden van elektriciteits- en gas- storingen kunnen zowel huishoudelijke als zakelijke klanten vanaf 1 juli 2004 gratis een landelijk storingsnummer (0800-9009) bellen. U wordt automatisch doorgeschakeld naar de juiste netbeheerder in de regio waar u woont of waar uw bedrijf gevestigd is. Wilt u meer weten over de vrije energiemarkt en de gevolgen ervan, kijk dan even op onze website www.delta.nl. We hebben een apart onderdeel gewijd aan de liberalisering van de energiemarkt. Daarnaast vindt u er veel andere nuttige informatie, bijvoorbeeld over besparingsmogelijkheden thuis. DELTA N.V., Postbus 5048, 4330 KA Middelburg, www.delta.nl, telefoon 0800 - 5150

de Faam | 2004 | | pagina 26