Kijkje in vier slaapkamers Scwar drijft op de liefde voor muziek Muziek van Dozer is vooral bekend van Playstation-games Matthaus Passion bij wijze van uitzondering in Grote Kerk Veere CINE CITY VLISSINGEN PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Rockavond in De 4 Sprong Concordia speelt met Defender Bluesroute in vijftien café's in Middelburg Finale wedstrijd HooilKoorts DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Y tu mama tambièn - Moviezone Kops The Company Tsatsiki 2-vrienden voor altijd Interstella 5555 Hidalgo Mona Lisa Smil O Monster Passion of the Christ Lost in translation Honey Haunted Mansion Along Came Polly Peter Pan Sneak Filmpartydag voor ouderen Woensdag 7 april 2004 De Faam Pagina 15 Westkapelle, De Hooizolder, finale HooilKoorts, 19.30 uur. Middelburg, Concert en Ge hoorzaal, Kon. Oratorium Vereniging, Tot Oefening en Uitspanning, concert, de Jo hannes Passion van J.S. Bach, 20.00 uur. Goes, HeartBre- ak café. Surrender O.M.A., 21.00 uur. Middel burg, binnenstad, Bluesroute Middelburg, 21.30-02.00 uur. 's-Heer Hendrikskinde ren. café De 4 Sprong, Die hards Unlimited, 21.00 uur. Veere, Grote Kerk, Holland Boys Choir, Netherlands Bach Collegium en solisten, Matthaus Passion, J.S. Bach, 14.30 uur. Vlissingen, Arse- naaitheater, Robert Long, ca baret, 20.15 uur. Middel burg, Minitheater, Het Middelburgs Theater. 'Een tramlijn die verlangen heet', 20.30 uur. Goes, De Mythe, Teatro Flamenco de la Tati, 'La Madre', opera, 20.00 uur. Vlissingen, café Groen Licht, Nodal Point en Salty Cheek, 21.30 uur. Vlissin gen. De Piek, Dozer Cere al, 22.00 uur. Goes, Podium 't Beest, El Shit Nomen, Sk;rl Textures, Dutch An gry Metal Movement, 21.00 uur. Vlissingen, De Concurrent. Dust in a Pint, 17.00 uur. Vlissingen. café Groen Licht, Terri Bibion BJ Baart- mans, 20.00 uur. Meliskcr- ke, grand café La Soie, Dorpsstraat. Het Schouws Gitaartrio, 14.00-17.00 uur. Goes, Podium 't Beest, 2Da Point Riciotti, dans en muziek, 20.30 uur. Veere, SOW kerk, Het Ricciotti en semble, 'Ricciotti's grote kindertournee'. 16.30-17.30 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Slovak Sinfonietta, 20.15 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Toneelgroep Amsterdam, 'Romeo en Ju lia', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye. Copycat, 22.30 uur. 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN - Rockband Die hards Unlimited geeft vrij dag 9 april een concert in café De 4 Sprong in 's-Heer- Hendrikskinderen. De band, bestaande uit Kees Meerman, Kees Schipper en Jan de Bruyn, speelt covers van bekende rocknummers. De avond is georganiseerd door het gezelschap de Vrien den van Lauw, een groep vaste stamgasten. Die willen voortaan vaker concerten or ganiseren. Het optreden van Diehards Unlimited begint om 21.00 uur, toegang kost acht euro. KRABBENDIJKE - Een ge durfde combinatie van de 116-jarige muziekvereni ging Concordia en de Krab- bendijkse rockband Defen der speelt op vrijdag 16 april in De Meijboom in Krabbendijke. De fanfare en slagwerkgroep van Concordia spelen onder andere een bewerking van de welbekende Liebestraum van Franz List en Music van John Miles. Defender brengt naast enkele eigen nummers ook bekende meesterwerken uit de heavy rock zoals Nothing else matters van Metalica. Het concert is gratis en begint om 20.00 uur. f Donderdag 20.00 uur. Broeierige roadmovie waarin twee jongens een bijzondere band opbouwen met de oude re Luisa. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en maan dag 20.00 uur. Hilarisch film over politie die zelf de misdaadstatistieken Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Een jonge ballerina van een gerenommeerd dansgezel schap zet alles op alles om soliste te worden. opkrikt. