Avontuur en ontberingen op de Nieuwhoorn verk van Haydn en n Middelburgse kerk Vormgeving en Lego in expositie Vleeshal Trio speelt werk van Haydn en Beethoven in Middelburgse kerk Robert Long speelt met zijn heilig vuur in Vlissingen Internationale vertolking van Italiaanse renaissance CINE CITY VLISSINGEN PODIUM Kroos is lam in wolfskleren Show en cabaret in De Stenge De geur van de commercie Blijspel in Kats Buikspreekpop speelt hoofdrol SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Passion of the Christ Les Invasions Barbares O Lost in translation Honey Timeline Haunted Mansion Y tu mama tambien - Moviezone Kops Calendar Girls Gothika Along Came Polly About Schmidt The Runaway Jury 'aycheck Cold Mountain Brother Bear Peter Pan The Last Sumarai Lord Of The Rings: The Return Of the King Sneak In the cut Tsatsiki 2-vrienden voor altijd Crouching tiger, hidden dragon- Klassefilm At five in the afternoon Bouwstof DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Woensdag 31 maart 2004 De Faam Pagina 11 De drie scheepsjongens van Bontekoe en Sito worden vrienden voor het leven. (foto: Leo van Velzen) GOES - Tachtig jaar na de eerste uitgave van het wereldbe roemde boek De Scheepsjongens van Bontekoe, verscheen de musical gebaseerd op de avonturen van Hajo, Padde en Rolf op de planken. De musical reist vanaf december vorig jaar door het hele land, op vrijdag 2 en zaterdag 3 april is theater De My the in Goes aan de beurt. Generaties Nederlanders hebben gefantaseerd bij een van de be roemdste boeken uit de jeugdliteratuur en genoten van de reizen die de oer-Hollandse jongens maakten. Pieter van Waterbeemd verwerkte het legendarische werk van Johan Fabricius ter gelegen- Verstekeling heid van het tweehonderdjarig bestaan van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag tot een musical. Kinderboekenschrijver Sjoerd Kuyper schreef de liedteksten. op de Nieuwhoorn van schipper Bontekoe. Op het schip zijn niet alleen hardwerkende matrozen te vinden, ook schurken en schof ten. Op ontdekkingsreis, het lijkt allemaal zo mooi en avontuurlijk. Maar de jongens krijgen ook te maken met de ontberingen van het leven op zee: dorst, honger en scheurbuik. De rollen van de scheepsjongens zijn weggelegd voor Jeroen van Koningsbrugge, bekend van zijn rol als Harry in de serie I.C.. Ar jan Duine, die in Rozengeur Wodka Lime speelde en Marijn Klaver van het Nationaal Toneel. De musical vertelt een verhaal van lang geleden, een verhaal in an dere tijden met andere zeden. Een avontuur met liefde, leed, ellen de en vriendschap. De musical De Scheepsjongens van Bontekoe trekt de bezoeker mee terug in de tijd van verre scheepsreizen, van ontdekkingen en exotische landen. De reis gaat naar Nederlands-Indië. De scheepsjongens varen mee De musical kent ook een nieuw personage die in het oorspronke lijke boek niet voorkomt. Lottie Hellingman speelt Sito, het meisje dat als verstekeling aan boord is gekomen. Hellingman presenteer de het jongerenprogramma Jules Unlimited en speelt een hoofdrol in de serie De Band. Frans van Deursen neemt de rol van Schipper Bontekoe op zich. Hij schitterde al in musicals als Miss Saigon, Ai- da en The Official Tribute to the Blues Brothers. Ook speelde hij in de serie de Vlaamse Pot. De voorstelling in De Mythe begint vrijdag om 19.00 uur, op zater dag om 15.00 uur. Kaarten kosten twintig euro. première Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag, woensdag, 13.30, 16.15, 18.45 en 21.45 uur, zondag ook om 11 uur, za terdagnacht 24.15 uur. De laatste twaalf uren van het leven van Jezus van Nazareth. première Woensdag 13.45 en 16.15 uur. Scooby Doo De speurneushond lost samen met zijn vrienden weer een mysterie op. Dinsdag 19 uur Een zestigjarige man ligt met een vermoedelijk fatale ziekte in wat het beroerdste zieken huis van Canada moet zijn. Maandag, dinsdag, woensdag 16.15 en 19 uur, zondag 16.15 uur. Bob Harris en Charlotte zijn twee Amerikanen die elkaar in het nachtleven van Tokio tegen het lijf lopen. Er ontstaat een verrassende vriendschap. Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag, woensdag 13.45, 16.15, 19. 21.45 uur, zondag ook om 11 uur, zater dagnacht 21.45 uur Honey Daniels wacht al haar hele leven om de wereld haar dans-moves te laten zien. Op een dag komt de kans van haar leven. Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 13.45 uur, zondag 11 en 13.45 ur. Vizontele Tuuba Allerlei vreemde gebeurtenis sen kruisen elkaar, wanneer Deli Emin verliefd wordt op Tuba, de dochter van Güner Sernliki. Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag 16.15 en 19 uur, zondag en woensdag 19 uur. Tijdens het blootleggen van een ruïne, verdwijnt Professor Ed ward Johnston en komt in de veertiende eeuw terecht. Donderdag, vrijdag, zaterdag, woensdag 13.45, 16.15, 19, 21.45 uur, zondag ook om 11 uur, maandag 13.45, 16.15 19 uur, dinsdag 16.15, 19 en 21.45 uur, zaterdagnacht 24.15 uur De familie Evers, samen met de excentrieke Gracey en myste rieuze butler Ramsley komt ge vangen te zitten in een oud huis. Al snel blijkt dat zij niet de enige gasten zijn! Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag 19 en 21.45 uur, maan dag, dinsdag, woensdag 21.45 uur en zaterdagnacht 24.15 uur. Donderdag 20.00 uur. Broeierige roadmovie waarin twee jongens een bijzondere band opbouwen met de oudere Luisa. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Hilarisch film over politie die zelf de misdaadstatistieken opkrikt. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag en woens dag 20.00 uur. Donderdag 13.30 en 20.30 uur, vrijdag 20.30 uur. Keurig nette Britse dorpsdames poseren naakt voor een kalen der. Wanneer psychologe Dr. Mi randa Grey ontwaakt na een verschrikkelijk ongeluk, ont dekt ze dat haar man is ver moord. Het bewijs wijst naar haar en voor ze het weet zit ze tussen de paranoïde patiënten van de Woodward inrichting. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zondag ook om 11 uur, Zaterdagnacht 24.15 uur. Komedie met Reuben Feffer (Ben Stiller), die een oude schoolvriendin Polly (Jennifer Aniston) op een party tegen het lijf loopt. Dinsdag 13.45 uur. Warren Schmidt reist richting Denver om het huwelijk van zijn dochter te voorkomen. Het wordt een reis vol onverwachte ontmoetingen en Warren heeft alle tijd om over het leven na te denken. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. In deze thriller, met Gene Hackman, Dustin Hoffman, John Cusack en Rachel Weisz, wordt de wereld van wapenhan delaren onder de loep genomen. Dagelijks 19.00 uur, dinsdag feen vertoning. Na een bijna afgerond vijfjarig project komt Michael Jenning (Ben Affleck), een briljant ex pert er achter dat zijn vroegere werkgevers hem willen laten vermoorden. Donderdag, vrijdag, zondag 16.15 uur. Volgt de levensloop van drie mensen die door de oorlog uit hun omgeving zijn weggerukt en laat zien hoe ze zowel licha melijk als geestelijk volledig van elkaar afhankelijk worden. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur, zondag ook om 11 uur. Het leven van de jonge indiaan Kenai neemt een onverwachte wending, wanneer de Grote Geesten hem in een beer veran deren. Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag 13.45 uur, zondag ook om 11 uur. Nieuwe avonturen van Peter Pan. Dagelijks 21.45 uur. De wegen van twee krijgers, kapitein Nathan Algren en Sa moerai Katsumoto kruisen el kaar, als kapitein Algren wordt ingehuurd om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Zaterdag 13.45 uur Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuurzee van Mount Doom wer pen, om de legers van Sauron te stoppen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Een rechercheur raakt in de ban van een verdachte in een moord- onderzoek. Woensdag 14.00 uur. Meer van hetzelfde maar dan nog leuker. Woensdag 19.30 uur. Een wervelende ode aan de mar tial arts fantasy. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Een gezin in het na-oorlogse Kabul. De dochter des huizes gaat stiekem naar school en stelt daarmee een aantal actuele politieke thema's aan de orde. GOES - Na haar succesvolle debuut Honger, komt Sara Kroos met haar nieuwe pro gramma Lam. Op dinsdag 6 april staat ze op het podium van theater De Mythe in Goes. Lam is als een lief lied en een klap in je gezicht. Je weet nooit of het dier wil spelen of bijten. Sara Kroos is veelzijdig. Ze is liefelijk muzikaal maar kan het publiek ook tegen de grond slaan met een scherpe confe rence. Contrast is dan ook haar sterke kant. Het optreden van Sara Kroos begint om 20.00 uur. Kaarten kosten dertien euro. HEINKENSZAND - Show, dans en cabaret. De groep Kwik Kwik Zilver trekt alles uit de kast om zaterdag 3 april een wervelend optreden te geven in De Stenge in Heinkenszand. Het gezelschap bestaat uit vi jfentwintig vijftigplussers. Tij dens het optreden passeren stuk jes cabaret, liedjes, sketches en echte meezingers de revue. Ook staan er verschillende dansen op het programma. Het optreden begint om 14.00 uur. Kaarten kosten 3,50 euro en zijn te reserveren bij het Vri- jwilligershuis: 0113-311999. GOES - Het is de reclame, de commercie met de grote C. Of het nu om relaties, vriendschap of succes gaat, met de juiste, in- gredilnten kun je alles creïren vinden Veldhuis en Kemper. Met hun programma 'De geur van' staat het cabaretduo op vri jdag 9 april in De Mythe in Goes. De mannelijke versie van Sex in the City, zo omschreef NRC Handelsblad het optreden dat om 20.00 uur begint. Kaarten kosten veertien euro. MIDDELBURG - Violist Frank Polman, cellist Jaap ter Linden en fortepianist Bart van Oort treden vrijdag avond (2 april) op in de Doopsgezinde Kerk van Middelburg. Het drietal brengt werken van Joseph Haydn en Ludwig van Bee thoven. Bart van Oort studeerde piano aan het Koninklijk Conservato rium te Den Haag bij Gérard van Blerk. Hij specialiseerde zich op de fortepiano bij Stan ley Hoogland, waarna hij op uitnodiging van 1987 tot 1990 lessen volgde bij de Ameri kaanse fortepianist Malcolm Bilson. Van Oort speelde in festivals te Florence, Berlijn, Antwerpen, VLISSINGEN - Verlangen, hoop, verliefdheid, teleurstel ling verdriet, twijfel en jaloe zie. Voor Robert Long blijft de liefde een niet te stelpen bron van inspiratie, het is een heilig vuur voor hem. Het theater programma van de zanger heet dan ook Brand! Op zater dag 10 april staat hij in het Ar senaaltheater in Vlissingen. Melbourne en Brisbane en maakte concertreizen in Ameri ka, Australië en Nieuw Zee land. Tegenwoordig is hij docent fortepiano en Historische Uit voeringspraktijk aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag en aan het Koninklijk Vlaams Conservatorium in Antwerpen. Frank Polman studeerde aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam bij Bouw Lemkes. Voor oude muziek volgde hij masterclasses bij Jaap Schro der, Lucy van Dael, Elizabeth Wallfisch en Fabio Biondi. Hij speelde in Nieuw Sinfoniet- ta Amsterdam en in het Com- battimento Consort Amster dam. Met Musica Ad Rhenum nam hij diverse CD's op. In Brand! Keert Robert Long terug naar zijn oude liefde: de kleinkunst. Het is een intieme voorstelling waarin het boven alles om de muziek en de tek sten gaat. Vrolijke en ontroe rende liedjes passeren de re vue. Al deze liedjes zijn terug te vinden op de cd Brand! die in september 2002 in de schappen kwam. Hij is aanvoerder tweede violen in de Mozart Akademie Am sterdam van Jaap ter Linden. In de Doopsgezinde Kerk be speelt Polman een instrument uit 1701 van Hendrik Jacobs. De cellist