INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 7 april 2004 De Faam Pagina 23 INFORMATIE OVERHEID 9AANWIJZING BIJZONDERE DA GEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij 9 april 2004 hebben aangewezen als "bijzondere dag" ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaat selijke Verordening Middelburg. Tijdens deze dag zijn de voorschrif ten ter beperking van geluid- en tril- linghinder op de hiernagenoemde horecabedrijven niet van toepassing tot 02.00 uur op 10 april 2004. Te vens is ontheffing verleend van het vastgestelde sluitingsuur tot 03.00 uur op 10 april 2004. Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoe ve van de zogenaamde "Bluesroute Middelburg" die door Bluestown v.o.f. wordt georganiseerd. Gedu rende de aangewezen dag kan in de betreffende horecabedrijven le vende muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de ge luidsnormen van de Wet milieube heer worden overschreden waardoor geluidhinder kan optre den. De volgende horecabedrijven zullen aan de "Bluesroute Middelburg" deelnemen: Seventy Seven (Markt), Bar Ameri can (Plein 1940), The Duke (Vlas markt), Café Bommel (Markt), De Herberg (Pottenmarkt), Eétcafé Desafinado (Koorkerkkoorstraat), De Mug (Vlas markt), Café 't Hof (Vlasmarkt), Ca fé Hart van Middelburg (Zus terstraat), De Weerlt (Vlasmarkt), La Pampa's (Vlasmarkt), Café 't Fust (Vlasmarkt), Flaix (Plein 1940), Café Brooklyn (Markt) Stu dio '83 (Markt) en Café de Geere (Langeviele). De ontheffing en aanwijzing tot col lectieve festiviteit is alleen voor deze horecabedrijven van toepassing. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikking Beschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet milieubeheer hebben verleend aan de Gemeente Middelburg te Middelburg De inrichting is gele gen aan de Oude Veerseweg (onge nummerd) te Middelburg, ka dastraal bekend Gemeente Middel burg, sectie N, nr. 1577. Inzage De beschikking en alle relevante stukken liggen tot en met 4 mei 2004 elke werkdag tijdens kantoo ruren en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient vooraf telefonisch bij de afdeling Vergunningverlening en Handha ving te worden aangevraagd tele foonnummer (011 8) - 67 52 41 Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. Beroep In de periode ingaande 8 april tot en met 19 mei 2004 kan beroep worden ingesteld door degene die bedenkingen hebben ingebracht te gen het ontwerp van het besluit, de adviseurs die gebruik hebben ge maakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit, alsmede belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening Beroepschriften moeten worden ge richt aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzifter van deze afdeling. Informatie Nadere informatie over de beroeps procedure en de daaraan verbon den kosten, kunnen bij de afdeling vergunningverlening en handhaving verkregen worden. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 17 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening vrijstelling te verle nen van het bestemmingsplan 'Bui tengebied Arnemuiden', ten behoe ve van het inrichten van een tijdelijk volkstuinencomplex met parkeer ruimte op een perceel grond, gele gen naast het perceel Veerseweg 5 te Arnemuiden. Het huidige volkstuinencomplex, ge legen aan de Van Cittersweg te Ar nemuiden, wordt met ingang van 1 5 april 2004 gesloten vanwege de toekomstige nieuwbouw van een basisschool ter plaatse. De gemeente heeft aan de betrok ken huurders de toezegging gedaan inspanningen te leveren om een nieuwe locatie te vinden In overleg met de betrokken huurders is geko zen voor de onderhavige locatie aan de Veerseweg welke een opper vlakte krijgt van ca 3500 m2. De vrijstelling wordt verleend voor de maximale periode van 5 jaar. Het verzoek plus situatietekening d.d. 10-03-2004 ligt met ingang van 1 3 april 2004 gedurende twee weken (t/m 