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Dinsdag 20.00 uur. In the cut Rechercheur raakt in de ban van verdachte in moordonder- zoek Woensdag 14.00 uur. Meer van hetzelfde maar dan nog leuker Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Vier muzikanten van een an der melkwegstelsel worden gekidnapt door een boosaardige manager die van hen de grootste groep ter wereld wilt maken. Première Dagelijks 13.30. 16.15. 18.45 en 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Frank T. Hopkins wordt met zijn paard Hidalgo uitgeno digd voor de Oceaan van Vuur, een afmattende overle- vingsrace door de ruige Ara bische Woestijn. Hopkins is vastbesloten om de race te winnen, ook de concurrentie denkt daar zo over. Het wordt een meedogenloos gevecht om te overleven. Voorpremière Zaterdag, zondag, maandag 13.45, 16.15 en 19.00 uur. Cheaper By The Dozen O Tom Baker, zijn vrouw en twaalf kinderen moeten ver huizen naar de grote stad. Tom en zijn vrouw krijgen het erg druk en het levert hen dan ook veel problemen op om de kinderen enigszins normaal op te voeden. Dinsdag 13.45 uur. In de jaren vijftig stimuleert een zelfbewuste dame haar vrouwelijke studenten hun ei gen mogelijkheden en kwa liteiten te ontdekken. Dagelijks 21.45 uur. Zater dagnacht 24.15 uur. Een schokkend en ontroerend verhaal over een prostituee, die vorig jaar in Florida ter dood werd gebracht, wegens het vermoorden van zes man nen. Donderdag, vrijdag, woens dag, 13.30, 16.15, 18.45 en 21.45 uur. Zaterdag, zondag, maandag 13.30, 18.45 en 21.45 uur. Dinsdag 16.15, 18.45 en 21.45 uur. Zater dagnacht 24.15 uur. De laatste twaalf uren van het leven van Jezus van Naza reth. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Scooby Doo De speurneushond lost samen met zijn vrienden weer een mysterie op. Donderdag, vrijdag, dinsdag, woensdag 19.00 uur. Bob Harris en Charlotte zijn twee Amerikanen die elkaar in het nachtleven van Tokio tegen het lijf lopen. Er ont staat een verrassende vriend schap. Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 13.45, 16.15. 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Honey Daniels wacht al haar hele leven om de wereld haar dans-moves te laten zien. Op een dag komt de kans van haar leven. Donderdag, vrijdag, zater dag, zondag, dinsdag, woens dag 13.45, 16.15. 19.00 en 21.45 uur. Maandag 13.45, 16.15, en 19.00 uur. Zaterdag 24.15 uur. De familie Evers, samen met de excentrieke Gracey en mysterieuze butler Ramsley komt gevangen te zitten in een oud huis. Al snel blijkt dat zij niet de enige gasten zijn! Dagelijks 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Gothika Wanneer psychologe Dr. Mi randa Grey ontwaakt na een verschrikkelijk ongeluk, ont dekt ze dat haar man is ver moord. Het bewijs wijst naar haar en voor ze het weet zit ze tussen de paranoïde pati ënten van de Woodward in richting. Donderdag, vrijdag, dinsdag, woensdag 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag, zondag, maandag 19.00 en 21.45 uur. Komedie met Reuben Feffer (Ben Stiller), die een oude schoolvriendin Polly (Jenni fer Aniston) op een party te gen het lijf loopt. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Niet op dinsdag 13.45 uur. Brother Bear Het leven van de jonge indi aan Kenai neemt een onver wachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veranderen. Donderdag, vrijdag, dinsdag en woensdag 13.45 uur. Za terdag, zondag, maandag 16.15 uur. Nieuwe avonturen van Peter Pan. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Dinsdag 11.00 uur( het hele programma), 13.15 uur (al leen de film). Film Mona Lisa Smile met lunch en een optreden van Het Seniorenorkest. MIDDELBURG - Vijftien cafés in het centrum van Middelburg doen vrijdag (9 april) mee aan de jaarlijkse Bluesroute. De Neder landse band Cuban Heels treedt bijvoorbeeld op in Café De Gee- re, dat dit jaar voor het eerst meedoet aan het evenement. Cuban Heels hoort tot de top van de Nederblues-bands en brengt rauwe garageblues. Een andere topper is T99, te zien in 't Hof. De band presenteert er zijn nieuwe cd Strange Things Happen, waaraan ook Paladins-voorman Dave Gon zalez zijn steentje bijdroeg. Seven ty Seven wist Kaz Lux te strikken voor de Bluesroute. Café 't Fust heeft rockabilly en rock 'n roll van Bugaboo Tang en dezelfde muziekstijl is recht daar tegenover in Studio 83 te horen. Daar is Jive for your Live te zien. Verder zijn er optredens van de Cheap Talkieds, The Blue Move, Gino the Bulldoze Band, La Blusa, Dicky Greenwood Band, Littl' Extra, The Ride, Freddy Who en Ty Gartner. Passe-partouts zijn te koop bij de Waterput in Middel burg en alle deelnemende cafés. De optredens beginnen om 21.30 uur, de Bluesroute is om 2.00 afge lopen. WESTKAPELLE - Het tweede HooilKoortsseizoen nadert de ontknoping. Bands en dansgroe pen, waaronder ook Scwar, ne men het donderdag (8 april) te gen elkaar op. Twee door het publiek gekozen acts, de rockband Overstrain en dansgroep Willibrord, mengen zich ook in die strijd. Op het pro gramma staan een paar special acts, zoals de winnaar van vorig jaar, punkrockband For The Alli ance, de Zeeuwse deelnemer aan het eurosongfestival voor jongeren Roel Felius en de winnaar van de Zeeuwse Kunstbende in de catego rie muziek, Phono. Na het optre den van For The Alliance dat om 24.00 uur begint maakt de jury de winnaars in de twee categorieën - muziek en dans - bekend. De Hooi!Koortsfinale begint donder dag om 19.30 uur in discotheek De Hooizolder in Westkapelle en is om 01.00 uur afgelopen. en hun bijzondere bewoners staan centraal in het stuk Bedden. (foto: pr) Vier verschillende slaapkamers 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN - Een kijkje in vier slaapkamers nadat buiten op straat iemand is vermoord. Dat is het thema van het stuk Bedden dat toneelvereniging Heer Hendik op vrijdag 16 en zaterdag 17 april speelt in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Op de Groenenstein in Amster dam wordt iemand zomaar midden op straat doodgescho ten. In het flatgebouw tegenover de plaats van delict zijn mensen getuige van de moord. In vier achtereenvolgende scènes krijgt het publiek te zien hoe in vier verschillende slaapkamers op de moord gereageerd wordt. Heeft deze aanslag invloed op het ge drag van de bewoners en hun bezoek? De regie van het stuk dat ge schreven is door Dimitri Frenkel Frank, is in handen van Ada de Feiter. De voorstellingen begin nen om 20.00 uur en kaarten kosten zeven euro. Reserveren is mogelijk via 0113-233495. Ook op zaterdag 15 mei is er een voorstelling. VLISSINGEN - De Zweedse stonerrockband Dozer is za terdag (10 april) te zien in De Piek in Vlissingen. De muziek van deze band is bekender dan zijn naam. Het nummer Supersoul maakte furore in x- games. In het voorprogram ma een optreden van Cereal uit Haarlem. Dozer wordt door liefhebbers van het zwaardere rockwerk ge prezen om de live-act. Het op treden dat de Zweden vorig jaar in 013 in Tilburg deden, wordt nu al legendarisch genoemd. De huidige Conspiracy Tour voert langs Groot-Brittannië, Duits land en de Verenigde Staten. Cereal bestaat sinds 1998 en maakt grooverock, geïnspi reerd op muziek van Sound garden, Queens of the Stone Age en Deftones. Vorig jaar wonnen de Haarlemmers nog de Rob Acda Award en Noord Hollands Glorie. Verder waren er voorprogramma's van Fu Manchu en The Awesome Ma chine. Eind deze maand pre senteert het gezelschap de eer ste full-lenght album New Tat toos in het Patronaat in Haar lem. Het Piekcafé is vanaf 21.00 uur open, kaarten kosten zeven eu ro. Scwar staat in de finale van HooilKoorts in Westkapelle. WESTKAPELLE - De jongens van de jonge Nederlandstalige rockband Scwar houden het graag eenvoudig. "Muziek moetje zowel letterlijk als figuurlijk direct aanspreken," redeneren de bandleden. "Nederlandse teksten maken is voor ons gemakke lijker dan schrijven in het Engels. Maar dan niet al te poëtisch en zeker niet dramatisch, want zo oud zijn we nog niet," vertelt Angelo, één van de muziek- en tekstschrijvers van de Walcher- se band. Wie Scwar hoort, begrijpt direct dat het in de teksten vooral over de liefde gaat, niet alleen voor het ideale meisje, maar net zo goed of nog meer over de liefde voor muziek. 