Wegwijs op het stadhuis Rouw Zomertarief parkeren Nieuwe Infokanaal Taken vreemdelingendienst naar gemeente Aanspreekpunten in de wijk Bewoners tevreden over parkeerschijfzones Chatten met de wethouder Verstandig vogelvoeren Kantoren gesloten Wijzigingen ophalen huisvuil Woensdag 7 april 2004 De Faam Pagina 5 De blauwe strepen op de Middelburgse singels blijven staan. Foto: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per -e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 De CSW-leerlingen in debat met burgemeester Koos Schouwenaar. (foto: Mieke Wijnen) De blauwe strepen langs de Middelburgse singels blijven staan. Uit onderzoek is geble ken dat de bewoners tevreden zijn over de parkeerschijfzones. De parkeerschijfzone legt een tijdsduurbeperking aan parkeer ders op. Parkeerders met een parkeerschijf kunnen van maan dag tot en met zaterdag tussen 9 en 18 uur maximaal twee uur hun auto parkeren. Bewoners kunnen een ontheffing aanvra gen. Uit het onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de responden ten vindt dat de overlast minder is geworden. Als er aan de be woners van de ingestelde par keerschijfzone gevraagd wordt naar overlast, dan is dat vooral tijdens de avonduren wanneer de regeling niet meer van kracht is. In de buurten achter de par keerschijfzone, die geen regule- Het zomertarief voor parkeren is 1 april ingegaan. Dat betekent dat automobilisten tijdelijk meer moeten betalen voor een par keerplek in het centrum. U kunt uw auto natuurlijk ook in een van de gemeentelijke parkeergara ges zetten. Het tarief voor de kelders gaat niet omhoog en is De nieuwe Infokanaal is uit. In deze twaalfde editie leest u het laatste nieuws over de bouw in het Stationsgebied. Dick Schuit van Architecten Rothuizen van Doorn 't Hooft vertelt over zijn rol als projectleider van het wa terschapskantoor. Ook een uit gebreid artikel over de nieuwe manier van werken in het kan toor van Rijkswaterstaat. Ge meente Middelburg is druk be ring hebben, is de parkeerdruk door uitwijkgedrag toegeno men. Toch is er slechts een minderheid van de bewoners die daadwerkelijk enige mate van overlast ondervindt. De meeste bewoners vinden het dan ook niet nodig om een vorm van parkeerregulering voor hun gebied te vragen. Zij geven de voorkeur aan de hui dige situatie van vrij en ongere guleerd parkeren. Als de bewo ners van een straat samen vra gen om uitbreiding van de par keerschijfzone, dan kan dat ge honoreerd worden. Er moet dan wel eerst een verkeersbesluit worden genomen. De gemeente wil alle Middel burgers bedanken die aan het onderzoek hebben meege werkt. Bewoners kunnen zich tijdens de commissievergade ring Ruimte van 8 april over de parkeerschijfzone uitspreken. altijd lager dan een plek op straat. U vindt de parkeergara ges aan Achter de Houttuinen, De Geere, Kousteensedijk en vanaf begin juni ook aan de Ka- naalweg onder het nieuwe stads- en waterschapskantoor. Het wintertarief gaat 1 oktober weer in. zig met de voorbereidingen voor de verhuizing naar het stadskantoor. Vanaf 8 juni kunt u voor al uw gemeentelijke zaken terecht in het nieuwe gemeentehuis aan de Kanaalweg 3. Infokanaal 12 is gratis af te ha len bij de infowinkel van de Ge meente aan de Stadhuisstraat 2. Bewoners van Middelburg krij gen binnenkort de kans om ideeën en wensen te uiten voor verbeteringen in hun wijk. Zoals vorige week op deze pagina uit gelegd, gaat dat niet voor niks: bewoners zullen daar zelf ook wat voor moeten doen. In dit ar tikel