26 april 2004) ter inzage bij de afdeling Ruimtelijk Beleid van de dienst Ruim te, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het inrichtingsplan kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 61, 4330 AB Middel burg. GEHANDICAPTENPARKEERPLAATS Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het parkeervak ter hoogte van Oude Rijksweg 11 te Nieuw en Sint Joos- land wordt aangeduid als algemene gehandicaptenparkeerplaats. Dit besluit ligt voor een ieder ter in zage bij Communicatie aan de Stad huisstraat 2 te Middelburg. Kopieën hiervan zijn aldaar voor een ieder te gen betaling verkrijgbaar. Tegen dit besluit kunnen belangheb benden binnen zes weken na de dag volgende op die van de bekendma king van dit besluit bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dag tekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt en de gronden van het bezwaar. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, in dien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt grif fierecht geheven. Dit recht bedraagt 136,— voor natuurlijke personen en 273,- voor andere dan natuur lijke personen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het uitbreiden van de woning op het perceel Noordweg 267; het uitbreiden van de woning op het perceel Stadhuisstraat 7; het aanbrengen van reclame op het perceel Lammerensteeg 5, het vergroten van de dakkapel op het perceel Nieuwe Oostersestraat 44; het uitbreiden van de woning op het perceel Scholeksterstraat 2, het uitbreiden van de woning op het perceel Willem Arondeusstraat 38; het uitbreiden van de woning op het perceel Molenweg 33 te Nieuw- en Sint Joosland; het geheel veranderen van de gara gedeur op het perceel Grote Stern- straat 34 Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, telefoon 67 53 85 of 67 53 64. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB. Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de da tum van verzending): het wijzigen van de kozijnen op het perceel de Ruyterstraat 56 (26- 3); het vernieuwen van de schuur op het perceel Middelgat 61 te Arne muiden (26-3); het bouwen van een serre op het perceel Herberdsland 52 (26-3); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Stadhouderslaan 1 (26- 3); het uitbreiden van een kantoor op het perceel Elektraweg 30 (26-3); het uitbreiden van de woning op het perceel Girsesland 96 (26-3); het plaatsen van een schuur op het perceel Johan Lesagestraat 7 (26-3); het wijzigen van een eerder ver leende bouwvergunning d.d. 30 juni 2003 betrekking hebbende op de indeling van de ramen in de achtergevel en het plaatsen van vier lichtkoepels in het dak op het perceel Klein Vlaanderen 18-20 (26-3); het in gebruik nemen van het pand op het perceel Buitenrust straat 10-12 als kantoorpand (26- 3); het aanbrengen van reclame en plaatsen van een zuil op het per ceel Herculesweg 37 (29-3); het bouwen van een loods op het perceel Ampèreweg 38 (29-3); het vergroten van de dakkapel op het perceel Breeweg 82 (29-3); het vergroten van de dakkapel op het perceel Nieuwe Oostersestraat 44 (31-3); het bouwen van een tuinkamer op het perceel Molenweg 33 te Nieuw en Sint Joosland (31-3); het plaatsen van zes lichtmasten op het perceel Veerseweg 4 te Ar nemuiden (31 -3), het plaatsen van een container- berging op het perceel Segeerssin- gel 10 (31-3). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg Kijk voor meer gemeentelijke in formatie op pagina 5 van deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Wo ningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A) Lichte bouwvergunning: - verbouwen van een hotel Badhuis straat 3 t/m 7 - verbouwen van een woning Steen- grachtstraat 59 - verbouwen van een woning Joost de Moorstraal 34 - verbouwen van een woning Cornelis van Perestraat 14 B) Reguliere bouwvergunning: - uitbreiden van een woning Wester- zicht 823 - plaatsen van een houten trap Zwa nenburg 7 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning en monumentenvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW,- SLOOP en GEBRUIKSVERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: - plaatsen van een tuinhuis Vlissingse straat K27 tuin 106 26-03-2004 - bouwen van een nevenpost brand weer Olympiaweg 5 29-03-2004 - uitbreiden van een woning Burge meester Stemerdinglaan 138 31-03- 2004 - plaatsen van een kunststof kozijn Sin gel 9 31-03-2004 - vervangen van houten kozijnen in kunststof de Mey van Streefkerklaan 18 31-03-2004 - uitbreiden van een woning Sint Maartenlaan 3 31-03-2004 - bouwen van een woning met garage Helmgras 16 31-03-2004 - verbouwen van een garage Verdi- laan 4 31-03-2004 - gedeeltelijk vernieuwen van de gevel kozijnen Oosterhavenweg 10 gebouw 002 31-03-2004 - plaatsen van een overkapping Vesting 37 01-04-2004 - plaatsen van een houten trap Zwa nenburg 7 01-04-2004 - verbouwen van een garage Burge meester Stemerdinglaan 23 01-04- 2004 - slopen van een woning Ritthemse- straat 33 01-04-2004 Tegen dit besluit kan door een recht streeks belanghebbende binnen de ter mijn van 6 weken na de dag van ver zending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het colle ge van burgemeester en wethouders. VRIJSTELLINGEN: Wet op de Ruimtelijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hier na genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met ingediende bouw- aanvragen: - oprichten van een werk/hobbykamer Kroonwerkgracht 13; - gedeeltelijk vergroten Verdilaan 15; - het uitbreiden van de woning Verdi laan 15. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Orde ning, opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen (genoemd on der artikel 19, lid 3), liggen de bouw en situatietekeningen alsmede het vrij- stellingsverzoek ingaande 8 april 2004 gedurende vier weken dus tot en met 6 mei 2004 ter inzage in het gemeente lijk kantoor aan de Coosje Buskenstraat 200. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burge meester en wethouders indienen (ter at tentie van de Afdeling Ontwikkeling, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). VERLEENDE MONUMENTEN VERGUNNING: In de afgelopen periode is de volgende vergunning verleend: - verbouwen van een woning Hendrik straat 25 25-03-2004 WELSTANDCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandcommissie is op 8 april en daarna 22 april 2004. Uw plan moet tenminste een week voor de vergadering bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED, 7e wijziging Wij maken op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en afdeling 3.4 van de Algemene wet be stuursrecht bekend, dat vanaf donder dag 8 april 2004 voor een ieder gedu rende twee weken (t/m 22 april 2004) in het Gemeentelijk informatiepunt Coosje Buskenstraat 200 ter inzage ligt het ontwerp van de 7e wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied met bijbehorende toelichting. Deze wijziging voorziet in de uitbrei ding aan de westzijde van het natuur gebied Rammekenshoek tot aan de Groene Landweg bij Ritthem. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden hun ziens wijzen kenbaar maken bij ons college. WELSTANDSNOTA Door het opstellen van een welstands nota wil de gemeente Vlissingen inwo ners, maar ook bedrijven, meer inzicht geven in de manier waarop bouwplan nen beoordeeld worden op welstands- eisen. Als gevolg van een nieuwe Wo ningwet (1 januari 2003) is iedere ge meente verplicht een dergelijke wel standsnota met welstandscriteria te hebben. In de welstandsnota, die na de inspraak aan de gemeenteraad ter be sluitvorming wordt voorgelegd, is een aantal belangrijke zaken vastgelegd. Zo is per gebied aangegeven binnen welke criteria verbouwingen moeten plaatsvinden. Voorheen moest ieder (ver-)bouwplan voldoen aan redelijke eisen van wel stand. Wat dat inhield was niet