Maand van de Vrijheid Provincie Zeeland Jaarverslag Commissaris van de Koningin catllft l ITT37 555 Uw huis. Uw thuis. SelektHuis 4.99 99 Bevrijding Walcheren De vlag uit voor Europa ■□■Officiële Mededelingen SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com Ariel Profiteer van het voordeel Provinciale Staten Milieu Saneringsplan President Roosevelt- laan 9-11 te Vlissingen Saneringsplan Vlas straat 13 te Seroos kerke i li m wsê, mi x Besluit accepteren melding milieustraat te Serooskerke - ,3fegjêd aan' r naar Poeder 1,35 kg of Vloeibaar 1,5 liter diverse soorten Wella Forte Haarspray 400 Kitekat Multipack 12 x 100 gram Andrelon Douche Bad 1000 ml diverse soorten Elta 5.1 Surround Set Waar vindt u ons? -ZT 0418-595333 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 - Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Subwoofer Speaker Systeem 5.1 Set bil ons Woensdag 14 april 2004 De Faam Pagina 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 16/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Foto: Anda van Riet. Donderdag 15 april is het offi ciële begin van de Maand van de Vrijheid met de première van de voorstelling OverHit van de Zeeuwse theatergroep Kwark. Behalve theatervoorstellingen zijn er projecten voor het basisonder wijs onder de naam Tkanook- anders. Studenten van het ROC Zeeland kunnen meedoen met een fotowedstrijd over een vijftal thema's. De Hogeschool Zeeland houdt een Hindoestaanse dag, die 's avonds voor de studenten van HZ-Cult een vervolg krijgt in de Cinema Middelburg. De schrijfster Veronica Touma- nova houdt lezingen op zeven Zeeuwse scholen en woensdag 5 mei vindt in Vlissingen de veer tiende editie van Bevrijdings festival Zeeland plaats met als thema 'Vrijheid is kiezen én delen'. In de Straat van de Vrij heid, op het Arsenaalplein en de Zeilmarkt, zijn dan tal van activi teiten georganiseerd, zoals een discussieprogramma van Om roep Zeeland in de Spiegeltent en het maken van een reusachtig Schilderij van de Vrijheid. In de Drvkkery in Middelburg is van 17 april tot eind mei een col lectie 'Mail art' te bewonderen. Alle activiteit staan in het teken van de vier vrijheden (Four Free doms) zoals die in 1941 zijn ge formuleerd door de Amerikaanse president Roosevelt: de vrijheid van meningsuiting, de vrijheid van godsdienst, de vrijwaring van ge brek en de vrijwaring van vrees. Op 8 mei krijgt Kofi Annan de Four Freedoms Award in Middel burg. De Maand van de Vrijheid is een samenwerkingsverband tussen de provincie Zeeland, het festival Cultureel Gekleurd (COS Zee land), het bevrijdingsfestival Zee land, het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ), Scoop, De Zeeuwse Bibliotheek en de Four Freedoms Awards. Het totale overzicht van alle acti viteiten rond de Maand van de Vrijheid is te lezen op de website www.maandvandevrijheid.nl. In november 2004 zal het zestig jaar geleden zijn dat Walcheren is bevrijd. Van 30 oktober tot en met 6 no vember worden herdenkings bijeenkomsten georganiseerd voor veteranen die in 1944 mee gestreden hebben. De herdenking heeft dit jaar een bijzonder karakter. Niet alleen omdat het 60 jaar geleden is. Ook gezien de leeftijd van de veteranen mag worden aangeno men dat het de laatste keer is dat de bevrijding op zo'n uitge breide schaal wordt herdacht. Het college van Gedeputeerde Staten vraagt Provinciale Staten akkoord te gaan met een subsi die van maximaal €17.125 in de organisatiekosten van de herden king. De Europese Unie wordt 3 mei uitgebreid met tien nieuwe landen. Europarlementariër M. Martens vindt dat een goede reden om vanaf die datum de Europese vlag permanent uit te hangen bij alle provinicehuizen Gedeputeerde staten zijn van mening dat de uitbreiding op 3 mei door middel van het uitste ken van de vlag gevierd mag worden, maar het ziet geen reden permanent te vlaggen. Pas als Nederland het voorzitter schap van de Europese Unie op zich neemt - in de tweede helft van 2004 - zal de Europese vlag permanent uitgaan. Als