VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN gemeente Middelburg 4); GEMEENTE VLISSINGEN _^#j! I VEM MIDDELBURG VLISSINGEN I VEERE Woensdag 14 april 2004 De Faam Pagina 25 INFORMATIE OVERHEID AANVRAAG KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende kap- vergunning-aanvraag ontvangen: - kruising Torenweg\Dauwendaelse- laan, twee linden en drie populieren Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. In formatie over deze aanvraag is ver krijgbaar bij de vakbalie van die afde ling, telefoonnummer 67 53 85 of 67 53 64. BOUW AAN VAN CITTERSWEG AR- NEMUIDEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan 'Tuin centrum Van Cittersweg' ten behoeve van de bouw van een basisschool en de aanleg van bijbehorende infrastruc turele voorzieningen, zoals een speel- en een parkeerterrein, op een perceel grond gelegen aan de Van Cittersweg te Arnemuiden Het verzoek om medewerking, het (bouw)plan en de ruimtelijke onder bouwing plus bijlagen liggen met in gang van vrijdag 16 april 2004 gedu rende 4 weken ter inzage bij de afde ling Vergunningverlening en Handha ving van de dienst Ruimte, Vlissingse- straat 21 Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent het (bouw)plan kenbaar ma ken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 614330 AB Middelburg. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving Meldingen artikel 8.41 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de meldingen in gevolge de Wet milieubeheer van: "De Charlatan" te Middelburg voor de opslag, reparatie en ontwerp van meubelen geprojecteerd op het perceel Ampèreweg 45 te Middelburg; J. Elenbaas te Nieuwen Sint Joosland voor een fruitteeltbedrijf gevestigd op het perceel Vlackeweg 2 te Nieuw en Sint Joosland; Café "Dampoort" te Middelburg voor een horecabedrijf, gevestigd op het perceel Nederstraat 24 te Middelburg; "Musky's" te Middelburg voor de op slag en onderhoud van handgereed schap en het ontwerpen c.q. ontwikke len van tentoonstellingsmateriaal ge vestigd op het perceel Oude Veerse- weg 22b te Middelburg; Bakkerij "Schrieks" te Middelburg voor een detailhandel gevestigd op het perceel Achter de Houttuinen 18 te Middelburg; Restaurant "Rofé" te Middelburg voor een horecabedrijf gevestigd op het perceel Zuidsingel 31 te Middelburg. Ten aanzien van de voornoemde in richtingen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde algemene maat regelen van bestuur op grond van arti kel 8.40 Wet milieubeheer van toepas sing. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging melding van veran dering artikel 8.19 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 29 maart 2004 is ingekomen de melding van Minderhoud Schipper Construc tiebedrijf B.V. te Middelburg voor de veranderingen met betrekking tot de inrichting, gelegen aan de Hercules- weg 28 te Middelburg, voor welke in richting eerder een milieuvergunning is verleend. De voorgenomen veranderingen van de inrichting leiden niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het mi lieu dan die de inrichting op grond van de verleende vergunning mag veroor zaken. De voorgenomen veranderin gen geven derhalve geen aanleiding tot wijziging van de vergunning. Om die reden hebben wij besloten akkoord te gaan met de "melding van verande ring." De veranderingen betreffen het creëren van meer werkruimte door middel van een nieuw te bouwen loods. Het ver plaatsen van de gasflessenopslag, die seltank, zeecontainer en de opslag van het buitenterrein De kennisgeving en alle relevante stuk ken liggen vanaf 15 april tot en met 26 mei 2004 eikewerkdag tijdens kan tooruren en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte, Vlis- singsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient vooraf tele fonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (telefoonnum mer 0118-67 52 41). Voor nadere informatie omtrent voor noemd besluit en de mogelijkheid van bezwaar en beroep kan contact wor den opgenomen met