voor een ieder duidelijk. De welstandsnota beoogt het welstandstoezicht voor de in woners transparanter, objectiever en concreter te maken. De welstandsnota is geen opsomming van regels maar kan een inspiratiebron zijn. Het geeft name lijk aan binnen welk kader ge- en ver bouwd kan worden. Wilt u bijvoorbeeld een carport of een dakkapel bouwen, dan is het handig om eerst de wel standsnota in te zien. Door te weten op welke criteria de wel standscommissie uw verbouwingsplan nen beoordeelt kunt u inspelen. Zo kunt u teleurstellingen achteraf voorkomen omdat bepaalde zaken bijvoorbeeld niet zijn toegestaan. In de nota zijn be schrijvingen en criteria opgenomen van alle voorkomende verbouwingstypen. Aanpassingen en veranderingen aan een gebouw moeten binnen deze crite ria passen. Ter inzage De nota ligt met ingang van 8 april tot en met 8 mei 2004 voor iedere belang hebbende ter inzage. Dat zal zijn in het informatiecentrum in de Coosje Busken straat 200 en in de Openbare Biblio theek, Spuistraat 6 in Vlissingen. Gedurende deze periode mag ieder be langhebbende zijn schriftelijke zienswij ze indienen bij het college van burge meester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen indienen. Hiervoor zijn in het informatiecentrum formulie ren verkrijgbaar. De welstandsnota en hef inspreekformulier worden ook op internet (www.vlissingen.nl) geplaatst. Na de terinzagelegging worden de in spraakreacties verwerkt en zal een voorstel voor de definitieve versie van de nota voor de gemeenteraad worden gemaakt. Voor nadere informatie over de inhoud van deze nota kunt u contact opnemen met de heren M. Overbeeke (tel, 487226). M. van 't Veer (tel. 487402) of de heer J. Toxopeus (tel. 487165). Het is de bedoeling dat de gemeente raad deze beleidsnota uiterlijk 29 juni 2004 vaststelt. PROTOCOL PREVENTIEF FOUILLE REN De burgemeester kan overeenkomstig ar tikel 151b van de Gemeentewet bij ver storing van de openbare orde door de aanwezigheid van wapens, dan wel bij ernstige vrees voor het ontstaan daarvan, een gebied, met inbegrip van de daarin gelegen voor het publiek openstaande gebouwen en daarbij behorende erven, aanwijzen als veiligheidsrisicogebied. De Officier van Justitie kan vervolgens, op grond van de artikelen 50, 51 en 52 Wet Wapens en munitie, gelasten dat binnen het aangewezen gebied voor de duur van maximaal 12 uur tegenover eenieder de bevoegdheid wordt uitgeoe fend om: - Verpakkingen van goederen, met inbe grip van reisbagage, te openen; - Vervoermiddelen te doorzoeken; - Eenieder aan de kleding te onderzoe ken op wapens en munitie. De burgemeester van Vlissingen heeft op 29 maart 2004 het 'Protocol preventief fouilleren' vastgesteld, waarin de werk wijze is vastgelegd die is afgesproken tus sen de politie, het Openbaar Ministerie en het bestuur, indien toepassing van het instrument preventief fouilleren wordt overwogen. Het protocol treedt in wer king op de dag na die van bekendma king en ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op het gemeentehuis (Stadhuis plein 20, kamer 2.01Een ieder kan op verzoek tegen betaling van de verschul digde leges een afschrift verkrijgen van dit protocol. Vlissingen, 7 april 2004 Burgemeester en wethouders van Vlissin gen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN GEN. Zie voor meer informatie van de ge meente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Postbus 1000 4357 ZV Domburg gemeente@Veere.nl GEMEENTE Tel. 0118-555 444 Fax 0118-555 433 www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Ope ningstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden be zwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellingen) Dat moet schriftelijk, ge motiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden ver zonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeen teraad. Naast het indienen van een be zwaarschrift kunt u