s o|; Vlissingse voetballers voor de derde keer om Vlissingse Cup De Splenter Geen opvolger voor groot deel ondernemers Vrachtwagens geven Zeeland ruimte NIEUW ADRES!! Danny Vera lanceert debuut-dvd deFaam Paasmenu 19,500 o 5 qp( c ui schoenen Geen antiek- en verzamelmarkt Zangdienst in Ontmoetingskerk Tentoonstelling over tweede wereldoorlog Middagje linedancen in Serooskerke Film Bright Young Things in voorpremière Rommelmarkt Liliane Fonds Lezing over kruiden Open huis bij De Lelie Vlissingen Rommelmarkt van Majoraat Bemiddelaars werken samen Geen verkeer Stationsbrug Middelburg Verkoop van zelfgemaakte crea-spullen In verwachting? co co Z 2e PAASDAG OPEN Weekkrant voor Walcheren ro jy =s: U begint met onze welbekende heerlijke vissoep Hierna kunt u genieten van een vispannetje met1 gepast garnituur En als dessert krijgt u heerlijke tiramisu Win gratis kaartjes voor museumschip Endeavour 418 019 www.stefanos.n Breeduit 15 Ijk 1 Achtergrond 17 Scwar laat PH mËm0 Bewoners zijn muzikale drive Hpti» vol lof over zien op finale Middelburgse Hooilkoorts wijk expert ij Kamper ma n Overal gezocht, bij Expert gekocht VERVROEGDE AFSLUITING De nieuwe collectie is binnen! Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 KEUKENS BADKAMERS zie pag 26 Kippevleugels of Tomatensoep of Gerookte kipsalade cKooffigerecfit Zalmmoot of Arg. Ribeye Steak of Combinatie PasoDoble Mexicaanse koffie of dessert met ijs Wegener huls-aan-huiskranten de Faam -r-, 00 y) IE *4— t r~; Woensdag 7 april 2004-15/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 (0118) LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 Ijs!» I OOST-SOUBURG - De vijf Vlissingse voetbal- cubs GPC, Vlissingen, Walcheren, Zeeland Sport en RCS strijden Koninginnedag tegen el kaar voor de Vlissingse Cup. RCS in Oost-Sou burg heeft dit jaar de organisatie op zich geno men en heeft al twee keer eerder deze wisselbo kaal mee naar huis mogen nemen. Het is voor het derde achtereenvolgende jaar dat de Vlissingse eerste teams de strijd met elkaar aanbin den in een stedelijk toernooi. Per toerbeurt zijn ze te gast bij een vereniging. RCS-voorzitter Wessel Vermeulen is enorm in zijn sas met deze bijna-tra- ditie. "We zijn er driejaar geleden mee begonnen om het voetbalseizoen sportief met elkaar af te sluiten. De eerste keer waren we bij GPC en vorig jaar voetbalden we bij Walcheren. Het zijn twee leuke, sportieve en gezellige dagen geweest. We denken dat het dit jaar als de weergoden meewer ken weer een leuke dag kan worden." Vermeulen noemt het vervolgens een uniek gebeuren. Hij kent geen plaats - zeker niet in Zeeland - waar voetbal clubs uit dezelfde stad tegen elkaar spelen tijdens een toernooi. Vermeulen: "Het tekent ook een beetje de solida riteit tussen de clubs. Zo een keer in de zes weken komen we als voorzitters bij elkaar om de actuele zaken bij te praten. Ook op sportief vlak zie je dat de spelers vriendschappelijk met elkaar omgaan. Maar in het veld willen ze elkaar verslaan. Daar gaat het vaak stevig aan toe, maar wel sportief. Na het toernooi blijven ook nog ontzettend veel men sen hangen voor het natje en droogje." En wat zijn eigen vereniging betreft hoopt hij weer te winnen, want dan is de bokaal eigendom van RCS. Voor de Vlissingse Cup wordt gevoetbald op twee velden van RCS. Het begint om 13.00 uur. Rond 17.00 uur zijn de voetballers klaar voor de prijsuit reiking. De ploegen spelen een halve competitie te gen elkaar. De wedstrijden duren twee keer twintig minuten. MIDDELBURG - Dit weekend is er - in tegenstelling tot andere jaren - geen kunst- en verzamel markt op de Middelburgse Markt. Organisator Bert van der Zwaag krijgt van de gemeente geen subsidie meer om er zijn evenement mee te kunnen be kostigen. "Daarom kan ik er niet mee doorgaan. Overigens gaan de maandagse antiek- en verza- melmarkten die we 's zomers al tijd houden, wel door". MIDDELBURG - De beide do minees Van der Ham en Vogel gaan voor in een zangdienst Tweede Paasdag in de Ontmoe tingskerk in Middelburg. Het Interkerkelijk Gospelkoor Glori fy levert een muzikale bijdrage. Jos Vogel zit achter het orgel. De dienst is bedoeld voor alle leeftijden en begint om 10.00 uur. WESTKAPELLE - De