Test luid alarm Boomfeestdag Subsidies Jeugdsport Middelburgers aan de slag Wijkopruimdag Stromenwijk Chatten met de wethouder Prijsvraag nieuwe sporthal Servicetelefoon Donderdag 1 april Thema: Veiligheid P&R-terrein niet dicht voor juni Inzamelen oud papier in Dauwendaele Wijzigingen ophalen huisvuil stadsdeel wijk kern wijkaanpak 2004 opbouwwerk en wijkmanager wijkwethouder Kantoren gesloten Woensdag 31 maart 2004 De Faam Pagina 5 lllllllllillllilll 1 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Bewoners in beeld De vijfde en laatste paneldiscussie van net onderzoek 'Bewoners in beeld' staat in het teken van 'vei ligheid'. In de Scoopera, naast het politiebureau, wordt donderdag avond 1 april van zeven tot acht gediscussieerd door vertegen woordigers uit de wijken en het publiek in de zaal. De gemeente Middelburg wil zo veel mogelijk bewoners betrekken bij het ontwikkelen van haar be leid. Vandaar dat Scoop, Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwikkeling, de opdracht kreeg de wijken te beschrijven in zoge naamde kernbeschrijvingen en de toekomst van Middelburg in soci aal perspectief te schetsen. Menin gen van de inwoners hierover zijn aan ook belangrijk. Een van de onderdelen in dit proces is het hou den van discussieavonden met in woners over verschillende onder werpen. De discussie staat onder leiding van Theo Rietveld, verslaggever van radio Cool FM. In een uur worden een aantal pittige stellin gen besproken. De belangrijkste op- en aanmerkingen worden meegenomen in de eindraportage van net onderzoek 'Bewoners in beeld', dat Scoop uitvoert voor de Gemeente Middelburg. Om een idee te geven van de richting van de discussie onderstaande voor beelden. Medewerkers van de Stichting Stadstoezicht Vlissingen/Middel- burg houden een hanatekeningac- tie omdat zij vrezen dat hun baan verloren gaat door bezuinigingen. De gemeente Middelburg moet op nieuw kiezen hoe zij de uitvoering van het toezicht op straat wil orga niseren en welke middelen zij daan/oor over heeft. Wat vindt u van het toezicht op straat? Kunnen we in Middelburg zonder stads wachten, of moeten er juist bij? Niet alleen ouders zijn verant woordelijk voor de opvoeding van hun kinderen. In de wijk spelen ook de school, buren, verenigin gen en overheden een rol, en ver der is het voorzieningenniveau van belang. De krachten kunnen worden gebundeld, om bijvoor beeld een einde te maken aan overlast van 'hangjongeren'. Wat kan de rol van de gemeente hierbij zijn? De cijfers van politie laten zien dat we in Zeeland, en dus ook in Middelburg, veilig wonen en wei nig last hebben van criminaliteit in vergelijking met de rest van Nederland. Toch blijkt uit onder- Op de Papierkalender 2004 die in januari huisaanhuis is verspreid staaf vrijdag 9 april vermeld als datum voor het inzamelen van oud papier door Korfbalvereni ging Swift in de wijk Dauwendae le. Dit moet echter een week later, dus vrijdag 16 april, zijn. Hoewel de slagbomen op het P&R-terrein bij net station van Middelburg al zijn geïnstalleerd, wordt het terrein niet voor juni had eerst aangekondigd het par keerterrein alleen noq beschik- van dit jaar afgesloten. De NS ekondi nog baar te stellen aan betalende par keerders vanaf 1 april. Er moet echter nog een officiële procedure worden gestart bij de gemeente Middelburg alvorens de slagbo men dicht mogen. De brandweer test aanstaande maandag 5 april het luid alarm. Om twaalf uur moeten in heel Middelburg de sirenes 1 minuut en 26 seconden te ho- zijn. Het maandelijks ren testen van de sirenes is begin september gestart. Door net alarm iedere maand af te laten gaan moet de herkenbaarheid zoek door Scoop dat ongeveer 30% van de mensen zich wel eens onveilig voelt in het donker. Hoe