Zou iedereen binnen en buiten Zeeland zich druk maken over de vrije energiemarkt? ///A Kiezen kan, maar hoeft niet. Niet iedereen mag energie leveren. Goede klachten- en geschillenregeling. Alleen een lage prijs zegt niets. Vragen over de vrije energiemarkt? Ve r ras send veelzijdig Op weg naar de vrije energiemarkt Nr.1 Op 1 juli a.s. is het zover. Dan kunnen kleinver bruikers, zoals huishoudens en kleinere bedrijven zelf kiezen bij wie ze hun energie kopen. Zolang het om gewone stroom en om gas gaat. Voor groe ne stroom is de markt al wat langer vrij. En dat heeft u gemerkt. Allerlei leveranciers van groene stroom hebben aanbiedingen gedaan, zelfs via de supermarkt. Dat kan vanaf 1 juli ook voor gewone stroom en gas gebeuren. DELTA N.V. U bepaalt vanaf 1 juli bij wie u elektriciteit en gas koopt en niemand anders. Elke le verancier zal zijn best doen om zo goed mogelijk op uw wensen in te spelen. Dat doet DELTA trouwens al jaren. Moet u zich druk maken over de vrije energiemarkt? Nee, u kunt gewoon klant bij DELTA blijven. U bent namelijk helemaal niet verplicht om een andere leverancier te kiezen. Alleen bonafide leveringsbedrijven, zoals DELTA Comfort B.V., krijgen een vergunning om energie te leveren aan kleinverbruikers. Welke bedrijven dat zijn, staat op de web site van de Dienst uitvoering en toezicht Energie (DTe), www.dte.nl. Sinds 1 april houdt de DTe op zijn website Van groot belang is de aanwezigheid van een goede regeling voor de afhandeling van klachten. Bij DELTA kunt u zowel via de website als schriftelijk en telefonisch een klacht indienen bij de afdeling Klanten service. Voor de afhandeling van de klacht wordt één eindverantwoordelijke aange wezen. Verder moet een leverancier een goede geschillenregeling hebben. Daarom heeft DELTA zich al jaren geleden aangesloten bij de Geschillencommissie Openbare Nutsbedrijven. Welke rechten en plichten u als consument heeft, vindt u op www.staiksterk.nl. Het vergelijken van prijzen is minder een voudig dan het lijkt. Allereerst zegt een lage prijs nog niets over een goede service. Is er bijvoorbeeld een goede afdeling klan tenservice, zoals DELTA die kent? Kunt u bij één 'loket' terecht voor elektriciteit, gas, water, radio, tv en internet? Volgende week meer informatie over de liberalisering van de energiemarkt. Wilt u meer weten over de vrije energie markt en de gevolgen ervan, kijk dan op onze website www.delta.nl. We hebben een apart onderdeel gewijd aan de libe ralisering van de energiemarkt. Daarnaast vindt u er veel andere nuttige informatie, bijvoorbeeld over diverse besparingsmoge lijkheden bij u thuis. bij hoeveel klachten er per energiebedrijf zijn ontvangen. Ook deze informatie kunt u mee laten wegen bij uw keuze. ma DELTA N.V., Postbus 5048, ^330 KA Middelburg, www.delta.nl, telefoon 0800 - 5150

de Faam | 2004 | | pagina 16