leggen we uit welke moge lijkheden bewoners hebben om in hun buurt de leefbaarheid te verbeteren. Bewoners uit een aantal wijken ontvangen in mei een brief van de gemeente Middelburg. Daarin worden zij uitgenodigd, zelfs uitge daagd, om met wensen en ideeën te komen die het wonen en leven in hun buurt zouden kunnen ver beteren. Uw wens wordt in een overzicht opgenomen, waar ook alle andere ideeën uit uw wijk op geschreven zijn. Vervolgens krij gen bewoners gelegenheid om de volgorde van aanpak aan te ge ven. Daarmee ontstaat uiteindelijk een overzicht, dat uitvoerbaar, be taalbaar en in de ogen van de be woners zinvol is om aan te pakken. Dit overzicht gaat "wijkplan" heten. Wijkaanpak is nieuw in Middel burg. Dat betekent niet dat er nu geen aanspreekpunten in uw wijk zijn. De wijkbeheergroep, de wijk- tafel, het wijkondersteuningspunt en de wijkvereniging bestaan al. Maar wat doen zij eigenlijk? En welke andere initiatieven zijn er in de wijk? Wijkbeheergroep en de wijktafel U kunt deelnemen aan de wijkbe heergroep of de wijktafel. In beide groepen wordt niet alleen gespro ken over de ontwikkeling van uw wijk, maar worden ook concrete voorstellen gedaan om het in uw wijk nog prettiger te maken. Daar om zitten ook vertegenwoordigers van de politie, stadstoezicht, SKWM, Woongoed Middelburg aan de wijktafel. leder wijktafel heeft een eigen budget. Dit wijkta- felbudget kan ingezet worden om snel een probleem op te lossen, een activiteit mogelijk te maken of om een project van de grond te krijgen. Er zijn talloze voorbeelden hoe bewoners deze middelen in gezet hebben: als startbudget voor een standbeeld, als bijdrage voor wijk-activiteiten, voor de aan schaf van materialen. De wijkbe heergroep kan altijd mensen ge bruiken om samen te werken aan een fijne wijk. Het wijkondersteuningspunt In Middelburg hebben we momen teel zes wijkondersteuningspunten Middelburgers kunnen iedere donderdagavond tussen zeven en acht uur op middelburg.nl terecht om met een bestuurder te chatten. Via de startpagina van de gemeentelijke website kunt u direct doorklikken naar de chatbox. U kunt er voor kiezen om mee te chatten, maar u kunt de gesprek ken ook als toeschouwer volgen. Wie aan de beurt is leest u weke lijks op deze pagina en op middel burg.nl. Donderdag 8 april zit wet houder Adrie van 't Westeinde achter de computer om te chat ten. Wilt u met de wethouder in gesprek over bijvoorbeeld cul tuur, kom dan naar de chatbox en log in. Ook op 15 april is het colle ge on line. Dan is het de beurt aan burgemeester Koos Schouwe naar. Service De wekelijkse chatsessie is een van de manieren waarop de ge meente probeert directer te com municeren met haar inwoners. Ook zal de gemeenteraad vaker hoorzittingen houden, zoals in de Veel mensen denken er goed aan te doen om vogels te voe ren. Toch zit er aan het strooi en van brood een gevaarlijke kant. Hoewel goed bedoeld, 'voor de eendjes', trekt het ook de bruine rat aan. Dit dier neemt overlast en ziektes mee en vormt een be dreiging voor de gezondheid van mens en dier. Vogels hoeven niet bijgevoerd te worden. Het maakt hen lui en ziek. Pas wanneer er sprake is van strenge vorst, waardoor de grond en het opper vlaktewater bevroren is, is het noodzakelijk om de vogels bij te voeren. Wanneer u toch wilt strooien, ruim het overgebleven brood dan even op. (WOP). Deze worden "bemensd" door vrijwilligers uit de buurt. Zij geven informatie en advies aan bewoners over allerlei zaken die u belangrijk vindt. Een