veilig voelt u zich in de wijk en neemt uw gevoel van onveiligheid de afgelopen jaren juist toe of af? Welke factoren in de wijk spelen een rol dat u zich juist wel of juist niet veilig voelt? Door het terrein af te sluiten met slagbomen wordt het onttrokken aan de openbaarheid. Om dit te mogen doen, moet een procedure tot onttrekking aan de openbaar heid worden gevolgd. De NS heeft nu een officieel verzoek ingediend bij de burgemeester en wethouders van Middelburg. De stukken hier van zullen vanaf volgende week vier weken ter inzage liggen. Pas daarna kan een besluit worden ge- van het signaal worden ver hoogd. Op www.middelburg.nl kunt u dan aangeven of u de sirene al dan niet heeft gehoord en waar u zich toen bevond. Die gegevens zijn belang rijk voor de hulpdiensten, want de hulpverlening valt of staat bij de werking van de signalen. U bent van harte welkom Radiouitzendingen op Cool FM, via de kabel: 105.0 of 106.4, de etherfrequenties zijn 105.3, 107.1 of 107.7. Vrijdagavond van 21.00-22.00 uur; zondagmorgen van 8.00-9.00 uur; dinsdagavond van 1 9.00- 20.00 uur. Middelburgers kunnen iedere donderdagavond tussen zeven en acht uur op middelburg.nl terecht om met een bestuurder te chatten. Via de startpagina van de ge meentelijke website kunt u direct doorklikken naar de chatbox. U kunt er voor kiezen om mee te chatten, maar u kunt de gesprek ken ook als toeschouwer volgen. Wie aan de beurt is leest u weke lijks op deze pagina en op middel burg.nl. Donderdag 1 april zit wet houder Leo Luitwieler achter de computer om te chatten. Wit u met de wethouder in gesprek over bij voorbeeld verkeer en parkeren, kom dan naar de chatbox en log in. Ook op 8 april is het college on line. Dan is het de beurt aan wet houder Adrie van 't Westeinde. Service De wekelijkse chatsessie is een van de manieren waarop de gemeen te probeert directer te communi ceren met haar inwoners. Ook zal de gemeenteraad vaker hoor zittingen houden, zoals in de be sluitvorming over de toekomst van de Concert- en Gehoorzaal. Bovendien worden de laatste tijd regelmatig debatten georgani seerd, bijvoorbeeld over het mi lieubeleid en het welstandsbe- leid. Op de website is nog veel meer informatie te vinden en is het ook mogelijk om digitaal produkten bij ae gemeente aan te vragen of meldingen te doen. Kijk op middelburg.nl onder 'Leven, rei zen en papieren' en klik door naar het digitale loket. Het gaat dan om bijvoorbeeld het aanvra gen van een uitreksel uit het per sonenregister of het doorgeven van een adreswijziging. Het hoogste punt van de nieuwe sporthal in Arnemuiden is in fe bruari al bereikt. De accommoda tie gaat deze zomer open. Maar welke naam moet de sporthal gaan dragen? Daarvoor schrijft gemeente Middelburg een prijs vraag uit. De nieuwe accommodatie is na de Voorborch, Nassaulaan en Kruit- molen de vierde Middelburgse sporthal. Het wordt een sporthal waar alle Middelburgers gebruik van mogen maken en daarom mag iedere inwoner zijn idee voor een naam inleveren. Weet u een passende naam? Mail deze dan voor 15 april, samen met uw eigen naam, adres en telefoonnummer naar info@middelburg.nl. U kunt uw idee ook inleveren bij het kan toor van het Wijkondersteunings- punt Arnemuiden (wopa@midael- burg.nl) aan de Langstraat 35 of bij ae informatiewinkel van de ge meente aan de Stadhuisstraat 2. Naast de eeuwige roem krijgt de winnaar een leuke prijs. Een jury zal uit de inzendingen de beste se lecteren. De gelukkige ontvangt schriftelijk bericht. Sportwethouder Albert de Vries maakt de naam van de sporthal bekend tijdens de officiële opening van de sporthal in juli of augustus. Middelburgers kunnen met mel dingen, klachten of tips over de openbare ruimte terecht op het telefoonnummer 67 