buiten die periode Europese vertegenwoordigers een officieel bezoek brengen aan de provincie zal de vlag ook uitgehangen wor den. Nieuws Commissaris van de Koningin drs. W.T. van Gelder noemt in zijn jaarverslag 2003 een bewogen jaar. iZeelandi In de eerste plaats grijpt hij terug naar de nationale herdenking van de watersnoodramp van 1953 in Oude Tonge en in Ouwerkerk - het begin van het herdenkings jaar met als thema 'herdenken, leren en vooruitzien'. Hij noemt ook de dag in september van afgelopen jaar voor de mensen die tijdens en na de ramp in 1953 hulp verleenden in zuidwest Nederland. Een gebeurtenis van een heel andere orde is de opening van de Westerscheldetunnel 14 maart door koningin Beatrix. Sinds het aftreden van Commis saris van de Koningin mr. F.J.M. Houben van de provincie Noord- Brabant is de Zeeuwse commis saris de langst zittende in Neder land. Dit brengt de titel 'doyen' met zich: het voorzitterschap van de Kring van Commissarissen van de Koningin. Dualisme Het jaarverslag van de commis saris is tegelijkertijd het burger jaarverslag. Deze verandering is het gevolg van het duale tijdperk dat na de verkiezingen van 2003 is aange broken. In het jaarverslag wordt voortaan aan de staten gerapporteerd over de kwaliteit van de dienst verlening en van de procedures op het terrein van burgerpartici patie. Gemeenten Bij de burgemeestersaangelegen heden is er vooral aandacht voor de gekozen burgemeester en bij de gemeentebezoeken voor zijn werkbezoeken aan de gemeenten Kapelle en Veere. Onderscheidingen De taken met betrekking tot het Koninklijk Huis bestonden voor namelijk uit het beoordelen van aanvragen voor en, in sommige gevallen, uitreiken van koninklijke onderscheidingen. Veiligheid Ruime aandacht is er voor open bare orde en veiligheid. Dat geldt voor grensoverschrij dende projecten maatregelen te nemen om overstromingen te voorkomen (ESCAPE) en voor samenwerking op het terrein van openbare orde en rampenbestrij ding in de Euregio Scheldemond. In Zeeland zelf is er aandacht voor de veiligheid in de Wester scheldetunnel en op de Wester- schelde. De commissaris heeft ook wette lijke verantwoordelijkheid voor het toetsen van gemeentelijke ram penplannen en rampbestrijdings- plannen. Er waren in 2003 twee provin ciale rampenoefeningen en er is begonnen met een Zeeuwse risi cokaart, die uitgewerkt zal wor den tot een actuele provinciale kaart, die via het internet beke ken kan worden. Het jaarverslag is in te zien en te downloaden via www.zeeland.nl, klikken op Commissaris van de Koningin en vervolgens jaarver slag. Het is ook te bestellen bij het provinciaal informatiecen trum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tele foon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Het centrum is op werkdagen geopend van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Agenda: - Burgerinitiatiefvoorstel inzake kwaliteit en vitaliteit van Walche ren in relatie tot de plannen over de nieuwe Rijksweg N57 en Rondweg Serooskerke Noord. - Enquête door Dorpsraad Schoondijke over Rondweg. - Voorstel inzake deelname in Stichting Grootschalige Basis- kaart Nederland-Zeeland. - Statenvoorstel Nota Ruimte voor vernieuwing verblijfsrecre- atie. - Werkconferentie 'openbaar ver voer'. Sprekers uit België en Drenthe zullen hun visie toelichten op het openbaar vervoer. Aansluitend discussie. Commissievergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom voor het bijwonen van de vergadering. Indien u wenst in te spreken ver zoeken wij u vriendelijk dit uiterlijk een half uur voor aanvang van de betreffende vergadering te mel den bij de commissiegriffier. Ecologie en Water Datum: wo 21 april 2004 Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis Voorzitter: mw. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: Margreeth Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631437 Agenda: - Presentatie milieuhandhaving en professionalisering. - Presentatie over Deelstroom- gebiedsvisie. - Stand van zaken ProSes. - Rapport grensoverschrijdende luchtverontreiniging Kanaalzone Zeeuws-Viaanderen. Economie en Mobiliteit In verband met de werkconferen tie 'openbaar vervoer', onderdeel van de commissievergadering, zijn aanvangstijdstip en locatie gewijzigd. Datum: ma 19 april 2004 Aanvang: 13.00 uur Locatie: Statenzaal, Pro vinciehuis Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: Annemieke Lobik statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631888 Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Website www.zeeland.nl De provinciale website biedt u informatie over nieuws, bestuur en organisatie, Zeeland, digitaal loket etc. Maar ook informatie betreffende Provinciale Staten kunt u op deze site bekijken. Activiteiten van de door u geko zen leden, werkbezoeken en andere informatieve bijeenkom sten, samenstelling van commis sies, vergaderoverzichten en bij behorende documenten, pers berichten en nog veel meer is sinds kort opnieuw gerangschikt en onder Provinciale Staten een voudig terug te vinden. Commissie Ruimte vergadert voor het eerst op locatie Voor het eerst, sinds het dualis me op provinciaal niveau zijn intrede heeft gedaan, vergadert een statencommissie in Zeeland op locatie. De leden van de commissie Ruimte komen op vrijdag 23 april om 09.00 uur in het gemeente huis van Hulst bijeen. Het thema archeologie staat deze vergadering centraal. m Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie President Rooseveltlaan 9-11 te Vlissingen ernstig is en hebben met het saneringsplan van de gemeente Vlissingen ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 14 april tot en met 28 mei 2004 ter in zage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9- 16 en op donderdag van 9-19 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 mei 2004 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 29 mei 2004 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Vlasstraat 13 te Serooskerke ernstig is en hebben met het saneringsplan van de heer J. Ton te Serooskerke ingestemd (arti kel 29 en 39 Wet bodembescher ming). De beschikking ligt van 14 april tot en met 28 mei 2004 ter in zage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 mei 2004 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 29 mei 2004 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van de Zeeuwse Reinigingsdienst. De melding heeft betrekking op het vervangen van de bestaande kan toorunit door een nieuwe kantoor unit op een andere locatie binnen de inrichting aan de Zompe 5 te Serooskerke. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 17 mei 2004 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 18 mei 2004 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een be zwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). H WALCHEREN imïmmm Uw woning wordt gebouwd vanuit SelektHuis vestiging ■■l::' - THOLEN 1 - -t ~W~ TT iest u voor een woning van SelektHuis, dan kiest V. u voor kwaliteit, gemak en traditioneel bouwen. Degelijkheid en raffinement zijn daarbij vanzelfsprekend. Evenals oog voor detail en alle aandacht voor uw specifieke wensen. Tenslotte is het üw huis dat we bouwen! SelektHuis staat voor zorgeloosheid en comfort. Van opdracht tot oplevering. U voelt zich al thuis tijdens de bouw. SelektHuis, Postbus 180, 7460 AD Rijssen, (0548) 537 555, www.selekthuis.nl naar www.selekfhuis.nl SCHLECKER droog/gekleurd, extra of ultra ml per Itr. 4,48 per kg 2.96 per Itr; 2.66 per Itr: 1.32 Levensgenieter, Vrijbuiter f of Strandjutter per kg. 2.49 Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Advertentie geldig vanaf 07.04.2004 t/m 20.04.2004 zolang do voorraad strokt. Prijswijzigingen voorbehouden. Aktieve subwoofer in houten kast, ingebouwd net-deel. Ingang. RCA x 6 voor 5.1 kanaal; RCA x 2 voor stereokanaal Subwoofer: 5,25760 Hz -200 Hz Surround/Center: 37200 Hz -20 Khz Incl. afstandsbediening en PC aansluitingskabel. Bestel nu per telefoon: 0900-7777444 20 ct min

de Faam | 2004 | | pagina 15