leuke, en voor veel wijkbemiddelaars een gezellige manier om actief een bij drage te leveren aan uw wijk. Wijkvereniging In de meeste wijken is een wijkver eniging actief. Naast het organise ren van allerlei leuke activiteiten, staan de wijkverengingen ook voor het belang van uw wijk.Het minste dat u kunt bijdragen is lid worden. Daarnaast wordt het bij zonder op prijs gesteld als u zich meld als vrijwilliger. Een handje meehelpen met activiteiten of met het bestuur zal zeer gewaardeerd worden. Spekcheques Bewoners die een extra inspan ning leveren om de leefbaarheid in de buurt te verbeteren, lopen een kans op een extra, financiële bij drage vanuit de gemeente. Daar zijn in het verleden verschillende vrijwiliigersprojecten flink financi eel door gesteund. De nominaties voor een spekcheque worden be oordeeld door een jury, die be staat uit zes bewoners, die ieder door de wijktafel elk uit het betref fende stadsdeel zijn voorgedra gen. Een spekcheque bedraagt maximaal 1500 euro. Boomspiegeladoptie Bewoners hebben de mogelijk heid om de boom die voor hun woning staat te adopteren. U mag zelf kiezen welke beplanting u daar in wil zetten. De enige spelre gel is dat u deze boomspiegel dan verder onderhoud. In praktijk be tekent dit, dat uw straat er mee opfleurt en honden niet meer zo snel tegen de boom zullen, plas sen. Uitleen tuingereedschap In verschillende wijkondersteu ningspunten kunt u gratis een set tuingereedschap lenen. U mag dit gereedschap gebruiken om uw ei gen tuin aan te pakken. Voor som mige mensen een uitkomst, voor anderen een stimulans om hier mee een oudere buur te helpen bij het tuinonderhoud.Als u geïnte resseerd bent dan kunt u contact opnemen met het WOP in uw buurt of een kijkje nemen op www.middelburg.nl. Via de start pagina kunt u linksonder meteen naar Wijkaanpak klikken. Op de website vindt u ook alle adressen en contactpersonen van de wijj- kaanpak en de wijkverenigingen. besluitvorming over de toekomst van de Concert- en Gehoorzaal. Bovendien worden de laatste tijd regelmatig debatten georgani seerd, bijvoorbeeld over het mi lieubeleid en het welstandsbeleid. Op de website is nog veel meer informatie te vinden en is het ook mogelijk om digitaal produkten bij de gemeente aan te vragen of meldingen te doen. Kijk op middelburg.nl onder 'Leven, rei zen en papieren' en klik door naar het digitale loket. Het gaat dan om bijvoorbeeld het aanvragen van een uitreksel uit het perso nenregister of het doorgeven van een adreswijziging. De gemeentelijke kantoren zijn op Goede Vrijdag 9 april en Tweede Paasdag, maandag 12 april, geslo ten. De medewerkers van de ge meente staan op dinsdag 13 april vanaf acht uur weer voor u klaar. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn er wijzigingen in het schema voor het ophalen van huisvuil. Op Goede Vrijdag 9 april wordt geen huisvuil opgehaald. Het huisvuil wordt een dag eerder op donderdag 8 april opgehaald. De milieustraat is op Goede Vrij dag open. Op maandag 12 april (Tweede Paas dag) wordt geen huisvuil opgehaald. De medewerkers van de gemeente lijke reiniging halen het huisvuil dins dag 13 april op. De milieustraat is op Tweede Paasdag gesloten. Bied het huisvuil op 8 en 13 april voor zeven uur 's morgens aan! U vindt de gewij zigde ophaaldata ook op uw afvalka- lender. Heeft u de kalender niet? Neem dan contact op met de infor matiewinkel, telefoon 67 54 50. 