53 22 tussen half acht 's ochtends en vier uur 's middags. Doormailen kan ook via het meldingsformulier op www.middelburg.nl. Dit kan 24 uur per dag worden ingevuld. Op woensdag 7 april is het natio nale boomfeestdag. Wethouder Leo Luitwieler plant om tien uur de eerste boom in de groenstrook Grote Stern in de Veersepoort. Hierna planten leerlingen van de Uilenburch in groepjes nog 31 po pulieren. Als deze bomen in de grond staan, spreekt wethouder Luitwieler de kinderen op school toe over het groen in de stad. Alle kinderen die meedoen aan de boomfeestdag krijgen van de wet houder een certificaat. Thema dit jaar is 'Bomen verbinden'. Viering De nationale viering van de Boom- ege van Burgemeeste ders van Middelburg. FOTO: MIEKE WIJNEN Uit het fonds jeugdsport worden subsidies verstrekt voor activitei ten van Middelburgse verenigin gen die gericht zijn op de stimule ring van jeugdsport en bevorde ring van ae kwaliteit van de op vang van de jeugd in de sportver enigingen. Aanvragen uit dit fonds dienen vóór 1 mei 2004 ingediend bij het Sporthal De sporthal wordt gebouwd naast de voetbal- en korfbalvelden aan de Van Cittersweg. Naast de Ar- nemuidse basisscholen gaan on der andere korfbalvereniging TOP, Voetbalvereniging Arnemuiden, tennisclub De Schenge en gym nastiekvereniging Excelsior van de hal gebruik maken. De vloer is van zo'n kwaliteit, dat er ook ander ac tiviteiten mogen plaatsvinden. Er kan bijvoorbeeld een rommelmarkt of optreden gehouden worden. Bij een loszittende stoeptegel, een kapot verkeerslicht of hondenpoep op straat, kan het nummer worden gedraaid. Na binnenkomst van een mel ding wordt de klacht, afhan kelijk van de urgentie, zo spoedig mogelijk verholpen. feestdag is dit jaar in Borsele. De Westerscheldetunnel tussen Borsele en Terneuzen heeft alles te maken met 'verbinden'. Ook is begin oktober gestart met de aanleg van groenproject 't Sloe in Borsele. Uit iedere Zeeuwse gemeente komen leerlingen helpen met de aanleg van het Sloebos. De leer lingen van de Bijenburgh en Ko ningin Beatrixschool vertegen woordigen gemeente Middel burg. De bomen worden om kwart voor twaalf geplant vlak bij het Tolplein van de Wester scheldetunnel. Voorafgaand planten de Zeeuwse burge meesters een koningslinde. college van Burgemeester en wet houders van Middelburg. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de dienst Maatschappe lijke Zaken, afdeling Stedelijk Soci aal Beleid, Stadhuisstraat 2, 4330 AR Middelburg. U kunt de formu lieren ook vinden op de website www.middelburg.nl onder Sport en Recreatie. Tot voor kort hadden de bewo ners de gelegenheid om een paar keer per jaar aan te schui ven bij een van de zes wijktafels die Middelburg rijk is. Dat gaat in de meeste wijken nog steeds goed en dat verandert niet. Maar het kan altijd be ter. Aan de wijktafels werd een planmatige aanpak gemist. Er onstond nogal eens ae indruk, dat iemand met de grootste mond ook het meeste te vertel len kreeg. Hoewel dat laatste lang niet waar is, kan dit voor komen worden door er voor te zorgen dat iedere wijk ieder jaar haar eigen wijkplan gaat maken. Dit wijkplan vormt dan de basis voor het overleg aan de wijktafel. Bewoners, ge meente en instellingen kunnen dan veel beter afspreken wat er in een bepaalde wijk noodzake lijk is, wie bepaalde onderdelen gaat uitvoeren en wanneer het af moet zijn. Het maken van een wijkplan Het wijkplan wordt in een aan tal stappen gemaakt: Er zijn stappen die iedere keer een nieuwe fase inluiden: 1inventarisatie 2) checken 3) prioriteren 4) wijkplan 5) besluit college van B&W uitvoering van het wijkplan. Het is de oedoeling dat een wijkplan een looptijd Kent van 1 jaar. De eerste 5 stappen wor den dan binnen ca. 5 maanden gezet, waardoor