de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving. WET MILIEUBEHEER/WET VERONT REINIGING OPPERVLAKTEWATEREN Ter inzage legging ontwerp beschik kingen Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg en het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden maken, gelet op artikel 3:19, tweede lid van de Algemene wet be stuursrecht bekend dat zijn ontvangen: - op 8 januari 2004, aangevuld op 27 januari 2004 het verzoek om een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een 150/10 kV transformator-schakelsta tion ingevolge de Wet milieubeheer van Delta N.V. aan het adres Elektra- weg 20 te Middelburg; - op 22 januari 2004 het verzoek om een vergunning ingevolge de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ten behoeve van het lozen van afvalwater op oppervlakte-water in be heer bij het Waterschap, voor uitbrei ding van een 150/10 kV-schakelsta- tion aan de Elektraweg 20 te Middel burg. Zowel burgemeester en wethouders van Middelburg als het dagelijks be stuur van het Waterschap Zeeuwse Ei landen zijn voornemens om de ge vraagde vergunningen te verlenen, on der het stellen van voorschriften ter be scherming van het milieu c.q. de kwa liteit van het ontvangende oppervlakte water. Inzage De aanvragen, de ontwerp-besluiten en alle relevante stukken liggen vanaf 15 april tot en met 12 mei 2004 elke werkdag tijdens kantooruren, op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur op de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte, Vlissingsestraat 21 te Middelburg en elke avond van 18.00 tot 21.00 uur bij de receptie van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, ter inzage. Inzage 's-avonds dient vooraf telefo nisch te worden aangevraagd (tele foonnummer Gemeente Middelburg (0118) 67 52 48, telefoonnummer Waterschap Zeeuwse Eilanden (0113) 24 14 11). Desgewenst kan door de betreffende afdelingen een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Bedenkingen In de periode ingaande 16 april tot en met 13 mei 2004 kunnen gemotiveer de bedenkingen tegen de ontwerpbe schikkingen schriftelijk door een ieder ingediend worden bij: - het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg ter attentie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, over het ontwerp-besluit ingevolge de Wet milieubeheer; - het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes over het ontwerp-be sluit ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren. Degene, die schriftelijke bedenkingen indient, kan schriftelijk verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien behoefte bestaat kan in deze periode, indien daarom wordt verzocht, telefoonnummer (0118) 67 52 48 m.b.t. de milieuvergunning en telefoonnummer (0113) 241411 m.b.t. lozingsvergunning, over de ontwerp besluiten van gedachten te worden ge wisseld. Tijdens deze bijeenkomst(en), waarbij de aanvrager in de gelegen heid wordt .gesteld aanwezig te zijn, kunnen mondelinge bedenkingen wor den ingediend Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mon deling) bedenkingen hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschikking(en) kunnen later beroep instellen bij de afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redeli|kerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bedenkingen in te bren gen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het uitbreiden van de woning op het perceel Klaverakker 16 te Arnemui den; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Spoorstraat 14 te Arnemuiden; het uitbreiden van het hoogspan ningsstation op het perceel Elektraweg 20; het aanbrengen van een poort in tuinmuur op het perceel Krommeweele Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de af deling Vergunningverlening en Hand having, telefoon 675385 of 675364. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden in gediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tus sen haakjes staat de datum van ver zending): het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg 199 (2-4); het bouwen van een buitenberging op het perceel Krommeweele 8 (2-4); het uitbreiden van de woning op de 2e verdieping op het perceel J. Bras serstraat 5 (2-4); het vervangen van kozijnen in de voorgevel op de begane grond en het intern verbouwen ten behoeve van een functiewijziging (detailhandel) op de eerste verdiepeing op het perceel Burg gang 26-28 (5-4); het geheel vernieuwen van de zijge vel op het perceel Veersesingel 238 (7- 4); het gedeeltelijk veranderen van schuin dak in strook plat dak op het perceel Herengracht 56 (7-4), het plaatsen van een dakkapel op het perceel Spoorstraat 14 te Arnemuiden (7-4); het slopen van een aangebouwde schuur (garage) op het perceel Oude Rijksweg 106 te Nieuwe- en Sint Joos land (7-4); het veranderen van de draairichting van de buitendeur op het perceel Helm 3 (7-4); het bouwen van acht bedrijfsunits op het perceel Hertzweg 20 (7-4); het uitbreiden van de woning en het bouwen van een berging op het per ceel Klaverakker 16 te Arnemuiden (7- het bouwen van een overkapping op het perceel Elektraweg 17 (7-4). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 61, 4330 AB Middel burg. AANVRAAG OM MONUMENTEN VERGUNNING Van 16 april 2004 tot en met 29 april 2004 ligt op de afdeling Vergunning verlening en Handhaving van de dienst Ruimte de aanvraag om een vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het wijzigen van het pand op het perceel Lange Geere 18-20. Gedurende voornoemde periode kun nen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELUNGSPROCEDURE EX ARTI KEL 19, UD3WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van: het bestemmingsplan 'Nieuw Middel burg' ten behoeve van het vergroten van de woning op het perceel Veerse- weg 120 te Middelburg, het bestemmingsplan 'Dauwendaele IB le wijziging' ten behoeve van het vergroten van het garagedak op het perceel Westmede 105 te Middelburg. De (bouw)aanvragen liggen met in gang van vrijdag 16 april 2004 gedu rende 4 weken (tot en met 13 mei 2004) ter inzage bij de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte, Vlissingsestraat 21 Gedurende genoemde termijn kon een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent één of meer (bouw)aanvragen kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 61, 4330 AB Middel burg. SANERING 'VERGETEN A-LIJST WO- NINGEN'TE MIDDELBURG Binnen de geluidszone langs de wegen "Bierkaai, Koestraat, Londensekaai, Rouaansekaai en Houtkaai-Londense- kaai" zijn woningen gelegen welke, vanwege deze wegen op 1 maart 1986, een geluidsbelasting ondervon den van meer dan 55 dB(A) (de ge luidsbelasting na toepassing van de af trek van 5 dB(A) ex artikel 103 wet Ge luidhinder). Deze woningen vallen on der de afdeling bestaande situaties van de wet Geluidhinder, waarvoor burge meester en wethouders van Middelburg op grond van artikel 89 een sanerings programma dienen op te stellen. In het saneringsprogramma is aangegeven hoe de geluidsbelasting van deze zo genaamde saneringswoningen en an dere te saneren objecten kan worden teruggebracht. Op basis van het sane ringsprogramma stelt de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) de ten hoog ste toelaatbare waarde van de geluids belasting vast, die de gevels van ge noemde woningen, vanwege bovenge noemde wegen, mogen ondervinden. Door tussenkomst van Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland, heb ben burgemeester en wethouders van Middelburg een dergelijk sanerings programma voor de woningen, gele gen aan de wegen "Bellinkstraat, Koe straat, Londensekaai, Rouaansekaai en Segeersstraat", die een geluidsbe lasting ondervinden vanwege de we gen "Bierkaai, Koestraat, Londense kaai, Rouaansekaai en Houtkaai-Lon- densekaaï", bij de minister van VROM ingediend. Dit saneringsprogramma ligt ter inzage bij de vakbalie van de af deling Vergunningverlening en Hand having in de Vlissingsestraat 21De in specteur van de Volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu voor de regio Zuid-West is door burgemeester en wethouders van Middelburg om advies verzocht. Bi| besluit van 19 maart 2004 heeft de minister van VROM mede op basis van het saneringsprogramma voor de be treffende woningen de ten hoogste toe laatbare waarde van de geluidsbe lasting vanwege de wegen "Bierkaai, Koestraat, Londensekaai, Rouaanse kaai en Houtkaai-Londensekaai"vast- gesteld. Een afschrift van dit besluit ligt eveneens ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving in de Vlissingsestraat 21. Hierin staat vermeld welke waarden zijn vastgesteld voor de betreffende sa neringswoningen. Tegen deze beschikking kunnen be langhebbenden binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt door middel van publicatie op grond van de Algemene wet bestuurs recht (Awb) een bezwaarschrift indie nen bij: De minister van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer p/a Bureau Sanering Verkeerslawaai Post bus 97 3440 AB WOERDEN. Het bezwaarschrift moet zijn onderte kend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. De terinzagelegging van stukken vindt plaats gedurende de bezwarentermijn. Voor algemene inlichtingen over het in dienen van een bezwaarschrift kan de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid"over voorzieningsmogelijkheden op grond van de Algemene wet bestuursrecht worden aangevraagd bij: Postbus 512500 EA Den Haag of tele fonisch via de Postbus 51 Infolijn, tele foon 0800 - 8051De brochure kan worden gedownload via: www.post- bus51,nl (Brochure/Justitie) Ook bij de genoemde vakbalie is deze brochure verkrijgbaar Kijk voor gemeentelijke informatie op pagina 5 in deze Faam, www.middel- burg.nl en Maximaal teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A. Lichte bouwvergunning: 1. het verbouwen van een woning Westerzicht 345 2. het aanbouwen van een woning Rammekensweg 5 3. het bouwen van een schuur Julia- nalaan 7 4. het vernieuwen van balkonbepla ting Dongestraat 1 B. Reguliere bouwvergunning: 1het plaatsen van een berging Lou- werse's Wegeling kavel AIO 2. het uitbreiden van een schakelsta tion Voltaweg 6 C. Sloopvergunning: 1het gedeeltelijk slopen van diverse panden Bellamypark 46 en 48 Achter de Kerk 9,1113 en 15 2. het gedeeltelijk slopen van diverse panden Paauwenburgweg 69 t/m 73 3. het gedeeltelijk slopen van woon/winkelpanden Wolstraat 18 t/m 38 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning en monumentenvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW,- SLOOP en GE BRUIKSVERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1het verbouwen van een garage Duinpan 15 05-04-2004 2. het plaatsen van een industriële in stallatie Europaweg Zuid 4 05-04- 2004 3. het bouwen van een garage Don gestraat 41 05-04-2004 4. het aanbouwen van een woning Verdilaan 80 08-04-2004 5. het tijdelijk plaatsen van een unit Baskensburgplein 2 D 08-04-2004 Tegen dit besluit kan door een recht streeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. MONUMENTENWET (bekendmaking ingevolge artikel 1 2 Monumentenwet) Ingevolge artikel 12 van de Monu mentenwet 1988 maken burge meester en wethouders van Vlissin- gen bekend dat op grond van artikel 11 van voornoemde wet een vergun ning is aangevraagd tot het gedeelte lijk slopen van woon/winkelpanden Wolstraat 26 t/m 36 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt ge nomen ligt het plan ter inzage op ons kantoor Coosje Buskenstraat 200 ingaande donderdag 1 5 april 2004, gedurende een periode van twee we ken (dus tot en met 28 april 2004) Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbende hun zienswijze tegen dit plan Kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van Vlissingen VRIJSTELLINGEN: Wet op de Ruimte lijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrij stelling in combinatie met ingedien de bouwaanvragen: - het uitbreiden van de woning de Mey van Streefkerklaan 1 8 Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening, opent