'Wegwijs op het Gemeente huis'. Zo heette het project waar leerlingen VWO 5 van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren vorige week woensdag aan werkten. Doel van het project 'Wegwijs op het Gemeentehuis' is om jonge ren meer te betrekken bij politie- Vanaf 13 april 2004 gaan de gemeenten frontofficetaken voor de toelating van vreem delingen verzorgen. Vreemdelingen die langer dan 3 maanden in Nederland willen zijn moeten hun verblijfsdocument voortaan via de gemeente aan vragen. De Immigratie- en Natu ralisatiedienst (IND) beoordeelt daarna de aanvragen en voert alle correspondentie met be trokkenen. Het Middelburgs Vreemdelingenloket is ge vestigd in het gemeentehuis aan de Stadhuisstraat 2. De ope ningstijden zijn op maandag, ke besluitvorming door ze zelf met politiek aan de slag te laten gaan. Tijdens de werkdag op het stadhuis hadden de leerlingen gesprekken met raadsleden, ambtenaren en vertegenwoordi gers van verschillende instellin gen op het gebied van veiligheid zoals Stadstoezicht, Politie en Brandweer. dinsdag, donderdag en vrijdag van 08.00 tot 13.00 uur, woens dag van 08.00 uur tot 15.00 uur en donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Verlenging Vergunninghouders met een re guliere vergunning ontvangen automatisch bericht van de IND als de geldigheid van de ver gunning verloopt en kan worden verlengd. Met ingang van 13 april 2004 ontvangen ook vreemdelingen met een asiel gerelateerde vergunning voor onbepaalde tijd automatisch bericht voor verlenging. Uitrei- Praktijk De CSW-leerlingen gingen aan de slag met het thema Integra le Veiligheid. Dit thema was gekozen omdat het ook jongeren aanspreekt en heel veel raakvlakken heeft met het dagelijks leven van ieder een. 's Avonds spraken de leerlingen in een jeugdgemeen- king van deze vergunningen gaat ook via de gemeente ge beuren. Visa De IND zorgt voor de afhandeling van visumverleningen, de aan vragen van spoedvisa en terug keervisa, en de verzoeken om stickers bij verlenging en ver- volgprocedures. De IND beschikt hiervoor over een loket in Rijkswijk (Zuid-Hol land) en een loket in Zwolle, waar men alleen op afspraak terecht kan via het telefoonnummer 0900 1234561 0,10 per mi nuut). De loketten zijn op werk- teraadsvergadering over het uitgaansleven. Wellicht wordt door de aanwe zige raadsleden nog iets van de voorstellen ingebracht in de 'echte' gemeenteraad. Verder was er een jongerenpersgroep aanwezig die aan het einde van de dag haar eerste nieuwsbrief uitgaf. dagen van 09.00 tot 17.00 uur geopend. Informatietelefoon Voor alle vragen, ook tijdens de behandeling van uw aanvraag, kunt u bij de IND terecht; ook als u uw aanvraag bij de gemeente heeft ingediend. Via het telefoon nummer 0900-1234561 0,10 per minuut) kunt u de IND op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur bereiken. Vanuit het buitenland is het nummer: +31 208893045. Informatie is vanaf 13 april bij de afdeling Publiekszaken aan de Stadhuisstraat 2 verkrijgbaar. Het stoffelijk overschot van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden werd vorige week dinsdag op ceremoniële wijze van Paleis Noordein de overgebracht naar de Nieuwe Kerk te Delft voor bijzetting in de Koninklijke Grafkelder. Voorafgaand kwamen honderden Middelburgers naar het stadhuis om het condoleanceregister te tekenen. De klokken van de kerken luidden en de molens stonden in rouwstand. (foto: Mieke Wijnen) Vanaf 8 juni kunt u voor al uw gemeentelijke zaken terecht in het nieuwe stadskantoor aan de Kanaalweg (foto: Mieke Wijnen) m

de Faam | 2004 | | pagina 5