er nog vol doende tijd blijft om het wijk plan ook daadwerkelijk uit te voeren. Vooral de inventarisa tie, priortitering en wijkplanfase is voor u van oelang. Dat zijn momenten waarop u recht streeks invloed uitoefent op het wijkplan. Inventarisatie Voor de inventarisatie krijgt u de kans uw suggesties in te die nen, tijdens de priorifering kunt u aangeven welke andere idee ën in net wijkplan opgenomen moeten worden en welke onder delen als eerste uitgevoerd moe ten worden. In de wijkplanfase wordt aan de wijktafel bespro ken welke onderwerpen aan het college van burgemeester en wethouder worden aangebo den. Dit zijn de momenten waarop u er als bewoner bij moet zijn: hoe beter u uw idee ën verwoord of ondersteunt, hoe meer kans dat het ook daadwer kelijk opgenomen en uitgevoerd wordt middels het wijkplan. In de nabije toekomst zullen allerlei nieuwe initiatieven in de buurt dan ook via het wijkplan aangepakt kunnen worden. Dat vraagt dus ook een nieuwe rol voor u als bewoner. U zult een meer actieve rol moeten vervul len om succes te krijgen. Dat laatste lijkt geen probleem, want gelukkig zijn er al veel mensen actiehin hun wijk. Checken Het checken is een fase, waarin de gemeentelijke organisatie In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn er wijzigingen in het schema voor het ophalen van huis- onderzoekt of er wettelijke of ju ridische beperkingen zijn aan een bepaald idee of wens. Ei genlijk betekent dit een check of een bepaald idee uitvoerbaar is, al op de lijst van uitvoering voor komt of dat er reeds plannen in de maak zijn om het genoemde probleem op te lossen. Wijkplan Vervolgens wordt een concept wijkplan geschreven. Om er ze ker van te zijn dat het wijkplan De wijktafel De wijktafel zal in de toekomst zich meer en meer gaan richten op het uitvoeren en net controle ren op de uitvoering van het wijkplan. Zij maken het wijkplan niet zelf: de inbreng komt van de bewoners uit de wijk. Dat be tekent, dat de wijktafel aan kracht zal winnen. Een wijktafel spreekt niet langer op persoon lijke titel, maar functioneert op basis van een door de wijk goedgekeurd wijkplan. Dat is gen een jaar de tijd om ervaring op te doen met deze nieuwe werkwijze. Eind dit jaar zal met de wijktafels gekeken worden hoe we in 2005 de wijkaanpak verder over de stad zullen uit breiden. In het schema ziet u eveneens de namen van een aantal medewer kers aan de wijkaanpak. Dat zijn allereerst de opbouwwer kers die in dienst van de SKWM werken en als taak hebben om ook die onderdelen bevat die de wijk uitgevoerd zou willen zien, wordt de wijktafel in de gelegen heid gesteld om hier nog een ad vies over uit te brengen. Besluit Uiteindelijk besluit het college van burgemeester en wethou ders welke onderdelen van een wijkplan uitgevoerd kunnen worden. U begrijpt, dat dat ook te maken heeft met alle andere ontwikkelingen in een wijk en de beschikbare financiën. een goede verbetering. Boven dien "zal door deze planmatige aanpak de wijktafel veel beter haar werk kunnen doen: het verbeteren van de leefbaarheid in de wijk. Wijkaanpak in een oogopslag In net bijgevoegde kader ziet u in een oogopslag in welke wij ken dit jaar de wijkaanpak zal starten. Zoals u ziet zijn dat nog niet alle wijken van Middelburg. Zowel de bewoners alsook de gemeentelijke organisatie krij- Als bewoners kijken we niet toe, maar den ken en doen we mee. bewoners(groepen) te onder steunen bij de wijkaanpak Ten tweede ziet u ook een overzicht van de gemeentelijke aan spreekpunten: dat zijn de per stadsdeel benoemde wijkmana- gers. Als laatste in het overzicht treft u het overzicht van de wijk wethouders, die bestuurljik ver antwoordelijk zijn voor uw wijk. Een compleet overzicht van alle adressen en