'Mijn liefde voor muziek voel ik ook voor jou', klinkt het in het pas opgenomen nummer 'Paradijs'. De muziek klinkt net zoals ze zelf zijn; jong en brui send. Dat laatste vertalen ze in een stevige rock met een vette knip oog naar de jaren zeventig en tachtig. "Het is muziek die we zelf graag horen, die ons aanspreekt. Ieder bandlid levert daaraan weer een eigen, persoonlijke, bijdrage. Dat zorgt voor onze speciale Scwar-sound," zegt drummer Sander. Scwar begon in 2000 als schoolband op de Torenvlietschool in Middelburg. Een duwtje van een muziekleraar was genoeg om een groepje gelijkgestemden bijeen te krijgen. "Dan merkje hoe be langrijk het is om met mensen om te gaan die dezelfde passie en interesses hebben. Je stimuleert elkaar om iets uit te werken en om (foto: pr) samen door te gaan," merkt gitarist Roman op. "Je leert ook van andere muzikanten en je kan ideeën en ervaringen uitwisselen." Op die manier luisteren de zes muzikanten van Scwar ook naar eikaars favoriete muziek. De bandleden grijpen voor de meeste muzikale inspiratie terug op muziek uit de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw. Namen als Springsteen, Hendrix en Santana vallen als het om die muzika le bronnen gaat. "We gebruiken die muziek als basis, maar vullen dat op onze manier in. Voor een wat oudere generatie zal het een herkenning zijn, voor veel jongeren is het misschien een ontdek king," denkt Sander. De term rock dekt de lading als het om Scwar gaat. Als er al vergelijkingen zijn te maken, ligt Scwar dichter bij The Scene dan bij Blaf. Angelo: "Wat er ook gebeurt, het zal bij elk bandlid wel altijd om muziek maken gaan. Dat is meer dan een hobby, eigenlijk een ma nier van leven. Als ik daar in m'n leven van kan rondkomen is het goed!" Bij die passie hoort het optreden. Voorlopig heeft de band daarover niet te klagen. Ze zoeken ook mogelijkheden op om daar veel ervaring mee op te doen. In hun muzikale ontwikkeling past ook het aantrekken van een toetsenist, Rob de Winter. In die nieu we samenstelling spelen ze tijdens zowel de finale van HooilKoorts op 8 april als de finale van KiekVirus op 23 april. Ko mende zomer is de band ook op verschillende Zeeuwse festivals te zien. VEERE - De renovatie van de Grote Kerk in Veere is nog niet klaar, maar toch kunnen het Holland Boys Choir, het Netherlands Bach Collegium en zes solisten er op paaszaterdag (10 april) terecht voor de uitvoering van de Matthaus Passion. De Matthaus Passie en Pasen zijn in Nederland onlosmake lijk met elkaar verbonden. J.S. Bach, de maker van het mu ziekstuk, drukte als lutheraan zijn geloof in muzikale sym bolen uit. De uitvoering wordt geregis seerd door Pieter Jan Leusink. Hij is specialist op gebied van jongenskoren. Verder een be langrijke rol voor het Holland Boys Choir met zijn zuivere jongensstemmen, diepe bas sen en warme tenoren. Het Netherlands Bach Collegium, met daarin speciaal geselec teerde beroepsmuzikanten, ondersteunt het koor. Solisten zijn Robert Luts, Henk van Heijnsbergen, Margareth Roest, Sytse Buwalda, Marti- nus Leusink en Mare Pantus. De uitvoering begint zaterdag om 14.30 uur. Cereal (foto) verzorgt het voorprogramma van de Zweedse sto nerrockband Dozer. (foto: pr) '«"Kt»

de Faam | 2004 | | pagina 15