daartoe de moge lijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen (genoemd onder artikel 19, lid 3), liggen de bouw- en stuatietekeningen alsmede het vrijstellingsverzoek ingaande 15 april 2004 gedurende vier weken dus tot en met 12 mei 2004 ter inzage in het gemeentelijk kantoor aan de Coosje Buskenstraat 200. Gedurende deze termijn kan een ie der schriftelijk zijn zienswijze bij bur gemeester en wethouders indienen (ter attentie van de Afdeling Ontwik keling, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen). WELSTANDCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandcommissie is op @tv: 22 april 2004 Uw plan moet tenminste een week voor de vergadering bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEP SCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie be zwaar- en beroepschriften Vlissingen maakt bekend dat op maandag 1 9 april 2004 in het gebouw Stadhuis plein 20 te Vlissingen een openbare hoorzitting wordt gehouden waar (onder voorbehoud) de volgende za ken worden behandeld: 119.45 Bezwaarschrift van Stich ting Belvos inzake besluit van burge meester en wethouders d.d. 01-03- 2004 voor het verlenen van een sloopvergunning van diverse perce len in het Middengebied, [zaaknum mer 04-009] 2. 20.05 Bezwaarschrift van de heer Boone inzake het besluit van burge meester en wethouders d.d. 24-02- 2004 een bouwvergunning te verle nen voor de bebouwing van het ob ject Grenswegeling 5 te Vlissingen, [zaaknummer 04-009] 3. 20.20 Bezwaarschrift van de heer Koster inzake het besluit van burge meester en wethouders d.d. inzake ontheffing geluidsbepalingen Café The Wicked i.v.m. de jaarlijkse blu esroute Vlissingen. [zaaknummer 04- 013] 4. 20.45 Bezwaarschrift van makelaardij Begijn inzake het besluit van burgemeester en wethou ders d.d. 10-12-2003 over de ver plaatsing van de weekmarkt en met name de plaatsing van de markt kraam in de branche noten, zuid vruchten en specerijen tegenover het kantoorpand [zaaknummer 04- 014] 5. 21.00 Bezwaarschrift van het ZCAD inzake besluit van burge meester en wethouders d.d. 10-02- 2004 om geen subsidie beschikbaar te stellen uit de reserve maatschappe lijke opvang. Het procesdossier ligt vanaf heden tot en met 19 april 2004 voor iedereen ter inzage in het gebouw Stadhuis plein 20, afdeling bestuursondersteu- ning, (kamer 2.01, 2e verdieping). U kunt zich met vragen over de proce dure wenden tot de secretaris, me vrouw F. Vermeulen, telefoon (0118 - 487 292). KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat een aan vraag om een kapvergunning inge volge art. 4.5.2. van de @T:Algeme- ne plaatselijke verordening Vlissin gen is ontvangen van het college van burgemeester en wethouders voor het verwijderen van vijf lijster bessen uit de Middenhofsingel te OosJ-Souburg. Wij zijn van plan de ze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de directie Grondgebied afdeling Beheer telefoon 487373. INSPRAAK VOORONTWERP BE STEMMINGSPLAN BEDRIJVENTER REIN POORTERSWEG Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 15 april 2004 t/m 1 2 mei 2004, gedurende een perio de van vier weken, in het gemeente lijk informatiepunt Coosje Busken straat 200 en de openbare biblio theek in Vlissingen ter inzage ligt het voorontwerp van het bestemmings plan Bedrijventerrein Poortersweg Het voorontwerp betreft de juri- disch-planologische regeling van het bestaande bedrijventerrein Poortersweg en de beoogde uitbrei ding in zuidelijke richting daarvan. Het plangebied wordt omsloten door de Nieuwe Kruidmolenweg, de Visodeweg, de Havenweg en de Oostelijke Bermweg. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen be langhebbenden ten aanzien van dit onderwerp een schriftelijke in spraakreactie indienen bij ons colle ge Vlissingen, 14 april 2004. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatie pagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. GEMEENTE Postbus 1000 Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente V eere.nl www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Ope ningstijden van de balie zijn van maan dag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOORLOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden be zwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellingen). Dat moet schriftelijk, ge motiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden ver zonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde ter mijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaar schrift kunt u de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middelburg ook verzoeken een voor lopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn grif fierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Post bus 8109, 4330 EC Middelburg. Infor matie: (0118) 555 444. VRUSTELLINGSPROCEDURE/WIJZI- GINGSBEVOEGDHEID Er is een aanvraag om bouwvergun ning/vrijstelling binnengekomen voor: Meliskerke - het vergroten van een schuur Kelder- weg 1 (art. 15 Wet RO); Oostkapelle - het uitbreiden van een bijgebouw voor een koelcel en berging bij het restaurant Domburgseweg 75; (art. 15 Wet RO) Westkapelle - het gebruik als kantoor van het pand Markt 87 (art. 19, lid 3 Wet RO) Zoutelande - het uitbreiden van een hotel Duinweg 44; (art. 19, lid 1 Wet RO) De (bouw)plannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met de bestemmingsplannen. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergun ning te verlenen door toepassing van deze artikelen van de Wet op de Ruim telijke Ordening (Wet RO). De bouwte keningen liggen van 15 april t/m 12 mei 2004 ter inzage. Tijdens deze peri ode kunt u schriftelijke zienswijzen te gen de (bouw)plannen bij ons indie- UITNODIGING INLOOPAVOND KO NINGSHOF II Op dinsdag 20 april a.s. wordt van 20.30 uur tot max. 23.00 uur een in loopavond gehouden voor de uitbrei ding van de wijk Koningshof te Koude kerke. De inloopavond vindt plaats in de Couburg aan de Duinstraat te Kou- dekerke. Tijdens deze avond kunnen belangstel lenden kennis nemen van het vooront werp bestemmingsplan en zal informa tie worden gegeven. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun- ning zijn binnengekomen voor: Aagtekerke - het slopen van asbesthoudende golf platen Prelaatweg 82 Biggekerke - het gedeeltelijk slopen van een zomer woning Valkenisseweg 39 Koudekerke - het veranderen van de achtergevel Doormanstraat 14 Meliskerke - het bouwen van een schutting met af dak Rapenburgweg 12 - het vergroten van een schuur Kelder- weg 1 Oostkapelle - het vergroten van een zomerhuis Burgvliet 84 Serooskerke - het plaatsen van een loods Kleine Put- weg 7 - het veranderen van een woning Noordweg 23 - het veranderen van een bankgebouw in een woongebouw Torenstraat 42 Westkapelle - het oprichten van een garage/ber ging Markt 89 - het gedeeltelijk slopen van een asbest- cement golfplaten dak Prelaatweg 13 Zoutelande - het vernieuwen van een berging Zil vermeeuw 9 U kunt tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopvergunning géén be zwaarschrift indienen. Dat kan pas, na dat op de aanvraag is beslist (in princi pe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/AAN- LEG1VERGUNNINGEN/MONUMEN- TENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - het veranderen van een woning Kar- regat 11 ;(5-4) - het schilderen van de buitengevel Dui nenburg 22;(5-4) - het plaatsen van een hooikap Prinse- weg l;(5-4) Grijpskerke - het oprichten van een kleine windmo len Poppendamseweg 3;(5-4) - het slopen van een woning en schuur Middelburgseweg 39;(5-4) - het oprichten van een woning Middel burgsestraat 39; (5-4) Koudekerke - het restaureren van een woning en wagenhuis Dishoekseweg 30;(5-4) Serooskerke - het oprichten van een pinbox Zandput l;(5-4) - het veranderen van een voorgevel Noord houtstraat 35;(5-4) Veere - het aanleggen en renoveren van een tuin 't Singeltje 5;(5-4) - het vergroten van een woning War- wijksestraat 5;(5-4) Vrouwenpolder - het plaatsen van een speeltoestel Fael- weg 5;(5-4) Zoutelande - het oprichten van een pluimveestal Boudewijnskerke 56,(5-4) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen (zie: bezwaar, beroep en voorlopi ge voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het gemeen tehuis. UITGIFTE BOUWGROND IN BIGGE KERKE, DOMBURG EN VEERE Wij maken bekend dat op 16 april 2004 de inschrijving start voor de uit gifte van kavels bouwgrond in Bigge kerke (plan; uitbreidingsplan Bigge kerke), Domburg (plan: Brouweri|weg fase I) en Veere (plan: Sandenburgh). Er zal maximaal 1 kavel bouwgrond worden uitgegeven in Biggekerke. Er zullen maximaal 4 kavels bouwgrond worden uitgegeven in Domburg en er zullen maximaal 11 kavels bouw grond worden uitgegeven in Veere. De inschrijving eindigt op 14 mei 2004. Bij de uitgifte van de kavels bouw grond worden strikte bindingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat als eerste bouwgrond zal worden toegewezen aan gegadigden die een sociale of economische binding hebben met de kern. Er kan alleen ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onder deel uitmaakt van een informatiebro chure. Deze brochure kan tijdens de in- schrijfperiode worden opgehaald bij de balie van het cluster Grondgebied (balie nr.ó) in het gemeentehuis te Domburg. De gemeenteraad heeft onlangs vast gesteld dat een éénheidsprijs in de ge meente Veere gehanteerd wordt. De volgende prijzen zijn vastgesteld: - Sociale woningbouw: 100,- per m2 - Twee-onder-één kapwoningen: 160,- per m2 - Vrijstaande woningen: 180,- per m2 Alle prijzen zijn exclusief BTW VERKEERSBESLUIT Wij hebben besloten om. Westkapelle - het verkeersbesluit genomen op 22 januari 2003 gedeeltelijk in te trek ken. Dit omvat punt II: het instellen van een maximumsnelheid van 30 km/h op de Prelaatweg ter hoogte van het kruispunt met de Parkweg - een 30 km/h zone in te stellen in de Parkweg - een voorrangskruispunt in te stellen op de kruising Prelaatweg/Parkweg, waarbij het verkeer rijdende op de Prelaatweg voorrang heeft op het ver keer komende van de Parkweg Veere - de 30 km/h zone in de Sanden- burghlaon uit te breiden. Dit wordt ondersteund met een tijdelijke snelheidsremmende maatregel Domburg - het verkeersbesluit genomen op 11 juni 2003 gedeeltelijk in te trekken. Dit besluit omvat het instellen van een geslotenverklaring in de Herenstraat, gedeelte gelegen tussen de Duinstraat en de Jan Tooropstraat, in de richting van Jan Tooropstraat. Tegen deze besluiten kan iedere be langhebbende op grond van het be paalde in de Algemene wet bestuurs recht binnen 6 weken na de openbare kennisgeving een gemotiveerd be zwaarschriftbij ons indienen, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Deze ver- keersbesluiten en de daarbij behoren de situatietekeningen liggen vanaf de ze openbare kennisgeving 6 weken ter inzage. WEGWERKZAAMHEDEN WESTKA PELLE In week 17 (maandag 19 april t/m vrijdag 23 april) zal er begonnen worden met saneringswerkzaamhe den aan de Jacob Brasserstraat Deze werkzaamheden zullen ongeveer zes weken in beslag nemen. Gedurende deze werkzaamheden zal het eenrich tingsverkeer in de Achterweg opgehe ven worden. Het vrachtverkeer zal (ongeladen) rijden door de Casem- brootstraat en (geladen) door de Achterweg en vervolgens Zuidstraat. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met Peter Brand, projectlei der saneringen van de Provincie Zuid- Holland tel (0118)631 735. Bij geen gehoor kunt u contact opnemen met Isaac Bebelaar van de gemeente Vee re tel (0118)555 439. WIJZIGING ALGEMENE PLAATSE LIJKE VERORDENING Wij hebben op grond van artikel 5.3.14 van de Algemene Plaatselijke Verordening de strandvakken 74 en 75 (tot aan het strandpaviljoen "Aquarius" in Vrouwenpolder) aan gewezen als strandvakken waar naaktrecreatie is toegestaan. Dit be sluit treedt in werking op 15 april 2004 Domburg, 14 april 2004 Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 2004 | | pagina 25