en gambist Jaap ter Linden behoort tot de smaak makers van de huidige Europe se barokmuziekpraktijk. Ter Linden stond aan de wieg van diverse barokensemble die in het huidige concertleven niet meer weg te denken zijn. Hij speelde onder andere in Musica Antiqua Köln, The English Concert en The Amsterdam Ba roque Orchestra van Ton Koop man. Ook dirigeert Ter Linden zowel oude als 'moderne' ensembles en orkesten. Hij is oprichter en leider van de internationale Mozart Akademie en werkte sa men met solisten als Ronald Brautigam, Andreas Staier, Pauline Oostenrijk, Suzie le- Blanc en Emma Kirkby. Jaap ter Linden is docent aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag en aan de Hoch- schule für Alte Musik in Würz- burg. Daarnaast geeft hij cur sussen en masterclasses door heel Europa. De organisatie van het concert is in handen van de Werkgroep Muziek. Het begint om 20.15 uur. Kaarten kosten negen euro, kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. Robert Long wordt zowel op de cd als in het theater bijge staan door drie virtuoze muzi kanten. Erik Vlasblom speelt de piano, Benny Ludemann de gitaar en de fluit en Hilvert Roorda is de toetsenist. Het optreden van Robert Long begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 22 euro. MIDDELBURG - Vormge ving en wat het teweeg brengt. Zo ongeveer kan de tentoonstelling Altermate worden gezien die van zater dag 3 april tot en met maan dag 31 mei is te zien in De Vleeshal in Middelburg. De Vleeshal stelde deze ten toonstelling samen met Prem- sela, de stichting voor Neder landse vormgeving. Tegelijker tijd is in De Kabinetten van Dc Vleeshal (aan de Zusterstraat) de tentoonstelling Das ist ein Hund. Die gaat over Lego. Directeur Dingeman Kuilman van Prenisela bedacht het con cept en stelde de expositie sa men. Hij trekt in twijfel of vormgeven per definitie voor uitgang betekent. Algemeen wordt dat wel gedacht, stelt hij vast. "Het idee is toe aan her ziening. Tegenwoordig zijn de meeste vormgevers echter be zig met producten waarvan we geen verbetering meer ver wachten. De volgende jas, de vorige jas, de volgende stoel, de vorige stoel, de volgende vaas en de vorige vaas, ze staan onbeweeglijk naast el kaar." Maar - zo vervolgt hij - veel 'SHEER ABTSKERKE - Een groep jonge musici uit verschillende landen, dat is het Internationaal Collectief Oude Muziek. In het kader van Borsele Cultureel speelt het ensemble op vrijdag 2 april om 20.00 uur in de NH kerk in 's-Heer Abtskerke. De muzikanten hebben alle maal een professionele oplei ding afgerond en specialiseren zich in historische uitvoe ringspraktijk van muziek uit de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw. Het is geen vast ensemble maar een dyna misch samenwerkingsverband vormgeving is geen innovatie. In de tentoonstelling Altermate wordt de vraag gesteld door een aantal vazen te tonen naast een beeldscherm waarop de computer alle mogelijke vor men van vazen genereert. Mu ziek van Frederic Rzewski ondersteunt de tentoonstelling. Jos Holtkamp selecteerde de veertig vazen. Overigens worden vergelijkba re ontwerpprocessen ook bui ten de vormgeving gevonden. De Belgische kunstenaar Franck Braggand illustreert dit met een bijdrage. In de Kabinetten van de Vlees hal staat Lego centraal. Deze bouwstof voor de jeugd met ontelbare mogelijkheden heeft volgens de samenstellers Frank Hartman en Gyz La Rivière ve len de gelegenheid gegeven zich te ontplooien. Het resul taat daarvan is in de expositie ruimte aan de Zusterstraat te zien. De openingstijden van beide tentoonstellingruimten zijn dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. tussen musici die in verschil lende bezettingen kunnen op treden. Sonja Gruys speelt de blokfluit en heeft de leiding in handen. Ze wordt bijgestaan door Hank Heijink (luit) en de Australische Laura Vaug- han (viola da gamba). Het programma voor dit con cert bestaat uit muziek uit de Italiaanse renaissance. Kaar ten kosten vijf euro, voor jon geren tot en met 21 jaar en 65-plussers 3,50 Euro. Kaar ten zijn te reserveren bij het Vrijwilligershuis Borsele, 0113-311999. Ook zijn er kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Goes, Podium 't Beest, Pergola Pistolet, 20,30 uur. 