evange lisatiecommissie De Sprankel van de SOW-gemeente in West- kapelle houdt van 25 juni tot 3 september over 'Het dagelijkse leven tijdens de oorlog '40 - '45. Dat gebeurt in de kerk aan de Markt in de kustplaats. De kerk is voor die gelegenheid elke vrij dag van 16.00 tot 20.00 uur open, met uitzondering van 9 ju li, dan is kermis in Westkapelle. SEROOSKERKE - The Coun try Coast Line Dancers houden zondag 1 1 april een line dance middag. Iedereen die van dansen houdt is uitgenodigd voor dat festijn in café Olmenruif op Camping Olmensveld in seroos kerke. Het begint om 13.30 uur en eindigt rond 17.30 uur. VLISSINGEN - Film by the Sea heeft voor dinsdag 20 april weer een voorpremière. Dan draait er de film Bright Young Things van Stephen Fry, gebaseerd op het boek Vile Bodies van Evelyn Waught. De film gaat over een jonge schrij ver die verliefd wordt op de doch ter van een aristocraat. Het is te vens een satire op de ondergang van de rijke klasse in het begin van de vorige eeuw. Stephen Campbell Moore, Emily Mortimer en Peter O'Toole spelen de hoofdrollen. De voorstelling begint om 19.00 uur. MIDDELBURG - De Stichting Li- liane Fonds houdt zaterdag 10 april van 10.00 tot 14.00 uur een rom melmarkt op het adres Dauwenda- elsestraat 30/32 in Middelburg. De opbrengst is bedoeld voor de reva lidatie van gehandicapte kansarme kinderen in ontwikkelingslanden. MIDDELBURG - Een brug genbouwer tussen culturen. Zo wordt de verpleegkundige drs. J.M. Stephen genoemd, die 17 april een lezing houdt in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Stephen behandelt die zater dagochtend vanaf tien uur ge neeskrachtig kruiden. Hij combineert zijn kennis van westerse geneeswijzen met die van de winti-cultuur, een Afro- Surinaams geloof. Stephen werkt regelmatig mee aan symposia en heeft veertien boeken geschreven over dit onderwerp, dat doorgaans in stand werd gehouden door mondelinge overlevering. De Stichting Monumenten Middelburg heeft de organisa tie in handen. Zij streeft naar een monument ter nagedachte nis aan het slavernijverleden en wil ook andere waarden die Surinamers en Antilianen heb ben meegebracht onder de aan dacht brengen. MIDDELBURG - Zeeuwse ondernemers die met hun zaak willen stoppen, hebben vaak de grootste moeite om een opvol ger te vinden. Dat blijkt uit een onderzoek van de Kamer van Koophandel, die spreekt van een zorgelijke ontwikkeling voor de Zeeuwse werkgelegen heid en economie. Ruim 2200 ondernemers in de provincie willen binnen nu en vijf jaar stoppen met hun bedrijf. Dat is dertien procent van het Zeeuwse bedrijfsleven. Zouden al VLISSINGEN - Ontspannings centrum De Lelie houdt zaterdag 24 april open huis in Open Hof aan de A. Gogelweg in Vlissin gen. Tussen 11.00 uur en 18.00 uur worden gratis proeflessen ge geven in onder meer djembé spe len, tai chi en qi gong, meditatie, weerbaarheidstraining, zelfverde diging, hatha yoga, power yoga, mandala tekenen, reiki, reflexolo- gie en kaart leggen. Ook is er die dag een tentoonstelling met ge dichten, schilderijen en edelste nen. VLISSINGEN - De Stichting Majoraat houdt zaterdag 24 april een rommel- en snuffelmarkt. Dat gebeurt bij mooi weer op het adres Hogendorpweg 58a (tussen 9.00 en 14.00 uur). MIDDELBURG - Jurist mr.B. Flos-Witlox uit Middelburg, de arts E.W.J. Gunst uit Middelburg en onderwijsdeskundige L. Peters uit Vlissingen hebben hun krach ten gebundeld in - wat heet - Me diators aan Zee. Bemiddeling in werk, buurt en in het onderwijs staan centraal bij de activiteiten van de gebundelde disciplines. Hulp van de mediators wordt vaak ingeroepen bij conflicten. Via co aching wordt geprobeerd het pro bleem helder te krijgen, waardoor het makkelijker oplosbaar wordt. die bedrijven ophouden te bestaan dan komen elfduizend banen op de tocht. Zestig procent van de stoppende ondernemers heeft nog geen idee wie de zaak wil overne men. Vooral voor detailhandel- en horecabedrijven zijn nauwe lijks opvolgers te vinden. Het grote aantal ondernemers dat wil stoppen komt volgens de Ka mer van Koophandel door de na oorlogse babyboomgeneratie die nu een pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt. Opvallend is dat Zeeuwse ondernemers nog steeds