de voorzieningen rechter van de Rechtbank, sector Be stuursrecht, in Middelburg ook verzoe ken een voorlopige voorziening te tref fen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDURE/WIJ ZIGINGSBEVOEGDHEID Er is een aanvraag om bouwvergun ning/vrijstelling binnengekomen voor: Biggekerke - het geven van Tai-Chi lessen in de schuur bij de Dorpsstraat 33; (art. 19, lid 3 Wet RO) Domburg - het vergroten van het woonhuis met garage Domburgseweg 9; (art. 19, lid 3 Wet RO) Koudekerke - het vestigen van een schoonheidssa lon aan huis Braamhof 7; (art. 19, lid 3 Wet RO) Serooskerke - het plaatsen van een tuinschuur Oost- kapelseweg 30; (art. 19, lid 3 Wet RO) Zoutelande - het bouwen van een garage/berging Majoorwerf (achter Nieuwstraat 13 en 15); (art, 19, lid 3 Wet RO) De (bouw)plannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met de bestemmingsplannen. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergun ning te verlenen door toepassing van deze artikelen van de Wet op de Ruim telijke Ordening (Wet RO). De bouwte keningen liggen van 8 april t/m 5 mei 2004 ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen tegen deze (bouw)plannen bij ons indienen. ARTIKEL 19, LID 1 WRO VOOR DE BOUW VAN TWEE WONIN GEN AAN DE MAJOORWERF TE ZOUTELANDE Er is een aanvraag binnengekomen om twee woningen te bouwen op een per ceel aan de Majoorwerf (ongenum merd, kadastraal bekend Valkenisse sectie D nr. 7, achter Nieuwstraat 13, 15, 19, 21 en naast Majoorwerf 15) te Zoutelande. Wij zijn van plan om met toepassing van artikel 19, lid 1 Wet RO hiervoor vrijstelling te verlenen, na dat van Gedeputeerde Staten van Zee land een verklaring van geen bezwaar is ontvangen. Het plan ligt van 8 april t/m 5 mei 2004 ter inzage. Tijdens de ze periode kunt u schriftelijke zienswij zen tegen het plan bij ons indienen. VOORONTWERP WELSTANDS NOTA GEMEENTE VEERE Op grond van de inspraakverordening ligt vanaf 6 april 2004 t/m 4 mei 2004, het ontwerp van de welstands nota van de gemeente Veere ter inza ge- Deze nota heeft betrekking op heel het grondgebied van de gemeente Veere en legt met name het beleid vast van de ruimtelijke kwaliteit van de bebouwing. Gedurende de genoemde termijn kun nen inwoners en natuurlijke- en rechts personen die in de gemeente een be lang hebben op deze nota inspreken door schriftelijk een zienswijze bij ons in te dienen. Op 15 april 2004 wordt van 19.30 tot 21.00 uur een inloop avond gehouden. Tijdens deze avond kunnen mondelinge zienswijzen wor den ingediend. Afhankelijk van de re acties zal worden bekeken of het ont werp aangepast dient te worden. Voor de inspraakprocedure is een in- spraakbesluit vastgesteld. Op grond van de inspraakverordening kunt u ook beklag doen over de inspraakprocedu re. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn binnengekomen voor: Domburg - het veranderen van een winkel met bovenwoning Markt 11A - het plaatsen van een schuilhut Prinse- weg 1 Grijpskerke - het vergroten van een woning Burg. Bouwmanstraat 6 Meliskerke - het oprichten van een vrijstaande wo ning Rapenburgweg 7 Veere - het plaatsen van keerwanden Zand- dijkseweg 10a Westkapelle - het plaatsen van een garage en een duivenhok 't Hout 1 U kunt tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopvergunning géén be zwaarschrift indienen. Dat kan pas, nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/ SLOOP/AANLEG)VER- GUNNINGEN/MONUMENTEN- VERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - het vergroten van een zomerhuis Klaassesweg 16B;(26-3) Grijpskerke - het vergroten van een woning Pop- pendamseweg 1 ;(26-3) Oostkapelle - het slopen van een oude schuur en een afdakje Lijdijkweg 1 ;(26-3) - het plaatsen van een bedrijfsloods Gasthuisweg 3;(26-3) Serooskerke - het slopen van een portacabin De Zompe 5;(2ó-3) - het vernieuwen van een kantoorunit De Zompe 5;(26-3) Veere - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het wijzigen van de op 16 september 2003 verleende monumentenvergun ning voor het intern verbouwen van de Grote Kerk, Oudestraat 2ó;(2ó-3) Vrouwenpolder - het vergroten van een zomerhuis Brouwershoofd 25,(26-3) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen (zie: bezwaar, beroep en voorlopi ge voorzieningen) U kunt de stukken inzien in het ge meentehuis. BELEIDSREGEL VOORWERPEN EN UITSTALLINGEN APV 2004 Wij hebben op 23 maart 2004 een nieuwe beleidsregel op dit punt vastge steld die de vorige beleidsregel (van 17/22 juli 2003) vervangt. !n de beleidsregel staan de criteria aangegeven waaraan aanvragen om vergunning op grond van de APV voor het mogen plaatsen van uitstallingen en voorwerpen in de openbare ruimte worden getoetst Deze regels zijn no dig om hinder, overlast en verkeersge vaar voor met name voetgangers te voorkomen. Aan de andere kant biedt de regel ondernemers de mogelijkheid om uitstallingen c.a. te hebben Daar mee zijn economische en toeristische belangen gediend. Deze beleidsregel ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage en treedt in werking op 13 april 2004. Deze be leidsregel staat ook op de gemeente lijke website. Als u hierover informatie wenst, kunt u contact opnemen met Piet Kluijfhout, telefoon 0118-555404 of e- mail ps.kluijfhout@veere.nl. KAPVERGUNNING VOOR HET ROOIEN VAN 6 BOMEN AAN DE STRANDWEG TE OOSTKA PELLE DOOR DE STAAT DER NEDERLANDEN (31 MAART 2004) Er is een kapvergunning verleend aan de Staat der Nederlanden voor het rooien van 6 bomen voor het plaatsen van een C2000 opstelpunt in Oostka pelle aan de Strandweg. Als voorwaarde is opgenomen dat de ze kapvergunning pas in werking treedt op het moment dat alle andere vergunningen zijn verleend, of wan neer de rechter heeft bepaald dat met de bouw van het C2000 opstelpunt mag worden begonnen. Belanghebbenden hebben een wette lijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum be zwaar te maken tegen de verleende kapvergunning. Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. 0118- 555447. DRANK- EN HORECAVERGUN- NING Wij willen een drank- en horecaver- gunning verlenen aan Tennisvereni ging Veere, Veerseweg 24 in Veere. Aan deze concept-vergunning zijn vooraarden verbonden om oneer lijke concurrentie te voorkomen. De concept-vergunning ligt met ingang van 7 april 2004 tot 5 mei 2004 ter inzage, ledereen kan hiertegen een zienswijze indienen. ZWEMBAD DE GOUDVIJVER SEROOSKERKE Op dinsdag, 13 april 2004 tussen 19.00 en 20.00 uur kunnen bij het zwembad "De Goudvijver" te Seroos kerke formulieren afgehaald worden voor het verkrijgen van abonnementen voor het zwemseizoen 2004. De ingevulde formulieren moeten wor den ingeleverd bij het zwembad op woensdag, 14 april 2004 tussen 19.00 en 20.00 uur, of kunnen wor den opgestuurd naar J. de Hartog, Kanaalweg Oostzijde 5, 4351 RG Veere. De abonnementen voor 2004 kunnen tegen betaling worden afgehaald op woensdag, 12 mei 2004 tussen 19.00 en 20.00 uur. UITGIFTE BOUWGROND IN BIGGEKERKE, DOMBURG EN VEERE Wij maken bekend dat op 16 april 2004 de inschrijving start voor de uit gifte van kavels bouwgrond in Bigge kerke (plan: uitbreidingsplan Bigge kerke), Domburg (plan: Brouwerijweg fase I) en Veere (plan: Sandenburgh). Er zal maximaal 1 kavel bouwgrond worden uitgegeven in Biggekerke. Er zullen maximaal 4 kavels bouwgrond worden uitgegeven in Domburg en er zullen maximaal 11 kavels bouw grond worden uitgegeven in Veere. De inschrijving eindigt op 14 mei 2004. Op 13 april 2004 is er een voorlich tingsavond over de betreffende nieuw- bouwkavels. Deze avond zal in het gemeentehuis (Raadszaal) plaatsvin den. Aanvang 19.30 uur. Op deze avond zal er uitleg geven worden over de inschrijvingsprocedure, de bestem mingsplannen en de bouwvergun ningprocedure. Bij de uitgifte van de kavels bouw grond worden strikte bindingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat als eerste bouwgrond zal worden toegewezen aan gegadigden die een sociale of economische binding hebben met de kern. Er kan alleen ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onder deel uitmaakt van een informatiebro chure. Deze brochure kan tijdens de inschrijfperiode worden opgehaald bij de balie van het cluster Grondge bied (balie nr.