bereikbaarheid van de wijkaanpak vindt u op www.middelburg.nl (onder "stad" en dan wijkaanpak"). Arnemuiden Kleverskerke Arnemuiden Mariska Burger, Wim Wisse Koos Schouwenaar Binnenstad Ramsburg Binnenstad Silvia Lipman, Otto Recourt Hannie Kool-Blokland Dauwendaele Nw en St Joosland Mortiere Nieuw en St Joosland Dauwendaele Silvia Lipman, Harm ten Klooster Adrie van 't Westeinde Noord Nw Middelburg Klarenbeek St Laurens Veersepoort Nw Middelburg Silvia Lipman, Dirk Jan van der Vis Hannie Kool-Blokland West Stromenwijk 't Zand Griffioen Stromenwijk Mariska Burger, Ronald de Bruijn Leo Luitwieler Zuid Erasmuswijk Magistraatwijk Reijershove Veldzigt Magistraatwijk Mariska Burger, Daan Arkesteijn Albert de Vries vuil. Op Goede Vrijdag 9 april wordt geen huisvuil opgehaald. Het huisvuil wordt een aag eerder op donderdag 8 april opgehaald. De milieustraat is op Goede Vrijdag open. Op maandag 12 april (Tweede Paasdag) wordt geen huisvuil opge haald. De medewerkers van de ge meentelijke reiniging halen het huis vuil op dinsdag 1 3 april op. De mi lieustraat is op Tweede Paasdag ge sloten. Bied het huisvuil op 8 en 13 april voor zeven uur 's morgens aan! U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op uw afvalkalender. Heeft u de kalender niet? Neem dan contact op met de informatiewinkel, telefoon 67 54 50. De gemeentelijk kantoren zijn op Goede Vrijdag 9 april en Tweede Paasdag, maandag 1 2 april, geslo ten. De medewerkers van de ge meente staan op dinsdag 13 april vanaf acht uur weer voor u klaar. Woensdag 7 april wordt door Wijkaanpak van de gemeente Middelburg een Wijkopruimdag georganiseerd voor de Stro menwijk. Het gebied waar de opruimdag is betreft de volgende straten: Braakmanstraat Veersegatstraat Westerscheldestraat Kreekrak- straat Zandkreekstraat Linge- straat Wielingenstraat Maa- straat Sloestraat Deurloostraat Mosselkreekstraat IJsselstraat/Zi jpestr. Oostgat- straat Keetenstraat Rijnstraat Westaatstraat Mastgatstraat Waalstraat Doel De gemeente Middelburg heeft als doel dat gemeente, politie en toezichthouders, Woongoed en allerlei maatschappelijke organi saties samenwerken met de be woners en op deze manier een goed woon- en leefklimaat te creëren en te behouden. Om een goed voorbeeld te geven aan be woners en om initiatief te tonen, organiseert wijkaanpak de wij- kopruimdagen. Bewoners ont vangen ongeveer een week van te voren een bewonersbrief, waarin zij kunnen lezen wat er allemaal gaat gebeuren. Daarbij een programma van de daa en waar zij zich als vrijwilliger kun nen opgeven, Stromenwijk Op 7 april krijgt een deel van de wijk Stromenwijk dus extra aan dacht. Woongoed zal ook extra opknapwerkzaamheden in de wijk verrichten. Basisschool de Cederhof komt met groep hel pen het zwerfvuil in ae omgeving van de school en Park Tooren- vliedt op te ruimen. De gemeente hoopt dat bewoners enthousiast raken door dit initiatief en zich opgeven als vrijwilliger. Er is op zo'n daa echt van alles en noa wat te doen en iedereen is wel kom. De wijkbemiddelaar Rudolf van der Feen kunt u hier over meer vertellen Hij zit op het Wijkondersteuningspunt (Woeli ge Werf) in de Rijnstraat 12, telefoon: 641 1 80. Andere wijken Ook in andere wijken van Middelburg wordt dit jaar een wijkopruimdag georganiseerd De wijktafels geven aan welke wijk uit een gebied aan de beurt is Dit wordt vervolgens gepubli ceerd in de Faam. De data van de wijkopruimda- gen zijn al bekend: Noord woensdag 26 mei Centrum woensdag 16 juni Wit u meer weten over wijkbeer of over wijkopruimdagen neem dan contact op met afdeling Wijkbeheer van de gemeente, met Anja Jonkman. Haar tele foon is 67 57 88. Hier kunt u zich ook opgeven als u zich wilt melden als vrijwilliger.

de Faam | 2004 | | pagina 5