Reünie voor Oud-Olau werknem Zeeland rouwt om Koningin Juliana Kabelbaan bij Waarde in gebruik boek deFaam De Splenter Lef a.s. we 4j op onze bij schoenen ro 03 jy 3 d O 0) in co S wwwstefa rrosn II 1 -j riAl: i Maritieme dag in Open Hof Rommelmarkt met fancy fair Nuff Said in Schuttershof Boekenmarkt M Bedrijven Inform atie i \rant driedijk WV-boekje over Noord-Beveland Nieuwe leskist vol seksualiteit Zangavond in Vrouwenpolder Oerdansen in Lelie Vlissingen Jen Gossé in galerie Caesuur Tekenen in groepsverband Knuffelmiddag kinderboerderij Middelburg viert kinderfeestje met band Chipz Kledingbeurs speelzaal Boekenbeurs in Blauwe Hof Lezing over weer van Jos Broeke Klaverjassen voor beginners Weekkrant voor Walcheren Scampi's in loo Heerlijke stukj< biefstuk met kipfi gewokt met verse groenten met gepast garnituur Dessert van de chef Opgelicht 3 r Moedeloze i u, 1 slachtoffers van kozijnenoplichter ;l|L" Werk van Haydn en Beethoven in kerk Succesvol Knock Out Gala in Vlissingen JPtjjfr GRATIS KLEURADVIES! Kwartiertje geschreven? Gratis kaarten Laag inkomen en hoge ziektekosten. Geld terug? VERVROEGDE AFSLUITING De nieuwe collectie is binnen! Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 De Endeavour bezichtigen? Wegener huls-aan-hulskranten 1 U<^BEW. E)T> 1 O TO Qp 0118) 418 019 Woensdag 31 maart 2004/14 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 - m MMBÊÊÊÊKQ Vraa9 naar onze voorwaarden ÜL nfi#m JE MAAKT HET MET FIXET vy Wilgenhoekweg 2 Serooskerke Tel. 0118-591473 Janny Kousemaker Kleur- S interieuradviseuse OOST-SOUBURG - Voormalige werknemers van de Olau Line in Vlissingen komen zaterdag 22 mei samen in Hotel Arion. De bedoeling is om voor, bij en na een buffet in dat Vlissingse bou levardhotel gezellig bij te praten. "Van de honderdvijftig uitnodigin gen hebben we tachtig aanmeldin gen gehad," stelt medeorganisator Fred van Belzen uit Oost-Souburg tevreden vast. Het is in juni tien VLISSINGEN - De internatio nale vereniging van belangstel lenden voor de sleepvaart Lek- ko houdt zaterdag (3 april) haar jaarlijkse maritieme bijeen komst. In wijkcentrum Open Hof in Vlissingen is dan een ruilbeurs met tal van maritieme artikelen. Ook foto's en gege vens kunnen worden uitge wisseld. De vereniging zelf heeft er een stand ingericht met boeken, foto's en clubartikelen. De bijeenkomst begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Het wijkcentrum is te vinden aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. VLISSINGEN - De Speciale Basschool Het Springtij in Vlis singen houdt zaterdag 3 april een fancy fair met rommel markt. De opbrengst is bedoeld om het schoolkamp een wat fee stelijker aanzien te geven. Het doel is ook om ouders en fami lieleden van leerlingen en buurt bewoners nog beter te laten ken nismaken met de school. Er is van alles te doen tussen 10.00 en 13.00 uur in de school aan de Lohinanstraat. Het aan bod voor de rommelmarkt is di vers en er is een rad van avon tuur. Voor wie even wil pauze ren is een natje en droogje gere geld en voor de jeugd zijn aller lei spelltejes bedacht. Ook wor den paasspullen te koop aange boden. jaar geleden dat déiaatste veerboot richting Sheemess vertrok uit Vlis singen. i voor deze reünie kwam leer als donderslag bij hel- tte een ex- stelden we ,uke dingen Zo borrelde n reünie te hou- De voormahge:hoofdkassier van de Olau Line begon vorig jaar juni met het verzamelen van adressen. "Dat ging voorspoedig. In januari konden gen op toen z die ui meer zijn al de eerste uitnodigin- ost, doen. pat waren er in gen hebl^n we nog brieven verstuurd.' (vervolg zie pagina 3) MIDDELBURG - Prinses Juliana is gisteren, dinsdag 30 maart in de Nieuwe Kerk in Delft begraven. Via de televisie volgen veel Zeeuwen de rechtstreekse uitzending. Eerder deze week waren er condolÈances voor de voormalige Koningin der Nederlanden. In veel gemeenten waren registers, allemaal voorzien van een foto. Hier tekenen twee in Walcherse dracht gehulde vrouwen. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - De Am sterdamse rockband Nuff Said speelt zondag 4 april in 't Schuttershof in Middelburg. De band is van Middelburg se origine en is als gevolg van een plantencontract naar de hoofdstad vertrok ken. De leden zijn Michiel Slager (basgitaar en zang), zijn broer Marijn Slager (gi taar en zang) en Willy Ber- revoets (drums en zang). Het concert begint om 17.00 uur. MIDDELBURG - De hand balvereniging EMM houdt zaterdag 3 april een boeken markt. De boeken worden aangeboden in het nieuwe clubhuis van de Middel burgse clab aan de Nassau- laan. De markt begint om 08.30 en is tegen twaalven afgelopen. t aa verten t/es j WAARDE - Commissaris van de Koningin in Zeeland, Wim van Gelder, opent morgen, donderdag, de nieuwe toeristi sche kabelbaan bij Waarde. Aan de kabelbaan is een half jaar gewerkt. Het idee voor een kabelbaan over de Westerschelde ontstond bij de opheffing van de PSD- veerdiensten. De veerponten trokken jaarlijks heel wat toè- risten en dus zou er eigenlijk iets voor in de plaats moeten ko men, vond het Platform Toe ristische Ontwikkeling Zeeland (PTOZ). De kabelbaan is eerder gebruikt bij het uitdiepen van de Ant werpse havens. "Toen die niet meer nodig was kwamen we op het idee die kabelbaan over te nemen en voor een nieuwe toe ristische attractie te gebruiken", legt Gerlach Stapelman, project leider van het platform, uit. De gondels van de kabelbaan zijn wel nieuw en komen uit Zwitser land. "De gondels zijn modern en de veiligste die er op dit mo ment zijn. Zo is er een automati sche sprinklerinstallatie aan boord zodat brand uitgesloten is." De officiële opening door Van Gelder is om 14.00 uur. Daarna maakt de kabelbaan het eerste rondje voor het publiek. De (advertentie) en nu will u het uitgeven... vraag naar onze unieke mogelijkheden. noordlond 3 heinkenszand 0113-561942 oversteek van Waarde naar het platform bij Walsoorden op Zeeuws-Vlaanderen duurt een kwartiertje. "Het is echt prachtig om over de Westerschelde te zweven", zegt Stapel man die al een proefrit gemaakt heeft. Een retourtje met de nieuwe kabel baan kost vijf euro. Nog even was er sprake van een verbinding tussen het Sloege- bied en Breskens. Dat kon niet doorgaan, omdat de scheepvaart daar teveel last van zou hebben. Stapelman: "We moesten de baan dan veel hoger maken". Voor lezers die de Westerschel de ook eens van een heel andere kant willen bekijken, hebben we samen met het platform een actie in petto. Wie donderdag een e- mail stuurt naar ptoz@zeeland- net.nl maakt namelijk kans op een van de honderd vrijkaartjes die PTOZ weggeeft. Zet in het mailtje uw naam en adresgege vens en vermeld dat het om een kabelbaan-kaartje gaat. Of bel naar 0113-274023 en kies voor de optie 'redactie'. Winnaars krijgen hun ticket zo snel moge lijk thuisgestuurd, zodat ze bij de eersten horen die een overtocht maken. VVISSENKERKE - VVV Wal cheren en Noord-Beveland heeft een kernenboekje van Noord-Beveland uitgebracht. In het boekje staan de dorpen op Noord-Beveland beschre ven. Het kernenboekje geeft informa tie over de natuur en het land schap en de onstuimige geschie denis van het eiland. Voor inwo ners is het een naslagwerk, ter wijl toeristen aan de hand van het boekje op pad door Noord- Beveland kunnen. De kernen boekjes zijn te koop bij de vesti gingen van de VVV Walcheren en Noord-Beveland voor 1,80 euro. Het Platform Toeristische Ontwikkeling Zeeland verwacht dat jaarlijks zo'n tienduizend toeristen gebruik maken van de nieu we kabelbaan over de Westerschelde. (foto: Frank Husslage) VLISSINGEN - Basisschool 't Vlot in Vlissingen heeft vandaag (woensdag 31 maart) als eerste school in Zeeland de vernieuwde leskist 'Seksualiteit en relaties' in gebruik genomen. Deze kist komt van de GGD Zeeland en bevat materiaal dat de leerkrach ten bij hun lessen over dat onder werp kunnen gebruiken. Het be staande materiaal - zo stelde de GGD vast - bleek onvoldoende ondersteuning te bieden bij het lesgeven. advertenties) Bel 0800-8051 of kijk snel op www.SZW.nl Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid In verband met Pasen dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 14 april uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie donderdag 8 april 09.00 uur Advertenties donderdag 8 april 