erg afhankelijk zijn van hun fami lie. In driekwart van de gevallen gaat de zaak over van vader op zoon, dochter of ander familielid. Landelijk ligt dat percentage op 45 procent. Volgens M. Volleman van de Ka mer van Koophandel denken te veel ondernemers te laat na over hun opvolging. Via advies en een speciale 'makelaarswebsite' pro beert de Kamer van Koophandel het tij te keren. MIDDELBURG - In de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 april is de Stationsbrug in Middelburg gestremd. Vanaf 19.00 uur tot de volgende och tend 7.00 uur kan er geen ge motoriseerd verkeer overheen. Wel is er een passage vrij voor fietsers en voetgangers. De looprail en de loopwielen van de draaibrug worden ver nieuwd. Ook scheepvaart ondervindt hinder van het onderhoud. VLISSINGEN - Deelnemers aan de crea-groep van de Stich ting Majoraat in Vlissingen houden van woensdag 7 april tot en met vrijdag 9 april een verkoping van zelf gemaakte spullen. De producten zijn ge maakt met diverse technieken. Met de opbrengst spekt de stichting haar activiteitenpot. te maker be ï-l.OIV!-hSfiïéS KSr yCees- en yisgerecHten Even stoom afblazen? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en heet u van harte welkom! Stel zelf een tongstrelend 3-gangenmenu samen, voor slechts €18,50. Écht lekker eten doe je bij Het Station! Tel.: 0118-465909 (advertenties) Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle (Industrieterrein de Smokkelhoek) tel. (0113) 27 06 95. fox (01131 27 06 94 MIDDELBURG - 'Zeeland geeft je de ruimte', zal menig automobilist de komende tijd op zijn netvlies hebben als hij in de file achter een vrachtwagen plakt. De provincie Zeeland heeft afgelopen zaterdag de imagocampag ne Welkom in Zeeland een extra dimensie gegevén. Grote recla meboodschappen die Zeeland promoten, prijken op tien vracht wagens van de transportbedrijven Wielemaker uit Middelburg en Verbrugge Terminals uit Terneuzen. Gert de Kok, gedeputeerde en voorzitter van de Stuurgroep Imagoverbetering Zeeland, par keerde als startschot een campagnevrachtwagen op het terrein van Wielemaker. (foto: pr) Vera verkoopt vanaf deze week zijn eerste dvd exclusief via zijn website (www.danny- vera.com). Vera verzorgde zelf de productie van de digitale (advertentie) MIDDELBURG - De Middelburgse singer-song- writer Danny Vera liep maar nèt de Edison voor 'beste nieuwe artiest nationaal' mis op de Edison Awards in Am sterdam. Hind, de best zin gende Idol van vorig jaar, ging er met het bronzen beeldje vandoor. Vera treurt niet. Hij kan zijn aandacht op iets nieuws richten: de lancering van zijn eerste dvd. Alhoewel Vera met lege han den thuiskwam van de Edison Awards, ervaart de nuchtere zanger de nominatie toch als opsteker. "Dat ik genomineerd was, vond ik al helemaal cool." De ambiance van de Awards viel niet alleen bij Blof tegen, ook Vera had zijn vraagtekens. "Heel jammer dat er geen uur tje op tv vrijgemaakt wordt voor mensen die dag en nacht met muziek bezig zijn. Ik wil de ook wel weer eens met mijn bakkes op tv voorbijkomen." Middelburger Danny Vera greep naast een Edison. (foto: Jacques Plouvier) Vera moet dus nog steeds wachten op een grote door braak. Al is het hem daar niet om te doen. "Ik maak muziek voor de muziek zelf, niet om door te breken", benadrukt de Middelburger. Dit zegt de zan ger niet alleen, hij bewijst het ook. Iedere laatste zondag van de maand zet hij, tegen gratis entree, vanaf 17.00 uur café 't Schuttershof op zijn kop. En met succes, de tent zit iedere keer bomvol. Dit is volgens Vera voor een deel te danken aan de wisselende gastoptre dens, "anders wordt het saai". Zo trad Vera vorige week zon dag op met de ex-drummer van Herman Brood, Cees Meer man. film. Er staan onder andere beeldopnamen op van zijn op treden in het Arsenaal (12 de cember 2003) met het strijke rensemble Colla Voce en Tony Willé (Pussycat). (advertenties) In verband met Pasen dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 14 april uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie donderdag 8 april 09.00 uur Advertenties donderdag 8 april 16.00 uur <t/Wgerecfa Onder de Toren Nieuwe kerkgang 1 Middelburg T (0118) 63 69 60 v

de Faam | 2004 | | pagina 1