's-Heer Abtskerke, NH kerk. Internationaal Collectief Oude Muziek, 20.00 uur. Middel burg, Minitheater Verwerystraat, Voorstelling Humoreske, 20.00 uur. Vlissingen, Vestzak 99, Zeeuwse komedie met Top sport in Vestzakmodel, 20.15 uur Middelburg, Doopsgezin de kerk. Concert Weense kals- sieken, 20.15 uur.* Goes, Podium 't Beest, Poppen- tje on tour, 15.00 uur. Wolp- haartsdijk, Dorpshuis, 'Dan lie ver de plomp in' door 's-Hee- renhoekse comedie, 20 uur. Vlissingen, De Piek, Neil Young Mirror Band, 22.00 uur. Kapelle, De Vroone. To neelvoorstelling Een huis met goeden balken. 20.00 uur Vlissingen, Vestzak 99, Zeeuwse komedie met Top sport in Vestzakmodel, 20.15 uur Middelburg, Stadsschouw burg, Groep pappillon met It's all musical, 20.00 uur. Middelburg, Kloveniersdoelen. Marcel Wormsd en Eleonora Pameijer, 20.30 uur. Baar land. dorpshuis The Cameram an, Daar zit mijn schoonmoe der achter door Toneelclub Baarland, 19.30 uur. Hein kenszand, De Stenge, dans en cabaret, Kwik Kwik Zilver. 14.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Ska par ty. met Mark Foggo, Ska-D-Litc en Mr. DJD., 15.30 uur.* Grijps- kerkc, Boerdrijgalerie De Os- senberg, Concert Vrienden van het Lied, 15 uur. Domburg, Badhotel. Domburg- seweg la, Cultuurdebat Zeeuws Licht, 20-22 uur. KATS - De Katse toneelv ereniging Comedia della Mare speelt op zaterdag 3 april in dorpshuis de Vriendschap in Kats het blijspel Huize Paniek. Een niet erg vermogende jonge heer tikt voor een prikje een oud kasteeltje op de kop. Zijn vrouw en zijn schoonmoeder willen namelijk op stand wonen. Als de man bij zijn kasteel aankomt, wordt hij binnen gelaten door de ietwat vreemde huisknecht. En er blijkt een aantrekkelijke jongedame gearriveerd te zijn, die zegt speciaal voor hem gekomen te zijn. Als wat later zi jn vrouw komt, ontstaat de eerste paniek. Waar moet die jongedame zo gauw naar toe? Nog erger wordt het als ook zijn schoonmoeder langskomt. Nadat een legersergeant met plichtsbe sef zijn verhaal is komen doen, wordt het de jongeman duidelijk waarom het kasteeltje zo goed koop was. De voorstelling begint om 20.00 uur, kaarten zijn te bestellen via 0113-600352. 'S-HEERENHOEK - De 's- Heerenhoekse Comedie speelt in april verschillende keren de klucht Dan liever de plomp in. De voorstellingen zijn in het Zuid-Bevelands dialect. Het stuk gaat over Cornelius die met zijn verloofde Jozefien zijn oom en tante bezoekt. Als ver rassing hebben die Cornelius' oude buikspreekpop in het nieuw gestoken. Jozefien houdt echter niet van buikspreken. Om haar te vriend te houden, mikt Cornelius de pop in de vi jver. Dat is het begin van alle problemen. Zijn tante wil per se een voorstellinkje van de buik spreekpop. Cornelius kan haar moeilijk de waarheid vertellen, dus moet tuinman Rudolf maar even voor pop spelen. De con sternatie is helemaal compleet als buurmeisje Eleonora de pop in de vijver aanziet voor een verdronken tuinman. De 's- Hcerenhoekse Comedie voert het blijspel drie keer op. De eerste voorstelling is op zater dag 3 april om 20.00 uur in het Dorpshuis in Wolphaartsdijk. Op 17 april om 19.30 uur is de klucht te zien in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. De derde voorstelling is ook in de Jeugdhoeve, op donderdag 22 april om 13.30 uur. Deze dag is speciaal voor ouderen bedoeld. Kaarten zijn aan de zaal te koop. Frank Polman, Jaap ter Linden en Bart van Oort. (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 11