16.00 uur VROUWENPOLDER - In de Gereformeerde kerk aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder wordt zaterdag 3 april een zang avond gehouden. Medewerking verlenen het Vocaal Ensemble Cantamus onder leiding van Jo ke de Meij, de Cantorij van de Gereformeerde Kerk onder lei ding van Jan Wattel, Wil Schoe- Duvekot verzorgt de declamatie en Jan Wattel bespeelt het orgel. De dienst begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - In Ontspan ningscentrum De Lelie, in het Open Hof aan de Alex Gogel weg, in Vlissingen worden van af dinsdag 6 april oerdanslessen verzorgd. Het wordt omschre ven als 'Dansen vanuitje hart'. Daarbij komt naast veel dansen ook geleidefantasie, visualisatie, het energetisch stimuleren van chakra's, zingen en klanken ma ken aan bod. Het is de bedoeling dat de deelnemer bevrijd wordt van opgekropte frustraties. De lessen zijn ook na 6 april elke dinsdag en beginnen om 20.15 uur. MIDDELBURG - De beeldende kunstenaar Jen Gossé exposeert nog tot en met 18 april zijn werk in het Presentatiecentrum Cae suur aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Gossé maakt deel uit van het Antwerpse Kun stenaarsinitiatief Het Noodzake lijk Zwijgen. Caesuur program meert nu exposities met indivi duele kunstenaars van deze groep. De serie die voor 2003 en 2004 gepland is, draagt de titel Symposium/Gastmaal VLISSINGEN - Atie Verstap pen verzorgt elke dinsdag of woensdagochtend van 09.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur een teken- en aquarel- club. De groepen bestaan maxi maal uit drie personen, zodat - aldus Verstappen - de cursisten alle aandacht krijgen die nodig is. De lessen worden gegeven op het adres Van Dishoeckstraat 60 in Vlissingen. MIDDELBURG - Kinderboer derij de Klepperhoeve houdt woensdag 7 april een knuffel middag voor kinderen tot acht jaar. Tussen de strobalen in de konijnenstal kunnen geiten, ko nijnen en zelfs een pony heer lijk worden geknuffeld. De middag wordt afgesloten met een glas ranja en een kleur plaat. Deelnemertjes betalen vijftig eurocent. De knuffel middag begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. MIDDELBURG - Kinderen kunnen zich zaterdag naar har telust uitleven op de Markt in Middelburg. Vita Event houdt er tussen 10.00 en 16.00 uur een Kids Fantasy-dag. Hoogtepunt is een optreden van de razend populaire jongerengroep Chipz. Op het programma staan spring kussens, een rodeostier, een draai molen en tal van sportieve spellet jes. Er worden suikerspinnen uit gedeeld en er is een ballonclown en een schminkteam. Op het podium is er vanaf 14.00 uur meeleeftheater en een kin dershow. Als uitsmijter is er om 16.00 uur een optreden van Chipz. bekend van nummer 1 -hits als 'Chipz in black' en 'Cowboy'. VLISSINGEN - Peuterspeel zaal De Keetschoppertjes aan de Kempenaerstraat in Paauwenburg houdt zaterdag (3 april) van 10.00 tot 11.00 uur een kinderklcdingbeurs. Te koop is zomerkleding in de maten 80 tot en met 176. Het inleveren van kinderkle ding kan op vrijdagavond 2 april. Vooraf moet een ver kooplijst ingevuld worden, die te krijgen is bij de peuter speelzaal. De Keetschopper tjes is dagelijks tussen 9.00 en 11.00 uur en tussen 13.30 en 15.00 uur open. KOUDEKERKE - In de no stalgische boerenschuur de Blauwe Hof wordt dit week end (3 en 4 april) een boe kenbeurs gehouden. De beurs is beide dagen tussen 11.00 en 16.00 uur open op het adres Breeweg II in Koudekerke. VLISSINGEN - Weerman Jos Broeke houdt maandag (5 april) een praatje voor de Vlissingse af deling van de Anbo-(Algemene Nederlandse Bond van Ouderen). De Zeeuwse weerman legt met be hulp van foto's uit hoe de lucht verraadt welk weer het gaat wor den. De bijeenkomst vindt plaats in de grote zaal van Ter Reede. Gratis toegang, aanvang 14.00 uur. MIDDELBURG - De Klaverjas- vereniging Middelburg houdt een in april een cursus 'Rotterdams Klaverjassen'. Deelnemers leren in drie lessen alle bijzonderheden van het spel. De cursus wort ge houden in Café Het Hart van Middelburg, aan de Zusterstraat 20. De cursus kost vijf euro. Aan melden via 06-23341160. (advertentie) zie pagina 30

de Faam | 2004 | | pagina 1