ó) in het gemeentehuis te Domburg. De gemeenteraad heeft onlangs vast gesteld dat een éénheidsprijs in de ge meente Veere gehanteerd wordt. De volgende prijzen zijn vastgesteld - Sociale woningbouw: 100,- per m2 - Twee-onder-één kapwoningen: o 160,- per m_ - Vrijstaande woningen: 180,- per m2 Alle prijzen zijn exclusief BTW. GEMEENTERAAD Donderdag 15 april 2004, aanvang 16.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis te Domburg, agendapunten: - vaststellen agenda - spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde en de niet-geagen- deerde onderwerpen - vaststellen notulen en besluitenlijst raadsvergadering 18 december 2003 - ingekomen stukken - vaststelling bestek voor aanbesteding accountantsdiensten - krediet voor aanschaf Herderarm met werktuigen voor de Deutz-tractor - instemmen met toetreding van de ge meente Tholen tot de gemeenschappe lijke regeling Regionale Brandweer Zeeland - intrekking van de Verordening socia le minima - wijziging gemeenschappelijke rege ling Het Zeeuws Archief - krediet voor de vervanging van hel men van brandweerpersoneel - planning invoering van diverse as pecten uit de financiële verordening gemeente Veere 2003 en het onder zoeksplan 2004 doelmatigheid en doeltreffendheid. - tussenrapportage cultuurnota "Cul tuur op St(r)eek" - aanwijzing tot beschermd archeolo gisch monument van percelen aan de Kreekweg te Veere (vm. kasteel San- denburg) - bezwaar tegen afwijzing van een planschadeverzoek voor Benaresweg 5 te Westkapelle - toekenning van planschadevergoe ding in verband met de aanleg van de rondweg Koudekerke (S14/S15) - voorontwerp-bestemmingsplan Dis hoek - vaststelling voorbereidingsbesluit voor Ter Mantelinge te Domburg - Herstelplan Hoogduin - Visie op de gemeentelijke begraaf plaatsen. - uitbreiding van de begraafplaats te Westkapelle. - vaststelling Groenbeleidsplan voor alle kernen van de gemeente - besparing van energie en onder houdskosten openbare verlichting - standpuntbepaling over de gebiedsvi- sie Rondom het Veerse Meer - Regeling zomerhuis bij een particulie re v/oning (zgn. "Domburgs zomer huis") - bestuursopdracht tot uitwerking van nadere voorstellen op en noodzakelijk voor de vorming een Intergemeentelijke sociale dienst (ISD) op Walcheren - financiële gevolgen van de invoering Wet Werk en Bijstand per 1 januari 2004 - vaststelling Verordening cliëntenparti cipatie - vaststelling afstemmingsverordening Wet Werk en Bijstand - vaststelling Reïnfegratieverordening Wet Werk en Bijstand - beheer en exploitatie van binnensport en welzijnsaccommodaties - bouw van twee nieuwe kleedkamers op het sportpark aan de Biggekerkse- straat te Koudekerke - nieuwe huisvesting van het Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren. - vaststelling startnotitie lokaal gezond heidsbeleid 2005-2008 - Visiedocument Integrale Jeugdge zondheidszorg Zeeland - vaststelling wijzigingsverordening Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs" - vaststelling óe begrotingswijziging 2004 Als u gebruik wilt maken van het spreekrecht dient u dat vooraf te melden ROUTE DUOBAKKEN PASEN De route voor het legen van de duobak- ken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder, inclusief buitengebied van maandag 12 april is verzet naar zaterdag 10 april. GEMEENTEHUIS GESLOTEN Het gemeentehuis is gesloten op vrijdag 9 april (Goede Vrijdag) en op paas maandag 12 april. Domburg, 7 april 2004 Burgemeester en wethouders van Vee re

de Faam | 2004 | | pagina 23